Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 21 zář 2021, 11:29

LadaM píše:K tématu: buď člověk ví, co chce (a pak se moc nevyptává) a nebo neví a pak je nejlepší vzít cokoli podle pocitu a začít jezdit. Jedině tak zjistí, co chce. Vymyslet to od klávesnice nejde. Vyzkoušeno mnohokrát :mrgreen:


Souhlasím a jak píšu výše zajít si to někde vyzkoušet. Rady mohou pomoci zúžit výběr, protože se dozvím co do města, co mimo město, jaké značky jsou dobré, kde je malý nebo velký úložný prostor, jak velký jezdec se na co vejde atd.. Samozřejmě, že i tak může člověk sáhnout vedle, protože si to původně koupí na 15 km do práce a pak ho to chytne a začne více jezdit a už mu pak nestačí to, co má a kupuje znovu, já se tak posouval už 3x směrem k něčemu většímu a 1x zpět k něčemu menšímu a to zpět bylo způsobeno věkem a zdravotním stavem :wink: .
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod prostě Míra » 22 zář 2021, 10:41

... já najel pár tisíc na Piaggio Medley S ABS a moc mě ten skútr bavil. Vepředu velký kolo, obratnosti neubírá. Mezi nárazníky v koloně stojících aut zleva doprava když je těsná mezera vpředu není problém bez sundání nohy a strachu že to vzadu něčím strejchne. Vzadu kolo menší, takže pod sedlem to vypadá parádně, vejde se toho dost, otevřená helma taky.
Motor má poctivých 15 koní, jede to cca 110, ukazuje to 116. Tenhle poslední se dá prej nějak spojit BT s telefonem a ukazuje to údaje o letu na Mars nebo co já vím, to jsem nezkoušel. Taky to má start stop systém, já myslel jaká je to kokotina a hele to je boží :mrgreen: dobrzsíš, ono to zhasne, ticho, vibrace 0, padne zelená vemeš za heft a už to zase frčí. Stále jsi první ze semaforu.
Vodí se to parádně, ABS dovolí tvrdý brzdy téměř kdykoliv, nemusíš hledět na to přední... Jezdil jsem s tim jako prase s drnčením do páčky každý druhý brzdění, nejvtipnější je zadek, kdy můžeš fakt jako prase do zatáčky nechat poklouzavat zadek, na my gusto je to málo, pustí tě to fakt jen na začátku, když se chci klouznout tak prebrzduju víc :-D ale prostě fakt na to nemusíš myslet a pokaždý se trošku svézt a ono tě to nevypece, fakt jsem "jezdil na ABS" pořád :mrgreen:
Podvozek mi přijde perfektní, nikdy jsem neslevil z náklonu a rychlosti ani před příčnou nerovností, poskočí předvídatelně do strany a furt stejná geometrie, furt jede tam kams to poslal na začátku. Podélný nerovnosti taky nejsou marný, kola má celkem daleko od sebe, ale když vyjde nějaká blbá spára na asfaltu do zatáčky tak už se to trošku zavlní. Ale vše předvídatelně a nikdy mě to neplašilo (to třeba kámošovo nová Čína mě plašila při každým manévru, nic z těch vlastností, co tady píšu, to nemá).
Kdybych chtěl dát za dvácu skútr 80 tisíc tak za něj dám přes 90 taky a uz bych měl fungl medleyho. V tý šedý s červeným rámečkem vpředu :twisted:

-- 22 zář 2021, 10:50 --

... tohodle :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
prostě Míra

50+
 
Reputace: 13
Příspěvky: 66
Registrován: 25 črc 2021, 21:31
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Hercules SR125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Britt » 22 zář 2021, 16:50

Mě se to ABSo také líbí a jsem rád, že ho tam mám i když spousta milovníků jedné stopy zastává názor, že už to není motocykl.
A CBS? Tam není co dodat v součinosti s ABS.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 22 zář 2021, 19:09

Měl jsem 8 let motorku 700ccm a najel jsem na ní 65 000 km a neměla ABS a ani žádného jiného pomocníka, spojka na lanko, plyn na dvě lanka akorát to byla vodou chlazená stříkačka s lambdou ve výfuku, takže nějaký počítač v tom taky byl :wink: a že by mi to někdy chybělo si nevzpomínám, prostě člověk se naučí pracovat s plynem i brzdou tak, aby to nepoložil, pomocníci to dělají za řidiče a ten pak neumí bez toho pořádně jezdit :wink: .
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Britt » 22 zář 2021, 19:19

Na motorkách jezdím 40 let. Myslíš že neumím jezdit? :)
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod prostě Míra » 22 zář 2021, 20:14

... já o tom píšu právě jako "odpůrce", kterej to naprosto bezmyšlenkovitě mačká, ono to mlátí do páček a já si užívám, že se děje brzdění a nemusím se soustředit na každou zatáčku jako na stadion v Brně. Kdo ví, čemu se tam říká stadion, má body navíc. Bavilo mě to, protože do zatáčky jsem to položil, zmacknul natvrdo zadek, ten klouznul a okamžitě se chytil, bez rychlosti a náklonu by to nedělalo nic. A tak jsem jezdil všude a pořád. Do každý zatáčky do který se brzdilo. A když jsem chtěl z hecu na červenou tvrdý brzdy tak prostě natvrdo předek... To bez ABS neuděláš. I když v extremu zastavíš bez ABS dříve, tak ten uživatelskej benefit je obrovskej.

Kdo chce dělat píčoviny a smykovat a brzdit tvrdě bez zásahu, asi to nebude dělat ve městě a cestu si k tomu najde.

To, že před 40 lety to motorka fakt neměla případně jsi měl pekáč bez ABS nejsou argument. To je jasný.

Já měl i TeLe, to nemělo nic, antihop, tlumič řízení, ale dva válce, litr objemu a silenej kroutak už na volnoběh. Si jel na trojku do vracaku bez plynu nad volnobehem naprosto bez ambicí a ono to stejně malovalo zadní gumou čáru. To byl jenom strach mezi sáhnutím na plyn, hrůzou než se doslova prizoomoval ten bod co byl předtím v dálce, brzdy, změna směru a stažená prdel že tě to nevyplaší a znovu.

A vidíš, klidně si sednu na dvácu skutra a směju se jak je to bezva když na ty brzdy mackam jako debYl a že to samo chcípne na světlech..
prostě Míra

50+
 
Reputace: 13
Příspěvky: 66
Registrován: 25 črc 2021, 21:31
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Hercules SR125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 22 zář 2021, 20:22

Ako to tak čítam ty si fajnšmeker ze vším všudy. A myslím že zralý na zjazdenie Stelvia kde je takých zatáčiek/vracačiek čo by si si užil až 48. Viď video:
https://youtu.be/G8jWlNXDui4
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5473
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Citelis » 23 zář 2021, 12:15

joe25 píše:Dobrý den ano máte pravdu napsal jsem nesmysl nemám A ale pouze A1 kdysi to bylo AM prostě max je pro mě 125ccm a 11 kW doufám že aspoň toto je ok

-- 20 zář 2021, 07:47 --

Dobrý den ano máte pravdu napsal jsem nesmysl nemám A ale pouze A1 kdysi to bylo AM prostě max je pro mě 125ccm a 11 kW doufám že aspoň toto je ok

Nebyl bych tak rychlý. Skupinu "B" máš? Tuším, že dřív šlo dělat "C" i bez nutnosti mít "B". Jde o to, že staré AM, je po novu "A1+79" (do 50ccm) a to je problém, protože s tím se skůtr 125 ccm / 11kW řídit nesmí. Já mám staré "B"+"AM", z toho mi pak udělali "B" a "A1+79" a na skůtru 125ccm / 11kW můžu jezdit jen díky tomu, že mám "B", protože v ČR je možné s "B" řídit skůtr 125ccm / 11kW
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Kentoya Sinner/Phoenix a Capirelli Mustang - zkušenosti

Příspěvekod dast01 » 11 říj 2021, 15:28

Ahoj. Zajímaly by mě zkušenosti s těmito skútry. Měly by to být stejné stroje. V případě Sinneru jen se "sportovnější" přední částí.
Podařilo se mi dohledat jen, že výrobcem je Zhejiang Tianying Locomotive Co., Ltd./Zhejiang Shanqi Tianying Vehicle Industry Co., Ltd. https://www.cntym.com/. Phoenix má původní označení Mustang a Sinner Mustang XRS.
Minulý týden se na stránkách Kentoya objevila nová verze Phoenix s Euro 5. U prodejce jsem minulý týden viděl i Sinner s nálepkou Euro 5.
Díky za každý názor.
dast01

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2021, 15:06

Re: Kentoya Sinner/Phoenix a Capirelli Mustang - zkušenosti

Příspěvekod BurnesOldman » 12 říj 2021, 07:29

BurnesOldman

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 104
Registrován: 30 čer 2016, 19:46
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Carnaby 200, Yamaha Neos, Piaggio Sfera 12

Re: Kentoya Sinner/Phoenix a Capirelli Mustang - zkušenosti

Příspěvekod dast01 » 12 říj 2021, 10:03

Proč bylo moje samostatné téma přesunuto na 348. stránku do nějaké všeobecné diskuze???

BurnesOldman píše:https://cs.kentoya-club.com/

Dík. Tam jsem se díval ještě před založením mého tématu, ale fórum je tam nějaké mrtvé. Nejmladší příspěvek má 9 dnů.
dast01

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2021, 15:06

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 12 říj 2021, 10:31

Problém je, že ty čínské skútry sedlají většinou lidé, kteří nejsou aktivní na skútrařských forech, tam jsou většinou fandové co nalítají ročně tisíce km a na to nejsou tyhle skútry moc stavěné, takže jsou to lidé maximálně s krátkou zkušeností s něčím takovým nebo žádnou. Takže se většinou dozvíš něco jako nekupuj, nestojí to za ty peníze, než dlouhodobé zkušenosti. Větší šance jsou právě na nějakých konkrétních skupinách, kde jsou hlavně majitelé těchto skútrů a řeší tam technické problémy. Tady mezi těmi kdo jsou tu aktivní nejsou majitelé skútrů, na které se ptáš.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Kentoya Sinner/Phoenix a Capirelli Mustang - zkušenosti

Příspěvekod BurnesOldman » 12 říj 2021, 11:10

dast01 píše:Proč bylo moje samostatné téma přesunuto na 348. stránku do nějaké všeobecné diskuze???

BurnesOldman píše:https://cs.kentoya-club.com/

Dík. Tam jsem se díval ještě před založením mého tématu, ale fórum je tam nějaké mrtvé. Nejmladší příspěvek má 9 dnů.

Ahoj přesně jak píše Keto kdo jinej ti může poradit s kentoyou než lidé na Kentoya fóru
BurnesOldman

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 104
Registrován: 30 čer 2016, 19:46
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Carnaby 200, Yamaha Neos, Piaggio Sfera 12

Re: Kentoya Sinner/Phoenix a Capirelli Mustang - zkušenosti

Příspěvekod dast01 » 12 říj 2021, 15:14

BurnesOldman píše:
dast01 píše:Proč bylo moje samostatné téma přesunuto na 348. stránku do nějaké všeobecné diskuze???

BurnesOldman píše:https://cs.kentoya-club.com/

Dík. Tam jsem se díval ještě před založením mého tématu, ale fórum je tam nějaké mrtvé. Nejmladší příspěvek má 9 dnů.

Ahoj přesně jak píše Keto kdo jinej ti může poradit s kentoyou než lidé na Kentoya fóru


Už fakt nevím jak to mám napsat, že na Kentoya fóru se nic moc neděje :roll:
Taky mi zatím nikdo neobjasnil, proč bylo moje samostatné téma přesunuto na 348. stránku do nějaké všeobecné diskuze :( Tady to těžko někdo najde. Tím jenom snižujete možnost něco zjistit o nějaké podřadnější značce. Proč rovnou nenapíšete do podmínek pro jaké značky je skutrforum určené?
dast01

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 11 říj 2021, 15:06

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Citelis » 12 říj 2021, 15:31

Najde to tu každý, ale nikdo ti k tomu nic nenapíše ... krom obligátních - tomu se vyhni, ušetři prachy a kup si rovnou něco pořádnýho, atd. ;-)
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků