Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Luděk73 » 29 črc 2022, 09:42

Ahoj, v březnu ,když nehorázně vylétly ceny benzínu, tak jsem se také rozhodl pořídit něco levnějšího na každodenní dojíždění do práce (bydlím 15 km od města v horách) plus na veškeré sporty a aktivity, kam se také musím dopravit. Tak jsem začal hledat na webu veškeré informace,rady,tipy a recenze a nakonec moje volba padla na novou Hondu PCX 125( mám papíry i na velkou motorku, ale nikdy jsem na ní nejezdil, ani nejsem žádný dravec,tak jsem nechtěl kupovat nic silného) a musím říct že jsem velice spokojený ,výkon do kopců sice nic moc, ale pokud člověk není závodník a jezdí spíše na pohodu, tak to stačí, město a roviny jsou ale super a ta spotřeba předčila má očekávání, v březnu jsem objednával a v půlce května pro ní šel, za tu dobu mám najeto 2500 km a drží si průměr spotřeby 2l/100km. Nechal jsem si tam rovnou namontovat i origo kufr za 5000,- s klíčem (za bezklíč chtěli 23000,- což se mi nechtělo dát), takže místa na věci a hlavně i pod sedlem je až až. Jediné s čím jsem trochu bojoval je nalezení správného posedu, docela mě bolela záda a to mám 180cm /93 kg sportovní postavu, ale nakonec jsem si tak nějak zvykl. Takže za mě můžu PCX jen doporučit.
Luděk73

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2022, 08:46

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod MaxArdour » 29 črc 2022, 22:37

Na horách a na vsích obecně jsou často úzký silnice a není nic zvláštního potkat v protisměru obří traktor, kombajn…potom nezbejvá než se uhnout hodně ke straně, často skoro do příkopu, pokud to jde, a tady v terénu se ukáže nevýhoda malých kol (=malá světlá výška), stejně jako relativně těžkej skútr (PCX má 130 kg), jelikož dostat se zpátky na silnici, vytlačit stroj dá zabrat.
Proto bych místo PCX na klidný ježdění po venkově, pokud člověk jezdí sám, doporučil spíš Visiona, je rozdíl tlačit 100 kg nebo 130…plus bezkonkurenční (na skútr) světlá výška 175 mm je díky 16” vepředu značná výhoda. Maximálka 88 km/h oproti 98 km/h na PCX je zanedbatelný rozdíl, autům překážíme na obou.
MaxArdour

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2021, 22:38

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Medvěd » 30 črc 2022, 07:28

Po zkušenosti s Maxonem Matador, kdy řidiči náklaďáků mají tendenci jet metr za ním a případně se cpát před něj, neb skútr reálně nejede ani devadesát, cokoli s výkonem pod 8,5 kW na meziměstské ježdění ani náhodou. Ještě tak možná do hlubokých šumavských lesů mimo turisticky frekventované trasy. A samozřejmě do města, na to úplně stačí.

Za svůj život jsem najezdil přes milion kilometrů s vozidly všeho druhu, od skútru po T-815. Ale do příkopy mě tedy ještě žádný traktor či kombajn nezahnal... Asi lepší oddíl :lol:

Ale samozřejmě, proti gustu žádný dišputát :D
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Luděk73 » 30 črc 2022, 08:25

Naše Krušné hory jsou zatím klidné a když vidím někoho nedočkavého za sebou,tak ho pouštím ,také se mi ještě nestalo,že by mě někdo zahnal do škarpy (ale asi to je hodně o stylu jízdy). Nad Visionem jsem také přemýšlel,ale o proti PCX malý úložný prostor a co se týče rychlosti,tak 100km/h jede úplně v klidu.
Luděk73

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 29 črc 2022, 08:46

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod MaxArdour » 30 črc 2022, 10:32

Je to taky o tom, kde kdo z nás jezdí, podle toho vyplynou zkušenosti - já na asfaltkách mezi polema potkám v době žní velký traktory několikrát za den, kombajny to samý, v zimě zas lesáci s kládama a když máš silničku širokou 4 metry a tobě zbyde na průjezd sotva 50 cm, někdy ani to ne, je rozumný zastavit mimo cestu (příkop) a počkat až projedou a pak se dostat z toho příkopu zase zpátky na silnici - a jsme zpátky u volby skútru, pro tyhle potřeby je dobrý mít skútr lehkej a velký kola.
Proto jsem reagoval na Luďka, předpokládám, že jezdí v podobných lokalitách.

Uvažoval jsem i o Super Cubu 125, jenže dělat si kvůli němu papíry na A, to fakt ne, navíc úložný prostory u něj prakticky nula.
Skútr do města je úplně jiná kapitola.
MaxArdour

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 11
Registrován: 29 lis 2021, 22:38

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod pavlina » 30 črc 2022, 11:39

spatne jsem to napsala, max 11 kw. btw. edit, ted jsem koukala, ze po zmene skupin mi pribyla A2 v ridicaku, takže muze byt silnejsi :-) zkratka hledam neco lehkého, svizneho s malymi provoznimi náklady
pavlina

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 27 črc 2022, 09:13

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Medvěd » 30 črc 2022, 12:08

MaxArdour: Podle mne je to spíš o stylu, než kudy jezdíš.

Do příkopy mě nikdo nedostane, pokud nezabraňuji přímo hrozící dopravní nehodě, zejména čelnímu střetu. A po úzkých silničkách jezdím tak, abych, pokud možno, mohl zastavit, když proti mně něco vyjede.

Silničky s vyjmenovanou technikou dobře znám, jezdil jsem, a jezdím fakt téměř všude, v jakékoli roční době (ovšem v zimě proti kládařům výhradně autem). Nejraději právě po okreskách, a kochám se. Z toho důvodu mám i kabriolet. V době žní jsem býval každoročně cca měsíc na Vysočině, kde jsou silničky vskutku uzoučké, švica bydlí v ČB, strejda v JH, chalupu má u Vimperka... takže slušně znám i tu tvoji oblast.

Když už se fakt nedá vyhnout, raději couvnu, nebo, když to jde, se otočím a sjedu někam kde uhnu v rovině silnice. Ale do příkopy fakt ne, a už vůbec kvůli tomu kupovat něco s menším výkonem, který potřebuji mnohem častěji, než případné vyhýbání.

Takže za mne zajímavý názor k výběru skútru, který nesdílím. Ale každý po svém.

Super Cub 125 se mi také líbí, zejména červeno-krémová varianta 2019. Vyvolává ve mne vzpomínky na Kozí Dech a Pařeza.




Pavlina: jak bez absolvované autoškoly na moto mohla přibýt skupina A2? Asi jsem něco minul. Jinak k výběru platí totéž co doposud, za 30tk něco i s přibaleným mechanikem.
Uživatelský avatar
Medvěd

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 176
Registrován: 06 čer 2022, 16:30
Bydliště: Brno
Skútr / moto: ADV350 a 4 další krásky

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 30 črc 2022, 16:22

pavlina píše:spatne jsem to napsala, max 11 kw. btw. edit, ted jsem koukala, ze po zmene skupin mi pribyla A2 v ridicaku, takže muze byt silnejsi :-) zkratka hledam neco lehkého, svizneho s malymi provoznimi náklady


To bude A1 s číselným kódem omezení na aut. převodovku (skútr)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod pavlina » 30 črc 2022, 16:51

a2. čestně :-) pres lety, kdyz jsem delala solo autoskolu na motku, tak to by jinak rozdelene ty skupiny. a s vymenou ridicaku jsem se dopracovala na tohle. a nevim proc, ale zustalo mi v hlave zaseknutych tech 11 kw.. :-D
pavlina

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 27 črc 2022, 09:13

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 30 črc 2022, 17:32

Jenže jste to napsala bez zmínky o moto autoškole .... !! po změně skupin "přibyla"
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod pavlina » 30 črc 2022, 18:05

prosim za prominuti, blbe jsem se vyjadrila. proste me to pri kontrole RP prekvapilo a potěšilo :-) vim, ze s temi skupinami se dely psi kusy
pavlina

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 27 črc 2022, 09:13

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 30 črc 2022, 19:04

pavlina

a ted je otázka , změní to dotaz na poptávku skůtru , nebo zustáváme při starym ?
pokud zůstáváme , STÁVÁ SE už tak nesmyslná ČÁSTKA 30tkč ještě nesmyslnější :!:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod pavlina » 30 črc 2022, 19:23

yep, souhlasim :-( trosku v tom lezim, procházím inzeráty, diskuse a dochazi mi, ze ta cena je nerealna.. a uprimne nechci nejaky klumprt, co bude vic k vzteku jak k uzitku.. nechme to tedy na necem malem, sviznem s nizkymi naklady na provoz. RP A2 tedy, takze nejsme omezeni 11 kw. diky :-)

-- 30 črc 2022, 19:33 --

btw. prisla mi sympatická honda vision 110. ale je vhodna i pro mezimesto? honda pantheon 150, scarabeo 250, piaggio beverly 250, piaggio fly 125.. tyhle kousky vypadaji zajimave podle recenzi..

-- 30 črc 2022, 19:34 --

a velky kola! :-D jsem zapomnela
pavlina

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 27 črc 2022, 09:13

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 30 črc 2022, 19:46

bejt tebou přesměruju se na téma Výběr maxi skútru - obecné téma .... si myslim já
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod saslin » 31 črc 2022, 11:22

Zdravím,chci se zeptat na názor zasvěcených-Chci koupit jetý skůtr Peugeot Satelis 125,najeto 26000km.Jaký máte na tento skůtr názor a jakou by jste tolerovali cenu.Moc díky
saslin

50+
 
Reputace: -10
Příspěvky: 88
Registrován: 29 dub 2011, 18:57
Skútr / moto: jmstar
Tuning / úpravy: hlavní tryska

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků