Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod smates » 17 kvě 2022, 21:19

No je to o stesti.Taky je o hodne vetsi sance ze budou stoceny km.Ja mam taky dovoz ale uz ho u nas nekdo vlastnil a byl na servisu v Yamaze takze jsem to risknul s tim ze pripadne problemy vyresil predchozi majitel.
Yamaha Aerox/Slušně vytuněnej --- Yamaha X-City 125
smates

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Usti n.Labem
Skútr / moto: Yamaha X-City 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod aldav » 17 kvě 2022, 21:21

Hlavně bývají stočené v Česku , další pak opravené po nehodě, která nemusí být fatální, oni zase nešetří jako my na pojistkách. Ťuknou to, pojistka to zaplatí a koupí si nový. Ale jak jsem psal , je to prostě ruleta, ale dobré kusy určitě existuji. Pro ně je to spotrebak , to jen my na to šetříme dlouho.
P.S. motky se kupují v zimě a ne na jaře , když po nich jde celý národ a ceny stoupají

Odesláno z Fold3
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým JardaB v 17 kvě 2022, 22:07.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod freddy55 » 17 kvě 2022, 23:14

smates: vyřešil by to http://www.carvertical.com ? Za nějakých 250Kč vyhledají VIN. Nevím, jestli to není jen šméčko na důvěřivce. Podobné stránky jsem našel 3, ale jen tyhle ukazují, že VIN který hledám, opravdu existuje. Jen je teda report zpoplatněný.

aldav: hm, myslíš, že je to teď nějak extra nastřelené? Že bych jako v zimě sehnal to samé za třeba 80%?
freddy55

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 18:32

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 18 kvě 2022, 05:45

VIN umí ověřit značkový servis plus nějakou historii svolavacek
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod aldav » 18 kvě 2022, 05:51

Dobrý kus se hledá , není to o tom, ted jsem se rozhodl a jdu koupit, tak se kupují nové stroje.
Teď tady končím, za chvíli odjíždím na Balkán , samo, že na skútru

Odesláno z Fold3
Uživatelský avatar
aldav

500+
 
Reputace: 95
Příspěvky: 613
Registrován: 09 zář 2012, 01:19
Bydliště: Brno
Skútr / moto: X-MAX 300/2017/44.000 km, ADV 350/2022/14.000 km
Tuning / úpravy: Rychlé pruhy

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Citelis » 18 kvě 2022, 09:00

To prověření bych zkusi přes cebii, asi to vyjde dráž, ale už v tom náhledu co mají informace bylo vetšinou i že na tom bylo řešeno xy škodních událostí, po zaplacení to ukázalo i co konkrétně se na tom řešilo ... aspoň u auta to tak pár let zpátky fungovalo. Navíc na netu se obcas dají najít slevové kupony ...
https://www.cebia.cz/
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 18 kvě 2022, 09:09

freddy55 píše:Chlapi, fakt je to s tím dovozem tak špatné? Já začal obvolávat inzeráty, a když to tam není explicitně napsané, tak se na to ptám. Z dnešních 4 jsou všechno 4 dovozy FR 2x, IT 1x a DE 1x. Tomu se snad ani nevyhnu, abych něco takového nevzal.

Co je v tom za potenciální problém? Že to nemá servisní knížky a tím pádem může být bouraný atd?

Díky.


Rady jsi slyšel a pořád meleš svou :-) . Co ti mohou říct dovozci, když to koupili od dalšího překupníka cizině ? Dají ti to do smlouvy ? To abys s sebou vzal technika nebo to nechal prohlédnout jako auto před kupem ... to nereflektuješ.

Českým překupníkem ztratíš historii stroje. Když neznáš historii o hodně jsi přišel. Pokud chceš koupit v cizině, jdi tam sám napřímo a od prvního majitele nebo dtto přes servis či prodejce skútrů. To je samo náročnější: vybrat, dohodnout se, půjčit si povoz, doma přihlásit.

Nejlepší by bylo místo pindů objet 5-6 nabídek a nekoupit. Tím nabudeš trochu přehledu co ti kdo nakecá a uděláš si obrázek o aktuální nabídce. Pokud takto tápeš, divíš se radám, musí svoje zkušenosti nabýt sám. Hledej první majitele v Česku nebo s jasnou historii.

(Já třeba koupil v DE a schovávám německé papíry jako doklad pro případný prodej)

Jsou to tvoje peníze, tak "už tady neotravuj" :-) všechno jsme ti řekli .... kup podle sebe a pak poreferuj :-)
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 18 kvě 2022, 17:03

ja HLEDAL skůtr 9 měsíců než se narodil ČECH po 1 majiteli s APRILIA ČR rodokmenem :!:

JardaB ti to napsal přesně jak to je :!: :idea:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 18 kvě 2022, 20:38

To jsi pěkně trpělivý ... extrémně trpělivý, ale to je ten správný postup. Většinou to přichází až s vyšším věkem
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod freddy55 » 22 kvě 2022, 12:25

Čau,

tak jsem přece jen vyslyšel zdejší mudrce a vybral, sice dražší, ale českou Forzu i se servisní knížkou.

Teď ale řeším další dilema. Zabezpečení skůtru. Díval jsem se třeba i na statistiky PČR ohledně krádeží aut/motorek v ČR a moje Brno z toho vyšlo, jako ráj zlodějů :D

Koukal jsem na nějaký YT videa, ohledně recenzí zámků a pokud není skůtr v garáži, či za plotem, nejlépe vychází řetěz.
Smůla je, že já ho nemám k čemu přivázat. Bude parkovaný před bytovým domem, na relativně klidném prostranství. Narazil jsem ale i na toto: https://www.bonmoto.cz/abus-kotoucovy-zamek-granit-detecto-smartx-8078-alarmovy-yellow/ - nezabrání to naložení skůtru do dodávky, ale v mém případě je to asi nejlepší řešení. Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

Taky jsem se díval na nějaké GPS lokátory, ale je jich tolik, s tolika různými sítěmi, že se v tom nedokáži zorientovat. Nemáte nějaký tip? Nemám v tomto ohledu preference. Jenom bych to nerad nabíjel každý týden.
freddy55

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 18:32

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod HANZTD » 22 kvě 2022, 13:47

ta bytovka je celkem v poho , obejdi si sousedy a zeptej sli jim nebude vadit parkování na určitym místě co vyhodnotíš jako nejlíp pro tebe a zároveň nebude překážet ostatním ... pak tam naper do země kotvu pod trámky , nebo vydlábni díru udělej oko z roxoru a zalej betonem , k tomu si mužeš s případnym souhlasem okolí skůtra přivazovat , třeba tim řetězem kterej stejně ještě provlíkneš kolem aby s nim nešlo otáčet , a zámek na kotouč určo taky at je znehybněný i druhý kolo , když to bude na očích ....
tak bych to jako první variantu řešil já :wink:
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod adacarp » 22 kvě 2022, 16:17

HANZTD, má dobrý nápad plus to třeba případně ještě zabezpečit ňákou pojistkou proti vandalismu, krádeži. Víc s tím asi před bytovkou neuděláš.
adacarp

500+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 560
Registrován: 26 led 2019, 14:28
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Honda forza 300

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod keto » 22 kvě 2022, 17:15

Jak radí výše, přimknout k něčemu, zámek s alarmem a pojistit, nic lepšího nevymyslíš, to zastaví takové ty běžné zlodějíčky, ale profíky nezastaví nic, šoupnou to do dodávky, mají rušičky, takže lokátor bude tak jako tak v háji a nezbude nic, než nahlásit škodnou událost a získat peníze z pojišťovny.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod freddy55 » 22 kvě 2022, 19:12

HANZTD píše:ta bytovka je celkem v poho , obejdi si sousedy a zeptej sli jim nebude vadit parkování na určitym místě co vyhodnotíš jako nejlíp pro tebe a zároveň nebude překážet ostatním ... pak tam naper do země kotvu pod trámky , nebo vydlábni díru udělej oko z roxoru a zalej betonem , k tomu si mužeš s případnym souhlasem okolí skůtra přivazovat , třeba tim řetězem kterej stejně ještě provlíkneš kolem aby s nim nešlo otáčet , a zámek na kotouč určo taky at je znehybněný i druhý kolo , když to bude na očích ....
tak bych to jako první variantu řešil já :wink:


Ta kotva je super nápad, ale blbé je, že tady ta bytovka je součástí sídliště a k parkovišti (cestě) kde se parkuje, má přístup 72 bytů celkem. O parkování se tu pereme jak sršni. Realizace ústní dohody se sousedama je prakticky nemožná.

Evidentně to bude chtít kvalitní kotouč :) https://www.bonmoto.cz/abus-kotoucovy-zamek-s-alarmem-granit-detecto-x-plus-8008-2-0/ tenhle by už mohl chvíli vydržet.

A nebo ke skůtru koupit garáž :D

-- 22 kvě 2022, 19:14 --

keto píše:Jak radí výše, přimknout k něčemu, zámek s alarmem a pojistit, nic lepšího nevymyslíš, to zastaví takové ty běžné zlodějíčky, ale profíky nezastaví nic, šoupnou to do dodávky, mají rušičky, takže lokátor bude tak jako tak v háji a nezbude nic, než nahlásit škodnou událost a získat peníze z pojišťovny.


Jo, na ty rušičky jsem zapomněl, s tím by mě vypekli. Ale zas na druhou stranu si přiznejme, jak často se stane, že bude profi zloděj krást ojetý skůtr.
freddy55

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 12
Registrován: 08 kvě 2022, 18:32

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron