Proč máme rádi čínské skútry

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod josuk » 22 srp 2014, 14:09

"chechtolin do krve".. v pořádku.
Napadá mě ale parafráze: "Co se říká ve slušné společnosti o čínských skútrech? Nic!" :D
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1410
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod JONY680 » 22 srp 2014, 14:16

Já mám čínské skútry dva a oba mi přinášejí velkou radost. Mám CPI Oliver na kterém je v současné době najeto 26500 km a Keeway Hurricane s 6500 km (na něm jezdí hlavně otec). U CPI jsem měnil ložiska na klice + běžné díly jako jsou destičky , válečky variátoru , řemen , podtlakový ventil , lanko zadní brzdy a táhlo odemikání podsedlového prostoru. Baterie je stále původní (6 let) a z 99% startuji ele. startérem. U Keewaye jsem měnil válečky , řemen , zpuchřelou přírubu sání , baterii a letos ložiska předního kola. :wink:
JONY680

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2014, 16:52

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod janon » 22 srp 2014, 14:52

Kluci vyborny vlakno... :wink:
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod krizik1 » 22 srp 2014, 14:56

Nezlobte se na mě, ale tohle vlákno je zcela zbytečné. Vše co se zde dá říct už je řečeno jinde. Všech sedm spokojených majitelů čínských strojů se už vyjádřilo v ostatních vláknech a myslím, že tohle není nutné. I když aby jste neřekli, že nehovořím k tématu tak na čínském skútru je super, že mě nebolí jeho celoroční parkování venku. Sice už nejde dva roky nastartovat, ale jak někdo psal: "za ty prachy" (Dal jsem za něj kamarádovi litr) :mrgreen:
http://krizik1.rajce.idnes.cz/ http://www.parabellum.cz/ Aprilia Atlantic 500,PGO Comet 50 2T,Kingway Varadero 79 4T
Uživatelský avatar
krizik1

Moderátor
 
Reputace: 825
Příspěvky: 2300
Registrován: 22 srp 2010, 08:22
Bydliště: Květnice tel.:732402041
Skútr / moto: Aprilia Scarabeo 200

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod Makak1 » 23 srp 2014, 08:47

Taky mam čínu a to proto že opravujem barak a čekame mimčo.Chtel sem skutra a mam ho za polovic ceny znacky.A jezdi.Taky stoji venku pod plachtu a furt jezdi :D
Uživatelský avatar
Makak1

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 166
Registrován: 06 dub 2014, 10:27
Bydliště: Hodonínsko
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod medved.m » 23 srp 2014, 11:02

kocur vyzval k diskusi "všechny, co čínu ... nebo si ji chtějí pořídit". Tak snad se nebude zlobit, i když tu vlastně umístím informaci z druhé ruky:
CHTĚL JSEM SI JI POŘÍDIT.
Když jsem vloni plánoval pořízení skútříka - a ještě nevěděl, jestli mě to chytne a tedy nechtěl vysolit hned balík - zakecal jsem se tu na sídlišti s několika majiteli (jeden maxon, pár Jong... Hong... Li... :?: omlouvám se, všechny ty značky mi znějí stejně) a z jejich sdělených zkušeností dospěl k názoru, že na čínský skútr nemám dost peněz.
A koupil Hondu SH.
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod JONY680 » 23 srp 2014, 11:06

Mě hlavně baví sledovat jak se čínští výrobci vyvíjejí. Dodnes si pamatuji jak se v motokatalogu objevil první čínský skútr Kentoya za tehdy neuvěřitelné peníze. Hned jak jsem zjistil kde se prodává , jel jsem na něj hodit oko. No musím říct že mi pohled na něj vyrazil dech , nic ohavnějšího jsem do té doby neviděl . S tím jak sem začaly chodit nové modely jsem začal pomalu na jejich zpracování měnit názor což nakonec vyústilo v nákup mojí první číny CPI Popcorn. Se skútrem jsem byl velmi spokojený a nebýt těžké nehody měl jsem ho asi stále. Je tedy pravda že hlavně první modely čínských skútrů měli velmi špatnou kvalitu , je ale také zřejmé že od té doby došlo k výraznému zlepšení. Jistě pořád se to nedá se značkovými skútry srovnat ale pro mnoho lidí je zpracování vzhledem k ceně přijatelné. Jsem opravdu zvědavý kam se toto bude dál ubírat. :wink:
JONY680

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2014, 16:52

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod Maxell » 23 srp 2014, 11:29

Ako sa hovorí, "Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci."

Som skútrpanic, ešte žiadneho nemám, ale pred zopár dňami som bol omrknúť známého Yuki (nový za nejakých 1200€, vymenil nejaké súčiastky za vidinou vyššieho výkonu - stratil záruku a vtedy začali problémy) do ktorého už vrazil pomaly ďalšiu tisícku a od jara mu len stojí v garáži.
No za 2200€ (61k) by sa už našiel nejaký značkový stroj v lepšom stave.

Ano, nové čínske vozítka môžu byť pekné, ale keď sa niečo vo vnútri dodrbe, pekné plasty ma nepovezú...
Maxell

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 16 srp 2014, 12:37

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod JONY680 » 23 srp 2014, 12:01

No jo když on je dneska každý velký odborník na ladění skútrů a když to rozvrtá tak si stěžuje jaký to je šmejd. :lol:
JONY680

5+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 9
Registrován: 30 črc 2014, 16:52

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod citereh » 24 srp 2014, 18:01

Zdravím,taky já trochu přispěju do diskuse- mám čínský skutr JMSTAR EAGLE 50 4T, najeto 12 650 km a zatím jediná porucha - výměna airboxu , z důvodu ztvrdnutí gumy a špatné těsnosti na přírubě karburátoru.Návštěvníci fora mě znají, protože se snažím v sekci JMSTAR o pomoc všem majitelům této značky.Vůbec nechápu témata jako je ... kdo chce koupit šínu,napřed číst...., proč nenecháte přívnice jedné stopy ,at si koupí každý co chce , ne každý má peníze na drahý značkový stroj a čína mu bude sloužit na potřebu ,jakou si od ní představuje.Vůbec nejlepší jsou přispěvovatelé, kteří si koupí značkový stroj, jednou za týden ho naleští a projedou se po městě ,aby ostatní viděli a přitom si třeba neumí ani vyměnit olej nebo žárovku .Pro mě osobně je daleko užitečnější názor a poznatek někoho , kdo rozumí svojí mašině a umí se poprat s problémem.Už jste si někdy všimli, že by se na nějakém foru pustili a strefovali se majitelé čínských skůtrů do značkových?Znám osobně dost majitelů značkových skůtrů , kteří se u mě zastaví na pokec a se zájmem a uznáním kývou hlavou, když vidí třeba u nás rozdělanýho čínana a pak ho vidí jak šlape a dost skůtrařů tady na Plzensku se na silnici zdraví a vůbec nerozlišují značku.
Svůj čínský skutr používám každý den do práce a to jezdím částečně po polní cestě i po lesní a zatím drží , chce to ale jednou za měsíc obejít spoje a překontrolovat, ale jinak liju jen benzín a jezdím dokud nepadne sníh
Samozřejmě všechny stroje se nepovedou, ale od toho jsou tady snad sekce jednotlivých typů, aby si navzájem pomohli radou a poznatky, ale takový rady jako ... kámoš měl čínu a to byl s.áč a proto si ho nekupujte , to neberu.A pokud si majitelé značkových skůtrů myslí, že YAMAHA je YAMAHA tak by se možná divili,kde a kdo ji vyrábí.
Uživatelský avatar
citereh

500+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 535
Registrován: 28 srp 2009, 12:30
Bydliště: Dobřany
Skútr / moto: JMSTAR Eagle 50
Tuning / úpravy: variator NARAKU HS,válečky 5,0 gr,NGK CR7HSA , kevlarový řemen NARAKU

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod Vratas » 24 srp 2014, 18:21

Mě zase přijde, že majitelé čínských skútrů se tady furt obhajují i ve chvílích, kdy se jim nic neděje. Nicméně dodám, že si velice rád počkám, až se zase tady naše čínská partička sesype na nějakého nováčka majícího rozpočet 50 tisíc na skútr a bude mu tato partička radit samé Jonwaye, Keewaye atp. Pak vám to připomenu. Dělejte si co chcete se svými skútry, kupujte si co chcete, ale neblbněte tady nováčky, kteří jsou pak nešťastní, že musí řešit závady v brzkém nájezdu kilometrů. Někdo si tím opravdu chvíle nekrátí a chce jezdit.

Pokud tě to uklidní, na svých dvou mašinách mám napsáno konkrétně toto : Yamaha motor Co. Ltd., Shizuoka Japan, Made in Japan a pak ještě Suzuki motor corporation Japan, Made in Japan.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod Makak1 » 24 srp 2014, 18:31

Vrata ja si nevšiml že bych chodil na diskuze o znackach a hazel tam rozum za rozumem a kasal se jak polobuh ale naopak to funguje.Když chcu řešit konkretni tema tak nepotřebuju posluchat plky jako prodej to,shit čína,nemaš značku nejsi človek a neřeším to v honde kdyz mam kentoyu.
Uživatelský avatar
Makak1

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 166
Registrován: 06 dub 2014, 10:27
Bydliště: Hodonínsko
Skútr / moto: Yamaha x max 125

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod kai » 24 srp 2014, 18:32

Vrať se do hrobu, čekal jsem že nedáš pokoj

-- 24. 8. 2014 18:34 --

Makak 1 byl rychlejší
kai

25+
 
Reputace: -1
Příspěvky: 32
Registrován: 17 srp 2010, 19:41
Skútr / moto: Loncin TH125

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod medved.m » 24 srp 2014, 18:35

citereh: myslím, že se snažíš vidět bubáky i kde nejsou, tohle fórum - snad jsem se nespletl? :shock: - je o radách těch zkušenějších těm méně zkušeným; já patřím k těm druhým a dnes jsem rád, že mi ti první poradili koupit to co mám.

Jinak s tou nezbytně nutnou péčí to mám přesně stejně jako Ty.
Teda... skoro přesně. Nemusím dotahovat ty šrouby.
Aha. No tak mi zbývá to dolívání benzínu, to musím taky! :wink:
 Shemík spase  Obrázek
Uživatelský avatar
medved.m

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1030
Registrován: 19 bře 2013, 23:13
Bydliště: Brno
Skútr / moto: SHemík125i ABS 2013
Tuning / úpravy: snížené origo plexi, pár odrazek a LED obrysovky

Re: Proč máme rádi čínské skútry

Příspěvekod PEO » 24 srp 2014, 18:47

No na štítek Made in Japan bych vůbec nesázel. Pracuju v Caterpillaru v Ostravě a naši zámečníci na naše Ostravské závalové štíty stehují štítky Made in USA.........
Takže asi tolik ke značce :mrgreen:
PEO

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 30 črc 2014, 19:14
Bydliště: Orlová
Skútr / moto: Motorro Sonny 50

Další

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků