Výběr maxi skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Xaeroifbb » 04 čer 2023, 19:53

Dano píše:
Xaeroifbb píše:Jazdil som aj beverly 300 aj burgman 400 (s tym sa mi jazdilo velmi dobre len do mesta som sa citil menej obratne). Hladam aj mimomesto kedze jednak bude dochadzat + vylety tak na adv mi pride mensia ochrana pred zlym pocasim co sa tyka mensieho stitu a mensia ochrana na kolena, a SH je viac do mesta a mensia nadrz. Tak zatial najviac som nakloneny tej Forze a vo velmi blizkom vybere Cruisym/Joymax Z+ 300/ mozno Kymco Xtown 300

pozerám teraz ráno pri káve,či je niečo skladom-vyzerá to tak,že modrá F350 je v Nitre:
https://www.styx.sk/eshop/honda-forza-3 ... 2148.xhtml
na SK stále super cena,ale samozrejme aj skútre Sym sú skladom-Kymco neviem,ten dovozca na SK nič moc ...


Hej tie symy sa mi tiez pacia mal som jet 14 a nemozem sa stazovat. Moja ninja sice chrani dobre ale ako je vonku pod 10 stupnov tak ta nadrz je proste studena a ja jazdim kludne aj v slapkach a tam sa horsie radi na moto tak preto skuter. :D Zaujima ma ale furt ten podsedadlovy priestor no len ten xmax som dakosi zavrhol koli "olejovym temam"
Xaeroifbb

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 11 srp 2020, 20:34
Skútr / moto: Sym Jet 14

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 04 čer 2023, 21:48

Nechápem prečo fi. Styx stále píše na F 350 r.v. 2023 že s ABS, keď už viac rokov je ABS povinné a teda nie je ho potrebné uvádzať ako nejakú špéci výbavu. Že by pozostatok z dôb minukých alebo nevedomosť? Na oficiálnom cenníku Hondy sa už u žiadného s modelov tento údaj v názve neuvádza pritom ABS majú všetky.

https://www.styx.sk/eshop/honda-forza-3 ... 2148.xhtml
https://www.honda.sk/motorcycles/get-a-brochure.html
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 05 čer 2023, 07:59

[quote="goes"]Puffy: neplet si nazor s prekrucovanim meritelnych faktu…

Ale chapu ze cimrmanovsky krok stranou je lepsi jak priznani omylu.[/quote]

Meritelny fakt je napriklad to, ze X-Adv je mi mensi nez ADV 350. Meritelnym faktem je napriklad to,ze je X-Adv mnohem tezsi nez ADV, meritelnym faktem je napriklad i to, ze to ma uplne zbytecne otravny retez, meritelnym faktem je napriklad drazsi servis u DCT v pripade dlouhodobeho vlastnictvi, meritelnym faktem je mensi podsedlovy prostor (i kdyz vetsi nez u klasicke motorky) a tak by se dalo pokracovat.

Pro nekoho jedinou realnou vyhodou muze byt to, ze na dalnici je schopne to drzet vyssi nez povolenou rychlost. Ovsem pro nekoho koho dalnice nezajimaji ani v aute je to bezpredmetne a jet po ni 120 preziju, stejne tam potkavam plno lidi co jedou 90 nebo 100 v autech, protoze setri benzin. A ano, dalnice pro mne byla uplne stejne nudna i na stroji co ji byl schopen jet ~250 konstatne, sice byl clovek sice nekde rychleji, ale bylo to k nicemu, protoze to bylo nuda, guma mizela pred ocima a riziko samozrejme pak uplne jinde.

Za mne je u univerzalu mnohem podstatnejsi nizka hmotnost nez vykon, protoze ten vykon nepotrebuji a i s 6,9kW na opici jsem schopen predjizdet auta nebo kamiony na zatackovitych okreskach. S necim co ma 11kW i na rovinkach (krome zavodniku, kteri jsou uz stejne mimo predpisy), taky je pak u nej dulezity variator, ulozny prostor, nakupni cena kdy rozdil muzu utratit za vybavu, benzin, vylety a podobne, taky rozumna ochrana kdy v lete vetrik na jezdce je naopak podstatna vyhoda (prakticka zkusenost z motorek kde se tomu tak nedelo) a v chladnejsim pocasi to stejne odkryji moto hadry nebo Termoscud, taky moznost na to skocit v normalnim obleceni do prace a ve meste v kolonach a podobne i pri dojizdeni do mest okoli je pak pro mne mnohem podstatnejsi to, ze to ma o 50kg mene nez ego (to si muzu honit na 400kg stroji, ktery je na takove veci proste naprosto nevhodny)

Tvoje reakce tady presne odpovida tomu co jsi predvadel ve foru o ADV 350 samotnem, kdy ses tam porad snazil nabulikovat, ze to je jen oplastovana Fabia Scout a ze obracena vidlice, vetsi zdvihy a lepsi perovani z toho nedelaji lepsi skutr nez ostatni. Plus to jak ses porad stacel k tomu, ze to neni zadne enduro/adventure, i kdyz ti ostatni jasne rikali, ze to nikdo netvrdi. Budi to dojem, ze ty sis poridil X-Adv a aby sis to ospravedlnil, tak kdokoliv kdo nic takoveho nepotrebuje, tak je proste imbecil co nicemu nerozumi.

Protoze mozna sis toho ani nevsiml a nebo az moc das na kecy novinaru a nesmyslnych recenzi v moto magazinech, ale sam vyrobce o tom nemluvi jako o nejakem enduro skutru ;-) Ale o crossoveru s dobrodruznym duchem pro mestsky styl a ted cituji doslova - je zkonstruovany tak, aby si poradil s dalnici, mestskymi ulicemi i nezpevnenymi cestami. Urcite sis vsiml, ze o terenu tam neni ani slovo a ze i ty nezpevnene cesty jsou az posledni recene, tedy ze je sice zvladne, ale neni pro to primarne urcen ;-) , stejne jako prekonavani prekazek zminovane jinde je minen maximalne patnik.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Xaeroifbb » 05 čer 2023, 08:13

Este ma napadlo neviem preco som to nezaradil medzi ostatne co BMW C400GT? ci to uz lepsie brat Burgmana 400? ja budem jazdit viac mimomesto ale sem tam zabehnem aj do mesta. Inak zatial som furt najviac tej forze prikloneny.
Xaeroifbb

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 11 srp 2020, 20:34
Skútr / moto: Sym Jet 14

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 05 čer 2023, 08:24

Xaeroifbb píše:Este ma napadlo neviem preco som to nezaradil medzi ostatne co BMW C400GT? ci to uz lepsie brat Burgmana 400? ja budem jazdit viac mimomesto ale sem tam zabehnem aj do mesta. Inak zatial som furt najviac tej forze prikloneny.


Burgman uz je pomerne zastaraly a tech zmen v roce 2021 nebo kdy byla posledni moc nebylo. Jestli je to znamka toho, ze ma prijit nastupce nebo toho, ze skonci uplne jako jeho jine varianty, kdovi.

BMW zaplatis mnohem vice nez za Forzu, ulozny prostor o nicem. Jinak ale dobre. Samozrejme jim to vyrabi cinani Loncin a tim, ze uz vyprsela nejaka dohoda, tak je tady Voge SR4 Max 350 coz je vlastne to BMW. Jen teda BMW ma lepsi palubni system a hlavne tedy jeho ovladani a Voge, i kdyz tvrdi, ze to ma v motoru vyrovnavak, tak mi prijde, ze ho tam zapominaji montovat tedy a vibruje dost, ale diky plastum a tak to nevnimas az tolik, prijde ti to kvuli tomu sportovnejsi. Ale Forza/ADV jsou uplne sametove proti tomu a o neco lepe jedou mi prijde.


Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 05 čer 2023, 08:42

Pri porovnávaní parametrov, dizajnu a ostatných priorít je dobré si porovnať cenu tebou menovaných skútrov. Nevieme či si ochotný dať + 2000 Euro za BMW alebo Burgmann, keď Forza stojí 6000 Euro a má iba nepatrne menší výkon ktorý nestojí za to navýšenie. Aký si mal skúter pred tým?
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 05 čer 2023, 08:48

to BMW400 je dosť drahé,vyrobené v Číne-ak zvažuješ objem 400-vku,tak si choď vyskúšať tento Sym:
https://www.sym-motor.sk/produkt/maxsym-400-r3/
mal by byť skladom,cena je aktuálne znížená na 7000 eur,parametre fajn:
obsah 399 cm,výkon 25kW a krúťak 39,5 Nm / 5250 rpm to už je slušné,za tú cenu nemá konkurenta
ale aj tak určite Forza 350 za aktuálnu cenu je dobrý deal-takisto Sym-ako som písal,treba si nájsť čas a pozrieť naživo,a zistiť,čo majú k odberu-napr. Honda má skoro všetky skútre rezervované/predané :wink:
aktuálne Honda v BA na Tuhovskej má predajňu plnú skútrov,ale väčšina je PCX,majú pár F350 a nejaké SH 125 aj 350,keby niekto chcel-lebo kto príde prvý,berie 8)

-- 05 čer 2023, 07:53 --

ešte pridávam čerstvú recenziu v českom jazyku na ten Sym 400:
https://www.youtube.com/watch?v=Pomm85l69nw
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 05 čer 2023, 09:39

Pozor s tou Čínou, skús to povedať v predajni BMW :D Pre BMW C400GT sa vyrábajú motory na Taiwane ale skútre sa kompletujú v Nemecku. Továreň Sym je tak isto na Taiwane keď už o to ide. Nový dealer Symu sa nám zrodil :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 05 čer 2023, 10:07

To neviem,či sa kompletujú BMW v Nemecku,info mám z prípsevku pod týmto videom-citujem:
Tretinu predajnej ceny robí len nálepka BMW. Konkurencia je na tom kvalitatívne rovnako ak nie lepšie a za menej peňazí. Výroba tohto skútra je samozrejme v číne, takže žiadne nemecké ručičky sa na ňom nepodielali.
https://www.youtube.com/watch?v=4PDSvN91A38
Ale to je jedno.aj tak si každý kúpi to,čo ho najviac zaujme-a nie som díler Sym,len dávam info o možnosti kúpiť kvalitné skútre za menšiu cenu,ako majú top značky,nič viac a nič menej.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 05 čer 2023, 10:11

Nemusi jim nic rikat. Staci jim ukazat to video co jsem tu dal, plus i to dalsi od tech cinanu. Mimochodem takhle si predstavuji test stroje jak by to melo vypadat, ale vime jak to tady chodi. Kdyz se nebude hezky mluvit o stroji, tak dovozce uz pak dalsi na testy nedoda a reklamu si taky nekoupi :mrgreen:

Mne by zajimalo co majitele tech jejich 650? Neprislo mi ze by se to vyrabelo nejak dlouho a jak jsou na tom ted se servisem a dostupnosti dilu. Nechce se mi verit, ze zrovna u tohohle by se BMW rozhodlo u dodavatelu platit drzeni stroju a forem na vyrobu nahradnich dilu na 10 let treba jak se to deje s auty.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 05 čer 2023, 12:07

forester píše:Pozor s tou Čínou, skús to povedať v predajni BMW :D Pre BMW C400GT sa vyrábajú motory na Taiwane ale skútre sa kompletujú v Nemecku. Továreň Sym je tak isto na Taiwane keď už o to ide. Nový dealer Symu sa nám zrodil :D


ja byhc rekl, ze C400 se montuje kompletne na taiwane (stejne jako ruzne BMW motorky mensich kubatur...) ... leda ze by se neco zmenilo. Mas k tomu nejake info?
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1018
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 05 čer 2023, 12:37

Info som dostal v predajni BMW v júly 6 hneď po predaji Forzi 300. Robil som taky okruh po predajniach keď mi bolo povedané že na ADV si počkám.BMW je hneď vedla Yamahy kde tiež mali prázdny showroom. Na CX400GT som si sadol ako aj na obyčajnú 400 -stovku. Kufor tragédia, to bola moja priorita a zvyknutý z Hondy iný už nechcem. Prča bola keď som predajcovi zahlasil źe BMW sa varába v číne a má motory Kymco. Očervenel niečo sa mu na krku zdurilo a išiel si sadnúť :D Zahlásil od stola žiadne BMW se nevyrába v číne ale iba motory BMW dováža. Tak som sa potom spokojný vrátil do Hondy a objednal závezne ADV a celú sezónu som bol bez skútra :D

V dnešnej dobe je úplne jedno čo sa kde vyrába. Velké koncerny dodávajú komponenty malým aby ušetrili a velké zase kupujú od malých. Mercedes má Renault motory v nejakej kubatúre. Už sa ani divá sviňa nevyzná kde a čo sa vyrába. Zožerú nás raz čiňani aj z chlpami :D :D
Naposledy upravil forester dne 05 čer 2023, 12:48, celkově upraveno 1
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 651
Příspěvky: 5469
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 05 čer 2023, 12:48

A kdo jste na tom Voge SR4 jeli? I jejich motorky 300AC, 300 Rally a 500DSX bylo katastrofalni vibratory a vubec to nejelo a znelo to jak pred smrti. V tom skutru to bylo jen lepe utlumene. Takze cinani zcela jiste maji jeste daleko k japoncum a hlavne v pripade BMW by mne fakt zajimalo co a jak maji za smlouvy, protoze byt jsou ty C400 drazsi, tak jsou zcela jiste lepsi nejen displejem, ale i motoricky. Pritom motor by to mel byt teoreticky stejny.

Pro cinany smula v tom, ze napred se snazili sem dostat nizkou cenou a otresnou kvalitou. Ted si sice rikaji uz o prakticky stejnou cenu, ale celkovy projev a kvalita tolik nenarostlo. Evidentne tedy i kdyz znacka vyrabi treba v Cine, tak si to stale jeste umi osefovat aby to byl rozdil (a to nejsem zadny fanda BMW obecne)
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod LadaM » 05 čer 2023, 16:38

To že se někde tvrdí, že je to ten samý motor a vypadá stejně neznamená, že je to ta samá kvalita (materiály, výrobní tolerance atd.). Já to vidím tak (a přijde mi to logické), že ten samý výrobce prodává jeden výrobek v různých kvalitách (ať už záměrně, třeba materiálově, nebo jako výsledek výstupní kontroly) různým odběratelům podle toho, co si kdo řekne a zaplatí. BMW si kvalitu hlídá a určitě platí za motor víc, než Voge. To se netýká jenom motorů, ale úplně všeho. Proto se tolik lidí diví, když si "to samé objednám v číně za třetinu ceny", co jim pak domů dorazí. A nemusí to být nutně pirátské kopie.
Uživatelský avatar
LadaM

250+
 
Reputace: 49
Příspěvky: 268
Registrován: 09 dub 2015, 23:07
Skútr / moto: Yamaha X-Max 250 2014 + Kawa Z650RS 2023

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod JardaB » 05 čer 2023, 18:14

Vibrace jsou důsledek chybějící vyvažovací hřídele ...
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1671
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron