Proč jezdíte?

Diskuze o čemkoli.

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod pan.smith » 22 říj 2009, 11:35

Proč jezdim?

No protože se to i pro mě stalo po jedný sezoně srdeční záležitostí - nic co se dá moc přesně popsat slovy. To se musí zažít.
Aktuálně: Gilera Runner 200 ST
Dříve: Piaggio NRG MC2; Gilera Runner 50 SP

Obrázek
Uživatelský avatar
pan.smith

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 328
Registrován: 13 kvě 2009, 18:16
Bydliště: Praha 8
Skútr / moto: Gilera Runner 200 ST (2011)

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod pariz.martin » 22 říj 2009, 14:42

No a já na svý "Meg" jezdím krom tý radosti, možnosti si domu nakoupit a bez batohu si to dovýzt (jen ty lidi koukaj a přemýšlej kam že to budu dávat). Pak sednu a jedu pohodlnou jízdou, většinou předpisovou občas +10km/h. A co se děje okolo? Na konci obce přidám a většinou ujedu. Kdo to nepochopí, tak mu uhnu a nechám ho po 100m předjet. Stejně zůstane v první zácpě a já se mu vysměju.....
Prostě mi vyhovuje a to i na vyjížďky, škoda jen, že nemám buňky na toulání jen tak po okolí, ale najdu si předem místa kam se podívám.
Má to svoje kouzlo, nikomu nepřekážím a kdykoli se můžu vrátit do reálu. Pro mě je všestranost skutra, to co mě láká. A proto jsem si ho i kupoval.

Taky si rejpnu do tý spotřeby, resp. nákladů. Kupoval jsem si to, protože i moje představa byla, že je to levnější, ale není, opravdu ne. Vyjde to po součtech na stejno. Jediný co zůstane, je nečekání v zácpách a vyhýbání se sněhu.
Jednou jsem slyšel, že se má stát pevně na zemi. Doplňuji jen několika slovami, že je to nejlepší při nulové rychlosti
Uživatelský avatar
pariz.martin

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 79
Registrován: 30 dub 2008, 12:00
Bydliště: Litoměřice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 DX - 1999
Tuning / úpravy: variátor J-Costa

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod SPECNAZ » 22 říj 2009, 16:39

Zdravím, musím souhlasit s 8steve, že provoz skůtru je dražší než u auta. Je to sice v první chvíli nelogické, ovšem je to tak.
Burgman 400, Majesty 400---- 160 000kč
Fiat Panda, Chevrolet Laceti,, Kia a dost malých aut je stejná cena.
Takže startovní čára je stejná, do prvních 15000km, pak už je propastný rozdíl v nákladech na servis. Nechce se mi to příliš rozvádět, ale skůtr je spíše koníček, ale ne levná alternativa dopravy.
Takže souhlas s 8STEVE.
Cúúzzz all
SPECNAZ

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 78
Registrován: 14 čer 2009, 21:45
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250/ Honda CRF 450,CRF 250

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod airtransit » 22 říj 2009, 17:14

Proč jezdím na skůtru? Nejprve mě sr...stát v Praze pořád v kolonách a po dvou měsících můžu říci i proto,že je to pro mě závislost.A jestli to vyjde levněji nebo stejně? Hlavně že nestojím a ještě se kochám.Ale ten pocit volnosti tady vám co máte najeto mnohem víc než já přeci nemusím vysvětlovat.
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod dbar » 23 říj 2009, 01:03

já jezdím protože mám radost s toho že mužu nas.... plechovkáře když smrdí v koloně a já valím rovnou dopředu a oni se mužou pos.... vzteky . jinak na skutru skoro vubec nejezdím. :mrgreen:
Naposledy upravil KYBLOS dne 24 bře 2013, 00:43, celkově upraveno 2
Důvod: Úprava neslušných výrazů
BURGMAN 650
INTRUDER M1800R
Uživatelský avatar
dbar

1000+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 1187
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: OSTRAVA
Skútr / moto: SUZUKI BURGMAN AN 650 , SUZUKI INTRUDER M1800R

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod mirsil » 23 říj 2009, 06:37

Proč jezdím na skútru a ne na mašině? Protože si to moje stará zmrzlá motorkářská kolena zaslouží : Mám rád teplo, sucho, pohodlný neskrčenecký posez, dlouhou sezónu, plynulý zátah bez řazení, obrovský kufr na nákupy a cestování, ladné křivky celokapotáží a také proto, že skútry mají šanci trochu uvolnit města a silnice přecpané auty a jsem rád, že se i díky tomuto fóru u nás začíná blýskat na lepší časy. Tak asi proto :wink:
Profil motorkari.cz / Montážní návody / Rajče / Youtube / 739 226 818 WhatsApp Mirek
Uživatelský avatar
mirsil

1500+
 
Reputace: 222
Příspěvky: 1828
Registrován: 24 úno 2008, 08:07
Bydliště: Zahnašovice ZL
Skútr / moto: SB 650 K9 exe. Do 11/2011 Malaguti Madison 150
Tuning / úpravy: V profilu motorkari.cz

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Hasmann » 24 říj 2009, 11:35

Proč jezdím? Protože to mám do práce 9km skútrem a 11 autem,protože mě km na skútru stojí 80haléřů a autem 2.5kč,protože autem to trvá déle než na skútru,protože autem projezdím měsíčně plnou nádrž za cca 1600kč a na skútru 6-7 stovek.Autem jezdím v 95% času a kilometrů sám,což zvládnu v pohodě na skútru taky a ještě mě to víc baví a auto netrpí městkým provozem a krátkýma trasama.A už vůbec se nebavím o tom pocitu jak se dá naložit s kolonou na křižovatce a nemluvě o tom,jak se řehtám až se mi plexi mlží,když idi... mě musí předjet v padesátce sedmdesát jenom proto aby mě předjel.. :lol: a na další křižovatce mu stejně zamávám. Prostě těch důvodů je spousta a jeden je lepší jak druhý. Chápu kluky i ženy kteří mají maxíky,že to pro ně není o nějaké spořivosti,ale na malém skútříku to je i o spořivosti.Samozřejmě že je to úspora výhledová,protože pořizovací náklady se vrátí až s časem.A proto s každým ujetým kilometrem se blížím k hranici kdy už budu jen šetřit i s počátečními náklady.A i to oblečení které nestojí 5 korun se brzy vrátí,zvláště v tomto počasí...stále jezdím dokud nebude sněhu kupy a z mrazů budou havranům praskat hlavy... :lol:

Navíc jsem se nedávno přistihnul,že jsem 4 dny nejel a že mi to chybí,tak jsem si zajel o půlnoci do Tesca aspoň pro rohlíky k večeři,teda k druhé večeři....když je hlad,nenaděláš nic... :lol:
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 01:11, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Uživatelský avatar
Hasmann

500+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 510
Registrován: 16 srp 2009, 16:35
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Aprilia SR 50 S, Piaggio X evo 125
Tuning / úpravy: 70cm kit Polini

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod airtransit » 26 říj 2009, 01:18

jak říká Hasmann Já jel včera pro rohlíky 500m, protože přesně jak říká,prostě jsem na tom 3dny neseděl .Jinak tam chodím klidně pěšky.Mě se to tedy zatím taky docela rentuje když vezmu co bych projel po Praze autem,ušetřím auto ,svezu se krásně a ten čas co bych normálně prostál v koloně ten je k nezaplacení.
Uživatelský avatar
airtransit

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2009, 09:48
Bydliště: Praha 7
Skútr / moto: Yuki Matrix 50 4T
Tuning / úpravy: bez úprav

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Mitja » 26 říj 2009, 01:34

Tak mi to po delsi dobe nedalo a pocital jsem a pocital.. a vychazi mi to asi tak, ze kdyz clovek najede rocne 2 tis. km - jen ciste pro rohliky a zpatky, tak ho ten 50ccm skutr vyjde urcite levneji nez auto. Pokud ale bude mit najezd 10 tis. km rocne, uz je to uplne nekde jinde a souhlas - auto vyjde levneji. To jsem trochu mimo tema, tak to berte jen jako vsuvku : ))
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod taz » 28 říj 2009, 20:04

Tak jsem si to tu pročetl a tak nějak zapřemýšlel...legálně jezdím od 15 takže 27let,nejdřív všechny možný jawičky,simsony,pak se zvětšovaly obsahy,přišly motorky,endura,cestovní i ty chopery ,nedávno jsem to počítal tak toho bylo cca 25 kousků,až jsem byl překvapenej. :shock: ale skůtra jsem měl naposled v 24,tzv"prase"- znalci vědí že mluvím o čezetě 501,motor 175ccm a tak nějak jsem na ty malý kola nemohl zapomenout,zkusil jsem cvičně 50 suzuki ale nějak to nebylo ono (bodejť by bylo při 115kg :lol: ) a už delší dobu jsem koukal po nějakém pohodlném větším skůtru a nakonec se ujala majesta 250. A po 14 dnech ježdění jsem prodal ještě i poslední enduro co jsem měl protože mám jasno,skutr je prostě pro mne to pravé. A celou tu dobu jezdím vlastně jen proto že mne to baví,je to nesrovnatelný s autem,prostě je mi na těch dvou kolech fajn :wink: No, a to pomíjím obrovské výhody při cestování po Brně,od pohyblivosti v provozu až po parkování. Prostě nádhera :wink:
taz

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 05 črc 2009, 18:18
Bydliště: Brno -Svitavy
Skútr / moto: kawa ZR7 a Atlantic 500

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod quinn » 01 pro 2009, 18:32

Posílám odkaz na článek, který ukazuje, jaká může být radost z jízdy na pořádném stroji...
Krásně se to čte... Ten horizont a plný plyn a pětka a lehká řídítka. Úplně to cítím.

http://auto.idnes.cz/naradi-mistra-sveta-za-20-milionu-jak-se-jezdi-na-yamaze-r1-po-zadnim-kole-1m1-/motorky.asp?c=A091130_123044_motorky_fdv
Quinn
quinn

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 65
Registrován: 28 srp 2009, 09:53
Bydliště: Kozlíky a Praha 6
Skútr / moto: Yamaha Majesty 250 '2003
Tuning / úpravy: krásnej novej výbrus a s ním všechny ty gumičky a variátor J-Costa... Jezdím!

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod silnicekrál » 14 bře 2010, 18:35

Jezdím pro radost z jízdy,nehoním rekordy ani kilometry.Když jedu na skůtru mám čas kochat se krajinou,cítit vůni větru a spáleného benzínu,což plechovkáři nikdy nezažijí.A krom toho,v autě vozíte jenom tělo,ale na motorce srdce a duši. :roll:
silnicekrál

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 15
Registrován: 28 říj 2009, 11:25
Bydliště: Karlovice ve Slezku
Skútr / moto: JM STAR EAGLE

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Richijan » 14 bře 2010, 19:50

Jjjj.
Jasně je to primárně srdeční záležitost :lol: Kdo nezažil, nepochopí. Kdo nepochopí neuvěří. Chudák.
A navíc ve městě umocněná jednodušším parkováním a větší volností v zácpách - a jak někteří ti plechovkáři (většina) koukaj co :wink: .
Jó a ještě je dobrý, když se baťůžek přitiskne a pořádně chytí :wink: to v plechovce nejde. :? I když, tam se zas daj dělat jiný věci :mrgreen:
_tmax.gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod matty46 » 15 bře 2010, 10:58

to na scootu taky a je to originálnější a občas i trochu komničtější 8) jj jak píšete to nejde napsat to se musí prožít
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Proč jezdíte?

Příspěvekod Ekim » 27 bře 2010, 10:20

Protože mě to živí. jezdím jako kurýr a nemám rád zácpy,proto na dvoustopáku. Skůtr proto že némá manuální spojku i převodovku je,,logicky se dá říct že na skůtra je zapotřebí o dvě končetiny méně),tedy lze ho ovládat i jednou rukou,což je celkově jednosuší a tedy i bezpečnější za špatného počačí a to zejména při připoužívání vysílačky. Višší kubatůry není zapotřebí,pokud nechcete jezdit i po dálnici. Choper,harley nebo cokoliv většího nemá cenu pač se to do zácp vyloženě nehodí,když k tomu přidám o mnoho vyšší spotřebu a hluk,náklady na údržbu jsou tyto motorky zcela jinde a se skůtrem se nemůže měřit.
Ekim

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 475
Registrován: 22 črc 2007, 12:15
Tuning / úpravy: jsem stín,jsem zvuk smyku,jsem tam kde je potřeba prujem když máš zácpu...stojíš v zácpě, já jedu dál!

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků