Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod pavlina » 31 črc 2022, 11:35

kvuli snazsi manipulaci bych radeji mensi skutr
pavlina

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 27 črc 2022, 09:13

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod saslin » 31 črc 2022, 11:49

Zdravím,chci se zeptat na názor zasvěcených-Chci koupit jetý skůtr Peugeot Satelis 125,najeto 26000km.Jaký máte na tento skůtr názor a jakou by jste tolerovali cenu.Moc díky
saslin

50+
 
Reputace: -10
Příspěvky: 88
Registrován: 29 dub 2011, 18:57
Skútr / moto: jmstar
Tuning / úpravy: hlavní tryska

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 31 črc 2022, 12:39

Otázka k nezodpovězení .... :-(

Cenu bych toleroval v rozptylu inzerovaných cen ... což si sám lehce dohledáš a rozhodnutí zůstane na tobě ... musíš s majiteli začít komunikovat a ptát se. Na nějaké stroje se jet podívat ... pak si uděláš sám obrázek co jo a co ne. Snad nemyslíš, že ti nějakou chytrost a rukoudáním potvrzené rady naleju do hlavy. Zapni svoji hlavu a svoji odpovědnost ...

... cena záleží také na dalších faktorech:

- stáří
- počet majitelů
- původ ČR nebo jiný
- aktuální stav vzhledový i technický
- dokumentace provedených oprav a servisu (pneu, aku, větší opravy), uváděné existující problémy a vady
- dle možnosti spotřeba oleje a komprese
- věrohodnost jednání majitele a rozsah předávaných informací o stroji
- jak detailně hodlá napsat kupní smlouvu - co řekne ústně musí dát i do smlouvy
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 31 črc 2022, 19:18

JardaB

moudrá to slova :!: jen se obávám že tohle číst nechtěl , ale jasně danou částku a jasny rozhodnutí ANO toho vem za 87300,- :idea:
ja už sem na tyhle dotazy rezignoval ,, 5403 příspěvků z toho je 1/3 odpovědí že musí každej sám za sebe , a i přesto dotaz stále dokola :idea:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 31 črc 2022, 23:44

Oni jsou prvničky a vůbec netuší o co go. Tak alespoň náznak :-), pokud je nechci hrubě urazit
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod CzechDave » 03 srp 2022, 17:17

JardaB píše:
CzechDave píše:
KleriQ píše: spotřeba zůstala stejná a motor se méně zahřívá (díky odvětrání skříně klikovky).

===
Podle mého skromného názoru slouží odvětrání klikové skříně k tomu, aby v klikovce nevznikal přetlak vytvořený plyny, které "podfouknou" pod píst. Větší tlak pod pístem by snižoval výkon motoru měl vliv na veškerá gufera a kdoví co ještě. Druhotnou funkcí je separace olejové mlhy.

Byl bych rád, kdyby mi někdo vysvětlil, jak to může mít vliv na chlazení motoru.


Bylo mi to vysvětleno tak, že díky tomu, že stlačený vzduch pod pístem má kam uniknout (do trubičky odvětrání), tolik se nestlačuje a tím se ani příliš nezahřívá, tedy motor se o něco méně zahřívá a rychleji se ochladí. Logiku to má :). Děsilo mne, že původní koncovka hadičky odvětrání byla volně otevřená do atmosféry, byla tam jen dírka bez jakékoliv filtrace, což mi jako možný zdroj nečistot přímo v prostoru klikovky přišlo rizikové. Hadičku jsem zavedl do airboxu, kde už zřejmě na to byl připravený nátrubek shodného rozměru se záslepkou. Motor teď odvětrává do čistého prostoru airboxu za prachovým filtrem, to mi přijde přijatelnější.
-------------------------------------
Babeta 207 (1982)
Jawa 23 Mustang (1980)
Maxon Optimus 125i (2022)
Uživatelský avatar
CzechDave

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 29 bře 2022, 10:35
Skútr / moto: Maxon Optimus 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod 83427 » 04 srp 2022, 07:35

HANZTD píše: JardaB
ja už sem na tyhle dotazy rezignoval ,, 5403 příspěvků z toho je 1/3 odpovědí že musí každej sám za sebe , a i přesto dotaz stále dokola :idea:


Mě zase dostávaj ty věčný dotazy na téma jakej olej kdo leje do toho či onoho. A je to na každém fóru i facebookové skupině. Jako kdyby to výrobce jasně nenapsal do manuálu nebo se na tom dalo nějak zásadně ušetřit, nechápu.
2022 Honda PCX 125 | 2023 Honda CB500X (R.I.P.) | 2024 SWM Superdual T (coming soon)
Uživatelský avatar
83427

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 54
Registrován: 04 čer 2022, 18:33
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 125, SWM Superdual T 600

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod panTerek » 04 srp 2022, 12:21

Koho by zajímal názor výrobce nebo četba manuálu, když na netu můžu za jeden dotaz dostat hned několik tipů na ten nejlepší olej na světě (a zároveň hned několik názorů proč ten olej není ten pravý). :-D :-D

A hned za olejem následuje dotaz na gumy, jako by tu polovina lidí jezdila na skútru Isle of Man Tourist Trophy Race a přitom když sem hodí fotku pneu tak ji mají sjetou do obdélníku že vypadá jak z auta.
Uživatelský avatar
panTerek

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2022, 08:50
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Cerdom » 04 srp 2022, 14:37

Tak jsem po uvážení všech pro a proti a konverzaci zde ve fóru obrátil svou pozornost na PCX 125 s nadšením, že jsem konečně vybral a ejhle. :D Ona už nikde není dostupná, obepsal jsem snad 15 dealerů a z toho pouze jeden jí má na objednání - dodání v listopadu. To už asi nedává moc smysl vzhledem k tomu, že bude konec sezóny a na jaře příštího roku by měla být nová modelová řada.

Proto budu muset počkat na příští rok, nebo začínám uvažovat o alternativě. PCX se mi líbilo hlavně kvůli úložnýmu prostoru a tak nějak splňovalo moje požadavky (sveze 2, relativně solidní výkon, příjemný vzhled i cena). Napadá Vás v hlavě nějaká alternativa pro PCX? Stejně nebo víc kW, podobně úložnýho prostoru, cena v rozmezí těch 75-100k (nový).
Cerdom

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 28 črc 2022, 19:54

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HonzaR » 04 srp 2022, 15:14

Poptej se po Piaggio Medley, nebo Yamaha Nmax.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 04 srp 2022, 15:20

panTerek píše:Koho by zajímal názor výrobce nebo četba manuálu, když na netu můžu za jeden dotaz dostat hned několik tipů na ten nejlepší olej na světě (a zároveň hned několik názorů proč ten olej není ten pravý). :-D :-D

A hned za olejem následuje dotaz na gumy, jako by tu polovina lidí jezdila na skútru Isle of Man Tourist Trophy Race a přitom když sem hodí fotku pneu tak ji mají sjetou do obdélníku že vypadá jak z auta.


s olejom súhlasím. Pokiaľ si to mením sám, idem k predajcovi svojej značky , poviem, že chcem olej , poviem názov mojej motorky a ročník, zoberiem ten liter až dva z pultu, zaplatím asi o jednu zmrzlinu viac, ako keby som zháňal olej "takmer " tak isto dobrý niekde na nete a idem ho domov naliať .

S gumami až tak veľmi nesúhlasím. Z vlastnej skúsenosti (a potvrdí takmer každý majiteľ prvých generácií PCX-ky ) môžem povedať, že tie pôvodné betonové IRC-čky, vhodné maximálne do krajín niekde okolo rovníka ma niesli mnohokrát aj v lete bokom oboma kolesami aj pri nízkych rýchlostiach a to som ani nemusel prechádzať žiadne biele čiary. Kdeže nejako extremne klopiť. V chlade , prípadne na mokre ani pomyslieť.
Nemusíš jazdiť po ostrove Man, aby si to cítil, a pokiaľ máš nejaký ten pud sebezáchovy, tak je na tej gume poser pásik vyjazdený hned. Po výmene pneumatík zrazu jak by som vymenil celý skúter.
Takže pokiaľ gumy neriešiš a zdá sa ti čudné, ked sa niekto vypytuje na vlastnosti niektorej z nich , tak je pár možností:
-nemáš pud sebezáchovy
-nemáš cit pre motorku a tie drobné rozdiely (ktoré niekedy znamenajú prúser ) pod prdelou necítiš
-voláš sa Valentino, a preto je tvoje jazdecké umenie na svetelné roky vzdialené od ostatného plebsu a zakaždým to s pomocou trochu vyplaveného adrenalínu vykryješ. Vlastne tie driftíky vyslovene vyhľadávaš, lebo to dobre vyzerá na fotkách.
-nemusíš sa pýtať na vlastnosti jednotlivých pneumatík ostatných kolegov na forach k tomu určených , lebo máš možnosť si všetky druhy a značky pneumatík vyskúšať na vlastnej motorke (koži)

-- 04 srp 2022, 15:38 --

Cerdom píše:Tak jsem po uvážení všech pro a proti a konverzaci zde ve fóru obrátil svou pozornost na PCX 125 s nadšením, že jsem konečně vybral a ejhle. :D Ona už nikde není dostupná, obepsal jsem snad 15 dealerů a z toho pouze jeden jí má na objednání - dodání v listopadu. To už asi nedává moc smysl vzhledem k tomu, že bude konec sezóny a na jaře příštího roku by měla být nová modelová řada.

Proto budu muset počkat na příští rok, nebo začínám uvažovat o alternativě. PCX se mi líbilo hlavně kvůli úložnýmu prostoru a tak nějak splňovalo moje požadavky (sveze 2, relativně solidní výkon, příjemný vzhled i cena). Napadá Vás v hlavě nějaká alternativa pro PCX? Stejně nebo víc kW, podobně úložnýho prostoru, cena v rozmezí těch 75-100k (nový).


Myslím, že s Yamahou to bude podobné ako s Hondou. Ja osobne , keby som teraz chcel 125-ku, tak idem pre Aprilku. Krásne sú tie SR-GT. Podsedadlový priestor trochu menší (poriešiš kufrom), ale plných 11 kw, neokukaný dizajn, vyššie zdvihy na naše stredoeuropske diery).
Cena trochu vyššia, ale pokiaľ to nekupuješ na rok, tak sa to v čase rozpustí, tak by som asi doložil, aj keby PCXka bola skladom. Nehladiac na to, že budúcoročná PCXka môže byť na rovnakej cene.
A máš to hned. Neviem , ako to tí Taliani robia, že stíhajú z toho Vietnamu dodávať, ked Japnci z Talianska nie )

Dnes som bol u nás na predajni (multibrand ). Tam kde mali v zime motorky Hondy stoja teraz skutre Hondy (motorky len bazarovky , nové nič ) , všetky s tabličkami "predané", a tam kde stáli PCX-ky stoja taloši (Piagia, Vespy, aj Aprilky).
BMWčka nemám tak v očiach, ako sa tam zamenil ten kút s nimi, a stred s Einfieldami je naprataný po plafon, že to držia aj vonku na ulici.

Ale tá Aprilka je podľa mňa teraz najlepšia 125-ka. Jediná chyba, že nemá ABS (len CBS, jak mali PCX-ky predtým .Kolega kúpil 200-ku, aj kvôli ABSku.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod panTerek » 04 srp 2022, 15:59

Uznávám, že existují pomsty čínského gumárenského průmyslu, které kloužou i na šmirglu, ale používal jsem na moto nějaké "průměrné" sportovně cestovní pneu a vždy jsem dojel domů. Znám pocit kdy to na nějakým slizu ustřelí, ale za chvíli se gumy chytnou a jede se dál. A to byly "normální" motorky o obsahu +-600 ccm, tak mi jen přijde směšné, jak tu lidi řeší pomalu závodní lepivky na dvácy skútry...

Ale možná jsem jen kochací mrdal... :-D :-D
Uživatelský avatar
panTerek

50+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 50
Registrován: 03 čer 2022, 08:50
Bydliště: Praha
Skútr / moto: PCX 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Cerdom » 04 srp 2022, 20:35

No.. je pravda, že po té Aprilii SR-GT 125 (na 200 nemám papíry), jsem koukal taky na doporučení tady z fóra a těch 11 kW + design mě nadchnul. Co jsem koukal na videa, tak ten rozdíl v úložným prostoru pod sedadlem nebyl tak markantní oproti PCX.

Ovšem ještě jedna zásadní věc tu hraje roli (těch 20.000 Kč rozdíl beru jako zanedbatelný a je pravda, že je velká pravděpodobnost, že to PCX 2023 se tě stovce asi přiblíží vzhledem k aktuální situaci) a to, jestli se na ní dá nějak obstojně jet ve 2? Já mám cca 85 kg, přítelkyně 55-60. Nebude to pořád ale sem tam bychom jezdili oba. Nemám namysli výkonem, který je tady větší, ale to PCX oproti Aprilii vypadá na první pohled takový "robustnější", tak aby se na ní přítelkyně vzadu cítila bezpečně. Jinak jí tam nedostanu. :D
Cerdom

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 28 črc 2022, 19:54

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 04 srp 2022, 20:57

Co je to obstojně jet ve dvou ?... to je moc široký pojem. A navíc když nemáš na mysli výkon ... to mi nejde do hlavy.

Ve dvou: jak dlouhé trasy, město, vesnice, okreska, silnice 1.třídy ?

Pokud myslíš posez ... to si musíte vyzkoušet. Pokud 20 tisíc pro tebe nejsou peníze tak opravdu pohodlný posez pro oba má Kymco New Downtown 125.

Vlastní zkušenost ničím nenahradíš a od stolu to nevyřešíš ... proto se neptej nás, ale svoje pozadí na ty stroje posaďte !!
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod saslin » 04 srp 2022, 21:15

Ahojte,chci se zeptat,co by jste brali raději----Pegoot Satelis 2008 najeto 24000km,nebo Honda CPX 2010,najeto 16000km.Oba za cca40000kč?
saslin

50+
 
Reputace: -10
Příspěvky: 88
Registrován: 29 dub 2011, 18:57
Skútr / moto: jmstar
Tuning / úpravy: hlavní tryska

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron