Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Yaryn » 18 srp 2018, 11:53

Já tedy seděl jak na N-Maxovi, tak i na Forze a podle mě přesně naopak, už jen tou velikostí se mi na Forze sedělo lépe..a ty budíky...Nmax nic moc, ale každý máme jiný pocit a jiné požadavky...v pohodě
Tou prodejnou Yamahy v MB myslíš ten malý obchod, kde je všecko tak nahňahňaný? Nemyslím to zle, jen jestli je to ten moto krám, co mám na mysli...jednou jsem tam byl. A ta Honda to asi bude Denar, že? Byl jsem tam před pár lety a byli fajn, ale je pravda, že je to už dlouho. Jinak na Aprílii jsem slyšel, že největším problémech je tragický servis...zaslechl jsem hovor několika motorkářů...nevím, co přesně tím mysleli, ale padlo to tam
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Bostav » 18 srp 2018, 12:32

Forza má nášlapy "opěrky" na nohy víc do pravého uhlu , proto se mi na ni sedělo špatně, ale asi jen zvyk ..
S obchody máš pravdu. Yamaha je malý obchod, ale zase super přístup a servis.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Yaryn » 18 srp 2018, 13:56

díky za info..
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Bostav » 23 srp 2018, 11:40

Dnes jsem měl možnost přímého porovnání Forza vs X-Max ve Vrbovce. Na Forze jsem se již svezl, ale na X-Maxu nebyla možnost, přesto jsem získal dobrý přehled o obou strojích.
Jak jsem psal v předchozím příspěvku, tak pro mojí postavu Forza není moc pohodlný skůtr - a na tom si trvám, pro mě není pohodlný, pro jiného zase je ...
X-Max - sedlo jak půlka gauče a neskutečně pohodlné, nášlapy na "napnuté" nohy nemají takový ostrý uhel jako u Forzy a hlavně jsou umístěny víc vpředu, takže více místa pro nohy.
Displej u X-Maxe mezi budíky je přehlednější a zároveň lépe čitelný než u Forzy.

Vzhled je subjektivní záležitost, ale mě se líbí víc X-Max - sportovní vzhled, opticky vyšší přední část .
A jako vždy vítězí emoce...

Forza je jistě vynikající stroj, ale u mě je jasný vítěz X-Max. Jinak Forza i X-Max je to nejlepší mezi 125ccm.
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Mirus1 » 23 srp 2018, 14:01

Bostav::
A to si nepřej sednout a projet se na mém Symákovi :D ,možná bys trochu poupravil názor. X-maxe 125ku má moje kámoška,bydlí ode mě 50m.Loni jsme byli spolu i jejím manželem (BMW C 650 GT) u nás na asi 150km projížďce a všichni jsme si navzájem vyměnili na pár km skůtry. Resumé bylo,že Sym i X-max jedou + - jedno % stejně. Samo,hodnotí se i jiné věci,posaz,pohodlí,kolena,řídítka,místo pod sedlem, abs a jiné parametry. Další můj kamarád Paolo bydlí ode mě 2km, má Piaggio X10 125,taky jsem na něm rajtoval,takže taky můžu porovnat co a jak.To BMW nemá cenu srovnávat,to je jiná kategorie a ani to nejde,ale jede to jako kráva :D
Na Forze ani Kymcu jsem ještě nejel ani neseděl,tak nevím,ale už několikrát jsem si říkal,že bych asi neměnil,už k vůli té perfektní spolehlivosti a bezporuchovosti.Nemám sebemenší problém,dolévám jenom benzín,měním po 5000 olej(včera).Mám ho už 4 rokem, nalítáno přes 15000km.Ježíš,vždyť já už půjdu za půl roku na STK :? :D
Honda i Yamaha jsou samo sebou výborné stroje,to je jasný,ale já bych se nebál ze své už skoro 4leté zkušenosti označit značku Sym,Piaggio i Kymco za taky výborné stroje..
Kdo si prostě koupí v kategorii 125ccm špičku od těchto výrobců,tak nemůže udělat chybu...
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Bostav » 23 srp 2018, 14:28

Napsal jsi to moc dobře.
A popravdě ... skůtr ti musí padnout do oka na první pohled, což se u X-Maxe povedlo a je vlastně jedno co je to za značku :wink:
Dost je to se zkušeností se servisem dané značky. Na servis Yamaha MB nemohu říct jediné křivé slovo. Už mám od nich druhý skůtr a vždy perfektní. Teď bude 3tí .
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod icask2 » 23 srp 2018, 19:55

Miris1 ak mas Sym Joymax ci ako sa to presne vola tak Kymco Downtoen aj X-town su skoro rovnake. Kralovske sedenie vela miesta pod sedackou. Najvacsi rozdiel je v spetskoch. Mne viac pasovaly Kymcacke. Moj ma takmer 4 roky najazd 21 tisic a co nezlihalo po servisnom zasahu tak sluzi dodnes.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Mirus1 » 23 srp 2018, 20:06

Co to je spetskoch,přelož mě to do češtiny :D Slovensky vela nehovorím,iba keď sa stretněm s Foresterom :) On se snaží mluvit česky a já slovensky :D
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Bostav » 23 srp 2018, 20:37

Chtěl jsem se kouknout na ten Downtown, a oni to prodávají v MALL.CZ třeba jako bazény nebo vložky :mrgreen:
https://www.mall.cz/skutry/sktr-kymco-n ... xMQAvD_BwE
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod icask2 » 24 srp 2018, 10:30

To bol aj preklep. Malo to byt: Speťákoch = spatne zrkadla.

Waw to vazne mall ma skutre. Ja by som u nich skuter nekupoval, lebo ak nieco bude treba reklamovat tak im odovzdas stroj a oni ho poslu niekam? Dorucia skuter v krabici zloz si sam .

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Bostav » 24 srp 2018, 15:45

Dobrý den, chci jedny vložky, jeden stan pro 2 lidi a přibalte mi jedno Kymco :lol: :mrgreen:

Jen tak mezi řečí ... Můj Nmax z jara 2017 je na prodej, plexi Givi (na foto staré Puig), origo držák kufru + kufr 39l. Super stav. 9000km. Cena 55000,-Kč. Příští týden nafotím a dám klasický inzerát. Kdyžtak SZ
https://photos.app.goo.gl/hT9RggCHhDcAKAod6

Na 99% jsem rozhodnutý pro X-Maxe ale ta Forza mě stále hlodá v hlavě, no .... mám na to celou zimu abych se rozhodl :wink:
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod VlČek » 24 srp 2018, 18:29

Ahoj všichni, Bostav tu řeší zda X-max anebo Forzu, Mirus1 doporučuje SYM, já bych vzal Forzu, ale nakonec je to vždy o té „zamilovanosti, vkusu a zkušenostech“ každého jednotlivce jak napsal Bostav anebo Mirus1. Na štěstí jsme různí, jinak by po silnicích jezdili jen „samé Dacie Duster“ jako v té tv reklamě :|
Pokud si zde někdo vybírá Yamahu anebo Hondu a jiný skútrista mu doporučí Kymco anebo SYM, se kterým je spokojený, tak je podle to mého přesně to, co od podobného fóra očekáváme a to je osobní doporučení. Jelikož se SYM anebo Kymco nemám osobní zkušenost, tak to nekomentuji. Jasně si uvědomuji rozdíly mezi Kymco a SYM / dvě známé značky z Taiwanu a tou skutečnou levnou a né moc kvaltní Čínou.
MaxRossi je asi můj „bratr ve zbrani“, tedy pokud jsi i Ty fanda Valentina Rossiho, ale nevím co přesně znamená „ROSSI“ ve Tvém nicku ? Valentino Rossi je borec a jezdí Yamahu, dělá reklamu na Yamaha skútrech, tak bych měl mít přeci Yamahu a ještě když je v Asii možné sehnat všechny plasty na některé modely Yamahy v barvách i s polepy ala Vale Rossi č. 46. Jenže Yamaha kromě jedinečného a taky jedinečně drahého T-maxu je podle mého tak nějak za současnou Hondou, PCX 2018 je lepší než nMax, Forza je povedenější než X-max, ale to je pouze můj osobní názor, za který sám sebe nemám rád, tak mě prosím majitelé X-maxů a nMaxů „neukamenujte“, udělám to sám :)
Honda je opravdu „špatná“, protože Hondu jezdí ten „špatný člověk“ Marc Marquez :evil: a toho fakt nemusím, ikdyž je to TOP jezdec.
Mám v práci kolegu Francouze, kterého potkávám 2-3x do roka a vždy spolu kecáme o skútrech, bydlí v Paříži anebo je to už nějaký satelit Paříže, ale z Kolína se do Prahy dostaneš vlakem anebo i autem rychleji než on do Paříže, takže jezdí na skútru. Minulý rok v řijnu jsme se potkali a on se ptá kolik máš najeto a já 12000 km, on: já už mám víc od února, kdy jsem bral nový skútr a já odpovídám: za 4 roky. Oba nás to pobavilo. Letos v únoru mu říkám, že se mi líbí Kymco AK550 a on na to: „á pán bych chtěl T-maxe, ale chce ušetřit“, doslova řekl „cheap Charlie“ = šetřílek / skrblík a já jen kysele přikývl a pomyslel si „žabožrout jeden podělaný“ mi bude nadávat do „skrblíků“ :mrgreen: Jeho názor je, že skútr má být jedině Honda nebo Yamaha, SYM a Kymco už vlastnil, ale podle něho se to nevyplatí, protože to co ušetříš při nákupu, tak 2x tolik proděláš při prodeji ojetého skútru. Jeho názor, že to může být fajn pro mě, protože moc nejezdím, ale není to dobré pro něho, a podotkl také, že ceny náhradních dílů jsou za srovnatelné a někdy dokonce i vyšší než ceny ND Honda nebo Yamaha, nikdy netuní a říká, že není nad originální ND. Teď jezdí starý model Forzy 300, koupil to v únoru 2017 za cenu nižší než Forzu 125 a je spokojený. Skútr jezdí skoro vždy 4r a vždy to dává na protiúčet, na tachometru je něco jako 70+T km, první rok až dva to dává do značkového servisu, po cca 18-ti měsících už jezdí do garáže nějakého kamaráda, který na moto závodil a poslední rok jen to opravdu nejnutnější. Potvrdil mi, že pokud se nic nevysere, tak poslední rok ani olej nemění, jeho názor je, že moto oleje jsou minimálně stejně dobré jako oleje v autech a jeho služební VW Passat má nájezd na olej 30T km, on najede max. 20T km, tak co? Jj není nad 4r starý skútr po prvním majiteli z Francie, já stále nikde nevidím nájezd „kouzelných 20-25T km“, se kterými přijíždí tyto francouzské ojetiny do ČR a SK, asi jiný zdroj :) . Skútr parkuje celoročně na ulici a je to poznat na zešedlých plastech, vybledlých od sluníčka, ale to zachrání trocha leštěnky, proto se ojetiny u nás v bazarech lesknou jako „psí kulky“.
Wow, chtěl jsem jen napsat Bostavovi, aby dal Forze ještě jednu šanci a třeba se ten prodejce „podivín“ v Denaru / Honda MB časem ukáže jako správný chlapík. Gabriel by možná dokázal říci jaký je, protože tam Forzu kupoval.
VlČek jako Alexandre Dumas st. (románopisec :P )
Začal jsem s tátovou Jawetou - podivný Stadion, Jawa 23 Mustang, Jawa 350, Suzuki Bandit 600 (ojetý), Yamaha XJR 1300, Honda SH150 je už pryč, PCX 125 se ani neohřálo a šlo, a nyní drandím Yamaha Tracer 900 GT a vysněný T-max 530 snad bude další...
Uživatelský avatar
VlČek

100+
 
Reputace: 93
Příspěvky: 202
Registrován: 10 lis 2014, 13:43
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: SH 150 je už pryč, co bude dál ...
Tuning / úpravy: Výrobce ví co dělá.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod crhy » 24 srp 2018, 19:26

To bylo dlouhý a s tvým kolegou z F se v pár věcech ztotožňuji : po vyzkoušení Suzuki, Yamahy a Hondy už jedině T max, nebo jakákoliv 2válcová Honda :-D, když ND tak jedině z katalogu Parts Depotu (originály), krom filtrů... (Hiflo).
Pokud by jsem měl vybírat stopětadvácu do rodiny, tak Forzu (neboť jsem s ní závodil v serpentýnách a jede prostě úžasně).
Ex: Majesty 400; X-max 250 ; PCX 150v3; Sixteen 125; Katana 50/70; 2x Babetta 210

Profil motorkáři: http://www.motorkari.cz/profil/?uid=253 ... ky&scr=300

Všeliké kvaltování toliko pro hovada dobré jest!
Uživatelský avatar
crhy

2500+
 
Reputace: 463
Příspěvky: 3240
Registrován: 29 kvě 2009, 20:13
Bydliště: Roudnicko
Skútr / moto: Honda SW-T400; Manet S.Maxi (1998)

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod kalis323 » 24 srp 2018, 19:49

Stačí dvě fotky a je jasné kterého.Obrázek[img]Odesláno z mého Redmi Note 4 pomocí Tapatalk
Obrázek
Uživatelský avatar
kalis323

100+
 
Reputace: 23
Příspěvky: 245
Registrován: 11 zář 2016, 21:19
Bydliště: Jižní Čechy-Česko Budějovicko
Skútr / moto: piaggio mp3 500ie lt business abs, SKYCRUISER 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod stretavka » 24 srp 2018, 20:17

Pokud jde tedy o mne, tak by si všichni nerozhodnutí měli koupit čistokrevnýho lacinyho Číňana..... prostě se pořádně spálit, aby už podobný hovadský nápady pro příště neměli...
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků