Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Medvěd » 08 bře 2023, 19:43

moto.joker píše:Ale každý kdo zkusil menší kola, ví o těch výhodách. Větší obratnost v provozu je dost znatelná.

Měl jsem Leada a ten měl 10" kola. Bylo to úplně v pohodě a žádný problém nebyl. Myslím si, že ve městě a blízkém okolí na velikosti kol až tak moc nezáleží. A 12" nejsou zas tak malý.

Vespa má také 12" a nikdo si nestěžuje. Jezdí jich mraky a majitelé jsou spokojení. A našel bych jistě i více oblíbených modelů různých výrobců.

Myslím, že se u skútrů do města ta velká kola přeceňují. Pořád se jen mele cosi o stabilitě, ale je třeba brát také v úvahu o jakých rychlostech se bavíme. Velká kola = velký skútr a to může být ve městě dost nevýhoda.


Máme zkušenost s Maxonem 12" kola a Honda SH 125 16" kola. Rozhodně větší jízdní komfort na nerovnostech ve prospěch SH. Při normálním průjezdu městem bez pozorovatelného rozdílu v obratnosti (žádné divoké messengerské kličkování). Na druhou stranu moje ADV 14"+15" mě bouchá do páteře méně než SHčko. Jsouce po několika operacích plotýnek rozdíl opravdu poznám. Aneb důležitá je nejenom velikost kol, ale celková konstrukce a odpružení. A Vespa je, stejně jako Apple, kapitola sama pro sebe. Mimo to není pravda, že si na ni nikdo nestěžuje, právě ve spojitosti s malými koly ano. Prošel jsem hodně recenzí a diskusních fór když jsme kupovali skútr pro manželku.

A velikost je relativní, podle mne je SHčko malý skútr. Velké skútry s "omezeními" ve městě jsou až ty v kategorii "maxi".

panTerek píše:Ty a tvoje stěhovací žena. :D Moje žena má na stěhování mě a auto...


A tak to ta moje taky. Ale ježdění na skútru ji baví, jezdí denně, a proč si komplikovat život domluvami, když to zvládne s přehledem sama. Auto má vždy až jako druhou volbu, a mě využívá až při větších objemech do kombíka :wink:
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 173
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Jantar » 08 bře 2023, 19:44

panTerek píše:Myslel jsem, jestli zkoušela jezdit na skútru s tunelem, kolikrát nechcou zkusit něco jinýho než na co jsou zvyklý. Jestli jste měsíc jezdili na skútrech s rovnou podlahou, tak jsi v prdi, to ji jen tak na tunel nepřesvědčíš.


Nee, byl to mix občas rovná podlaha občas tunel....

-- 08 bře 2023, 19:51 --

moto.joker píše:Tak ještě je tady varianta Kymco. Asi splňuje všechny požadované parametry. Rozhodně bys se toho nebál.

https://www.kymco.cz/skutry/125-200ccm/like-2-125i-cbs/

nebo "sportovnější" look

https://www.kymco.cz/skutry/125-200ccm/like-ll-s-125i-cbs/



Díky za tip, už nevím proč jsem Kymco i s tímto modelem vyřadil, vrátím se k němu. Možná proto, že za tyto peníze mám jinde vyšší výkon vodou chlazený a ABS.....

-- 08 bře 2023, 20:02 --

panTerek píše:Ještě mě napadl Peugeot Django, cena sice o pár tisíc vyšší, ale co by Jantar pro ženu neudělal... :mrgreen:


Já jsem Francouze na základě této dlouhé diskuse jednoduše vyřadil...... navnímal jsem, že nemají tolik uživatelů, podpory aj......
Jantar

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2023, 22:21

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 08 bře 2023, 21:05

Uzivatelu budou mot dost kdyz v kategorii do 125 patri u nas dlouhodobe mezi 5-7 nejvetsich prodejcu…
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1017
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 08 bře 2023, 21:19

Jantar píše:Díky za tip, už nevím proč jsem Kymco i s tímto modelem vyřadil, vrátím se k němu. Možná proto, že za tyto peníze mám jinde vyšší výkon vodou chlazený a ABS.....


ABS jsem přehlíd. Chápu.

Ještě jsem koukal na to Liberty. A fakt nemá boční stojan. To mi hlava nebere.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Britt » 09 bře 2023, 06:15

Kamarád tady v ulici opravuje motorky a zrovna o Kymco hovoří dost pochvalně. Dostupnost dílů je mnohem lepší než u frantíků, zpracování je prý také velmi dobré.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Jantar » 25 bře 2023, 11:02

Ta vidím že "ideální" skútr podle požadovaných parametrů nenajdu, pohořím už na bezklíčkovém ovládání :) ......

Něco jsme konečně viděli (a tam jsem pochopil že pro naše potřeby opravdu ne ty skútry s malýma kolečkama). Žena okamžitě zamítla aktuální PCX s tím že to je masivní, okapotovaný a celkově hnusný - no vždyť jsem psal že nerada motorky :) . Tím jsme ovšem bohužel s Hondou skončili :( .

V podstatě jsem skončil velmi rychle pouze u SYMu, kde je za 80t Symphony ST 125i LC (neviděl jsem) případně ke zvážení za 65t o pálku levnější Symphony 125. No a proti němu ze značek Honda, Yamaha, Kymco, Piaggio a Peugeot mám už pouze Peugeot Tweet 125, který - jak tvrdí v testu (díky!) zde https://www.motorkari.cz/video/?v=83615 pro Peugeot taky vyrábí SYM :) .
Jantar

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 04 bře 2023, 22:21

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Medvěd » 25 bře 2023, 12:39

Když už nechceš SHčko, vzal bych, dle parametrů, Symphony ST 125i LC.

Za 15tis navíc máš o 1,1 kW víc (při tak malém výkonu to je poznat), ABS (na moto se vyplatí), o 2,1 litru větší nádrž (předpokládám, že spotřeba nebude o moc vyšší), je kapalinou chlazený, a koukám, že obě mají kufr za super cenu :wink:

Ten Peugeot skutečně vypadá jako kopie SYMu, ale pokud nejde o barvu (které nabízí jiné) a lvíčka na prsou, bych se mu raději vyhnul.

Ohledně výkonu - nedej na řeči typu "to stačí, "na co" apod. Když se na tebe lepí kamion, protože mu to jede o 1,3 km/h rychleji, a pak tě začne na úzké silnici předjíždět... A po předjetí samozřejmě zpomalí tak, aby jsi ty předjet nemohl :twisted:
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 173
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 25 bře 2023, 13:23

presne,aj moja rada je-ber ten o niečo drahší,vodou chladený,zaplatíš o niečo viac,a žena bude mať lepší stroj,tá trocha výkonu naviac sa občas zíde :wink:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod DALE » 13 dub 2023, 17:35

Tak se taky zkusim zeptat, i kdyz odpoved asi tusim :)

Hledam skutr, 125 ccm, na denni dojizdeni do prace po Praze (cca 10 km tam a 10 km zpet).
Problem mam v tom, ze skutr mohu parkovat jedine na ulici - maximalne prikryty, ale momentalne ani strecha neni k dispozici. Nehledam tedy nic noveho (to bych asi neprenesl pres srdce), ale i tak tu jsou v podstate 2 moznosti:
1) neco kvalitnejsiho a drazsiho - napr. Honda PCX 125, na inzerat se da sehnat za 60 - 65 tis Kc (coz je tedy docela dost kdyz nova stoji 82 tis...)

2) neco levnejsiho z Ciny, kdyz to stejne bude stat venku tak at se o to clovek neboji - neco jako Maxon ardour 125 ccm a podobne kusy - da se sehnat kolem 25 tis Kc.

Co byste volili vy? Honda se mi samozrejme ve vsech ohledech libi vic, ale rozdil ceny je znacny.
Pripadne tipy (klidne i konkretni) na neco dalsiho? Diky
DALE

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 10 dub 2023, 21:22

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 13 dub 2023, 17:51

Dotaz je skoro zbytečný ... měl si dát cenový limit. A nejlépe pár inzerátů co tě zaujaly

Denní dojiždění si žádá nějakou základní spolehlivost. Vol jakoukoli rozumnou značku nejlépe od prvního majitele. Tam budeš znát servisní historii.
Váhal bych nad kupem od bazar překupníka, rozhodně ne dovoz. Vyjímkou by byl servis, který prodává jeté od svých zákazníků

Značku zvol podle dostupnosti servisu (pokud si to nebudeš dělat sám). Zrovna Honda to může být, ale nemusí, jsou i jiné značky :-).
=============
EDIT: obsedni a obhledni v klidu si nějaké stroje, abys zjistil jak ti konvenují !!!!!

Podle kvality tvé trasy zvaž malá nebo větší kola. Pokud trasa vede jen do limitu 50 km ... jsou v hledáčku i stroje vzduchem chlazené (plusem je cena a jednoduchost). Je toho moc co může mít vliv na výběr, moc podkladů jsi nedal, ani žádné své výchozí úvahy.
Naposledy upravil JardaB dne 13 dub 2023, 19:27, celkově upraveno 3
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Medvěd » 13 dub 2023, 19:23

DALE: Maxona jsme měli, na popojíždění po městě (uváděná trasa á 10 km) stačí. Vzhledem k omezení rychlosti i výkonově. Na delší trasy po hlavních silnicích je ale nevhodný, maximálka byla cca 80 km/h. Další nevýhoda byla, že jsem se v něm musel pořád vrtat. Zde se opravdu kvalita moc nedostavila. Výhodou jsou levné díly.

Tudíž po ověření, že se opravdu bude jezdit, byla pořízena zánovní Honda SH 125 od známého.

Nicméně, není Čína jako Čína, a jsou prý i kvalitnější kousky. Ovšem ty jsou také dražší...

Já se v současné době držím Hondy (mám jich doma několik), ale pokud bych teď kupoval jinou 125tku, bral bych kvůli výkonu spíše Piaggio.

Na vozidle pro denní dojíždění nedoporučuji moc šetřit, mělo by být spolehlivé, pohodlné a přiměřeně výkonné. Když jsem shnáněl SHčko, tak jsem mezi inzercí dva roky nic nenašel, a nebýt toho, že si kámoš koupil silnější, musel jsem brát nové. Aby to bylo levný, je to starý, ožužlaný, kdoví odkud a od koho, a tím pádem tak akorát na občasné svezení. A jak správě podotýkáš, na těch mladších cena moc dolů nejde. Což vzhledem k tomu, že nevím co s tím kdo vyváděl, raději připlatím za novou.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 173
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod 83427 » 13 dub 2023, 19:25

Viděl jsem to stejně, jen jsem nikdy nepřemýšlel o té číně. Pokus o koupi pcx z druhé ruky za 60 nevyšel, tak jsem se rozhodl dvacku připlatit a mít nový s dobře zajetym motorem, zárukou, bez skrytých vad a tak. Skutr ja na ulici před panelákem přivázanej k plotu, uvnitř mám s hovaný airtag pro jeho sledování kdyby něco a plachtu přes. Jinak mohu pcx na pohyb po praze jedině doporučit, je to ideální stroj do města.
2022 Honda PCX 125 | 2023 Honda CB500X (R.I.P.) | 2024 SWM Superdual T (coming soon)
Uživatelský avatar
83427

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 53
Registrován: 04 čer 2022, 18:33
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125 (2022)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod DALE » 14 dub 2023, 11:44

Diky za odpovedi!

To JardaB: No ja myslel, ze ten cenovej limit je docela jasnej kdyz pisu o znackovym stroji za 60-65 k a cine okolo 25 k Kc ;)

To Medved: Diky za info - no tak to me od nej celkem na jisto odrazuje, protoze nemam prostory si toho moc udelat sam (ani toho moc neumim :D )
Ja mam zkusenost jen s Honda Dylan 125 - v hroznym stavu, od kamarada, polozena, ale stejne jsem s ni asi 12000 km najezdil :D (celkove mela skoro 60000 km)

Inzeraty co me zaujaly jsou napr. tyto:
https://www.sauto.cz/motorky/detail/honda/pcx/188343561
https://www.sauto.cz/motorky/detail/honda/pcx/187395645
starsi, ale s minimalnim najezdem, prvni majitel, servisovano

- coz teda presne odpovida tomu co pise 83427 - a vidim to stejne, kdyz by neco takoveho neklaplo tak si 20 priplatit za novou, ale asi by mi to rvalo srdce to mit na desti ;)
DALE

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 10 dub 2023, 21:22

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Citelis » 14 dub 2023, 12:27

Mám ojeté PCX, já ho mám už 4tým rokem. Jezdím každý den (celoročně) 15km tam a 15km zpátky po Praze (včetně jižní spojky). Celou tu dobu ho parkuju u lampy před barákem - plachtu jsem vydržel dávat tak 2 měsíce max, pak už byla tak strašně zechcaná od psů, že jsem se na ni štítil sáhnout a šla rovnou do kontejneru ... od tý doby nic, jen na zimu dávám deku od tucano urbano. Aktuálně mám 29 000km a jen běžná údržba :wink:
S Čínou zkušenost nemám a ani mít nechci ... potřebuju do tý práce dojet 8)

Z těch dvou bych bral to novější s ABS na předku ... do děště ideál a může tě to zachránit před položením při brzdění na oranžovou :mrgreen:
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod DALE » 14 dub 2023, 13:58

No tak to je presne to vyuziti, ktere planuji!
Takze ho parkujes venku bez plachty a ok? Dest atd... preziva? :)
Celorocni jezdeni to je zajimavy - jak to jde v zime? Asi bych se trochu bal..?

ABS - aha... to jsem si neuvedomil, ten starsi model ho nema jo? (nemuzu to poradne nikde ted najit..)
DALE

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 10 dub 2023, 21:22

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků