V čem jezdíte?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 16 dub 2021, 11:50

forester píše:A majú pravdu. Nejaký medzičlánok medzi trikom a trojvstrovou bundou ťa bude dosť obmedzovať a efekt ti neposkytne. Mikyna je dosť hrubá. Ja to do +5 riešim iba termoprádlom ale kvalitným a potom už len bunda. Termoprádlo od SIX2 alebo TLC , mám oboje, prvé má aj karbonové vlákna ktoré v lete chladia a v zime hrejú.
Vrch:
https://www.gtstore.cz/sk/sixs-ts2l-fun ... m-cerna-m/
Spodok:
https://www.gtstore.cz/sk/sixs-funkcni- ... vlozkou-m/
Motooblečenie od fi. RST . RST Pro Series Ventilato Five
https://www.rstmoto.cz


Jasně, ale mně jde o mezičlánek mezi triko a dvouvrstvou bundou. U trojvrstvé bych to neřešil, ale sedí mi spíš ta dvouvrstvá, u které si nejsem jist, jestli pod ní kromě tlustýho trika nebo nějaký, řekněme přiléhavý trikomikiny něco nacpu. Rozhodně tam nedostanu nic tak tlustýho, jako je zateplovací vrstva v trojvrstvý bundě.
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Badarala » 16 dub 2021, 12:32

Na půl hodiny po Praze, kousek po spojce, tzn rychlosti 10-90 km/h.
Máš plexi, jak velké? Sorry jestli jsi to někde uvedl a přehlédnul jsem to.
Čím vícevrstvá bunda na běžné denní dojíždění, tím větší opruz. Já už nikdy třívrstvou, dvouvrstvé max. Je nesrovnatelně snazší navléct si navíc termotriko nebo něco na ten styl než vpínat a vyndavat vložku.
Dále na takovéto účely doporučuji bundu, která obsahuje membránu nikoli v podšívce, nýbrž přímo v horní vrstvě. Ano, je to dražší. Ale když chytneš slejvák, rozdíl rychle pochopíš :wink: Nacucaná, defacto studivá bunda vs pohoda a rychlé uschnutí.
Pokud jde o membrány - značky, typy - jsou mezi nimi značné rozdíly v účinnosti a trvanlivosti. Některé jsou za dva roky prakticky k ničemu. A některé stojí za hovno od začátku :)
Chceš-li doporučit značku, tak zmiňovaný PSÍ Hubík.
Ještě bych se zamyslel nad tím zda na takovou cestu vůbec potřebuješ bundu s membránou. Ona totiž slušná bunda bez membrány, stříknutá pravidelně sprejem může udělat lepší službu než ta s bídnou membránou. Obzvlášt s přihlédnutím k rozdílu ranních a odpoledních teplot, kdy je ráno 8 a odpoledne 28 :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 16 dub 2021, 12:44

Bude to na Forzu, takže plexi relativně velké.
Pokud jde o vícevrstvou bundu, neplánuju tam tu termo vložku vpínat. Funguje jako samostatná bunda (u bundy, o které uvažuju). Bunda s laminovanou membránou je asi mimo moje možnosti nemluvě o nižší prodyšnosti v létě. Hledám něco univerzálního. A pokud jde vysloveně o déšť, tak plánuju stejně nějakou sbalitelnou a viditelnou pláštěnku. U membrány jde spíš o neprofuk než o nějakou větší vodu.
Pokud jde o rozdíl teplot, tak právě chci vyndavací membránu. Ráno s, odpoledne bez a s otevřeným větráním.
Vzhledově i typově se mi taky víc zamlouvá dvouvrstvý Borg, ale prostě se bojím, že pod něj nedostanu dost teplou mezivrstvu a nejsem si jist, jestli tlustý termotriko samo o sobě stačí.
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod adacarp » 16 dub 2021, 12:55

Univerzál stojí vždy za hovno, tam řešíš kompromis a ten nikdy nebude ok,čím miň vložek tím líp,a lepší vzít softshellku než stále zadávat ňáké vložky, takže jen zateplovací plus tu softshellku a moto bunda alespoň ta moje ti hodku ve slejváku vydrží taky,plus pak třeba ta pláštěnka jak píšeš, taky jezdím forzu, bunda ok tam tě v dešti schová plexi, ale jak to po tobě teče, tak u kalhot máš vlhkej zadek jak na ty vodě sedíš,a pláštěnku zvlášť bundu a kalhoty,aby šlo opět kombinovat co si navlečeš

-- 16 dub 2021, 12:00 --

Badarala má pravdu, předsedo.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod HonzaR » 16 dub 2021, 13:18

Univrzál, který by fungoval kolem nuly, i kolem 30 ve stínu asi neexistuje. Jestli to myslíš s ježděním vážně, připrav se na to, že časem dojdeš k letní a zimní bundě, možná ještě třetí, jako mezisezonní. :wink:
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1859
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 16 dub 2021, 13:36

Jasně, to ani nepředpokládám. Teď hledám něco třísezónního, v čem teď nebude zima. Pokud zjistím, že to v létě není použitelný, tak nějakou děravou bundu na léto pořeším. Ta většinou nestojí tolik. Vysloveně v zimě asi jezdit neplánuju, ale kdo ví. Teď chci něco, co pokryje ten základ a řešení extrémů nechám až nastanou.
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod adacarp » 16 dub 2021, 14:13

Dobře, tak jsme se pohnuli s tím že plánuješ koupit profukovaci bundu,a na teď si kup kloudny termotrika jak psal Forester,já mám například devold v kombinací s moirou,ledvinový pás,ňáké zateplení na kolena, motobundu co má jen termovložku. Mám dobrou zkušenost z vložkou outlast.To ti zatím stačí a můžeš hned jezdit a nebude ti zima, pokud ano tak dokup tu softshellku a kašli na mikinu ta je moc objemná,softshellka je tanká skladná neprofoukne zahřeje,prostě taková univerzální metivrstva když je třeba a dáš to pod vše,vozej to aj pod koženejma kombinézama.

-- 16 dub 2021, 13:19 --

Vím co píšu, jezdím 10měsícu v roce, a nebejt soli na silnici tak možná ještě o fous déle.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 16 dub 2021, 14:24

Ok, takže bundu bez termovložky nebrat, pokud se pod ní nevejde mezivrstva. To jsem asi zhruba chtěl vědět . Dík
Mikinou myslím powerstretch, což je tenčí než většina softshellů, ne nějakou bavlněnou věc.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod adacarp » 16 dub 2021, 14:47

Ano nebrat,ale vložku jen jednu zateplenou a né ňáký další kokotiny proti dešti a nevím jaké ještě nesmysly v tom mají.Dle mě základ bunda s jednou vložkou a nemusí ani mít moc větráku čím miň tím lépe do zimy, respektive počasí jaké je teď.Postupné oteplení řešíš letním termotrikem odepnutím vložky a potom letní bundou.konkretni mikinu neznám proto furt píšu o softshellce,tu mám vyzkoušenou.Jak už někdo psal bundu nainpregnuješ a ňáký déšť vydrží to samé kalhoty a pokud ne a nebo pojedeš dál, tak dokoupíš pláštěnky,Třeba já mám scoot, sice raketa peněz ale nepotíš se v tom, lepší dokupovat kvalitu postupňe než ňáký aušus a k ničemu,protože pokud nechceš jezdit 3měsíce v roce, stejně u kvalitních věcí skončíš a ve finále ještě ušetříš.

-- 16 dub 2021, 14:08 --

Lustroval jsem trochu tu mikinu,nevím jaký model máš vybraný ale ano toto vypadá dobře bude asi plnit svou funkci jen to chce vyzkoušet na to termotrika,aby seděla úplně přesně na tělu jako triko, pak to bude ok, plus ta moto bunda a můžeš v pohodě teď jezdit,až bude teplo koupíš profukovačku po ránu pod ní dáš tuto mikinu a bude to ok,je fajn že má vyvýšený límec.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Badarala » 16 dub 2021, 15:18

Jo, na pláštěnce doporučuji nešetřit. Kombinace klidně levnější letní (tedy třeba s dobrým větráním, netřeba nutně sítovina) bundy, termoprádla a dobré pláštěnky - jako Scott, PSÍ apod. - ti udělá nakonec možná nejlepší službu co do komfortu oblíkání i jízdy. Člověk pak v denním užívání ocení, že mu trvá obléknutí 2 minuty a ne 10 :wink:
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod adacarp » 16 dub 2021, 15:45

Badarala má opět pravdu předsedo,je vidět že ví o čem mluví,věř že z nás obou mluví zkušenosti a dobré.Pokud nemáš nebo nechceš dát prachy najednou, do kupuj vše postupně a jednou nám poděkuješ za dobré rady,které ti ve finále ještě ušetří peníze, asi tak
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod johny_r » 16 dub 2021, 16:07

To já rozhodně nezpochybňuju. Vždycky jdu radši cestou dražšího a kvalitního (obvykle nad rozumný poměr cena/výkon). :)
Díky
johny_r

100+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 152
Registrován: 29 srp 2018, 11:25

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod adacarp » 16 dub 2021, 16:31

Tak to máme nastavené stejňe,ňekdy jdou aj dobré věci koupit za kloudnou cenu, bývá to ale málo kdy,když víš co hledáš a znáš složení materiálu a jak který se chová, tak se dá aj toto,někde na motorkářích se dá najít ňáké čtení co a jak ohledně těch materiálu,to pokud přečteš a pochopíš ty vlastnosti, tak potom víš co hledáš a chceš.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod HANZTD » 16 dub 2021, 16:59

za mě k tomu termoprádlu , osobně použivám termoprádlo AČR letní - (je i zimní) ,,, jako první vrstva na tělo a až pak ostatní přes a právě i to letní mam ozkoušený v -26°c při pohybu chůzí , běžně používám na lyžích , a samo že na moto :wink:
no a jelikož to sem ted píšu tak sem nezmrznul ani mi neamputovali prsty :lol:
mam jich vícero , i s ustříhanejma rukavama po ramena atd , za mě fakt doporučuju testnout , žadna draha věc :!:

je to jedna z MÁLA povedenejch věcí co AČR zařadila do výstroje a povedla se :idea: jsou to spodky i triko (u obojího) ale ty zimní neberu ani na ty lyže :D
navíc se to dá sehnat v army šopech , nebo bazoši new od cca 150,- kus
je to strečový perfektně obepíná , tak s velikostí individualně a nepřehnat

(zadej termoprádlo AČR) :wink:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 745
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod adacarp » 16 dub 2021, 17:18

Ano aj zkušenosti jiných jsou k nezaplacení,věřím že to funguje, ono jde taky Oto pochopit systém vrstvení prádla, jaké materiály se snáší atd, a ne koupit prádlo za nesmysl a zabít ho třeba bavlňeným trikem jako první nebo druhou vrstvu a pak psát že to nefunguje.jak se hýbeš tak je to v poho asi v jakýmkoli termoprádle, ale jak se nehýbeš třeba na rybách jako já, tak to je třeba se vybavit kvalitou a to vůbec nemluvím o moto, kde je ještě největší nepřítel studený vzduch za jízdy, to snižuje teplotu neuvěřitelně.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků