Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod jel.en » 24 bře 2010, 12:18

balcin: Nechci bejt nějak moc rejpavej, ale pokud chceš dát ruce pryč od čínskej vehiklů.... Budeš se muset odstěhovat nejspíš na Mars, protože polovina věcí co vlastníš je právě z Číny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Koupit čínskeho skútra je jako sázka do loterie...
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Beechcraft » 24 bře 2010, 12:48

balcin píše:Co porad blbnete s tou cinou?Ja bych to nechtel ani zadarmo byl by to danajsky dar.Ruce pryc od cinskych vehiklu.

Ach jo, to je pořád dokola. Tak si to nekupuj, nikdo tě nenutí. Já taky nevykřikuju všude, že bych si nekoupil třeba Dacii. Myslím, že se tahle sekce jmenuje Čínské skůtry - vlastní zkušenosti a ne Čínské skútry - vlastní názory....
Beechcraft

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 67
Registrován: 24 bře 2008, 16:25
Bydliště: PRAHA
Skútr / moto: Sukida Commander - na Čínu dobrý:-)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod balcin » 24 bře 2010, 13:26

Ja uz nic nerikam.Ja jen to ze co jsem mluvil s tema co to maji a nebo meli tak na to nadavaji ze to maji porad pokazeny a ze by to uz nikdy nekoupili.(mluvim o skutrech)Takze tak nejak o vlastni zkusenosti z cinskymi skutry i kdyz ne moje zkusenosti ale druhych skutraru. :)
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Beechcraft » 24 bře 2010, 14:01

V pohodě, myslím že v tomhle tématu už stejně nic novýho nevymyslíme :D

edit: umazal jsem citaci ;-) jel.en
Beechcraft

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 67
Registrován: 24 bře 2008, 16:25
Bydliště: PRAHA
Skútr / moto: Sukida Commander - na Čínu dobrý:-)

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod stoupa1980 » 24 bře 2010, 17:05

kraken.99 píše:připadáte my jak děti kteří žvartlají a nevědí o čem copak můžete mluvit o spolehlivosti po ujetí 1000 nebo ještě méně kilometrů až tam budete mít 10 000 potom říkejte své dojmy ale tohle je opravdu absurudní když si koupíte nový auto taky po cestě z prodejny domů nebudete hlásit že je super protože jste dojeli bez závad ale budete počítat že to tak bude minimálně dva až tři roky
já na derbi atlantisu najel za rok 8 000 km a myslím že byl tak akorát zajetej

Kolego ale s autem najezdíš klidně 10 000 za měsíc což ze skůtrem 50kou asi těžko takže bych přirovnával 10000km s autem 1000km na skůtru.

Ludičky přečetl jsem půlku debaty a čínu bych doporučil dak do 20000 kč a pokud se někdo rozhodujete mezi čínou za 40000 a značkou za 50000 tak jdi do značky.
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 říj 2013, 21:14, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Uživatelský avatar
stoupa1980

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 122
Registrován: 09 kvě 2009, 15:50
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 150

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod jel.en » 24 bře 2010, 19:02

pánové držte se laskavě tématu, přestřelky typu: nekupuj je to sr.č, když najezdíš 1000km neposuzuj počkej ještě chvilku.Tyhle hádky jsou k ničemu.Každej soudnej člověk přeci uzná že po pár km se nedá soudit o kvalitě.Stejně jako porovnávat 50ccm a 500ccm.Každej má nějakej důvod proč si Čínskeho scoota koupil... Já ho mám a v globálu toho nelituju.Poprvé sem si na něm rozbil drž.u, seznámil se se spoustou novejch lidí, podival se kam bych normálně nejel (Chánov :mrgreen: ) a se skoro 25tis. najetejma km si říkám že jsem tak v půlce životnosti....
Tak se tu prosím nedohadujme o blbostech a pišme opravdu jen vlastní zkušenosti
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod balcin » 24 bře 2010, 23:33

Tak dobre nedohadujme se o blbostech ale at tu nekdo opravdu napise kdo mel jakoukoliv cinu a potom presedlal na neco znackovyho jestli by sel zpet do ciny a nebo nikdy vice.Myslim spolehlivost propracovanost a takovy ten celkovy dojem.Ale ne po2000km ale po20000km.Jasny jsou taci co jim to jezdi bez poruchy ale kolik jich je?Vis ze mam Leada mam tam 22000km a jeste jsem ani nevidel motor jak vypada.A verim ze kdybych mel cinu tak pod tim budu porad lezet.Tak jak rikas je to sazka do loterie ale ja nechci sazet ja mam rad jistotu a proto volim znacku.A zatim se to vzdy vyplatilo.Tak asi nejak.Kluci jen to sem napiste kteri jste meli nebo jeste mate cinu jak jste spokojeni a nebo nejste a jestli by jste menili a nebo ne.Ale piste jen ti co mate nalitano pres 20000km a ne co mate 2000km.
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod MisaKacenka » 24 bře 2010, 23:42

Ja sem mel, uz se zase opakuju :D , Keeway Matrix 50ccm, rv2006, najeto 20 000 a nakej drobnej km :)

Za 3 roky nepretrziteho jezdeni sem ho jeste prodal...a technicke problemy snad jen 2 - menena hridel (moje blbost) a pomalu odchazel sytic ( vyreseno podlozkou) :)
Nepocitam takovy veci jako odejita svice nebo fajfka..to se proste stava :)

matysek byl za ty prachy, 36tis, milionovej stroj a nedam na nej dopustit :)

Kdybych nebyl mladej a nevybourenej...tak bych si ho snad i nechal :) ale doba jde dal a tak sel i Matysek papa :)
Naucili sme se spolu jezdit a bylo to fakt super :)

Na druhou stranu, bych dneska pro 15 letyho kluka(holku) volill jetou znacku - maji dynamictejsi motory a vice stavy :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod balcin » 25 bře 2010, 00:01

TO jsem chtel slyset.Takze kdybys mel znovu 15 tak koupis radeji uz jetou znacku.Tak bych to udelal v 15cti i ja.Byl jsi spokojen ale podruhe by jsi uz sel radsi do ojete znacky.Diky.
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod marianpolak » 26 bře 2010, 14:33

Mám Kingway Koyot skúter cca rok a nabehané 1200 km.Pokiaľ ide o problémy nemám zlé skúsenosti,až na jednu jedinú,ktorú som si spôsobil sám.Po tohoročnej zime nechcel chytať a musel som ho najskôr prehriať fénom,ktorú som nasmeroval na spleť gumových káblov.Po hodine mi bez problémov chytil.Po dvoch dňoch som sa pokúšal naštartovať znovu,ale nešlo to.Myslel som,že je na príčine sviečka a pokúsil som sa ju vymeniť.Žiaľ padla pod miesto pod ktorým nie je dostatok miesta na manipuláciu rukou.Musel som volať servis,ktorý problém so špeciálnym náradím a vedomosťami odstránil.
Upozorňujem,aby ste dávali pozor pri vyberaní sviečok,kde padnú a ak padnú tam,kde mne t.j. nad magneto-zotrvačník,aby volali servis.Len skúsení si môžu chybu odstrániť sami.
marianpolak

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 27 srp 2009, 13:22
Skútr / moto: kingway koyot

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Beechcraft » 29 bře 2010, 21:30

Dneska sem předhodím jednu pozitivní zkušenost. Jak jsem si rozbil vloni hubu, tak jsem rozbil i sklíčko pravýho zadního blinkru. Dovozce nebyl jaksi k dispozici a pak jsem čistě náhodou listováním v katalogu zjistil, že vlastním klasickou kopii skútru Daelim NS 125, je to fakt úplně stejný :shock:(jen přední světla se liší) No a tak mám teďka blinkr z Daelimu. Ještě pár držkopádů a budu sem psát, že nemám číňana, ale korejce :D Já vím, je to sprostý. Ale má to i své výhody
Beechcraft

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 67
Registrován: 24 bře 2008, 16:25
Bydliště: PRAHA
Skútr / moto: Sukida Commander - na Čínu dobrý:-)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod silnicekrál » 15 dub 2010, 13:03

Lidi,proboha,kdy si uvědomíte,že mezi pažoutem nebo skůtrem z číny není skoro žádný rozdíl.99,9% věcí,které koupíte na tomhle světě pochází z Číny.Máš značkovou obuv značky adidas,niké puma? Všechno je čína!Máš motocykl Honda,Suzuky nebo jiný? Většina dílů které na ní jsou pocházejí z Číny nebo Thaiwanu.EU likviduje trh protože náklady na výrobu jsou neúměrné prodeji.Proč jsou výrobky které koupíte označeny Made in EU?Zní to blbě,ale je to holá skutečnost.Protože jsou vyrobeny v Číně.Když se bavíme o skůtrech,nebo motocyklech,motory,ložiska,kapotáž je vyráběna v Číně.V Číně je levná pracovní síla a tak například klikovice do jakéhokoliv skůtru na světě je v Číně cca. o 80% vyrobena levněji než by byla vyrobena kdekoliv v Evropě.Valná většina toho,co oblékáte,jíte,na čem jezdíte,co vidíte je Made in China!Značkové firmy mají licence v Číně kde se vyrábí levně a v evropě se prodává draze!Máš na sobě tričko zn.ADIDAS a koupils ho za dejme tomu 2litry?tak věz,že bylo vyrobeno vČíně a výrobní náklady nepřesáhly několik haléřů i s dovozem do Evropy.Každou věcí kterou koupíte a myslíte si že je značková,podporujete nadnárodní podniky a miliardáře kteří ví jak oblbnout vhodnou reklamou obyčejný lidi.
Až sedneš na skůtra za 50tisíc nebo za 20tisíc,startuj s vědomím že byl vyroben v Číně nebo aspoň převážná většina jeho dílů.
poznámka na okraj.Sám jsem dělal ve firmě kde se na výrobky lepili nálepky že produkt byl vyroben ve státě,který možná ani neměl tušení že nějaká ČR VŮBEC EXISTUJE
silnicekrál

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 15
Registrován: 28 říj 2009, 11:25
Bydliště: Karlovice ve Slezku
Skútr / moto: JM STAR EAGLE

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod _Tom_ » 15 dub 2010, 13:59

sorry ale to je jen tak ze třetiny pravda, a už jsem zde popisoval několikrát praktické zkušenosti s továrnami v číně a převedením výroby z čech do číny, absolvoval jsem i pár návštěv tamních závodů při přesunech výroby a co jsi napsal je s prominutím hovadina. Funguje to opravdu jinak
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod MisaKacenka » 15 dub 2010, 14:18

To, jak si to napsal, je pekna blbost... :)

Vis, ono je vyrobit v Cine a "vyrobit v Cine"...Je jasne, ze se vsechno vyrabi v Cine, ptz tam lidi opravdu delaji za 0,0prd a jeste jsou za to radi...ALE, velke firmy maji sve zavody a ta kvalita se kterou se vyrabi je ouplne nekde jinde, nez v tech oldfashion cinskych tovarnach...

Ono, vezmeme-li si treba ty scootry - kvalita zpracovani, tvrdost a kvalita plastu, povrchova uprava a potom typ motoru, pouzite dily, vykon, atd...atd...jsou oplne jiny u Aeroxu a JmStar Eaglu...
A ta cena, za kterou to kupujes odpovida tomu, co kupujes...Je jasne, ze Cinske skutry, ale ty echtciny, jsou smejdy, ptz se tam ohuli uplne vsehno, aby byla cena takova, jaka pak je...
Pokud ti staci JmS, proc ne...nikdo te nenuti si kupovat Yamu...

A to, ze podporujeme nanarodni spolecnosti...no jasne, jak si myslis, ze to na svete funguje? Oni meli kapital, ten nekam dali a neco vyrabeji...my, jakozto spotrebitele, to kupujeme...tak to chodi :)

A nelze srovnavat motorky a tricka...u moto jednak neni tak velka marze a vyrobni naklady, vyvoj, atd stoji mnohem jiny penizky nez navrhnout trico...na kterem maji na krame i 300% marzi ;)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod balcin » 15 dub 2010, 14:28

To je jasny ze je rozdil mezi cinou a znackou.Me je uplne jedno jestli me MAXE vyrabel cinan v jeskyni nebo v tovarne ale urcite vim ze na tu kvalitu a preciznost maji svojeho kontrolora ktery ma skoleni od yamahy jak a co ma byt a presto nejede vlak.Ale urcite je rozdil kdyz si koupim cinana a nebo yamahu to me nikdo neveme.Mam Adidasky vim ze jsou lehke,dobre se me v nich chodi a vydrzi a je me jedno kdo je vyrobil a nekoupil bych nejake sracky za 250kc a to je to je to samy v pripade skutra.Proste je to osvedcena znacka koupil jsem to s tim umyslem ze kupuju kvalitu a jestli to vyrobil cinan v monterkach to neresim.Resim to ze me to vzdy vydrzelo a nezklamalo nez nejaky levny brajgl.
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků