Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod LadaM » 20 bře 2021, 11:07

HANZTD: Prosím Tě, on jezdí v integrálce i na kole ;-) Není to o tom, jestli integrálka nebo jetka, ale spíš že ta helma musí sednout a není pravidlem, že dražší jsou pohodlnější. Určitě budou vychytanější, lehčí, větranější atd, ale kupovat na začátek helmu za desítku kvůli bezpečnosti a obavě o pohodlí je podle mě nesmysl. Já mám zase helmy 2 - jednu, co jsem si pořídil ještě do motoškoly za pár šupů a furt jí vozím na léto, protože do ní fouká a lehce se nasazuje (taková integrála s vlastností jetky :) ) a druhou šubrtku, ta mi zbyla z motorky. Obě integrály. Taky jsem si říkal, že si na město pořídím jetku, ale nikdy na to nedošlo, tak stará caberg int. plní stejnou funkci a cítím se v tom tak nějak líp.
Co je podle mě past, je ta možnost výběru a certifikací a norem atd. To je jenom iluze, která má zajistit konkurenční výhodu v dnešním světě přesyceném produkty. Co by mnozí (vč. mě) dali za to přijít do krámu, kde mají 3 bundy, z toho 2 mají fakt divnou barvu, čapnout jí a jet drandit. :) Každý ví, v čem se cítí bezpečně a pohodlně a to je základ, ovlivňující i věci, o kterých vědomě nepřemýšlíme. Z internetu se to nevykouká.
Nejhorší byl vždycky šok, když jsem slezl z GS, touring komplet, integrála, vysoké boty... a pak jsem vyrazil na kolo v kraťasech, dresu, polystyrenové helmě a bezprstových rukavicích, plus ty uzoučké gumy a vratká věc podemnou. Před první zatáčkou jsem málem zastavil s pocitem - jak v tomhle můžu jezdit, vždyť musí být zákonitě po mě. :D
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Calebos » 20 bře 2021, 11:13

Uzs nekdy potkal kamen na brade pri tygrovi pres riditka? :D Ja nekolikrat a dodnes jsem rad, ze mandibulu mam. :)

-- 20 bře 2021, 10:15 --

Uvidime, no. :) Nejdriv se pokusim poridit ten stroj. I na tom jsem se ted zadrhnul. :D
Calebos

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2021, 12:46

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 20 bře 2021, 11:21

ono nejde ani o pád nezvládnutím stroje vlastní vinou, ale o pád, kdy ti někdo nedá přednost nebo ti vjede do tvého pruhu z protisměru, je rozdíl skončit v oraništi nebo narazit do překážky, na kole mám průměr někde nad 20km/h, na motorce je to jistě nad 60km/h a z toho plyne i větší pravděpodobnost více devastujícího zranění
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1136
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Calebos » 20 bře 2021, 11:25

LadaM píše:HANZTD: Prosím Tě, on jezdí v integrálce i na kole ;-) Není to o tom, jestli integrálka nebo jetka, ale spíš že ta helma musí sednout a není pravidlem, že dražší jsou pohodlnější. Určitě budou vychytanější, lehčí, větranější atd, ale kupovat na začátek helmu za desítku kvůli bezpečnosti a obavě o pohodlí je podle mě nesmysl. Já mám zase helmy 2 - jednu, co jsem si pořídil ještě do motoškoly za pár šupů a furt jí vozím na léto, protože do ní fouká a lehce se nasazuje (taková integrála s vlastností jetky :) ) a druhou šubrtku, ta mi zbyla z motorky. Obě integrály. Taky jsem si říkal, že si na město pořídím jetku, ale nikdy na to nedošlo, tak stará caberg int. plní stejnou funkci a cítím se v tom tak nějak líp.
Co je podle mě past, je ta možnost výběru a certifikací a norem atd. To je jenom iluze, která má zajistit konkurenční výhodu v dnešním světě přesyceném produkty. Co by mnozí (vč. mě) dali za to přijít do krámu, kde mají 3 bundy, z toho 2 mají fakt divnou barvu, čapnout jí a jet drandit. :) Každý ví, v čem se cítí bezpečně a pohodlně a to je základ, ovlivňující i věci, o kterých vědomě nepřemýšlíme. Z internetu se to nevykouká.
Nejhorší byl vždycky šok, když jsem slezl z GS, touring komplet, integrála, vysoké boty... a pak jsem vyrazil na kolo v kraťasech, dresu, polystyrenové helmě a bezprstových rukavicích, plus ty uzoučké gumy a vratká věc podemnou. Před první zatáčkou jsem málem zastavil s pocitem - jak v tomhle můžu jezdit, vždyť musí být zákonitě po mě. :D


a to si zkus nejkej tucnej trial na okrajich skal, kde to je na rovnovahu! To je pak zazitek. Ono se to kolo hodne podcenuje, ale jak uz jsem psal, potkas kamen/koren a fakt to neni prdel. Sel jsem dvakrat pres riditka na tygra a jednou jsem mel jen roztrzenej usni boltec, ale podruhy t bylo na tlamu a fakt jsem byl rad za tu integralu. Nebyt ji, mam polamanou spodni celist jako precliky :) A do toho jeste ten hnus s oloupanou kuzi! Fujtajxl! :D
Calebos

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2021, 12:46

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 20 bře 2021, 11:29

LadaM

asi jo a maš s přilbou recht a ještě určitě nasazuje "lyžařsky" brejle 8) ale i tak otevřená je na skutr za správně :wink:
samozřejmě je to individualní a o vlastních prioritách
ještě mam vyklápěčku celokarbon a integrálky od LAZERU tak mam srovnání
na duKATKU mam mimo jiné vyklápěčku NEOTEC II od SHOEI a neměl sem nikdy nic lepšího :!:

PS : přilby by se dalo založit VLASTNÍ TEMA , spousta povídání :idea:

-- 20 bře 2021, 10:34 --

Calebos

sem zkušenej cyklista , v roce 2012 sem si pořídil po favoritu z dětskejch let 8) horala na noderních 29" a v současnosti mam nalítáno dle digi budíku poctivejch 260KM a to brutálnim terenem podel Labe a 5km v CHorvatsku , takže na kole sem jako doma :mrgreen: :mrgreen:
promin ještě přiznám 2x objetej Mácháč a tam už je vlastně písek a jedna skalka za lesíkem , takže defakto terén jak ty :twisted: :lol:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod LadaM » 20 bře 2021, 11:51

S trailem / downhillem bych jízdu na skůtru nesrovnával. Tam jdeš cíleně do mnohem většího rizika, kvůli adroši atd. Adekvátně k tomu se vybavíš. Na skůtru jedeš z bodu a do bodu b za úplně jiného nastavení vnímání. Stejně na okruh nebo motokros se taky oblíkneš jinak. Jde o to cítit se bezpečně, nejet se staženým zadkem a k tomu uzpůsobit materiál i styl jízdy. Nenabádám k jízdě v žabkách a kraťasech (i když statisticky takhle asi jezdí největší počet skůtristů :) ), je to o nastavení, i momentálním, každého z nás. Někdo by na to bez páteřáku nesedl, jiný projede půl evropy v triku. Oba můžou přežít a oba nemusí. Dopředná statistika co by kdyby neexistuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 20 bře 2021, 11:56

LadaM

souhlas a obratem přiznávám že i já se svezu z baráku - pantofle , kratasky , triko , Jetka - 10km k neckám :mrgreen:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 20 bře 2021, 13:33

Taky občas hřeším, je to většinou, když se jedu okoupat do blízké štěrkovny, tak to jedu v kraťasových plavkách, cukle a jetka, ale když hřeším, tak se cítím tak trochu jako nahý v trní a jedu mnohem defenzivněji :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1136
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Calebos » 20 bře 2021, 22:28

LadaM píše:S trailem / downhillem bych jízdu na skůtru nesrovnával. Tam jdeš cíleně do mnohem většího rizika, kvůli adroši atd. Adekvátně k tomu se vybavíš. Na skůtru jedeš z bodu a do bodu b za úplně jiného nastavení vnímání. Stejně na okruh nebo motokros se taky oblíkneš jinak. Jde o to cítit se bezpečně, nejet se staženým zadkem a k tomu uzpůsobit materiál i styl jízdy. Nenabádám k jízdě v žabkách a kraťasech (i když statisticky takhle asi jezdí největší počet skůtristů :) ), je to o nastavení, i momentálním, každého z nás. Někdo by na to bez páteřáku nesedl, jiný projede půl evropy v triku. Oba můžou přežít a oba nemusí. Dopředná statistika co by kdyby neexistuje.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro



Jo, jasny. Kolo je neco uplne jinyho. Jen jsem chtel poukazat na to, ze mi na trailu ten blembak zachranil spodni celist. Ale samozrejme vim, ze za osmince skutru se nebudu chovat jako prase a do toho jeste jet ofenzivne. Nastesti mi neni 25, abych jeste blbnul.

Co me ale stve nejvic, ze uz nekolik tydnu teoretizuju a zatim jsem se ani nedostal k tomu, abych mohl ty stroje vyzkouset! Stejne to chce asi na zacatku nekde na parkovisti nakopnout neco malyho a projet pomalu. Ten fichtl uz mi z pameti vymizel. Je to skoro 30 let :D
Calebos

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2021, 12:46

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 20 bře 2021, 22:39

Nikam nespěchej , v tyhle době ...... se stejně nic nesmí :evil:
počkej si v klidu až se to třeba uklidní a otevřou salony , a osobně si všecky modely z výběru osedlej , v nej případě zamluv zkušebku třeba přes vejkend , v jeden okamžik muže bejt vše jinak :wink: a uvidíš co zjistíš :idea:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 742
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Calebos » 20 bře 2021, 23:12

Pravda. Vybirat pomalu, uzivat si to dele ... Ale fakt jsem zvedavej na jizdu na Burgmanovi. Hodne me ten kousek zajima. Jak jsem na nem jenom sedel tak mi to prislo hooodne pohodlny. Za ty penize mi to pripada vcelku dobrej pomer cena/vykon. Verim, ze X Max/Forza jsou bez kompromisu, ale ten Burgman mi na prvni pohled pripada taky dobrej. Uvidime co na to vse rekne gluteus maximus ...
Calebos

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2021, 12:46

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 21 bře 2021, 11:06

Kukám že si zase na začiatku :D

Ja by som zohladnil fakt źe Burgman už nemá perspektívu a vyrábať sa nebude. Tak aj pomaly pokape servis a hlavne náhradné diely.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 21 bře 2021, 12:03

Je otázka jak to bude s Burgmany pro EU, protože jsem zatím nikde nenašel zda mají už motory s euro5 a pokud ne, tak mají smůlu a co jsem se dočetl pro rok 2021, tak mají být 125,400,650 a elektrik a vyrábějí se v Indii, takže předpokládám, že primárně pro tento trh.
Od 1. ledna 2021 by už měly všechny prodávané motorky splňovat Euro 5. V souvislosti se současnou koronakrizí sice výrobci motorek volají po posunutí tohoto termínu, ale dopadli stejně jako výrobci automobilů se snahou o posunutí pokut za neplnění flotilových emisí – mají smůlu.
Takže pokud to někdo ještě dnes prodává, tak to musí mít už přihlášené loni, tak kupoval nový vůz i syn, auto měl prodejce přihlášené na sebe a při prodeji se přepisovalo, protože nově přihlásit by to už nešlo. Předpokládám tedy, že jen tak půjde koupit Burgmany a půjde o nějaké poslední kusy, které zůstaly u prodejců loni neprodané.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1136
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Calebos » 21 bře 2021, 15:16

Pravda. Na Suzuki strankach maji normu eu04. Ta indicka verze je dost jina(bez tunelu. Apu na tom asi potrebuje odvezt vsech 124 clenu rodiny :D). Je to Burgman Street a ma to obludny digitalni lcd budiky. Oproti 2020 evropsky se verzi je to fakt kentus.

-- 21 bře 2021, 14:18 --

Tak mi zbyva jen modlit se, ze to pro EU imbecily v Bruselu updatnou ...

-- 21 bře 2021, 14:19 --

forester píše:Kukám že si zase na začiatku :D

Ja by som zohladnil fakt źe Burgman už nemá perspektívu a vyrábať sa nebude. Tak aj pomaly pokape servis a hlavne náhradné diely.


Jo, jo, jsem. :D Uvidime. Ale nevadi. Forza, nebo X Max to pripadne poresej s rezervou ...
Calebos

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 23 úno 2021, 12:46

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 21 bře 2021, 15:31

Jestli něco Brusel ohledně emisí updatne, tak jedině opačným směrem, než bychom si přáli :cry: takže na povolení euro4 bych nespoléhal :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1136
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron