Výběr maxi skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 22 srp 2023, 20:59

Nerikam ze Brno je nejake mesto ale s xadv musim rici ze prujezd proti jinym maxikum je mensi v radu procent. Proti minule forze300 nemam moc pocit ze bych projel mene. Bud je misto nebo tak malo ze to je mohna na kolo. Ano male pcx nebo sh projede vice ale jinak je limit spise mysl nez sirka riditek byt ano tech 15 cm enduro navic je znat.

Jinak ta vaha. Ja ji nejak nevnimam ani na miste ale je pravda ze moje druha motorka ma 350 kg takze tech 240 je proti tomu prd. A kdyz vezmu ze tmax ma 220 kilo tak si myslim ze to zase nebi takova hruza. Byt jo jak mivam obcas adv tak to je znat sakra a kdyz jedu na pcx mam pocit ze je to jak detska kolobezka :)

A plexi jde sundat ;)

Holt neni to pro kazdeho. Jako kazdy bajk/skutr.

-- 23 srp 2023, 15:28 --

Jinak diky za ten tip na ty priplatkove enduro stoupacky. Za rok a pul mne nenapadlo je pouzit pri normalni jizde a je to super :)
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod inkvizition » 26 srp 2023, 07:25

A co ty pětistovky? T-Max, Kymco AK 550i a SymMax 508? Co soudíte o nich?
inkvizition

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 05 čer 2023, 07:24

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 26 srp 2023, 13:57

Tmax a AK jeden problém. Cena jak za Xadv 750, alebo F750. Tak potom prečo iba 500?
SYM sa ešte drží cenou dosť pod japoncami, ale ten som nejako naživo nevidel.
Ale ja osobne ked nie japonca, tak radšej SYM ako Kymco. Práve kvôli cene, podľa mňa ešte Kymco nemá byť také drahé ako H+Y. A Kymco so SYMom beriem tak za rovnako ohľadne kvality . Vraj oba dobré.
Ale zas na druhú stranu,nie len Kymcoje drahé . Také DTX 350 je drahšie ako Hondy 350, už aj za také čínske VOGE pýtajú viac ako za ADV, tak to už asi začína byť taký svetový štandart , či čo.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod inkvizition » 26 srp 2023, 14:09

Mě spíš přijde, že cena číňana je sice podobná, ale defacto to za tu cenu nabalí do max konfigurace(vyhřívání, elektrický štít, konektivita, kufry...). Takže takový T-max není za 300 ale 380 (tech max verze) a X-ADV taky velmi rychle nabobtná ke 400k.
inkvizition

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 15
Registrován: 05 čer 2023, 07:24

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 26 srp 2023, 20:39

tak ja neviem, bol som zo srandy na predvádzačke VOGE vyskúšať ten 350kový skuter, a ten stojí bez kufru tolko , jak moja ADVčka s bezkľúčovým kufrom.
Plexi malo úplne nenastaviteľné (čím by ho ešte lacnejšia Forza svojim elektrickým zabila už úplne ), vidlu jednoduchú. Podsedadlový priestor polovičný.
Konektivitu to malo, ale to majú už aj Hondy.
Takže navyše len väčší, farebný displej a predná kamera so záznamom. Teraz to trochu preženiem, ale tieto obe veci poriešim správne umiestneným držiakom telefonu. Jaj a ešte nech budem objektívny, tak dva kotúče vpredu.
Jediný argument predajcov k cene bolo, že sa to montuje na tej istej linke ako BMW. To je pre mňa na presvedčenie málo. Musí to byť výkonovo, výbavovo atd ustrelené od Hondy do nebies, alebo cena aspoň o 30 % dole. Takže zatiaľ ja zákazník nebudem. Ale to , že som to už vôbec bol vyskúšať je taká prelomená psycho bariera v mojej hlave. Maxony a Adamotá som skúšať nebol nikdy.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 27 srp 2023, 12:32

Tmax je urcite lepsi skutr nez xadv nebo forza. To je proste klasicke reseni skutru s vyhodami. Jede ti velmi podobne jako ty hondy a do mesta asi vhodnejsi byt forza 750 na tu sirku tak netrpi jako xadv.

Honda ma urcite nevyhody. Prvni je retez. Ano vyzaduje nejakou peci a ne kazdemu se chce. A druha je prevodovka kdy proste do mesta je cvt vyrazne lepsi.

Obecne nelze rici co je lepsi. Kazde je kapku jine a vhodne pro nekoho jineho. Mi napr na tmaxu vadi teb skutr vzhled :) ale povezenicko je na tom grandiozni. Forzu750 za sebe nechapu. Ve vsem horsi jak xadv krom ceny. To uz radeji NC nez forzu. Ale mam xadv a jine bych nechtel. Ale kamos ma tmaxe a jiny by nechtel a treti ma forzu 750 a spokojeny :) ai clovel nevybere.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 28 srp 2023, 08:09

Názor na F750 mám rovnaký. Vyzerá to jak taká velryba, a XADV s takmer rovnakou strojárinou pod plastami je pre mňa osobne nie len najkrajší skúter, ale všeobecne aj motorka ako taká na trhu.
Do mesta tiež pravda že na variator dsg nemá. To mastenie reťaze nejako ľudia prežijú (ja osobne už nie), ale na pojazdoch v minimálnych rýchlostiach to DSG ešte úplne vymakané nie je natoľko, aby človek necítil to trhanie (skúsenosť len z NC a krátkej predvádzačky na XADV ).

TMax minulých generácií sa mne nikdy veľmi nepáčili. Táto aktuálna už áno. Ale tie nešťastné späťáky, tie tam furt trčia jak zmutovanému chrobákovi.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 521
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Britt » 28 srp 2023, 08:35

Mě se forza líbí, co se týká parametrů, ale vzhledově už mi to připomíná Terminátora. Kamarád jí má a strašně si chválí možnost manuálního řazení, např. v Alpách. Já mám Silverwinga a libuju si v tom, že stačí jen kroutit heftem. Já jsem podle mého na forzu moc dlouhý a na silverwingu se mi sedí lépe a ani moje ploténky nějak moc neprotestují při delších tůrách.
Každý to máme jinak nastavené, ale přece se kvůli tomu nebudeme hádat. :wink:
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod David 5 » 23 zář 2023, 07:57

inkvizition píše:A co ty pětistovky? T-Max, Kymco AK 550i a SymMax 508? Co soudíte o nich?
Z těch co jsi napsal bych teď bral AK 550 :-)

Odesláno z mého M2102K1AC pomocí Tapatalk
F350
Uživatelský avatar
David 5

250+
 
Reputace: 28
Příspěvky: 299
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karviná

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 24 zář 2023, 18:20

ja bych (kdybych musel) vybíral :

1 > podle oka
2 > podle dostupnosti autorizáku
3 > podle ceny
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 12 dub 2024, 07:28

Ak niekto zvažuje kúpu maxiskútra,pridávam linky na značku Sym-aktuálne má na Slovensku pre rok 2024 zaujímavé ceny pre 300-vkové maxíky-2 modely výrazne pod 5000 eur,jeden trochu nad:

https://www.sym-motor.sk/produkt/joyride-300-16-r3/

https://www.sym-motor.sk/produkt/joymax ... bs-tcs-r3/

https://www.sym-motor.sk/produkt/cruisy ... bs-tcs-r3/
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 594
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Předchozí

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Míla66 a 8 návštevníků