Proč jezdíte?

Diskuze o čemkoli.

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Myschan » 04 dub 2010, 17:05

Když jsem ještě měl skútra, tak jsem jezdil prostě proto, protože je to skvělýýýýýýýýýý. Kdo mě zná, ví, že se v podstatě už druhý rok dávám dohromady po havárce na skútru - nezaviněné. Jo a je mi 45. A teď, když vyleze sluníčko, tak sedím u netu a koukám na inzerci a hledám, co bych si koupil, kdybych mohl jezdit. Zatím počítám, že to stejně ještě minimálně 2-3 měsíce nepůjde. A potom? Zatím sám nevím. Pokud bych se rozhodl, zvažuju Leada nebo SH. Oboje jsem měl, takže to znám.
Co se týče diskuze o úsporách, má pravdu každý. Záleží co se s čím porovnává. Já jsem přesvědčen, že bych ušetřil. Pokud bych prodal auto, které jsem loni koupil, mám ztrátu minimálně 100 000. Za to mám nový, mnou preferovaný skútr se vším kolem. Autem jezdím po městě za cca 10 l. Skútrem, když to dost nadsadím, max 3,5. Přes centrum pojedu autem přes půl hodiny. Skútrem 10 min, když moc. Na parkovišti platit nebudu. Dojedu většinou před cíl cesty, nemusím jít ještě 200m, protože blíž nezaparkuji. Když už zaparkuju blbě, tak botu mi asi na skútra nedaj, ani ho neodtáhnou. To má také svoji cenu. Ale to vše je nakonec stejně podružné.
Podstatné je, že autem jezdím pro nákup, protože prší, protože potřebuju někoho odvézt, protože jedu daleko, protože je zima...
Na skútru jezdím (jezdil bych) protože mě to bavííííí

P.S.: A to nemluvím o tom, že jsem zde poznal plno skvělých lidí.
Lepší pozdě, nežli vůbec.
Uživatelský avatar
Myschan

1000+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Forza 300 (2020)

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Hony » 07 dub 2010, 19:13

Já začal na scooteru před dvěma lety. Jedinný důvod byl levné přibližovadlo s malými provozními náklady a snaha trochu se vyhnout brněnským zácpám. Teď po dvou letech si dodělávám "papíry na velkou" :wink: a kupuju Xmaxe. A proc? Protoze mě to baví. Líbí se mi jezdit a plánuju i větší výlety. V cervnu na Balaton, tak jsem zvědavý :)
JInak k botičkám v Brně: sekačku parkuju prikurtovany k lampe primo v centru na jednom z malých náměstí a zatím klid. Dokonce když MP kontroluje povolenky k vjezdu do centra u dopravního podniku, tak me uz dvakrat odmavli at jedu dal. Snad to vydrzi...
Uživatelský avatar
Hony

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 13 bře 2010, 10:46
Bydliště: Rousínov
Skútr / moto: Kymco Agility 50, Yamaha X-Max 250

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Olaf Peterson » 25 dub 2010, 13:29

8steve píše: Chlape. Prave zijes v tom bludu jako vetsina. Nebudu se s tebou o tom nejak zasadne prit, nechce se mi vypisovat detailne naklady. Kdyby sis spravne precetl moje predchozi prispevky, tak to co jsi napsal ani nemuzes myslet vazne. Uz jenom naprosto rozdilne servisni intervaly. Olej, ktery jsi prepocital na benzin je uplna uchylarna, to se na me nezlob. Nebo chces vazne tvrdit, ze rekneme za 15tis km rocne nalejes mene oleje do skutru nez do auta??? Ale no tak! Vezmeme si typicky interval vymeny 3000km - do 15tis ho vymenis 3x pricemz do moto je kvalitni olej drazsi, navic je na kvalitni olej nachylnejsi a k tomu u nekterych motoru vymenis 5x olejovy filtr v cene nasobne vyssi nez u auta. Ovsem ta prava zakernost nakladu u skutru se projevuje jinde, v cene nahradnich dilu a jejich kratke zivotnosti, v drahe servisni praci - a to se radne projevi pri najeti 50 tis a vice km - kolem 100tis km je auto maximalne po vymene rozvodaku (a to jeste hodne predcasne) v cene 5tis i s praci. Kotouce jsou puvodni, desky 1x, gumy 1x u nekterych 2x. Skutr bude po takovych servisnich zasazich, ze by sis za to koupil jeste jedno auto. :) Pokud jsou ti porce km o kterych mluvim na hony vzdaleny, pak se samozrejme nemame o cem bavit, nemas primy srovnani a dost mozna pri tom tvem malem najezdu te skutr opravdu vyjde levneji. Ale o tom jsem se nabavil! :wink:

For je v tom, ze kdo jezdi na moto velky porce km, tak to nedela pro to, aby usetril. Tim padem si ani nikde nestezuje na velky naklady. Ale zkus se zeptat nekoho, kdo najezdil na skutru za 5 let 100tis na kolik ho to celkove vyslo, budes se divit :D

Musim nesouhlasit, koupil jsem skútr jedině kvůli provozním nákladům. Jezdil jsem 14 měsíců autem (Opel Corsa 1.2 2004, spotřeba 7,3) a nalil jsem do něj benzín za 105.000 Kč, u skútru to bude přesně třetina - 35.000, čili za 14 měsíců ušetřim 70.000 Kč, což je docela slušná suma, i při pořizovací ceně skůtru 38.000. Všechny ostatní náklady jsou taky menší. Povinný ručení na auto 4000 a na moto 800. U pneumatik je to horší, ty vyjdou levnějc jen o 25% oproti autu protože vydrží míň km, olej vyjde na polovinu, jediný co vyjde dráž jsou svíčky, protože se mění po 8.000 km a u auta po 60.000 km. Ale všechno ostatní kromě benzínu jsou zanedbatelný položky, benzín tvoří 70% nákladů. Celkově to vychází u auta 3,23 Kč/km a u skútru 1,24 Kč. Když se bere i pořizovací cena a všechno.
Obrázek
Uživatelský avatar
Olaf Peterson

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 25 dub 2010, 13:19
Skútr / moto: Honda Lead NHX 110

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod mirsil » 25 dub 2010, 17:50

kaaduh píše:Ahoj, zajímalo by mě proč jezdíte zrovna na skůtrech?

Musíte mě omluvit, ještě donedávna byla moje představa o motorkářích asi taková, že lidi kolem patnácti jezdí na skůtru (protože sem neznal nic jinýho než ty stroje z hypermarketů za pár šupů), pak kolem 20 až 25 začnou jezdit na těch silnejch sportovních a nakonec přesedaj na choppera kolem tý třicítky. A právě tady mě hodně překvapilo, že je to vlastně úplně jinak, skůtrů je tolik a ty kubatůry sem nečekal. Je tu tolik "tátů od rodin" a docela málo mlaďochů (nebo sem nevyčet kolik jim tak asi je).

Taky sem dřív neměl rád motorkáře, zkušenosti s nima jenom z auta nebo pěšmo, když z dálky slyšíte jak se snad dvoukilem blíží magor k přechodu, ale docela rychle se to změnilo, celej názor na tenhle úplně jinej svět, do jistý míry i docela romantickej :)

Takže moje otázka zní, proč jezdíte na skůtru a ne třeba na tom čoprovi? Nepřipadáte si někdy "nedůstojně", když vidíte ty starý vousáče na harleju? :) Ta otázka je směřovaná spíš na ty 30+ (tím se jich nechci nijak dotknout, odpověď ostatních si taky rád přečtu)

Jenom sem znovu hážu původní otázku protože už ji nikdo nečte a odpovědi jsou spíš obecné a neříkající proč vlastně my 30+ jezdíme na skútrech a ne třeba na supersportech nebo chopperech a jiných dvoustopých přibližovadlech :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod balcin » 15 kvě 2010, 19:26

Proc jezdim.Jezdim proto abych se dostal do me milovane prace 40km tam 40km zpet to je 80km celkem krat 22 dnu a je to pekna racha kilometru.Slunce neslunce dest nedest.Potom abych mel penizky na benzin abych se dostal na srazy a take vas nekdy videl.Proto musim jezdit a maxik to dobre vi tak jsem zvedavy jak dlouho mu to vydrzi tak se mnou rajzovat. :D
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Gestina » 18 zář 2014, 23:11

u mna je to jasne - lebo jazdenie na jednej stope je prima pocit, netrapia ma povestne ranne bratislavske zapchy, do prace mi to rano autom trva 45 minut, na skutri som v praci za 15 minut a cas je sakra draha komodita. Zaparkujem rovno pred vchodom do firmy, kazdy co robi v blizkosti nejakeho bizniscentra vie, co to znamena hladat tam parkovacie miesto. Spotreba je len bonus navyse. Velka moto by sa tiez hodila, snad sa zadari aj ta. Ale Maxika si necham.

PS: pre zacinajucich - nikdy nikdy nedavajte skutru meno, uz sa ho nezbavite 8)
it's never too late
Uživatelský avatar
Gestina

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 17 zář 2014, 22:29
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Motorro Maxx 125

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Alda1965 » 19 zář 2014, 00:48

Pro radost.
Uživatelský avatar
Alda1965

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 120
Registrován: 05 kvě 2012, 05:34
Bydliště: Křesetice okres Kutná Hora
Skútr / moto: Yuki Matrix, Yuki Fairy 125, TGB Tapo a Bullet 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Alice2 » 09 lis 2014, 09:52

Já jezdím docela krátce a zjišťuju, že mě to hodně baví :-), vzniklo to kvůli tomu, že jsem neměla finance na provoz auta a deptalo mě být závislá na hd. Nemám samozřejmě žádné ambice někoho předhánět atd. :-), ale zažívám super pocit z jízdy a volnosti. Taky by mě hodně zajímalo, kolik holek (hodně starších) jezdí....
Uživatelský avatar
Alice2

5+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 5
Registrován: 28 říj 2014, 09:35
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco DJ 125s

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod sollik » 14 lis 2014, 14:07

kaaduh píše: Nepřipadáte si někdy "nedůstojně", když vidíte ty starý vousáče na harleju? :)


Víš jak se to říká:" Jezdit na skůtru je jako šu....kat tlustý holky. Účel to splní, ale nikdo se s tím moc nechlubí" :lol: :lol: :lol:

I když jsem z kategorie těch ´vousáčů na harleju´ (36), tak na skutr nedám dopustit. Denně do práce z práce celý rok (kromě dní se sněhovou pokrývkou v ulicích Liberce) a bez ohledu na teplotu. Denně tak vzhledem k mrštnosti skutru ušetřím 10 minut času oproti autu a s poloviční spotřebou :wink:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 997
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Mohy 125 » 14 lis 2014, 14:24

proč jezdím? nu protože jsem se nenaučil létat a nemám křídla... (zatím :mrgreen: ) ...

ale vážně, jelikož ušetřím na palivu oproti svému rozežranému autu...takže jen dojíždím "nach Prague"
Moto: 04/2014 - 10/2016 - Kymco Downtown 125ccm
10/2016 - ???? - Piaggio MP3 400i LT 2009 Akrapovič
Mohy 125

500+
 
Reputace: 20
Příspěvky: 565
Registrován: 10 dub 2014, 13:37
Bydliště: Vojkovice u Kralup
Tuning / úpravy: reflexní polepy, Akrapovič - víc netřeba

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Dogs » 14 lis 2014, 15:16

Protože nemusím řešit parkování v centru Prahy :) Jezdím 20 km a jsem tam o 20 minut dříve....Úspora je až na druhém místě , každopádně trošičku vyrovnává cenu skútru.
Tapatalk Windows Phone by HTC 8X
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Marléna » 14 lis 2014, 15:35

Já bych to přirovnala k osudovému setkání. Potkáváš někoho kus života, je ti celkem volnej a pak s ním jednou dáš řeč. A z toho se ti tak zatočí hlava, že už bez něj nemůžeš žít.
Tak jsem si sedla na kámošovýho skútra (yamahu) a poznala, že mi chyběl ke krásnému životu. Jsem furt dost mladá na to, abych se držela řidítek, měla úsměv na tváři a polykala kilometry ofukována větříkem. Pohled z koňského a skútřího sedla je návykový. Doufám, že ještě dlouho mi ten osudový vztah vydrží...
Uživatelský avatar
Marléna

100+
 
Reputace: -49
Příspěvky: 157
Registrován: 22 zář 2014, 21:13
Bydliště: Velká Praha
Skútr / moto: Cyborg City 150

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Dogs » 14 lis 2014, 15:43

Hezky řečeno :)
Tapatalk Windows Phone by HTC 8X
Po dlouhé pauze >Aprilia SR 50 R SBK> Aprilia SR MAX 125 >Yamaha X-MAX 400....
Uživatelský avatar
Dogs

250+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 261
Registrován: 17 črc 2013, 19:10
Bydliště: Jižní okraj Prahy
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 400, Aprilia SR Max 125
Tuning / úpravy: Akrapovič......Aprilka = Sportovní plexi, výfuk RP, zrcátka, led blinkry, proužky...

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod tydeet » 14 lis 2014, 16:05

Levnější alternativa k OpenCard
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Putin » 14 lis 2014, 16:31

U mě to měla být úspora času proti mhd. No ta se vzhledem k brutálním zácpám v Praze až tak moc nekoná, jen decentně. Všude se mezi auty totiž projet nedá. Ale zábava to je určitě větší o hodně, to každopádně :) Je to rozhodně zábavnější nejen než mhd, ale i než jízda v autě. Škoda, že jsem to nevěděl dřív, třeba na střední, a zajímal jsem se jen o popelnice (auta). No lepší pozdě nežli později :wink:
Putin

25+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 38
Registrován: 29 říj 2014, 10:49
Bydliště: Praha 6 - Břevnov
Skútr / moto: Gilera Runner VX 125

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků