Výběr maxi skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Xaeroifbb » 02 čer 2023, 07:50

No kedze taka priorita je pre mna velkost pod sedadlami tak ta ADV asi nie je moc ono ci? Yamaha je pekna ale dakosi som si ju vyradil z rebricka koli "olejovym temam" Vespa je sice styl ale vobec sa mi ta nova nepaci. Ale z SH350 si musim nieco precitat lebo nad tou som uz davnejsie uvazoval len nema nahodou mensiu nadrz?
Xaeroifbb

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 11 srp 2020, 20:34
Skútr / moto: Sym Jet 14

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 02 čer 2023, 08:35

Áno,SH 350 má "len" 9,1 l. nádrž,takže ak to má byť Honda,tak radím F350,tá má nádrž 11,7 l.
Yamaha X max 300 má okrem potenciálneho problému zo spotrebou oleja aj dosť vysokú cenu (oproti F 350)
Ale istú rolu vo výbere hrá aj dostupnosť,neviem aká je aktuálny situácia,ale predajne Hondy boli na SK pred pár týždńami prázdne,čakacie doby niekolko mesiacov ...
Keď som bol naposledy v predajni Sym,boli prakticky všetky skútre na predajni,ihneď k odberu-a ešte jedna poznámka-rovná podlaha je z praktického hladiska super,napr.v pondelok som viezol na podlahe medzi nohami baterku do auta,kvôli váhe by som ju do kufra ani pod sedlo nedával,skútrov z rovnou podlahou je ako šafránu :wink:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 02 čer 2023, 08:36

Co je za problem s kufrem na ADV? Je obrovsky.
Na Xmax byval taky velky, ale pro letosek je o neco mensi.

U Vespy je vice mista pod sedackou u Primavery/Sprint nez u GTS, coz je "zajimavost", ale stejne se to resi kufrem, nosici vepredu, vecmi na tunel a podobne.

Sh350 ma mensi nadrz, ale minimalne 200km to na ni da, to je v pohode. Dobry test je tady, titulky s automatickym prekladem jsou obstojne do anglictiny. Zbytek nevim :-)



-- 02 čer 2023, 07:40 --

Dano píše:Áno,SH 350 má "len" 9,1 l. nádrž,takže ak to má byť Honda,tak radím F350,tá má nádrž 11,7 l.
Yamaha X max 300 má okrem potenciálneho problému zo spotrebou oleja aj dosť vysokú cenu (oproti F 350)
Ale istú rolu vo výbere hrá aj dostupnosť,neviem aká je aktuálny situácia,ale predajne Hondy boli na SK pred pár týždńami prázdne,čakacie doby niekolko mesiacov ...
Keď som bol naposledy v predajni Sym,boli prakticky všetky skútre na predajni,ihneď k odberu-a ešte jedna poznámka-rovná podlaha je z praktického hladiska super,napr.v pondelok som viezol na podlahe medzi nohami baterku do auta,kvôli váhe by som ju do kufra ani pod sedlo nedával,skútrov z rovnou podlahou je ako šafránu :wink:


Ta Yamaha je zajimave, ze to nezere vsem. Tak jestli spatna vyroba ve Francii, spatna kontrola vuli nebo co. A asi pro nic za nic tam nedavaji uz ve standardnu okenko na olej, i kdyz za mne by to melo byt automaticky u vsech stroju no.

Yamaha stroje ma, lonske modely bez problemu, ten novy zatim ta zakladni verze, Tech Max teprve dorazi. U Yamahy za velkou vyhodu povazuji kvalitu jejich sedacky (ta na Forze je otresne, na ADV je rozhodne lepsi), vetsi rozvor a nastavitelne riditka.

Premyslim jaka je sance, ze by na 2024 byla nova Sh 350i. Preci jen to kral v Italii. Ve Vietnamu a podobne uz se to taky uchytilo. Treba motor zvetseni na opravdovych 350ccm, TFT displej a hlavne presunuti nadrze do podlahy jako u mensich SH by bylo moc prijemne.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Xaeroifbb » 02 čer 2023, 09:03

Jazdil som aj beverly 300 aj burgman 400 (s tym sa mi jazdilo velmi dobre len do mesta som sa citil menej obratne). Hladam aj mimomesto kedze jednak bude dochadzat + vylety tak na adv mi pride mensia ochrana pred zlym pocasim co sa tyka mensieho stitu a mensia ochrana na kolena, a SH je viac do mesta a mensia nadrz. Tak zatial najviac som nakloneny tej Forze a vo velmi blizkom vybere Cruisym/Joymax Z+ 300/ mozno Kymco Xtown 300
Xaeroifbb

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 25
Registrován: 11 srp 2020, 20:34
Skútr / moto: Sym Jet 14

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 02 čer 2023, 09:19

ADV je rozhodne lepsi ochrana nez na motorce. A kolena kdyz se daji nohy k sobe, tak tady v pohode. Ale pochopitelne Forza to nebude.

SH neni na vylety proc?



Obecne ta koncepce nema s vyletovanim zadny problem. Ze to prezentuji jen jako neco do mesta vyrobci je ciste jen marketingovy tah. Jak by se asi cela Asie presouvala, kdyby meli verit tomu, ze to neni na vylety ( u nich i treba ve 4 lidech najednou :-) )

Ve videu nize hlavne doporucuji poslechnout jeho filozofii o cestovani na skutru od 1:03:00 ;-)



-- 02 čer 2023, 10:35 --

A z Rumunska taky jedna dobra recenze

Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 02 čer 2023, 13:06

No mevim s tou ochranou. Adv je na ochrani mwzi skutry bida. Od pasu nahoru velmi nic moc. Xmax a forza jsou jinde. Co se tyka ochrany motorek zalezi co vezmeme. Takovy versys 1000 chrani lepe jak 99% skutru…
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 02 čer 2023, 13:54

Jasne, ze moje Ninja 900 kryla uplne perfektne nebo soucasne XVZ 1300 RSV, ALE v lete je to katastrofa, protoze na tech starsich strojich neni nic jak zmenit proudeni vzduchu a dostat k sobe aspon nejaky. Plus zadne ulozne prostory alespon na te prvni, na druhe jsou tri velke kufry. Prvni ale otravovani s retezem a tezko se na tom jede jen tak na skok do obchodu. Druha kardan, tak sice dobre, ale 400kg bez posadky a vecech v kufrech, teziste dost vysoko atd.

Versys 650 chrani taky dobre, 1000 mozna jeste vice, ale stejne bych dal na cestu prednost prave ADV nebo podobnemu skutru. V lete se to hodi, ze to nechrani tak uplne dokonale a jde k cloveku nejaky vzduch kdyz je v motohadrech, ve chladnejsim pocasi kozena bunda s vlozkou funguje dobre, to same kozene kalhoty.

Po testovani ADV to povazuji v soucasne dobe za idealni univerzal kombinujici jak motorku, tak skutr co uz se da predstavit jako jediny stroj. A to uz jsem teda za poslednich 10 let neco najezdil at na svych nebo pujcenych ci zkusebnich.
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 02 čer 2023, 16:46

Vyzerá to tak,že aj tento rok platí "kto zaváha,nežerie"
bol som sa teraz trochu previezť,že pozriem,aký je stav na predajni Sym,kde som kúpil môj Joyride-situácia je taká,že čo mali ,vypredali,z 300-vkových skútrov zostali len 2 ks,jeden biely a jeden čierny Joyride 300.
Cruisym 300 predaný,Joymax 300 tiež,bola tam jedna 400-vka Maxsym,tiež už je preč.
Vraj ešte niečo príde z centrálneho skladu,ale míňajú sa,ako sa otepluje,záujem stúpa :wink:
Takže kto chce jazdiť ešte toto leto,mal by obehnúť čo najskôr predajne,lebo sa na novom stroji voziť túto sezónu nebude :?
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 02 čer 2023, 17:02

No možno v tom Boldogu kde je predajňa spravená z rodinného domu ale u importéra je skútrov Symov maxi aj Symov mini plná predajňa.To nevypredajú ani do Vianoc týchto a možno aj budúcich. Je to síce trocha odruky oproti Boldogu ale nie zas tak ďaleko. Kolárovo 85 km Boldog 30 km.
https://moped-slovakia.sk/sk/322-skutre-sym?page=2
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 652
Příspěvky: 5474
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 02 čer 2023, 17:27

puffybodie píše:Po testovani ADV to povazuji v soucasne dobe za idealni univerzal kombinujici jak motorku, tak skutr co uz se da predstavit jako jediny stroj. A to uz jsem teda za poslednich 10 let neco najezdil at na svych nebo pujcenych ci zkusebnich.


Uprimne, pokud adv povazujes za super stroj kombinujici skutr a motorku pak nechapu ze to stejne neni xmax nebo forza ci jiny 300-400 ccm maxik. Adv nema nic navic krom toho ze vypada jako Fabia scout. Tedy zvedneme 1cm pridame plasty..

Kdybys to napsal o forze ci o xadv tak to chapu. Stroje vykonem motorky. Porad dost jzitnych vlastnosti ala skutr. Oosez ala skutr apod. Tam bych to chapal. U bezneho maxika ne.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 02 čer 2023, 19:44

Ad Sym - ale na tech strankach maji skladem stare modely, jako treba Joymax Z+ , to by mne ani nenapadlo kupovat, kdyz uz bych ho bral, ale chtel bych jen ten novy Joymax Z Plus https://www.facebook.com/SymMotorGlobal/videos/the-new-joymax-z-plus-at-eicma-here-are-the-major-upgrades%EF%B8%8Ftft-instrumentriders-/843620746749243/

Xmax to nemuze byt, protoze se na nem nesedi jako na motorce, ale jako na skutru, s rukama mnohem vice dole a riditka nabizeji moznosti nastaveni, ale minimalni oproti tomu co nabizi ADV, kde jsou ty riditka jako na enduru. Taky Xmax nenabizi tolik moznosti pro umisteni nohou na plotnach oproti ADV a jeho zadni odpruzeni je katastroficke (predek je ok - jako celek jeho odpruzeni je ok pro kvalitni cesty v Japonsku, Anglii, Nemecku, Recko a podobne). Ne ze by to neslo, ale ted kdyz tu je ADV, tak uz smolik a TFT u TechMax to nezachrani

Forza 350 to nemuze byt, protoze posez, riditka, predni vidlice, zadni odpruzeni a pro mne osobne katastroficke plexi ve vsech polohach. Ale jako cisty skutr v kategorii GT je vyborny, ale v tom pripade bych osobne sel do Xmax

X-Adv 750 to nemuze byt, protoze uz zbytecne moc drahe, nema to variator, malo ulozneho prostoru (pravda vice nez 99% motorek a asi i nez NC) a pro mne osobne mnohem mene mista na nohy jak vepredu, tak dole na plotnach oproti ADV 350

Forza 750 viz. o bod vyse a cenove je to porad o 120 tis. vice oproti ADV 350 v plne palbe

Z poslednich dvou kdyz uz bych, tak bych spise X-Adv 750, ale celkove jsem cekal, ze spise prijde nastupce Silver Wingu 600, ale aspon neco, kdyz uz ani Suzuki evidentne s nicim neprijde.

Spise by ted ADV 350 potrebovalo konkurenci od ostatnich. Peugeot XP400 to neni, ten je dost predrazeny a ten servis a jeho intervaly plus ceny dilu je totalni vysmech. Sym je tomu asi nejblize, ale je to jen zatim 160 pro boj proti Honde v Asii s jeji ADV 160 https://www.rideapart.com/news/552594/2022-husky-adv-scooter-eicma/

Recenze od nekoho kdo jezdi v USA Xmax, v Thajsku ADV 350 a predtim ADV 150. Zajimavy nahled i vzhledem k tomu, ze nase silnice jsou blize tem v Thajsku nez v USA :-D Zmini tam i Forzu 350, X-Adv 750

Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 02 čer 2023, 22:55

Podle mne jsi pulku tech strou ani nevidel natoz abys na nich sedel. V nejake iluzi sis vytvoril svuj sen o ADV jak to nahradi motorku a tim to hasne. Hele proc ne. Jen ty argumenty jsou fajt vtipne.

Jinak az budes nekdy zase psat blbosti napr o plotnach adv vs xadv tak jswm tu nedavno daval realne mereni tech rozdilu ktere oroste nejsou…

post360873.html#p360873

Jak rikam vice realnych zkusenosti a mene videi a sneni. Uzivej
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod puffybodie » 03 čer 2023, 07:04

Na novem Xmax jsem jen sedel, dve predchozi generace i parkrat jezdil. Vsechny ostatni stroje uz jsem jezdil minimalne 2 hodiny plus dalsi cas posezeni, Vespu klasickou jsem vlastnil a jezdil, GTS odjezdeno nekolik dni k tomu moje motorky nebo ruzne pujcovane.

Ale to nevadi, vsiml jsem si nejake drobne nevyzralosti kdy kdyz ma nekdo jiny nazor, tak te to tak nejak moc rozpumpuje :mrgreen:
Uživatelský avatar
puffybodie

100+
 
Reputace: 16
Příspěvky: 147
Registrován: 16 črc 2015, 06:13
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Yamaha XVZ 1300 RSV

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 03 čer 2023, 08:28

Xaeroifbb píše:Jazdil som aj beverly 300 aj burgman 400 (s tym sa mi jazdilo velmi dobre len do mesta som sa citil menej obratne). Hladam aj mimomesto kedze jednak bude dochadzat + vylety tak na adv mi pride mensia ochrana pred zlym pocasim co sa tyka mensieho stitu a mensia ochrana na kolena, a SH je viac do mesta a mensia nadrz. Tak zatial najviac som nakloneny tej Forze a vo velmi blizkom vybere Cruisym/Joymax Z+ 300/ mozno Kymco Xtown 300

pozerám teraz ráno pri káve,či je niečo skladom-vyzerá to tak,že modrá F350 je v Nitre:
https://www.styx.sk/eshop/honda-forza-3 ... 2148.xhtml
na SK stále super cena,ale samozrejme aj skútre Sym sú skladom-Kymco neviem,ten dovozca na SK nič moc ...
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 593
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod goes » 03 čer 2023, 09:15

Puffy: neplet si nazor s prekrucovanim meritelnych faktu…

Ale chapu ze cimrmanovsky krok stranou je lepsi jak priznani omylu.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 60
Příspěvky: 1022
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron