Yamaha Majesty 400

Diskuze o skútrech nějvětších objemů.

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod larva » 10 bře 2022, 20:27

Ta ručka je mechanická. Mě pomohlo,když jsem přetěsnil prase.
Maxon Matador 125,7800km, Yamaha Majesty 250, 33000km
Uživatelský avatar
larva

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 238
Registrován: 21 srp 2013, 18:37
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 2006

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod Kelly » 10 bře 2022, 21:01

To je mi jasné, ale než to šlo ven tak fungovala, sice povyleze jen kousek ale brzdila.
Uživatelský avatar
Kelly

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 23 úno 2022, 19:20
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod larva » 10 bře 2022, 21:11

Já Teda měnil celej brzdič. Za bazarovej a taky mi to brzdilo jen trochu. Po přetěsnění to brzdilo normálně. Zřejmě bude trochu větší vůle mezi destičkou a kotoučem a ta ručka to nezatáhne.
Maxon Matador 125,7800km, Yamaha Majesty 250, 33000km
Uživatelský avatar
larva

100+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 238
Registrován: 21 srp 2013, 18:37
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400 2006

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod Kelly » 10 bře 2022, 21:50

Vůle asi bude, než si to sedne.I mi příjde že to míň brzdí, ale to bude asi do doby než se to ojede.Takže když to nepomůže tak jinej brzdič teda.I když kvůli ručce.
Uživatelský avatar
Kelly

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 23 úno 2022, 19:20
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod Tomajesty » 10 srp 2022, 13:48

Ahoj všem, nedávno jsem koupil Majesty 400 r. 2005. Bohužel variátor je volný na hřídeli, projevuje se to cinkaním na volnoběh a vibracema při jízdě v nízkých otáčkach. Prosím o radu jestli je to opravitelné nebo variátor je na výměnu nebo co s tím...?
Tomajesty

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2022, 12:37
Skútr / moto: Majesty 400

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod Winterwolf » 10 srp 2022, 15:47

Klec variatoru má uprostřed pouzdro a na něm se to točí na klice. Pouzdro se časem ochodí a je to pak na výměnu varia.

Než ale budeš kupovat nový variátor tak to otevři a prověř jestli je opravdu vule u varia ne u spojky ;-)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod Tomajesty » 10 srp 2022, 16:26

Diky
Tomajesty

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 10 srp 2022, 12:37
Skútr / moto: Majesty 400

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod pyetookh » 08 pro 2022, 10:50

Zdravím všechny.
Skoro před rokem jsem levně pořídil Majesty 400 z roku 2005. Je to taková ta vražda původem z Itálie, u které nikdo neví, kolik má najeto. Nestálo to moc a chtěl jsem po letech na SH300 zkusit jiný skůtr. Letos jsem na tom najezdil tak 2000 km, ale bylo to utrpení. Nakoupil jsem nějaké díly, že dám stroj přes zimu trochu do kupy a příští sezonu bych ho snad mohl mít už rád.

Nevím si rady se dvěma věcmi:
1. Při jízdě zavřu plyn a brzdím do křižovatky - po zastavení motor drží pár sekund otáčky ještě okolo 2000ot/min a pak teprve spadnou na přijatelný volnoběh (to se samozřejmě projevuje i na spotřebě, která je pořád těsně pod 5L/100km)
2. Motocykl jede i 160km/h, ale má mizernou akceleraci. Rozjezd z místa je provázený škubáním/cukáním/vibracemi a akcelerace je srovnatelná s obyčejným osobním autem. Například při ustálené 60km/h prudce otevřu plyn nadoraz a rychlost se začne zvedat jen pozvolna (moje bývalé Hondy SH300 byly ve všech směrech mnohem čipernější). Variátor jsem rozebraný měl - řemen má 28mm, válečky plošky nemají, na těch talířích nějaká menší drážka vyběhaná je (nemyslím, že je to tragedie), všechno je v zásadě vyčištěné, součásti spojky vypadají taky v pořádku.

Poradil by někdo, kde hledat problém? Případně jsem z Písku a experta rád pozvu na pivo.
Předem díky
pyetookh

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2022, 09:17
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400
Tuning / úpravy: barva, deka, okno, vyhrivani rukou, drzak kufru a telefonu

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod JardaB » 08 pro 2022, 12:48

Tvl ... jak vyřešit velký problém, nejlépe na dálku nebo za pivo ??? Nebylo by slušný !!! napsat do dotazu o co jsi se pokusil ty na karburátoru ? a na variátoru ?

Pokusy o nápravu začínající dotazem podobně formulovaným (mám problém, nehnul jsem prstem, chci zázrak na dálku) tohoto typu končí v servisu ... zima je nejlepší období na pořádný servis po letech
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod pyetookh » 08 pro 2022, 14:19

1. Skůtr má vstřikování a to samo o sobě je "bezúdržbové". Proto bych předpokládal, že otáčky reguluje nějaký senzor. Určité stroje mají většinou opakující se problém. Předpokládal jsem, že se podobný problém u někoho už projevil a bude schopen mi ušetřit čas a rovnou mě navede na konkrétní možný problém. Zpožděný pokles otáček mi nezní jako problém spočívající pouze v nečistotě nebo netěsnosti. Zastavím po pár minutách jízdy, otáčky normálním tempem klesnou na 2000 a pak po pár sekundách (řekněme 5s) spadnou na třeba 1300 otáček. Děje se to pokaždé, když se strojem zastavuji.
2. Variátor jsem rozebral, vyčistil, a zkontroloval. Nejsem expert na skůtry, ale žádnou evidentní závadu (kromě určité vybroušené drážky) jsem nenašel.

Nedokáži si představit, jak detailněji bych měl dosavadní zkoumání a situaci popsat.
Nechci po nikom, aby mi to "za pivo" opravil. Ocením jen konzultaci. V Písku a okolí jsem krátce a nadšené motocyklisty tu žádné neznám, tak se rád u piva seznámím. Není třeba v tom hledat žádnou vyčůranost...
pyetookh

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2022, 09:17
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400
Tuning / úpravy: barva, deka, okno, vyhrivani rukou, drzak kufru a telefonu

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod srnka1010 » 08 pro 2022, 23:26

Yamaha Majesty 400 z roku 2005 má karburátor.Takže na vstrek asi môžeš zabudnúť.To čo popisuješ mi pripadá na problém s karburátorom, konkrétnejšie deravá membrána + nejaké ďalšie netesnosti alebo nečistoty v karburátore tej-jak popisuješ vraždy. Tým by som na tvojom mieste začal.Môže byť aj poškodená príruba z karburátora do valca. Dostať sa k tomu je trochu náročnejšie, lebo treba rozobrať pol skútra-čiže zadnú časť aj so sedačkou a kufrom + oba airboxy.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod pyetookh » 09 pro 2022, 08:10

To mě vůbec nenapadlo zkontrolovat. Prodávající tvrdil, že je to model se vstřikováním. Já se picnu! V tom případě by to celé mohlo být jednodušší. Karburátor rozebrat a vyčistit bude pracné, ale takových věcí se nebojím - bojím se elektroniky. Problém bude, kde sehnat případnou membránu na výměnu. Každopádně děkuji - tohle mě hned o kus posunulo a vím na co se připravit.
pyetookh

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2022, 09:17
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400
Tuning / úpravy: barva, deka, okno, vyhrivani rukou, drzak kufru a telefonu

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod Dano » 09 pro 2022, 09:43

bude tam vstrekovanie,pozri na tento nákres,klasika-jedna tryska v sacom potrubí,v nádrži je čerpadlo paliva-ceny sú sakra ostré :roll: ale podla nákresu môžeš aspoň vidieť,ako postupovať.
príčiny trhania,slabého výkonu atď môže byť viac-slabý tlak paliva (bežná chyba starého čerpadla paliva) treba odmerať za chodu motora tlakomerom (treba vedieť,kolko má mať) netesnosti v sacom potrubí,ale aj taká "drobnosť" ako nesprávne vôle ventilov (kedy boli kontrolované naposledy ?) ďalej potencimeter-snímač polohy škrtiacej klapky,nastavovač-ventil volnobehu,zapalovanie-dostatočne silná iskra,správna sviečka ...
problémov môže byť mraky,super by bolo,ak má niekto, a vie tam napichnúť diagnostiku-no nebude to jednoduché-stará "vražda" vie potrápiť 8)
https://www.partsdepot.cz/originalni-di ... 00/527543/
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod JardaB » 09 pro 2022, 11:14

:-) :-) :-) ... já jsem ten karbec jen nastřelil ... ale pokud majitel neví co má a není na začátku schopen se podívat pod sedlo co je namontované na sání ???

Když se kouknu na manuály na motorkářích https://www.motorkari.cz/motokatalog/?a ... ajesty+400

Tak by to měl být vstřik, i rok 2004 měl vstřik. Úvahy majitele bojím se spravovat elektroniku a místo servisu se se budu radit na dálku ???

Může to být milion věci a na dálku se to nevyřeší.
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1668
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Yamaha Majesty 400

Příspěvekod pyetookh » 09 pro 2022, 11:49

JardaB píše::-) :-) :-) ... já jsem ten karbec jen nastřelil ... ale pokud majitel neví co má a není na začátku schopen se podívat pod sedlo co je namontované na sání ???

Když se kouknu na manuály na motorkářích https://www.motorkari.cz/motokatalog/?a ... ajesty+400

Tak by to měl být vstřik, i rok 2004 měl vstřik. Úvahy majitele bojím se spravovat elektroniku a místo servisu se se budu radit na dálku ???

Může to být milion věci a na dálku se to nevyřeší.


Člověče, já se Vám divím, že máte potřebu mi dokola připomínat, že se na dálku motocykl neopravuje.
Ano, může to být milion věcí. Ale odborník má vždy ze zkušenosti nějaký tip podle popsaných příznaků.
Tato fóra právě existují z toho důvodu, že lidé diskutují na dálku (například o závadách).
Chápu, že je trapné, že ani nevím, jestli je tam karburátor a nebo EFI - prostě jsem měl za to, že je to vstřikování. :oops:
Motorek jsem zrenovoval a nebo opravil už několik a proto vím, že pokud byl problém v elektronice, tak jsem, z důvodu absence diagnostiky a možnosti postupného nahrazování komponentů, v takových případech selhal.
Co se myslí servisem? Výměna oleje, filtrů a svíčky? Nebo kompletní rozborka a sborka? Nebo že mám ten levný skůtr dát do drahé Yamahy na opravu?
Děkuji za odkaz na manuály - ostatní Vaše komentáře mě ale nikam neposunuly :roll:
pyetookh

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 08 pro 2022, 09:17
Skútr / moto: Yamaha Majesty 400
Tuning / úpravy: barva, deka, okno, vyhrivani rukou, drzak kufru a telefonu

PředchozíDalší

Zpět na Maxi skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 5 návštevníků