Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 05 bře 2023, 19:00

no však práve, počítam, že to lanko tam nadalej je.
Inak teraz si spomínam, že práve doťahovanie skrutky toho lanka bola jediná údržba okrem výmeny kvapalín, ktorú moja PCX ka za 10 rokov u mňa potrebovala. Ešte ani tú bájnu kontrolu ventilov (predpísanú na 4000 km) nezažila . Furt to štartovalo, nič tam neklepalo.
A ked som videl na YT stav skutra pripraveného na to meranie vôle (že unavený Thajec po 2hodinovej lopote a jeho plná garáž rozhádzaných plastov z tej odstrojenej Pecky), tak som sa na to ako prevenciu vybodol. Však na tej snád ostal len predný blatník :D
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 05 bře 2023, 19:23

toto je pre mňa ako automechanika tiež nepochopitelné-bežný servisný úkon-nastavenie vôle ventilov ,je neuveritelne skomplikovaný náročnou demontáž/montážou plastov,má to byť práve naopak,konštruktéri boli buď zlomyslený, alebo chceli predajcom nahnať trochu zisku-skúter predajú za relatívne nízku cenu,ale potom keď príde majitel na bežný servis,tak mu narátajú peknú pálku za nastavenie ventilov :lol:
preto to skoro nikto nerobí,a motor aj tak šlape v pohode-našťastie kvalita motora je top-ale aj tak by sa to malo kontrolovať aspoň občas-cca raz za 20 000 km-môj odhad,len pre istotu
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 05 bře 2023, 19:37

Tak zase i u aut mame hafo pripadu kdy musis vyhodit cely motor abys vymenil rozvody. Holt ne vzdy se zadari :)
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 05 bře 2023, 19:39

tak predal som pred 20 000 , takže šicko na poradku :D

Inak vždy ked som v tom pred sezonou vymenil olej, tak som zbehol za kamošom servisákom, a on to skúsil štartnúť, trochu pridal plyn, popočúval , zadochol a furt povedal ok možeš behať dalej , ventiliy skontrolované :D . Tiež bol z toho hotový, z toho deklovania.
Na talianoch vraj strčí ruku cez nejakú dieru a hned je pri ventiloch. Ale zas tam vraj sem tam aj niečo doštelovať treba.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod panTerek » 07 bře 2023, 15:48

Jantar píše:První scooter do rodiny, 125ccm, hlavně žena do práce a nákupy, většinou max do 10km, spíše méně. Je potřeba něco rozumnýho ale zároveň za ještě akceptovatelné peníze - taky nejsme žádná tintítka. Po probrání informací bych bral Honda PCX nebo Yamaha NMAX které jsou na horní hraně financí. Bohužel žena chce rovnou podlahu a nic jiného vhodného u japonců nevidím.
U Kymco nevidím vhodného nic, zato u SYM se v tom nějak nemůžu vyznat. Symphony ST125i? Nebo některý z jiných modelů? Lumpové od SYM neuvádějí spotřeby (a to ani v manuálu), co jsem koukal že nějaký dealer si tam narval od oka 2-3l. Obávám se že SYMy budou proti Yamaze/Hondě žrát....


Žena trvá na rovné podlaze proč? Kvůli nastupování? Nejste tintítka, tak nohu přes skútr přehodí ne? Chápu, jak je těžké něco ženě rozmluvit, podobný exemplář mám doma :lol:, ale vezmi ji na zkušební jízdu, třeba povolí.

Ke spotřebě, konkrétně u PCX palubní počítač o 2 dl kecá, podle něj jezdím za 2,2, reálně cca za 2,4, takže si vymýšlí všichni. :D
Uživatelský avatar
panTerek

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2022, 08:50
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Jantar » 07 bře 2023, 18:30

panTerek píše:
Jantar píše:
Žena trvá na rovné podlaze proč? Kvůli nastupování? Nejste tintítka, tak nohu přes skútr přehodí ne? Chápu, jak je těžké něco ženě rozmluvit, podobný exemplář mám doma :lol:, ale vezmi ji na zkušební jízdu, třeba povolí.



No já nevím, nemyslíš že měsíc ježdění skůtrem po Thajsku splňuje podmínku "vezmi ji na zkušební jízdu?" :D .
No a teď vážně jasně že je možný že při testu nakonec ustoupí pokud to bude skůtr s nízkým tunelem, ale z toho jak se vyjadřovala bych na to nesázel, zvlášť když nesnáší přední masku (jednak se jít to nelíbí a potom nemá ráda když "to co vidí před sebou není na řidítkách tudíž se to neotáčí"). Bohužel já bych vzal s tunelem, páč když mám do něčeho vrznout tolika peněz tak chci aby to vypadalo jako motorka a ne retro stolička, bohužel jsem šťastně ženat :D

-- 07 bře 2023, 18:31 --

Jantar píše: jestli to vidím správně, tak Piaggio nemá policajta - je to bez policajta použitelný? Teď jsem honil scooter měsíc po dovolené a těžko si to bez policajta představit......


Fakt nikdo nemá osobní zkušenosti nebo alespoň názor?
Jantar

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2023, 22:21

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod panTerek » 07 bře 2023, 19:36

Myslel jsem, jestli zkoušela jezdit na skútru s tunelem, kolikrát nechcou zkusit něco jinýho než na co jsou zvyklý. Jestli jste měsíc jezdili na skútrech s rovnou podlahou, tak jsi v prdi, to ji jen tak na tunel nepřesvědčíš.
Teď doma řešíme nový auto a taky je důležitější barva a spárování s mobilem než motorizace... :D :D

K Piaggiu se policajt určitě bude dát přikoupit, jen nevím jak s čidlem...
Uživatelský avatar
panTerek

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2022, 08:50
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Medvěd » 07 bře 2023, 21:37

panTerek píše:Žena trvá na rovné podlaze proč? Kvůli nastupování? ...


Moje taky. Trvá. Měla jako první stroj na vyzkoušení Maxon Matador (dvě sezóny, má tunýlek). Když se ukázalo, že opravdu jezdí, jsem rozhodl o koupi něčeho výkonnějšího a spolehlivějšího. A narazil jsem - chtěla jedině a pouze předpisově typický scooter z dámských magazínů. Naštěstí ne výhradně Vespu. Tudíž s rovnou podlahou... :wink:

A ano, nastupování je jeden z důvodů. Ovšem hlavní důvod je, že stěhuje. Pořád něco. Tu pěknej šutr, tam pár pytlů rašeliny, nákupy... No, a na to se rovná podlaha docela dost hodí.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 08 bře 2023, 07:49

hmm. Jantar píše ďalšiu podmienku

"zvlášť když nesnáší přední masku (jednak se jít to nelíbí a potom nemá ráda když "to co vidí před sebou není na řidítkách tudíž se to neotáčí").

takže chce rovnú podlahu,bočný stojan,svetlo hore a budíky na parabole,aby sa otáčali z rajdami,rozpočet cca 80 000 a má byť nový ...

mne z toho vychádza len ten Sym Symphony alebo Piaggio Liberty-no ak nemá Liberty bočný stojan,tak vypadáva aj ten :? ?

ak z nejakého dôvodu neveríš značke Sym,tak bude treba niektorú podmienku zrušiť,lebo nie je iný taký,ktorý by ich splnil :wink:

-- 08 bře 2023, 06:54 --

ešte pridám svoj názor na policajta (bočný stojan) ale ten ti asi nepomôže-mal som vela skútrov,väčšina mala aj bočný stojan,ale ja zásadne odstavujem skúter na hlavný stojan,je to len zvyk zo starých čias,keď sme drandili na motorkách-proste zastavím,vystúpim na lavú stranu a šup ho na hlavný-proste len zvyk,nič iné 8)
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 08 bře 2023, 09:49

no a ja presne opačne, používam hlavný stojan len ked chcem nechať skuter chvíľu naštartovaný, alebo ked mením gumy a potrebujem dať kolesá dole.
Otravuje ma to dvíhať ho.
A v garáži ho použiť ani neviem, kedže stojím vľavo od auta a nezmestím sa medzi stenu a skuter ked chcem nechať miesto medzi skutrom a autom tak, aby sa dalo do neho nastúpiť bez posúvania skutra. Takže tiež len kopnem do bočáku a opriem ho oň,
Zvyk z drandenia na motorkách , ktoré mali len hlavný stojan je už pre mňa taký dávnovek z 80tok, že ho dávno prehlušil zvyk z rokov nultých, ked motorky na ktorých som jazdil mali práve len ten bočák.
A posledný ch 15 rokov som zarytý skutrista , takže stojany oba. Lebo dobrý skuter má vlastne úplne všetko na svete , čo človek potrebuje a nemá nič čo nepotrebuje :D
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 08 bře 2023, 10:32

Tak ještě je tady varianta Kymco. Asi splňuje všechny požadované parametry. Rozhodně bys se toho nebál.

https://www.kymco.cz/skutry/125-200ccm/like-2-125i-cbs/

nebo "sportovnější" look

https://www.kymco.cz/skutry/125-200ccm/like-ll-s-125i-cbs/
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 08 bře 2023, 11:21

až na prťavé 12" kolesá,to by som fakt neradil-každý kto skúsil,vie,že na velkosti záleží :wink:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 08 bře 2023, 11:40

Ale každý kdo zkusil menší kola, ví o těch výhodách. Větší obratnost v provozu je dost znatelná.

Měl jsem Leada a ten měl 10" kola. Bylo to úplně v pohodě a žádný problém nebyl. Myslím si, že ve městě a blízkém okolí na velikosti kol až tak moc nezáleží. A 12" nejsou zas tak malý.

Vespa má také 12" a nikdo si nestěžuje. Jezdí jich mraky a majitelé jsou spokojení. A našel bych jistě i více oblíbených modelů různých výrobců.

Myslím, že se u skútrů do města ta velká kola přeceňují. Pořád se jen mele cosi o stabilitě, ale je třeba brát také v úvahu o jakých rychlostech se bavíme. Velká kola = velký skútr a to může být ve městě dost nevýhoda.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod panTerek » 08 bře 2023, 11:53

Medvěd píše:A ano, nastupování je jeden z důvodů. Ovšem hlavní důvod je, že stěhuje. Pořád něco. Tu pěknej šutr, tam pár pytlů rašeliny, nákupy... No, a na to se rovná podlaha docela dost hodí.


Ty a tvoje stěhovací žena. :D Moje žena má na stěhování mě a auto, na skútru stěhuje maximálně noťas a svačinu.


Ještě mě napadl Peugeot Django, cena sice o pár tisíc vyšší, ale co by Jantar pro ženu neudělal... :mrgreen:
Uživatelský avatar
panTerek

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2022, 08:50
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 08 bře 2023, 14:07

Ten mě napadl taky, ale právě kvůli ceně jsem ho neuvedl.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků