Yamaha Majesty 125

Ukažte všem svou hračku!
Pravidla fóra
Téma v této rubice může založit každý, kdo vlastní nějak (více či méně) upravený skútr. Nezáleží jestli motorově nebo opticky. Důležité je, aby se skútr nějak odlišoval od ostatních.

Založené téma musí obsahovat alespoň základní popis vašeho skútru a provedených úprav a minimálně jednu fotografii.

Autoři témat, která nebudou vyhovovat pravidlům, budou upozorněni přes PM, a po určitém čase bez jeho úpravy/doplnění bude téma smazáno!

Yamaha Majesty 125

Příspěvekod -ROBi- » 27 črc 2013, 22:25

Ahoj všichni,

potom, co jsem prodal svého Syma JetSport XR50 (topic zde má také) jsem se porozhlížel po následovníkovi. Podmínkou byl obsah 125 ccm, značkový skútr, stavbou větší než malý a ne moc drahý. Měl jsem v merku Yamahy Majesty 125, Hondy Pantheon, Piaggia X8/X9. Při bližším zkoumání inzercí jsem se dostal do fáze, kdy jsem zjistil, že Piaggií moc v mojí cenové relaci není a že chci 4T, takže jsem vyřadil i Hondu. Chvíli jsem hledal, až jsem našel svojí Yamahu. Původem je z Itálie, kousek od San Marina. Je to celkem babička, narodila se krásně 28.9. (kdy mám i já narozeniny) roku 1998. Jedná se tedy o model bez zadní kotoučové brzdy. Namísto ní je vzadu umístěn buben. Na italského skútra není nikde podřená ani polámaná. Tachometrově má najeto cca 15 000 km, ale těžko se mi tomu věří. Ale kilometry vem čert, jede krásně. Potěšil mě velký úložný prostor, kam dám svojí přilbu a vejde se přilba i přítelkyně. Skútr má jinak vše pěkně seriové a funkční, takže si myslím, že jsem vybral nejlépe, jak jsem mohl.

Zatím jsem ho moc nefotil, ale dnes jsem si udělal s kamarádem výlet do přírody, tak přidám pár fotek. Jak si vzpomenu, vyfotím skútra pořádně a nahodím nové fotky.

Za komentáře budu rád :)

Obrázek
Obrázek
| SYM JetSport XR50 | Yamaha Majesty 125 |
-ROBi-

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 11 dub 2012, 18:32
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod medved.m » 28 črc 2013, 00:29

"... velký úložný prostor, vejde se přilba i přítelkyně"
Nebylo by lepší přítelkyni vzít za sebe? :D

Jinak hezkej stroj.
(Předpokládám, že je Tvůj ten vpravo? :D)
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod -ROBi- » 28 črc 2013, 09:35

Asi jsem to trochu blbě zformuloval :D přítelkyně sedává za mnou, ale zrovna včera jsem vezl za sebou kamaráda a co kdyby chtěla jet i přítelkyně? Šup s ní do kufru :D

Můj je ten vlevo, těsně vedle. Ale toho vpravo mám taky. A ještě Simsona :)

30.7. edit:
Měl jsem chvíli, tak jsem vzal do ruky foťák a nafotil nějaké "dokumentační" fotky mého postrku. Prvních pár je spíše na čumendu, ty poslední sem dávám proto, abyste mi poradili, pokud bude někdo vědět.

Takže nejdřív na čumendu:

Skútr je pořád takový ušmudlaný - tak, jak ho v San Marinu opustil poslední italský majitel, to brzy napravím. Jen mít ten čas.

Jinak zde pár postřehů, co bych rád vychytal, nebo co jsem už vychytat stihl:

- skútr měl zašedlé plasty. Kamarád, co se zabývá detailingem mi půjčil na aplikaci oživovací přípravek na plasty. Vzal jsem všechny plasty na skútru a dopadlo to tak, že některé nádherně zčernaly, ale některé ne, na fotce je vidět rozdíl. Čím to? A dá se s tím něco dělat, nebo to prostě černě už nikdy vypadat nebude a budu se s tím muset smířit?

- pár šroubků budu vyměňovat kvůli tomu, že mají na sobě trochu rzi, tak ať to nevypadá tak škaredě

- hlavní a boční stojánek dneska dostaly nově černou vrstvu, zdály se mi černé málo. Pružinu musím ještě dodělat :))

- řešit, nebo se na to vykašlat?
cr76.jpg
z8d2.jpg
0jgs.jpg
46lx.jpg
ft3l.jpg
5c7n.jpg
mlot.jpg
v9co.jpg
8wp9.jpg
ri82.jpg

23.3.2014 edit:
Par novinek:

- vcera jsem Majesty po zimnim spanku ozivil. Dobil jsem baterku, bohuzel to ale stejne nestacilo, tak se skutr ozivoval pres autobaterii a kabely. Za chvili naskocil a po chvili, co bublal na volnobeh jsem se sel hned projet a slape porad dobre :)

- pres zimu jsem nakoupil par veci, ktere jeste ted udelam: skutr dostane fungl novou zadni gumu (stara po lonskem defektu po cca tydnu vzdycky ujde), nakoupil jsem nove plasty - naslapne a ty, co jsou jakoby pred kolenem. Posledni veci jsou nova zadni svetla s bilym blinkrem, ktera se davala na novejsi modely. Tvarove jsou stejne, ale bohuzel se mi zda, ze maji lehce jine uchyceni, tak uvidim, jak pujdou nebo nepujdou vymenit.

- uz behem zimy jsem vymenil sedlo za nove. Stare bylo dobre a nepotrhane, ale melo povoleny sev. Po zasiti by kozenka lehce odstavala, takze jsem poridil novy kus a vymenil.

- az toto vse poresim, tak dam trochu pece laku a plastum, at to vypada jako nove :)

Tady par foto novych dilu:
1014551_10201990863712268_859595539_o.jpg
1501077_10201990864072277_330540492_o.jpg

3.5. edit:
Tak skutr konecne dodelan. Vypada jako novy, mam z toho radost. Pro uplnost bych jeste rad nalakoval kryt vyfuku, at na nem neni bordel od nohou (ruzne mensi skrabance). Fotky dodam.

Ale trapi me jedna vec - jak je venku cca pod deset stupnu, tak skutr trochu hure chyta. Resp. chytne vzdy, ale napoprve nastartuju a musim ho nechat stat, protoze jinak by po pridani zdechl. Po minute vyjedu a jede uplne v pohode. Jakmile je tepleji, toto se nedeje. Mechanik rikal, ze je to u 4T motoru normalni jev. Bud se musi natahnout trochu benzinu, takze musim cekat a nebo mam zkusit lepsi baterku, protoze moje nejnovejsi neni. Deje se to i nekomu jinemu, je to normalni jev?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil KYBLOS dne 03 kvě 2014, 11:03, celkově upraveno 2
Důvod: Sloučeny 4 příspěvky pod sebou
| SYM JetSport XR50 | Yamaha Majesty 125 |
-ROBi-

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 11 dub 2012, 18:32
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Trabuk » 03 kvě 2014, 11:01

Mě to na sytič taky moc nechce jet...
ex Yamaha Majesty 250DX, ex Kymco XCITING 500, nyní Yamaha T-Max 500, rv. 2005

www.majestyclub.cz
Uživatelský avatar
Trabuk

1000+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 1058
Registrován: 14 úno 2011, 22:09
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: T-Max 500 ex, MBK Flipper 50, Yamaha FZ6
Tuning / úpravy: jízda s rozumem

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod -ROBi- » 03 kvě 2014, 11:35

Me by se hodilo neco podobnyho, jako mel driv Simson - rucni sytic, abych tomu trochu pomohl. Majesty je super skutr, ale tohle je jedina vec co me stve (a jeste, ze nema pro pripad nouze nozni starter).

Takze predpokladam dobre, ze to je tedy standardni chovani a nemam to nijak resit, jen jit ke skutru o chvili driv, a ych mu dal cas na probrani? :)
| SYM JetSport XR50 | Yamaha Majesty 125 |
-ROBi-

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 11 dub 2012, 18:32
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Siki » 04 kvě 2014, 11:47

-ROBi- píše:
Ale trapi me jedna vec - jak je venku cca pod deset stupnu, tak skutr trochu hure chyta. Resp. chytne vzdy, ale napoprve nastartuju a musim ho nechat stat, protoze jinak by po pridani zdechl. Po minute vyjedu a jede uplne v pohode. Jakmile je tepleji, toto se nedeje. Mechanik rikal, ze je to u 4T motoru normalni jev. Bud se musi natahnout trochu benzinu, takze musim cekat a nebo mam zkusit lepsi baterku, protoze moje nejnovejsi neni. Deje se to i nekomu jinemu, je to normalni jev?

Tak to Tě nemusí vůbec trápit - mám to taky tak. Je potřeba nechat motoru nějaký čas na "probuzení". Pokud Ti startuje dobře baterkou to není. Řeším to tak, že pro příchodu ke skůtru "odjistím" klíčkem sedlo, nastartuju a poté sedlo odklopím naskládám potřebné věcí, dojdu otevřít bránu, nasadím helmu a rukavice a následuje odjezd. :)
Siki

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 55
Registrován: 24 srp 2013, 13:04
Bydliště: ČB
Skútr / moto: Toho času bez postrku :-(

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod -ROBi- » 04 kvě 2014, 20:59

Zajímavý je, že je to jak kdy :) třeba dneska jsem ke skútru došel, počasí mi přišlo dost podobný tomu včera a nastartováno na drc a hned se jelo. Ale asi to hodím za hlavu, protože to je přesně tak, jak píšeš.

Jinak přidávám rychlou mobilovku z garáže - vím, že ten rozdíl není tak patrný, je to focený narychlo, ale pak udělám lepší fotky:

IMG_0454.jpg
IMG_0455.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
| SYM JetSport XR50 | Yamaha Majesty 125 |
-ROBi-

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 11 dub 2012, 18:32
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Lacer JogR » 09 čer 2014, 16:06

Odchází automatický sytič..
Uživatelský avatar
Lacer JogR

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 23 kvě 2010, 13:40
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Ex.Honda PCX 150 ex. Yamaha JogR 50
Tuning / úpravy: none

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod -ROBi- » 12 črc 2014, 14:57

Po dlouhy dobe se tu zase ukazuju :)

Zajimavy je, ze jak jsem porychtoval baterku, tak skutr jezdi uplne bez problemu. Ale stejne si rikam, ze ji budu muset asi brzy vymenit. Preci jen, nejnoveji nevypada a pak mam takovy vnitrni blby pocit.

Skute jezdi jako novy, jezdi skoro denne a kilometry naskakuji a naskakuji.
| SYM JetSport XR50 | Yamaha Majesty 125 |
-ROBi-

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 11 dub 2012, 18:32
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125


Zpět na Showroom

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník