V čem jezdíte?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 18 črc 2022, 08:32

No, ona jetka a otevřená překlopka můžou bejt dvě různý věci. Jasně, integrálka je integrálka a když není velký vedro nebo ve vyšších rychlostech, jezdím se zavřenou, ale ta překlopka (Scorpion Exo-Tech), i když je otevřená, má boční ochranu až k bradě. Plexi samozřejmě neotevírám. Narozdíl od výklopek jsou překlopky homologovaný i pro otevřený použití (jasně, homologace mi ksicht nezachrání :)). Pokud jde o bezpečnost, je tepelný pohodlí jeden z faktorů, kterej je třeba zvážit. Je bezpečnější bejt čerstvej a fit v otevřený helmě nebo bejt malátnej a mít uvařenou hlavu při poskakování někde v centru Prahy v integrálce a 35 °C ve stínu?
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod valsidalxam » 18 črc 2022, 09:30

Tak ohladne hlavy mám v tom jasno. Používam výhradne preklopky. Mimo mesta, alebo ked je chladno brada dolu, v meste brada dozadu.
Najprv som mal LS2, teraz Shark. Na moje prekvapenie LS2 bola lepšia po všetkých stránkach ako vynálezca systému Shark. Takže po sezone návrat k LS2, hned ako príde na predajne nový Valiant 901 X. Už som sa tu o ňom rozpisoval v inom vlákne, že by mal byť konečne o cca 200 g ľahší ako štandartné 1700 gramové preklopky (Carbonový Scorpion mi nevyhovuje, škaredo trčiaca bradová časť v odklopenom stave ).
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod dejavu » 18 črc 2022, 12:12

Viděl někdo z vás toto video?



Jako popravdě si nedovedu představit, že tam dám dva prsty a ještě zavřu clonu, abych ji neměl do pů očí... :shock: Toto si myslím Pepa trošku přestřelil... Aby z něho nebyl druhý Babica :D
Uživatelský avatar
dejavu

250+
 
Reputace: 41
Příspěvky: 384
Registrován: 10 srp 2016, 08:59
Bydliště: Uherské Hradiště
Skútr / moto: X Max 300 IM
Tuning / úpravy: žádné

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Medvěd » 18 črc 2022, 12:54

johny_r píše:...Narozdíl od výklopek jsou překlopky homologovaný i pro otevřený použití (jasně, homologace mi ksicht nezachrání :)). ...


Do letoška jsem používal výklopku LS2 FF324 Metro Evo Firefly, která je homologovaná jako integrální i jako otevřená. U výklopek je pouze nutno si homologaci pro otevřenou ohlídat, nemají ji zdaleka všechny.

Letos jsem pořídil překlopku LS2 FF900 Valiant II. A ač gatě nosím (viz dříve), přílbu mám zcela uzavřenou přes 100 km/h nebo když je zima.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 18 črc 2022, 13:04

Medvěd píše:přílbu mám zcela uzavřenou přes 100 km/h nebo když je zima.


To já samozřejmě taky. Ono to ani není moc příjemný, jezdit vyššími rychlostmi s otevřenou přilbou. O zimě ani nemluvím. Upřímně si neumím moc představit, že bych v zimě neměl zavřeno.
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod valsidalxam » 18 črc 2022, 13:17

ohladne homolgizácie výklopiek. Tie ktoré v otvorenej polohe majú nejakú zaisťovaciu aretáciu, (aby sa pri prudkom trhnutí hlavou, brzdení atd ) za jazdy nesklopili, tak tie by homologované ako otvorené viac menej u nomálnych značiek mali byť. U preklopiek to je jasné, tam to nehrozí a sú ako otvorené homologované všetky.
Všeobecne, ked stretávam turistov na GS-ách s vyklopenými bradami výklopiek niekde na medzimeste, tak sa čudujem, prečo si radšej ku 20 tisícovej motorke nekúpi 300eurovú preklopku, ked jazdí otvorený. Však už len to ťažisko hlavy a všeobecne odpor vzduchu musí byť s otvorenou výklopkou otrasné.
Valiant II, čo píše medved že používa som zvažoval, ale už počkám na ten Valiant X. Dizajn matnej čiernej jak stvorený pre matné tmavé ADV.
Akoby tých dizajnérov jedna mater mala:

https://www.youtube.com/watch?v=LLLN65v66to

A tá váha, to mi za to dokončenie sezony so Sharkom Evoline a 100 € navyše stoja.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod JardaB » 18 črc 2022, 14:38

Černá není na silnici vidět, nechápu černé motorky a černé hadry bez reflexu. A těš se, jak se ti černá přilba na sluníčku ohřeje. Ale proti gustu žádný dišputát.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod kerim7 » 18 črc 2022, 16:21

Pod to se podepisuju. Měl jsem vyhlídnutou a už i koupenou MT helmet v reflexní stříbrné a na ní svítivě žlutá grafika. Nikde jinde jsem takovou barevnou kombinaci na den i noc neviděl. Jenže byla tak hlučná, že šla zpět (pískání, hučení, houkání jako vlak a další zvuky už v 50 km/h po městě). Divili se, ale vzali ji. Chválím ACI v Běchovicích.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Britt » 18 črc 2022, 18:11

Mám černý vyklápěcí blembák Caberg a za jízdy je to naprosto v pohodě. Bundu mám taky černou, ale má na sobě reflexní prvky. Skůtr je taky černý. Jezdit mimo obec s vyklopenou bradou je podle mě nesmysl. V obci jo, tam si jí zvednu, protože při popojíždění po městě je to na uvaření mozkovny, ale vyjedu za ceduli konec obce a automaticky jí sklápím.
Britt

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 344
Registrován: 28 čer 2021, 09:50
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: SW T400 ABS

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod valsidalxam » 18 črc 2022, 18:42

tak s tou čiernou je mi to jasné. Auto som mal tiež po bielom a žltom tmavo modré, za nim čierne a bol to masaker. Teraz mám červené.

Ale ked u tej motorky to nie je také jednoduché pozerať len na logiku. Je mi jasné, že svetlá prilba aj motorka je na slnku lepšie (predchadzajúci skuter bol biely a helma žltá).

Na rozdiel od auta, u ktorého ma dizajn absolutne nezaujima (len musí byť spoľahlivé a čo najmenej žrať ). Ako dôkaz nech slúži zoznam mojich áut za posledných 20 rokov. Samé zrúdičky (Nissan Micra93,Suzuki Ignis 03, Honda City I 06, Honda City II 09 (dobre, táto bola jediná fakt pekné auto v rámci svojej triedy ) a aktuálna Toyota Yaris HSD 16- tá zas vyzerá jak po čelnej zrážke).
Takže všetko malí,bezturboví ,reťazoví japonci , kde som výzor ani farbu (všetko základná, bezpríplatková ) neriešil. Však to je len auto, čo do neho sadneme , niekam ideme a vystúpime. Na kochanie sa ohľadne auta mám môjho lieblinga (š1000 MB r.v.68).

Ale čo sa týka skutra, tam sa mi to musí aj páčiť. A bohužiaľ , ked som zbadal čiernu ADV, tak keby bola červená lacnejšia aj o 1000 € tak by som kúpil tú čiernu. Hej, viac na ňu páli, viac vidno zaschnuté kvapky aj prach, menej ma vidno. Všetko objektívne a pravdivé dôvody proti. Ale motorka je srdcovka, tu niekedy rozum ide nabok.
V aute je mi jedno, aké tenisky, alebo sandále mám na nohe ked šoférujem, aj aké mám na sebe triko. Na motorke nie. A preto mám na nej čiernu bundu (nejaké reflexie má ), čiernu helmu (aktuálne túto, tiež má nejaké reflexie):
https://www.fortamoto.com/shark-evoline ... e-kuk.html

A ako správny Black metalista aj čierne rukavice tiež s lebkami a na nohách čierne Fastery od Alpinestaru :)
Sám sebe sa smejem, ked to čítam na čom si inak ako vrcholne praktický človek zakladám, ked sa jedná o motorku a veci kolo nej (teda skuter, však som praktik :)).

PS: A ešte mám otázku na osadenstvo. Tiež máte nutkanie, ked náhodou sedíte v plechovke zdraviť protiidúcich motorkárov ?
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod goes » 18 črc 2022, 18:51

To nutkani nemam. Ani na skutru. Ale je pravda ze posledni rok dva se skutrusti rozjeli s tik zdravenim. Asi si mysli ze jsou motorkari ;)
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod valsidalxam » 18 črc 2022, 19:05

to akože ani neodzdravíš ? Mne teraz kýva každý, čopre, Godwingy aj superšporty -najskôr si ma mýlia s tvojou XADVčkou.
Ja zas kývnem rukou každému. A zo srandy dvíham ruku aj na všelijaké zdieľané elektroskútre :). Bolty, Antiky a tak.
Tí v tom majú často riadny hokej, že čo od nich chcem, veľa ich má problém stíhať sledovať čo sa deje okolo, ale je to fakt prdel. Asi začnem kývať aj na kolobežky :)
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod goes » 18 črc 2022, 19:34

Ja zdravim jak kdy. O vikendu kdy jezdi milion motorkaru moc nezdravim nikoho. Dnes sem zdravil i cyklistku :)
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod valsidalxam » 18 črc 2022, 19:53

No , kde sú tie časy, ked človek išiel na motorke, a stretol dve protiidúce mašiny za deň. Nostalgia roky 90te.
Ale teraz je to lepšie, plno motriek, ked človek ide do Jakloviec (to je taká pumpa, otočka víkendovej jazdy košičanov, ktorí nemajú práve kam ísť, a preto sa idú len tak voziť na Jahodnú ), tak tam v pekné nedelné poobedie napočítaš aj 100 motoriek. Priebežne sa striedajúcich až do večera. Furt je s kým pokecať.
Ale práve na tej Jahodnej sa chvalabohu veľmi nezdraví. Veľa ľudí nemá na to čas. Však je to moto za moto, to rovno môžu jazdiť aj jednorukí. Verím tomu, že protiidúci ležiaci strelci majú problém stíhať aj vytrčeným kolenom kývnuť, jazdia tam poniektoré chlapčiská fakt na hrane.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 517
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 19 črc 2022, 08:09

Tady aby se člověk skoro styděl, že má černej skútr :-). Je fakt, že v barvě jsem měl jasno a jinou bych nechtěl. Na druhou stranu, viditelnost je podle mě zásadní zepředu a zezadu a tam jsou viditelný plochy tak jako tak minimální, navíc tam jsou světla, který jsou vidět stejně líp než asi jakákoli barva.
Na druhou stranu, helmu mám z větší části žlutou, tam jsem odolal nutkání koupit si jinou, kde byly žluté prvky spíš na oko než na funkci. Myslím, že výrazná helma přispívá viditelnosti víc než motorka. A u bundy jsem taky vzal verzi, která má světlá záda a části předku. Tam je jediný problém, že světlá místa na rukávech a ramenou se hrozně špiní a člověk pak buď furt pere nebo jezdí jako prase. Příští bunda bude v těchto místech černá. A když je hnusně, tak svítivě žlutý nepromok s reflexními prvky to jistí.
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků