Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod kraken.99 » 17 dub 2009, 07:28

připadáte my jak děti kteří žvartlají a nevědí o čem copak můžete mluvit o spolehlivosti po ujetí 1000 nebo ještě méně kilometrů až tam budete mít 10 000 potom říkejte své dojmy ale tohle je opravdu absurudní když si koupíte nový auto taky po cestě z prodejny domů nebudete hlásit že je super protože jste dojeli bez závad ale budete počítat že to tak bude minimálně dva až tři roky
já na derbi atlantisu najel za rok 8 000 km a myslím že byl tak akorát zajetej
Naposledy upravil kraken.99 dne 17 dub 2009, 07:57, celkově upraveno 1
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod jel.en » 17 dub 2009, 07:38

souhlas krakene :wink:
mám super stroj 2,5 roku 15tis a jezdí... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod kraken.99 » 17 dub 2009, 07:56

a ještě k tomu modrej....prostě bomba :D
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod jel.en » 17 dub 2009, 08:28

asi jeden vydařenej kousek. :D
Ale kdo se má dívat na vaše rudý čela,když se přihlásim někam na vyjížďku :oops: (máte to z toho jak ze sameho neštěstí klepete na čelo se slovy "sakra on zase chce jet s náma na tom střepu") :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jsem despota a ignorant...
Jo a taky mi lidi dost často říkají že jsem.... Ehm... Něco co je dolejc pod pupíkem :-D :-p
jel.en

1500+
 
Reputace: 19
Příspěvky: 1928
Registrován: 02 úno 2007, 18:01

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod Rady » 17 dub 2009, 08:54

yRobin píše:To je dobře,že je tu konečně téma týkající se čínských skůtrů. Sám jsem si teď jednoho pořídil (cyborg eco 50) na dojíždění do práce. Původně to bylo jen 14 km,ale okolnosti se změnili,tak jezdím 40 km tam a 40 km zpět. Zatím jsem to jel 2x a taková hrůza to není. Mám najeto 450 km a jedinou závadou byl defekt zadního kola,cuž si myslím,že se může stát i u značkového skůtra. Kvalita plastů je opravdu nic moc,protože při dolévání benzínu z kanystru,jsem si polil plast kolem víčka nádrže a ono se to nějak zkroutilo. Při reklamaci u prodejce bylo opraveno. Rád se podělím o zkušenosti s ostatními.

Tak na tohle radsi ani nereaguji :mrgreen: :mrgreen:
BMW K1200LT ------->> vice zde 4,6l/100 km
Uživatelský avatar
Rady

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2664
Registrován: 21 lis 2006, 13:41
Bydliště: Bánov u Uherského Brodu mob.: 00420 608 882 336
Skútr / moto: jawy,CZ, B400/K4, B650/K4,BMW LT K1200, chrompaket

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod Gullwing » 17 dub 2009, 10:40

Já bych ale majitele číňanů nechal. Dyť je to tu pro všechny a nemá cenu se na ně hned vrhnout. Většina si přečetla různé zkušenosti a názory a rozhodli se tak jak se rozhodli. Oni se zrovna tady neptají jestli si ho mají koupit. Oni ho už mají :roll: Ať sem každej napíše zkušenost na čemkoliv třeba po prvním kilometru. Podívejte na vlákno SH300 a Jezdič tam píše taky příspěvek pomalu co kilák. Pokud bude mít diskuse alespoň snahu o objektivitu tak to někomu dalšímu může pomoct,...
Uživatelský avatar
Gullwing

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1659
Registrován: 24 dub 2007, 14:21
Bydliště: Praha 6
Skútr / moto: Suzuki B400 K8

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod rick » 17 dub 2009, 11:20

Ono jde taky o to,že když jsme byli mladší,tak mi nevadilo se válet pod pionýrem,čezetou skoro denně a mlaďasové to neřešeji :) jede to a jestli mi něco drnčí ,kašlu na to.Teď už sem pohodlnější a tak si radši připlatim-což ty mladší nemají třeba ty možnosti :oops: Je to prostě všechno o těch papírcích :)
Já mám tu japonku prostě rááád.t.602163350
Uživatelský avatar
rick

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 352
Registrován: 08 srp 2008, 06:29
Bydliště: Soběslav
Skútr / moto: Suz.Bandit 650

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod ESO RIMER » 17 dub 2009, 11:36

Co mám vyzkoušené, měl jsem novou čínu značky ZNEN 50 říkám vonavka a myslel jsem si že mě to stačí na popojíždění po městě ale ouha nemluvím o tom že sekačka na trávu má větší výkon ale neustále se mě povolovalo zadní kolo a to že nejsem žádná třasořitka abych ho neutáhl na krev, dále potom se povoloval přední blatník, řidítka , zapoměl jsem na výměnu plastů již po 850km mě prasko uchycení plastů v zadní části ,přece nikdo nemá tolik času aby v záruce jezdil furt do servisu a nakonec tam dudete pro smích že si to neutáhnete samy,dále malá nádrž i na město to je děs,nepřesné ukazatele paliva a tacho.takže šel z baráku a to hodně pod cenou ale je pryč zaplat pánbů jěště že byl červenej a šel prodat to byla jeho devíza.Koupil jsem jetou značku a nemusím mít strach že se mě za jízdy podemnou rozloží :lol: tot vše a ted at si příznivci čín udělaj svůj usudek.
Bylo 2x Simson enduro ,Mz 150 ,Jaweta, Stadionek,Znen 50 (koupeno nové a po 1250 km prodáno),Yamaha majesty 250 r.v.2002 italka co dělala jenom radost, Yamaha majesty 400 r.v 2005 zotavená italka co věrně sloužila.BMW F 650GS
Uživatelský avatar
ESO RIMER

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 361
Registrován: 09 led 2009, 09:47
Bydliště: Česká Třebová
Skútr / moto: Yamaha X city 250 + Kawasaki Vesris SE 1000

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod petridas » 17 dub 2009, 11:47

taky se podelim! koupil sem funglovku cpi 50oliver kupni cena 29900!! nadseni !! domu sem dojel !!nadseni!! na jezdeni do prace /max 45km/hod/ 20km tam -20km zpet! pohoda! po najeti 500km sem to nechal odblokovat !nadseni jelo to asi 63!! do prace pohoda! pak sem se seznamil z klukama na foru kteri mi pujcili sve stroje /aprilii , yamahu aerox vse 70ccm/ a tyto skutry sli i z myma 90kg na zadni a tak na mojem oldovi zaclo tuneni ! lauf ,varec, tryska parada ted to pojede stejne a.... h.vno 75 max! mel sem ho rok najeto 9500km a sel z domu za 22000!! zavady asi ctyrikrat ztrouchnivela hadicka od nadrze ke karbci! automaticky sytic v oprave ! jinak v pohode ! na jezdeni do prace a zpet cca 10km a bez ambici vyjet nekde dal /do te prace radsi mimo hlavni tah / celkem dobry stroj,ale jinak slabe ! vsichni si dobre rozmyslete koupi cinskeho stroje pac nasledny prodej se rovna velka financni ztrata! usetrete si toto a zakupte radsi ojety znackovy a nebudte brzdy provozu pac pokud i ja sem rychlejsi /myslim v praci /jezdim MHD busem// tak uz je to na povazenou ! a verte ze mi nevadi kdyz me skutrista predjede na svetlech ale jakmile blikne zelena musi byt pryc a ne brzdit provoz!!
co se tyce na predchozi strance pise nekdo taky o cpi ! ze menil po trech letech budiky a po ctyrech nahon tachometru atd. dale pise ze ujede rocne 1000km coz znamena ze mu ty veci dlouho v provozu nevydrzely!!
APRILIA LEONARDO 150 a APRILIA ATLANTIK 500 a nakitovanej punta CAGIVA MITO 125. vice info na http://petridas.webnode.cz nova sluzba : odvezu cokoli kamkoli motku ,skrin nebo az 7 lidi piste volejte
Uživatelský avatar
petridas

1500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1738
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Havirov
Skútr / moto: punťa 125 , aprilia atlantic 500

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod Jurba » 17 dub 2009, 12:04

Ahoj,
před pár týdny jsem si koupila funglovku Sachs SX1 - vyrábí se v Číně, ale údajně by si Sachs stále měl držet dohled. No ... nevím. :(
Najela jsem zatím 65 km a to jen díky tomu, že milý Sachs nastartuje jedině tak okolo páté odpolední opravdu teplého dne! A v prodejně? Musela jsem několikrát předvádět, jeslti umím nastartovat, protože jim to tam nastartuje pokaždý a prý s tím nic není. Tak nevím. Studený to ale prostě nenastartuje. Takže ráno v sedm hodin do práce - ani náhodou. Jsem sama zvědavá, jak to dopadne. Momentálně je podruhé v servisu.
Jurba

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 17 dub 2009, 11:59
Skútr / moto: Sachs SX1

Re: Čínské skůtry - jak to s nimi vlastně je?

Příspěvekod Neos50 » 17 dub 2009, 15:13

No koukám ,že máme všichni hodně podobný zkušenosti.
Kentoya 50 zoom(čína):Kamarád to pořídi za nějakejch 30 000,- cena směšná...po najetí asi 2000 km to přestalo jet tak jsme to rozebrali a varec plnej oleje.takže novy gufero na kliku a jelo se dál po 300 km to samí ,ale na druhá straně.Po dalších 1000 km odešla kliková i ojniční ložiska do věčních lovišt.Takže šla za 12 000,- z baráku.Takový ty věci jako nekvalitní plasty špatný všechno co bylo z gumy ani nemluvim...největší paradox byl když na tom jeli dvá(150kg) tak to nebylo schopny vyjet kopec typnu tak s 8% převýšením.Prostě se to zastavilo.úplně nejlepší zážitek byl když to prodával..chlápek odjel a my si po 5 minutách všimli ,že tam nechal peneženku.tak jsme skočili na kola že mu to dovezeme,bydlel ve vedlejší vesnici (asi 7 km) a po 5 km ho v kopci dojeli co na to víc říct.
Hero Gizmo 50 2T s variátorem(indie):Koupil jsem to v krabici za asi 2000,- s tim ,že to dám dopucu a budu jezdit.Bylo to pro dva a za ty prachy tak co.Oprava stála asi 4000,-...prostě blbosti jako páčky pár plastů nový světlo už radši ze simsona...novej válec přebrousit hlavu protože byla ohnuta atd.Ale to bylo způsobeno chovánim předchozího majitele takže to bych nebral jako závadu.Dal jsem to do pucu a rok to jezdilo bez problémů(4000km)a pak to začalo.Prasklá pakna v přením kole a následně vydřenej buben 1500,-...pak provozem ulomila spona držící karbec na motoru (novej karbec 3200) potom začali odcházet všechny gumový věci hlavně kolem motoru.Ložiska v kolech KO.ulomenej kohout(plastovej).no prostě hrozný..celkem jsem do toho nasypal asi 14 000 z toho 4000 první oprava po koupi...za 4500 sem to prodal s tim ,že neberu žádnou odpovědnost na to co se tam vysype.člověk podepsal a odjel.
Takže čínu ani indii už do baráku nikdy nechci.Poučen z předchozích nezdarů jsme koupili Neose a jen běžná údržba a jezdí se.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Martenz » 22 dub 2009, 17:52

Měl jsem Kentoyu XOR a kromě odešlé baterie po dvouch letech bez jedinné závady, je fakt, že dílenské zpracování není jako u značky, ale i cena není jako u značky..co mě vadilo, byl malý, při zatáčení se člověk drkal o řidítka jo a nekvalitní zrcátka..za tu cenu tenkrát dobrý.
Uživatelský avatar
Martenz

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 22 dub 2009, 10:09
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Gilera Runner
Tuning / úpravy: V originálu je síla:))

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Vitas » 25 kvě 2009, 20:09

Me by zajimalo jestli ti, kteri zde sve cinske milacky chvali, nekdy jeli na necem jinem... Co jsem mel moznost vyzkouset Yuki Matrix50, tak zpracovani neni spatne, bytelne, vsechno OK, ale ze je to odblokovane a na tachu 65 a jeste buh vi kolik to promeruje. Ve dvou jsem to radsi ani nezkousel... Ale jak zde uz nekteri psali: Pucte si znackovy skutr a kazdy musi pocitit rozdil.. :wink:
Uživatelský avatar
Vitas

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 293
Registrován: 21 kvě 2009, 20:38
Skútr / moto: ItalJet Formula 50

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Martenz » 25 kvě 2009, 21:41

nemusim si nic pučovat..měl jsem to a mám tohle :mrgreen: ...a jel jsem i na něčem jiném :lol:
Uživatelský avatar
Martenz

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 22 dub 2009, 10:09
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Gilera Runner
Tuning / úpravy: V originálu je síla:))

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Mitja » 25 kvě 2009, 21:44

Tak nekomu to staci a treba nema penize na jinou.. bych to u tech, co ciny vlastni, vubec neresil.. nekteri jsou spokojeni, nekteri nadavaji. Jen bych vzdy poradil, tem co si chcou cinu kupovat, do ceho presne jdou.. aby vedeli.
Peugeot 205, 1.1i (44kw), color line, '91 , Renault Megane II sedan, 1.4 16V (72kw), sportway, '09 ,
CPI Popcorn, 50 ccm, '03
Uživatelský avatar
Mitja

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 261
Registrován: 16 úno 2009, 12:51
Bydliště: Ostrava / Studénka
Skútr / moto: CPI Popcorn 50ccm, '03
Tuning / úpravy: rovne koleno, omezovac pryc, vetsi tryska

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron