Pochlubte se v čem jezdíte

Diskuze o čemkoli.

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod _Tom_ » 15 dub 2012, 14:53

2cova: píšeš že je buřt v čem jezdíž a ostatní neřešíš. Pak nechápu zde na foru příspěvky typu:

"viz třeba příspěvek Forestera - názorná ukázka raně postpubertálního slovního výronu, jehož kvality mohou docenit jen stejně postižení..." Za mě trochu přestřelené !

Netřeba zde naťukávat předchozí režim, ale nediv se ostatním. Je mi jedno jestli nějaký kravaťák z broker consulting přijede kdejak nablejskaným medvědem v dvoumístné verzi. Ale jakmile se tu zmíníš o zaměstnání které nejspíš tak trochu souvisí s námi všemi zvedne to ze židle každého rozumného čecha. Není to žádná závist čechů ale vztek.

K čemu sakra zaměstnavatel potřebuje vozit tvůj zadek v čemkoliv podobném tomu pasatu.
Není to honění nějakého mindráku tvého chlebodárce?

Potřebuješ vypadat reprezentativně pro firmu? tak nohy na zem, existuje mraky aut, které to splní. Ale tohle? Zatím jsi tedy neprozradil copak že to za energii je. Pokud se to dozvíme, věř že vztek čechů na fóru bude mnohem větší.

Na výběr outback? u vás na moravě? Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, ale trochu rozumu, když už ho nemá tvůj chlebodárce.
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod Cova » 15 dub 2012, 15:20

_Tom_ píše:2cova: píšeš že je buřt v čem jezdíž a ostatní neřešíš. Pak nechápu zde na foru příspěvky typu:

"viz třeba příspěvek Forestera - názorná ukázka raně postpubertálního slovního výronu, jehož kvality mohou docenit jen stejně postižení..." Za mě trochu přestřelené !

Netřeba zde naťukávat předchozí režim, ale nediv se ostatním. Je mi jedno jestli nějaký kravaťák z broker consulting přijede kdejak nablejskaným medvědem v dvoumístné verzi. Ale jakmile se tu zmíníš o zaměstnání které nejspíš tak trochu souvisí s námi všemi zvedne to ze židle každého rozumného čecha. Není to žádná závist čechů ale vztek.

K čemu sakra zaměstnavatel potřebuje vozit tvůj zadek v čemkoliv podobném tomu pasatu.
Není to honění nějakého mindráku tvého chlebodárce?

Potřebuješ vypadat reprezentativně pro firmu? tak nohy na zem, existuje mraky aut, které to splní. Ale tohle? Zatím jsi tedy neprozradil copak že to za energii je. Pokud se to dozvíme, věř že vztek čechů na fóru bude mnohem větší.

Na výběr outback? u vás na moravě? Koho chleba jíš, toho píseň zpívej, ale trochu rozumu, když už ho nemá tvůj chlebodárce.


Snažil jsem se, četl jsem to asi šestkrát, ale vylámal jsem si na tom zuby... Jediné, čemu jsem porozuměl, byla má vlastní citovaná věta - za tu jsem se ale Foresterovi už omluvil...
Cova

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 146
Registrován: 21 dub 2011, 09:24

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod _Tom_ » 15 dub 2012, 15:44

nevím co je k nepochopení, napiš kde děláš ať víme kam jdou naše peníze. Sice to těžko ovlivním ale nebudu nijak podporovat podobné uvažování tvého zaměstnavatele i tebe samotného. Taková auta mají být soukromá a případně jako osobní leštěnky, do firem tohle nepatří, ať je to soukromá firma nebo nedejbože tak trochu "státní"
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod wictor » 15 dub 2012, 16:23

Původně jsem se nechtěl vyjadřovat, protože svojí troškou do mlýna jsem už přispěl, ale diskuze tady je už zcela Mimo mísu (sorry Mimo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Název tématu: Pochlubte se v čem jezdíte

Očekávál jsem, že ten kdo bude chtít tu napíše v čem jezdí a třeba přihodí i foto a nějaké info toť vše.

Pokud má někdo vůz služební a může ho využívat i k soukromým účelům, tak mu to budiž přáno. V případě služebních vozů se v 99% se vůz kupuje na tzv. operativní leasing a za zcela jiných podmínek než je tomu, když si jdete vůz koupit jako soukromá osoba. Důvod? Prostý! Jako soukromá osoba si koupíte vůz 1 nebo pokud na to máte, tak 2. V případě firmy pak můžete mít služebních vozů stovky a tam je rozdíl v cenně a nějaké ty bonusy víc než jasný!. No a každá firma má služební vozy jiné. Někdo škodovky, někdo VW, někdo Fordy, někdo Volva, někdo třeba BMW atd.

Pokud by mi zaměstnavatel nabídl služební vůz i k soukromému využívání a bylo to třeba Ferrari, tak bych si ho bez rozmýšlení vzal a věřím, že bych nebyl sám :wink:

Z celkem normálního tématu diskuze o hovně.

Všem ať to jezdí ať už v čemkoliv .... v případě MíšiKačenky ať létá :wink: :P Kdybys to někdy bral kolem mě, tak dej vědět a já budu stopovat :wink: :P
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod TUNER » 15 dub 2012, 17:18

wictor to vystihl přesně.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod fleet.admiral » 15 dub 2012, 17:35

wictor píše:Pokud by mi zaměstnavatel nabídl služební vůz i k soukromému využívání a bylo to třeba Ferrari, tak bych si ho bez rozmýšlení vzal a věřím, že bych nebyl sám :wink:

To já bych nad tím přemýšlel hodně, protože takový benefit Ti vstupuje do výpočtu daně z příjmu jako nepeněžní příjem, přičemž je to 1 % ze vstupní ceny automobilu (tj. jeho kupní cena), přičemž tato hodnota v čase neklesá (jinými slovy reálná hodnota auta je v čase většinou nižší, ale pokud jsi dostal nové auto a máš ho 3 roky, i po třech letech vstupuje do příjmu 1 % jeho původní ceny funglovky).

V praxi to znamená, že pokud vyděláváš 20 tisíc hrubého, čistého máš 15 850 korun. Ale pokud bys měl jako služebák k soukromým účelům ferrari za 5 miionů, daň z příjmu se Ti počítá ze 70 000, tj. ze superhrubé mzdy 93 800 Kč, ze které státu odvedeš spolu se zaměstnavatelem 43 500 Kč. Čili, když těch stejných 43 500 z 26 800, což je superhrubých 20 hrubého, tak každý měsíc pošleš celou výplatu a dalších 17 000 ze svých úspor Kalouskovi.

Proto jsem mimochodem rád, že nemám služebák "nastálo", ale beru si ho opravdu jen na pracovní cesty.

EDIT: Jinak ano, naprosto souhlasím, diskuze se tu zvrhla naprosto zcestně a měla by být v intencích našich plechovek, ne sporů nad něčím, do čeho nám vzájemně nic není.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod Cova » 16 dub 2012, 09:30

fleet.admiral píše:
wictor píše:Pokud by mi zaměstnavatel nabídl služební vůz i k soukromému využívání a bylo to třeba Ferrari, tak bych si ho bez rozmýšlení vzal a věřím, že bych nebyl sám :wink:

To já bych nad tím přemýšlel hodně, protože takový benefit Ti vstupuje do výpočtu daně z příjmu jako nepeněžní příjem, přičemž je to 1 % ze vstupní ceny automobilu (tj. jeho kupní cena), přičemž tato hodnota v čase neklesá (jinými slovy reálná hodnota auta je v čase většinou nižší, ale pokud jsi dostal nové auto a máš ho 3 roky, i po třech letech vstupuje do příjmu 1 % jeho původní ceny funglovky).

V praxi to znamená, že pokud vyděláváš 20 tisíc hrubého, čistého máš 15 850 korun. Ale pokud bys měl jako služebák k soukromým účelům ferrari za 5 miionů, daň z příjmu se Ti počítá ze 70 000, tj. ze superhrubé mzdy 93 800 Kč, ze které státu odvedeš spolu se zaměstnavatelem 43 500 Kč. Čili, když těch stejných 43 500 z 26 800, což je superhrubých 20 hrubého, tak každý měsíc pošleš celou výplatu a dalších 17 000 ze svých úspor Kalouskovi.

Proto jsem mimochodem rád, že nemám služebák "nastálo", ale beru si ho opravdu jen na pracovní cesty.

EDIT: Jinak ano, naprosto souhlasím, diskuze se tu zvrhla naprosto zcestně a měla by být v intencích našich plechovek, ne sporů nad něčím, do čeho nám vzájemně nic není.



Je to samozřejmě tak, jak píšeš Ty i wictor - osobně mě služební auto stojí dost peněz, navíc si pochopitelně hradím veškeré soukromé cesty včetně cest do/z práce. Jsem překvapený, že nenávistné reakce dokáže vzbudit i relativně běžné auto střední třídy, které je na úrovni Škody Octavia... Vzhledem k tomu, že jakousi záhadnou "nemocí" se nakazil už i jeden z moderátorů, nemyslím si, že by mé další setrvání zde mohlo být přínosem pro kohokoli.

Díky všem rozumným a přeju hodně štěstí a mnoho radosti v jedné stopě, pokud možno bez nehod a problémů... :wink:
Cova

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 146
Registrován: 21 dub 2011, 09:24

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod Tomáš@125 » 16 dub 2012, 23:14

Tom je stejný člen fóra jako každý, napsat muže co chce. Zatím se pořád tají ten hodný zaměstnavatel, http://www.youtube.com/watch?v=MCZxRFEw ... ure=relmfu což při cenách energií není ani divu :idea: :?: Počty a příměry ti tedy opravdu moc nejdou zde http://www.dasweltauto.cz/Car/448904/pa ... omfortline je rozdíl jenom 350000,- Kč a u již zmiňované Octavie http://www.skoda-auto.com/CZE/applicati ... rchByNames je rozdíl jenom 628000 kč. :mrgreen: :D

Wictora jsem chtěl přivítat mezi motoristy, :D :D protože vůz má zánovní a starání a náklady na něj budou novinkou. Chci ho upozornit, že je to tak cca 8000 až 10000 Kč za měsíc. Ja mám Octavii 1.6 r.v. 2002 a daleko od té částky nejsem a to určitě nenajedu 40000 km ročně. :| :| :(
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod Stana » 17 dub 2012, 08:22

Ach jo, nemůžu si pomoct, ale v případě některých výlevů vůči vozu a příspěvkům Covy mám pocit, že jde o závist maskovanou za starost o veřejné prostředky :!: Členění různých ůrovní managmentu různými typy vozů je běžná praxe, jedná se částečně o motivaci k lepším výsledkům. Zde si myslím, že se k tomu zaměstnavatel postavil výborně. Předpokládám, že koupil vůz odpovídající dané pozici a navíc si pohonem na CNG zajistil částečnou návratnost investice, s tím, že v konečné náklady na vůz na konci jeho životnosti budou nižší, než by byly na Passata v základu. Pokud nedostane Cova za chvíli nové auto a jeho výpočty jsou správné, tak se za chvilku zaměstnavatel dostane na ceny lépe vybavené Oktávky. :idea: Kdyby tam nebyla ta příplatková výbava za 100 tis. nebylo by zaměstnavateli co vytknout. :roll:

A s tou platbou 1% z pořizovací ceny...ne všichni zaměstnavatelé požadují, aby bylo auto k soukromým účelům oficiálně...některým rozumným (a není jich málo) stačí zaplatit náklady na soukromé kilometry. V opačném případě se dle mého názoru nejedná o benefit...

edit: písmenka
Stana

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 218
Registrován: 03 kvě 2010, 17:59
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Burgman 400 K6 (prodaný) / DL-650 K6 V-strom
Tuning / úpravy: Oxford vyhřívaný hefty, LED poziční světla, klakson Stebel Nautilus, stroboskopy, 3. brzdové LED světlo s přerušovačem

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod fleet.admiral » 17 dub 2012, 08:48

Já jsem to popsal, jak je to podle zákona. Že je praxe leckde ohnutá, to je věc jiná. :wink: Zda to pak je či není benefit, si už každý musí spočítat sám - záleží na autě, na celkovém příjmu, na nájezdu, na potřebě mít vlastní auto. Pro někoho může být výhoda, že měsíčně platí "nájem" a palivo, o nic víc se nestará, přitom si může jezdit kam chce, kdy chce, nemusí řešit servis, letní/zimní pneu, propad hodnoty, případnou krádež. Jiný si raději koupí obyčejné auto na 10 let a stará se o něj sám a za své, nese rizika škody a propad hodnoty. Osobně patřím do druhé skupiny, ale chápu tu první.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod Tomáš@125 » 17 dub 2012, 09:00

Tak se přiznám jsem bledý závistí :oops: :oops: , bežím na Jarov to objednat. Já beru toho Varianta a Tom CC snad nám to do podzima vyrobí. Byl bych pro udělat takovou reality šou prodáme to na Primu, moc se těším na konec po 4 letech kdy přijíždí manager z operativního leasingu a odváží vůz do bazaru kde plápolá cenovka 250000,- Kč. Jako třeba tady http://www.dasweltauto.cz/Car/378540/pa ... -trendline :D :D
Honda@125 prodáno po 11 letech :(, Honda SW-T 400 prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš@125

750+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 896
Registrován: 13 črc 2010, 23:57
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH 300 / Suzuki Bandit 1250S

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod matty46 » 17 dub 2012, 20:29

závistivý ......... fakt.....a moderátor místo aby napsal svůj názor a přidal jednu větičku:tak se uklidníme.tak to jen podpoří.....
Naposledy upravil matty46 dne 17 dub 2012, 20:41, celkově upraveno 1
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod Winterwolf » 17 dub 2012, 20:32

ale no tak panove kazdy se zivime necim jinym a jezdime v necem jinem ;-)

Mimochodem od kdy nema moderator pravo na svuj nazor :?:
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod matty46 » 17 dub 2012, 20:40

omlouvám se to mělo bejt napsal....opravuju
South Bohemia Scooters
Bývalo:Derbi Vamos,Piaggio NRG,Yamaha yp Majesty 150,Suzuki Burgman 400 K3,Yamaha T-Max 500.....
fén 602626895
http://matty46.rajce.idnes.cz/
abych neměl hlad a žízen na provázku zkáču, doufaje že získám přízen samolibých sráčů
Uživatelský avatar
matty46

750+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 960
Registrován: 22 čer 2009, 11:25
Bydliště: České Budějovice
Skútr / moto: Piaggio Liberty 125

Re: Pochlubte se v čem jezdíte

Příspěvekod Rubelli » 17 dub 2012, 20:59

Obrázek
Uživatelský avatar
Rubelli

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 33
Registrován: 10 říj 2011, 17:25
Skútr / moto: Kymco Super 8 2T
Tuning / úpravy: Leo Vince Carbon, Malossi Multivar...

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků