Yamaha Majesty 125

Ukažte všem svou hračku!
Pravidla fóra
Téma v této rubice může založit každý, kdo vlastní nějak (více či méně) upravený skútr. Nezáleží jestli motorově nebo opticky. Důležité je, aby se skútr nějak odlišoval od ostatních.

Založené téma musí obsahovat alespoň základní popis vašeho skútru a provedených úprav a minimálně jednu fotografii.

Autoři témat, která nebudou vyhovovat pravidlům, budou upozorněni přes PM, a po určitém čase bez jeho úpravy/doplnění bude téma smazáno!

Yamaha Majesty 125

Příspěvekod supr.tomo » 06 úno 2011, 01:42

Tak se pochlubím. Úprav tam sice nemam moc, ale určitě se od série odlišuje :D

Co se týče technického stavu, dával jsem tam akorát variátor Malossi Multivar. Změna výrazně k lepšímu, válečky ty nejtěžší a zátah tak dvojnásobně lepší, hlavně do kopce. Myslím si, že to je nejlepší investice do tuningu skútra. Tento rok plánuju vyměnit spojku za novou (koupil jsem levnější RMS, snad vydrží) a hlavně s pružinkama Malossi. Prý to dělá taky hodně na rozjezdech, tak sem zvědavý :P a mam tam kevlarový řemen Malossi.
Jedná se o model 2000, ale s novějším předním plastem, který jsem sehnal z Německa (dával se od 2002). Čirá optika - u novějších modelů už jí dávali, ale dokupoval jsem jí z easyparts.nl. Dále vysoké plexi GIVI (někdo může namítat, že to vypadá hrozně, ale je to tak pohodlný s tim jezdit, že bych to nesundal). Zrcátka stříkané do barvy scoota. Na předním blatníku samolepka killer whale (objednávané až z hawaiie :D ) a na boku Malossi. Na diskách reflexní proužky ze scootlandu a modré čepičky. A vlastnoručně počalouněný kufr, výborný hlavně kvůli poškrábání helmy.

Poslední foto je před koupí v roce 2005. Obouchaný z Itálie. Od tý doby jsem mu věnoval hodně času a péče a taky peněz, hromada věcí je tam nových :D lak, nějaké plasty jako podlaha atd. Sehnal jsem i zánovní motor (starý se vysypal). Najel jsem na ní 19tisíc km a s Majesty 125 jsem celkově spokojen. Jediný co mi vadí je zadní bubnová brzda, která nic moc nebrzdí ale to je problém všeobecně bubnovek. Kdybych měl měnit, tak za Majesty 400 :mrgreen:

Líbí se někomu? :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Curtiss » 06 úno 2011, 01:53

No máš ji vymazlenou, je fakt pěkná. Taky jednu mám, ale tak vyšperkovanou ne :lol: Píšeš, že je to rok 2000, to se mi ale nezdá, protože pokud vím, tak na ročníky 2000 se už montovala dozadu taky kotoučovka. Já mám 1999 a mám právě bubnovou brzdu (musím souhlasit, nebrzdí nic moc). Ale třeba se pletu, je možný, že první 2000 ještě měly bubnovku. Důležité je, že slouží a že jsi s ní spokojený. Já na tu svoji taky nedám dopustit :wink:
Curtiss

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 228
Registrován: 22 úno 2009, 18:06
Bydliště: Česká Lípa
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125, Honda GL 1500 GoldWing

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Scooby » 06 úno 2011, 09:07

Vypadá skvěle, je vidět, že sis vyhrál... :wink:
Uživatelský avatar
Scooby

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 66
Registrován: 21 říj 2010, 06:49
Bydliště: Český Krumlov tel. 602175670
Skútr / moto: SW-T400, Runner 50/Yamaha FZ1

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod jakattara » 06 úno 2011, 09:13

Mě se líbí ten vnitřní potah podsedadlového "kufru" tak i to vysoké plégo. Sám chystám něco podobného na svého skutra a to mám jen padesátku :)
Kymco Agility 50 MMC - Nimbus 2000 CBR XX:) ,Kymco Downtown 300i - www.motorkari.cz/moto-uzivatel/?muid=40432 ,www.kymco-club.cz
Agilitka - 27 320km, mnou 26 220km
Downtown - 12 300km, mnou 12 300km
Honda CTX700D - 2 200km, mnou 2 200km
Uživatelský avatar
jakattara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 986
Registrován: 21 črc 2009, 07:09
Bydliště: Metancity - Ostrava
Skútr / moto: Kymco Agility 50/4T-CBR Nimbus 2000, Downtown 300i
Tuning / úpravy: ...neblokované CDI Naraku v.2.,Multivar Malossi

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod supr.tomo » 06 úno 2011, 09:46

díky :D

Curtiss: pokud vím, kotoučovky až do roku 2003 :( ale co nadělám, s bržděním se musí počítat předem :D

jakattara: Ten potah jsem koupil v látkách asi za 70kč, něco chlupatýho to je. Podle oka jsem vystřihl papír jako šablonu, vložil ho na stěnu kufru a po krajích
jsem tam lepil lepící papírky, abych jí udělal přesně až na okraje, pak šablonu obkreslil na látku, vystřih, nalepil hlavně pokrajích a trochu ve prostřed
chemoprénem. Dělal jsem to asi na 3 části :mrgreen: aneb jak se zabavit čekáním na jaro.


Ještě jsem zapomněl dodat, že má alarm TNT se startováním na dálku... docela sranda, když prochází někdo kolem a já zmáčknu tlačítko aby to zahoukalo :D nebo nastartovalo...
ale s tim už si moc nehraju.
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Horvy » 06 úno 2011, 16:09

Radost pohledět :D Je vidět že se oní fakt dobře staráš :) :D

Ty zrcádka jsou seper nápad asi si je taky nechám nastříkat do barvy :D

Jinak teď se chystám taky na totální předělávku ... :) akorád pořád váhám nad barvou ... :) pokoukávám po tmavě červený (rudý) jak je teďka na všech BMW x6 ale nevím jestli se na ní bude hodit :) :D

Co myslíte ?
Uživatelský avatar
Horvy

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 140
Registrován: 05 čer 2009, 18:13
Bydliště: Jirkov
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125 r.v. 2004
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod supr.tomo » 06 úno 2011, 22:01

díky.. v létě dáme někde spicha jak jsme plánovali už loni :D jinak k tý barvě... já jsem jednou uvažoval o barvě mojí helmy,
je to fakt krásná modrá metalíza. No jestli myslíš tu barvu X6 co jsem tu dal, tak vypadá zajímavě :D dej si takovou, aby se líbila
hlavně Tobě.

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Horvy » 06 úno 2011, 22:47

noo to je přesně ona :D uvažuju nad tím že si na ten přední plast .. jakoby ten trojúhelník nechám udělat AIRBRUSH s logem Sparty Praha :D :oops: a do toho tu rudou a spodní plasty černý asi :) :D nwm nějak to jěště musím ošéfovat :D

Jinak ten sraz letos uděláme :) mohl by se přidat i uživatel Milo má taky majdu a je z ústí :D což by se dalo nějak zkloubit :) :D

Jinak ta modrá je taky nádherná :P:D ale chci mít originál :D :oops:

Jinak taky se mi líbí ten tvůj kufr :D:D ten je stylovej :D škoda že si to neumim udělat :D možná zaúkoluju sousedku švadlenu :D :D minule jsem jí pomáhal se stěhováním postele tak by mi to možná mohla udělat když jí donesu látku :D
Uživatelský avatar
Horvy

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 140
Registrován: 05 čer 2009, 18:13
Bydliště: Jirkov
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125 r.v. 2004
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod supr.tomo » 06 úno 2011, 23:14

za pětikilo ti ten kufr udělam... :D je s tim plno práce ale dalo by se to. A určitě se dohodnem, klidně ve třech... :) doufam, že trochu poopravěj silnice.
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Milo » 06 úno 2011, 23:37

Horvy píše:noo to je přesně ona :D uvažuju nad tím že si na ten přední plast .. jakoby ten trojúhelník nechám udělat AIRBRUSH s logem Sparty Praha :D :oops: a do toho tu rudou a spodní plasty černý asi :) :D nwm nějak to jěště musím ošéfovat :D

Jinak ten sraz letos uděláme :) mohl by se přidat i uživatel Milo má taky majdu a je z ústí :D což by se dalo nějak zkloubit :) :D

Jinak ta modrá je taky nádherná :P:D ale chci mít originál :D :oops:

Jinak taky se mi líbí ten tvůj kufr :D:D ten je stylovej :D škoda že si to neumim udělat :D možná zaúkoluju sousedku švadlenu :D :D minule jsem jí pomáhal se stěhováním postele tak by mi to možná mohla udělat když jí donesu látku :D


Se mnou chlapi stopro počítejte, určitě se srazím s váma :) Akorát vy budete mít nablejskaný krasavice a já ošuntělej pekáč :( Budu vám dělat ostudu, snad to ale přežijete :) Nemám jí zrovna dlouho a vizuelní stránku není třeba řešit okamžitě (kor když člověk nemá zbytečný peníze). Supr.tomo je určitě můj vzor, protože ta jeho majda je krásnější, než když vyjela z výroby. Doopravdy tiše závidím.

Horvy, ty už jsi měl problémy s tím, že ti ho někdo poškrábal. Jestli nechceš aby se scénář opakoval, např. po prohráném derbi v podobě nasranýho slávisty, tak ti tu Spartu nedoporučuju :D Zbytečně bych neprovokoval. Lak není levná záležitost.

P.S.: Slávista nejsem, sparta je mi rozhodně bližší!!!
Kdo se plazí, nezakopne ;)

Yamaha Majesty 125, skoro 70 000km
dříve Suzuki Address 50 (1997) a babička ve skvělý kondici MZ 150ETZ (1987)

Skútr Klub Ústeckého Kraje - www.skuk.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
Milo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 27 led 2011, 01:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: yamaha majesty 125 (2002)

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod supr.tomo » 06 úno 2011, 23:50

Domluveno.. :D jinak takhle naleštěný to nemam furt, pákrát se projedu a mam to od hmyzu a prachu, naleštěný to mam po zimě, když se na ní chodim jenom koukat :D

a tou spartou bych taky radši neprovokoval.. :mrgreen: ... voz v kufru zmuchlaný kusy lepenek... zaparkuj to, obmotej to zmuchlanejma lepenkama a nikdo ti to neukradne ani nepoškrábe :D
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Milo » 07 úno 2011, 00:06

Mně nepomůže ani leštění :D Zadní levý plast mám černý, zbytek modrá metla... Na dvou částech jsou vařený plasty, někde je poškrábaná... Ale nemám pořádný parkování, resp. výjezd z parkování... Projíždím brankou, která je jentaktak na zrdcátka a překonávám 30cm schod prkenou podlážkou... Občas šmejknu spodkem, občas se opřu o plaňky... Než dořeším toto, je zbytečný dělat lak... Důležitější je hlavně funkčnost, vzhled je druhořadej...
Kdo se plazí, nezakopne ;)

Yamaha Majesty 125, skoro 70 000km
dříve Suzuki Address 50 (1997) a babička ve skvělý kondici MZ 150ETZ (1987)

Skútr Klub Ústeckého Kraje - www.skuk.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
Milo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 27 led 2011, 01:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: yamaha majesty 125 (2002)

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod supr.tomo » 07 úno 2011, 00:45

Tak to nezávidím... Já parkuju v garáži pod barákem v teplíčku :D ale hlavně že to jezdí :)
Uživatelský avatar
supr.tomo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 415
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mělník
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125
Tuning / úpravy: Variátor Malossi Multivar

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Horvy » 07 úno 2011, 18:04

to máte pravdu :D ale já to viděl na jednom autě měl to udělaný na víčku od nádrže :D a bylo to fakt mrda :D To víš jsem kovaný sparťan :D tadyta blbost by mě vyšla na 1000 Kč :) což se dá :) myslím že každej normální člověk se tomu maximálně zasměje možná zanadává ale doufám že se nenajde ňákej Dyliňák kterej by to pošrábal či hůř poškrábal celej skútr což se mi už stalo :(

To se to někdo má :D parkovat si v garáži :D já parkuju venku :) a až na jeden incident to bylo celou sezonu v pohodě :) takže to nehodlám měnit :)
Stím parkováním je to problém :( kort když člověk bydlí v paneláku :D

milo: kde prosimtě parkuješ ? někde ve sklepě ? a proč sis vůbec pořídil toho skútra ?
Uživatelský avatar
Horvy

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 140
Registrován: 05 čer 2009, 18:13
Bydliště: Jirkov
Skútr / moto: Yamaha Majesty 125 r.v. 2004
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha Majesty 125

Příspěvekod Milo » 07 úno 2011, 18:23

Znáš ty slávisty :D Nic proti nim, ale já bych se na to fakt vysr.l, v tomhle ohledu jim nevěřim... Jinak bydlím v paneláku, ale 20 min pěšky od bytu máme zahradu, mám to teda na zahradě v dílně... Akorát, že nemáme klasický vrata pro vjezd na zahradu, autem dovnitř nejezdíme. Tudíž máme klasickou branku pro pěší :) a v brance 30 cm schod...

Tohodle skútra jsem si pořídil, protože se mi strašně líbil a hlavně jsem chtěl 4takta. Mám ještě 50 2T a ten je docela žravej a pomalej. Jinak tu padesátku jsem taky parkoval na zahradě, ale byl tak lehonkej, že jsem ho mohl pomalu házet přes plot. Při koupi mi tudíž ani nenapadlo, že bych mohl mít problémy s výjezdem. Navíc máme vjezd už rok rozdělanej, akorát se v současný době uvažuje o prodeji zahrady a veškerý investice se stoply. Po prodeji zahrady by se buď pořídilo něco jinýho poblíž (snad s lepším vjezdem), nebo nám zahrada zůstane a vjezd se dodělá. Třetí varianta - budu muset shánět garáž...

Měl jsem MZ ETZ 150. Tu jsem parkoval v paneláku v kočárkárně. Oběhal jsem si normálně lidi, jestli jim to vadí a vůbec nikdo neměl problém. A že byl občas v celym baráku cejtit benzín :D Mám zlatý sousedy :) Nakonec jsme tam ty MZty parkovali s kamarádama z baráku 3. Zlatý léta to byly... Než mi kvůli tý MZtě na rok vzali řidičák a dostal jsem 25000 pokutu. Každej z nás se ponaučil a MZty prodal... Od tý doby nemám s kym jezdit :|
Kdo se plazí, nezakopne ;)

Yamaha Majesty 125, skoro 70 000km
dříve Suzuki Address 50 (1997) a babička ve skvělý kondici MZ 150ETZ (1987)

Skútr Klub Ústeckého Kraje - www.skuk.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
Milo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 325
Registrován: 27 led 2011, 01:30
Bydliště: Ústí nad Labem
Skútr / moto: yamaha majesty 125 (2002)

Další

Zpět na Showroom

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků