Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

výběr skútru pro malou osobu

Příspěvekod tukan » 10 dub 2022, 14:55

Zdravím všechny, rád bych se představil a zároven poprosil o radu. Je mi 58 a měřím 163cm. Vyrůstal jsem s pionýrem a později se simpsonem, ale na pořádné motorce jsem neseděl vůbec. Přešel jsem na kolo, ale už to není ono, nějak mi to přestává "šlapat". Na stará kolena potřebuji šikovné přibližovadlo do Prahy, jízdy tak do 20-30 km. Forum přečítám zprava, zleva, ale stejně se bez konkrétních rad od Vás asi neobejdu. Já vím, nejlepší bude zajet se podívat k prodejci, aspon sednout a vyzkoušet. Prosím ale, pokud bude někdo chtít mne opravit od špatných úvah, budu rád. Chtěl bych určitě japonce, popř. itálii, velká kola /pražské díry a kostky/, rovná podlaha, dobrá ovladatelnost /zvyk z kola/ rozpočet 70-80 tis. Líbí se mi xenter, vision, piaggo liberty, sh taky, ale asi mimo limit. Super cub od Hondy mi připomíná pařez-stadion, na kterém jsem seděl vůbec poprvé jako dítě. Prostě nádherné retro, ale řidičák na motorky dělat kvůli tomu nebudu. Nejraději bych něco nového, i když to je trocha luxus, riskovat ale nechci, budu ho mít už napořád. Moc krát děkuji za Váš čas
tukan

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 10 dub 2022, 14:29

Re: výběr skútru pro malou osobu

Příspěvekod keto » 10 dub 2022, 16:23

V podstatě si už vše v čem se dá radit vyčerpal ve svém příspěvku, ono toho zase moc s rovnou podlahou a aby to byl japonec nebo ital a vešel se do limitu není, nejsem si jist, ale možná jde supecup řídit s béčkem, ale cenovkou je také nad tvůj limit, takže stejně mimo hru, vision asi nejlevnější varianta, ale "jen 110" což ovšem na druhou stranu je výhoda v nižší váze a lehčí ovladatelnosti, ten se fakt vodí jako kolo, což by si zřejmě ocenil a do města těch 110 bohatě stačí :wink:
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod kerim7 » 11 dub 2022, 08:10

Tukane, Visionem chybu neuděláš. Vejdeš se s rezervou do cenového limitu a nový je nový. To není žádný luxus, jestli si nový stroj můžeš dovolit, jdi do něj. Žiješ jednou a nebudeš litovat. Visionu dělám neplacenou propagaci, kdyby ses chtěl projet, napiš SZ. Nebyl bys první.
Jinak co tu zaznělo mnohokrát - jestli pohodičce na skútru propadneš, stejně budeš časem dělat papíry a kupovat výkonnější stroj. Taky jsem tak dopadl, ale Vision zůstal zaslouženě v rodinné flotile.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: výběr skútru pro malou osobu

Příspěvekod moto.joker » 11 dub 2022, 09:15

tukan píše:... Super cub od Hondy mi připomíná pařez-stadion, na kterém jsem seděl vůbec poprvé jako dítě. Prostě nádherné retro, ale řidičák na motorky dělat kvůli tomu nebudu....


Už to tady někdo psal, Super Cub má automatickou spojku a tím je snad počítán jako skútr, tedy možno řídit s ŘP B. Zeptej se na to prodejce. Řešilo se to tady několikrát. Pokud se Ti líbí, a je to tak jak píšu, byla by škoda ho z výběru vynechat. Je to tedy trochu nad limit, který píšeš, ale zase by Ti to dělalo radost.
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 11 dub 2022, 11:24

Super Cub sa radí, spojka, nespojka, skuter to nie je.
Z rovnopodlahových malých značkových skutrov snád ešte Suzuki Adress . Asi nebude lepší ako Vision, len keby z nejakých dôvodov ti vyhovovalo Suzuki (známy v predajni , blízkosť servisu ). Málo je ich.
Osobne by som ale tie 110 -ky skutre nebral. Už na 125- ke to zrejme nebude na pražskej výpadovke nič moc, ale na 110 cm mašinke budú pre teba kamiony tlačiace ťa pre sebou niekde na okreske hotová nočná mora.
Nevidím žiaden benefit Visionu a Adresu oproti 125kám. Vodičák, dlžka platnosti STK rovnaké, spotreba , hmotnosť a cena servisu rozdiel zanedbatelný, cena skutra pri nákupe (ako píšeš )na furt rozpočítaná na tie roky tiež nula celá nula.
Pocit bezpečnosti - rozdiel obrovský.
Takže ked cena je dôležitá, zober nejakého nejaponského a nečínskeho aziata. Kymco aj SYM sú myslím lacnejšie a majú 125ky s rovnou podlahou. Dokonca myslím aj 11 KW.
Peugeot je myslím drahý ako SH-čko, takže tam by bola volba jasná. Celkovo skús pohrabať v šuflíkoch a priplať za to SH-čko. Ten bezkľuč (vrátane kufra )je super a strašne návykový. Ked ho budeš mať až do truhly, tak tých 1500 € navyše oproti nejakému kompromisu sa v čase rozpustí, ked ho budeš ešte predávať, tak strata hodnoty bude zanedbateľná.U nejakých korejčanov to klesne skôr.
A čo sa týka talianov, tak sa v globále berú za kvalitu rovnakú ako japonci, ale z osobnej skúsenosti na talianovi som už piest menil, na Honde ešte okrem oleja nič. Mohla byť náhoda, veľmi malá vzorka som.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 11 dub 2022, 14:08

valsidalxam píše:Super Cub sa radí, spojka, nespojka, skuter to nie je....


To je sice pravda, ale naše legislativa a prodejci občas mluví jinak. Honda Innova (motorově v podstatě totéž) tuto možnost oficiálně měla, tedy jezdit s řidičákem "B". Informoval bych se u prodejce.

Ano, také jsem byl překvapený.
Naposledy upravil moto.joker dne 11 dub 2022, 14:19, celkově upraveno 1
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod jozfab » 11 dub 2022, 14:15

Nestaci. Oficialny cennik uvadza sk. B iba pri styroch modeloch a super cub tam nie je.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jozfab

100+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 104
Registrován: 08 pro 2021, 11:11
Bydliště: Presov
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 11 dub 2022, 14:28

Už to vidím. Taky jsem se to snažil dohledat přími u HOndy, ale nenašel jsem.
Našel jsem ale katalog Honda Scooters 2020, ve kterém Super Cub je uveden.

Tak se asi změnila legislativa, nebo si to s úřady Honda vyjasnila. Jako byl jsem překvapený, když tady někdo právě dokazoval, že to má napsáno v TP, ale asi to byla nějaká "úřední anomálie". Každopádně je to škoda.

Beru tedy zpět, ale stejně bych se šel zeptat. :D Jeden nikdy neví a co je v TP, to je v TP, i kdyby to byla blbost od pohledu. :lol:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Citelis » 11 dub 2022, 15:44

Řešil jsem to 3 roky zpátky, když jsem koukal po skůtru pro sebe a tehdy se super cub nacházel v jakémsi "právním vákuu", kdy mi prodejce říkal, že spíš záleží na jakého úředníka narazím, tak tak mi to napíšou. Někomu stačí že to nemá spojku = automat. Jiný úředník to bral tak, že to má řadící páku = není to automat .... takže je možné, že na to vyšel nějaký "oběžník pana ředitele" a dostali všichni jasné pokyny, že to automat není a není možné to řídit s "B" 8)
Citelis

100+
 
Reputace: 35
Příspěvky: 183
Registrován: 20 bře 2019, 17:19
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda PCX 2015
Tuning / úpravy: Yamaha FZS 600 Fazer 2000

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 11 dub 2022, 16:21

Tak jsem si to pamatoval dobře, že se to tady řešilo. :lol:
Jako podle mě to automatickou převodovku nemá, ale úřední šiml dokáže věci ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Škoda no, tak to může ze seznamu škrtnout. 8)
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 11 dub 2022, 17:20

Myslím, že toho Super Cuba má škrtnutého už kvôli tej absencii rovnej podlahy. Sa mi zdá, že to tam mal v požadovaných parametroch. Písal, že je nižšej postavy, tak to už rovno mohol ísť do tunelovej PCXky a ušetril by oproti SHčku ranec.
Ja by som celkovo do Prahy manual nechcel. Ani bezspojkový. A nie len v skutri, ale ani vo velkej motorke. Auto detto.

Kopať do nejakej páčky malej motorečky, duplom pre nie celkom skúseného jazdca podľa mňa nič moc alternatíva oproti variatoru. To zvýšenie spotreby, čo vznikne na preklze variatora oproti napevno zaradenej rýchlosti pri týchto objemoch nestojí za reč. Stúpne to z "nič" na "nič + trochu". Lepšie je riešiť len plyn, brzdu, premávku a či nepadá bednička piva z podlahy.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 11 dub 2022, 17:40

Jasný, ale zmiňoval, že se mu líbí. Jen nechce dělat papíry.

Co mě ale u Tvého příspěvku zaujalo.
Osobně tedy neznám skútr, ale možná jen nedávám pozor, kam by se na podlahu vešla basa piv. Asi by to bylo hodně zajímavý. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Možná by o něj zájem byl. Basa piv na nosiči, to jsem už viděl a ty poštovní Liberty jsou na to skvělý.
Je ale možné, že se míjíme v pojmech "bednička" a "basa". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 11 dub 2022, 18:02

tak teraz si ma dostal. Raz v živote som mal skuter s rovnou podlahou, a bolo tam miesta, že mám pocit, že by sa tam tá basa zmestila. Našikmo som tam vláčil riadne velké krabice. Oproti takému SH čku oveľa viac miesta, aj ked len 50-ka.
Si mi dal chrobáka, a kedže som ho predal kamošovi, ktorému to dodnes stojí v pivnici, tak mám kde ísť vyskúšať. Normálne že pôjdem :). Malaguti Yesterday to je.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 520
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 11 dub 2022, 18:19

Tiež mám niečo k téme-bol som dnes na skútri nakúpiť na trhu nejaké ovocie,zbadal má známi,čo býva oproti-hneď sa mi pochválil,že ide práve z Hondy,objednal si nový Vision.
Cca 15 rokov jazdil na Babetách,tak si na staré kolená urobil radosť,za 2190 Eur bude mať nový,červený skútrik na behanie po meste,do obchodu,na kúpalisko a tak-prečo nie,oproti Babete to bude raketa,a hlavne sa v tom nemusí každú chvílu vŕtať.
Takže ja radím Vision,ak by bol rozpočet vyšší,tak SH 125-škoda že stojí už celkom dosť,aktuálne u nás 3590Eur :?
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod moto.joker » 11 dub 2022, 18:21

Teď jsem to hledal. Je tam vprostřed malý tunýlek. který by nevadil. Bojím se ale, že ten "krk" řízení dole bude ten kámen úrazu. Ale jinak podlaha dost luxusní. :lol:
Jedu a kochám se ...
Bylo: Honda SCV Lead 100; Suzuki Burgman 250; Skyteam Cobra 125; Honda CB 900F Hornet; Honda Dylan 125; Yamaha N-Max 125; Yamaha X-Max 250
Je: Honda Forza 350; Yamaha YBR 125
Uživatelský avatar
moto.joker

1500+
 
Reputace: 323
Příspěvky: 1707
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Skútr / moto: Honda Forza 350

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků