Yamaha Majesty 400

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod pyetookh » 20 črc 2023, 08:36

pyetookh píše:Tak zatím jedinou závadu na motoru a variátoru, kterou jsem našel kromě nízkého tlaku ve válci, je ulomený čep na jedné spojkové pakně. Celý spojkový rotor je tedy maličko zkroucený, pakny jsou maličko sjeté i na vnějších hranách. Objednal jsem novou spojku z německého eBay za 41.25 euro.

Tak jsem to celé poskládal zase zpět, nalakoval červeně, nalepil nějaký vinyl design, dal nové pneu Michelin CitiGo atd. Pneumatiky a nové ložisko v řízení udělaly svoje - jízdní vlastnosti se dramaticky zlepšily. Teď se to dá do zatáček klopit opravdu neskutečně na takový typ skútru.
Bohužel otáčky motoru pořád stejně - volnoběh 2000 až po několika sekundách teprve padne na 1300 ot/min. Spojka po výměně mnohem lepší. Už to prakticky neškube při rozjíždění. Akcelerace z 0 na 40km/h je pořád slabota, od 50 do 80 km/h je ale akcelerace vcelku přijatelná. Moje předchozí Honda SH300i startovala ze semaforů podstatně lépe.
Pořád mi vadí, že jezdím skoro za 5L na 100 km. Překvapila mne ale vyjížďka s přáteli - jel jsem s nimi takové pohodové tempo a zjistil spotřebu 3,4 L na 100km po nějakých 150km jízdy. Takže za to možná může můj jízdní styl. Oleje to po 2500km sežralo asi 0,15 L. To jsem myslel, že to bude horší.
Za rok mám najeto asi 5000 km, ale pořád mi ten skútr moc nesedí a zkusím ho prodat. Je na něm super uložný prostor a velikost nádrže, ale SH300i my seděla víc. nebo bych zkusil velký XMax
pyetookh

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2022, 09:17
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400
Tuning / úpravy: barva, deka, okno, vyhrivani rukou, drzak kufru a telefonu

Předchozí

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam.cz a 10 návštevníků