V čem jezdíte?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Příspěvekod Vlady » 23 kvě 2007, 17:07

tAK ALE JA ZAS DNESKA JAK BOLO 30°C tak som to riskol tričko, rifle, okuliare, tenké rukavice a vyklopený blembák... som nemal chuť sa po meste pariť v motooblečku....
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....

Příspěvekod Crashman » 23 kvě 2007, 18:12

Hmm tak já sem jakýsi neopatrný jezdím v tom naco je počasí takže tet nekdy jen 3/4táky a tryko s krátkým jezdím vetšinou jen pomeste nahřište atd za kamošama kde pak hodinu kecáme nebo jen tak jezdím takže brát motohadry by bylo peklo.
Uživatelský avatar
Crashman

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 94
Registrován: 04 lis 2006, 14:19
Bydliště: Boskovice
Skútr / moto: Cagiva Progress

Příspěvekod Cpujky » 23 kvě 2007, 18:50

Dneska jsem videl na kolejich borce na minibiku. Bylo po desti a na asfaltu byl sajrajt ze stromu. Byh na tom mel strach jet na kole. a ten typek na tom ficel v kratasech,triku a bez helmy. Kdyby to polozil,tak se drsne sedre.
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod Mefisto » 23 kvě 2007, 19:17

No prave ze jsem takovych videl uz vice, tak se me nechce mezi ne zaradit, bundu mam letni takze otevru vsechny vetraci otvory a po meste se mezi semaforama lehce ochladim, pak zastavim a zleju se :), rukavky jsou tenky jen s vycpavkama na kotnikach tam je to pohoda, vyklopna belka vetra taky sec muze.
Krtase jsou taky pohoda, ale vzduch je furt chladnej a na stari se to ozve :)
Hyosung SF50 Prima / YAMAHA RACING: variator: HEBO Next Generation, vyfuk: Tecnigas Next R
FJS 600 Silver Wing / new spigle a tourist plexi(urizly) a .............
CBF 1000
Uživatelský avatar
Mefisto

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1121
Registrován: 15 dub 2007, 19:15
Bydliště: Neco na D1 mezi Prahou a Bratislavou

Příspěvekod Chrt » 03 čer 2007, 22:36

Vždy mám akorát helmu a rukavice a téměř vždy koženou bundu, rifle a uzavřené boty. Jen když je hrozný vedro a potřebuji jet někam do 5 km po Brně, tak jedu jen v kraťasech a tričku, ale dobrý pocit z toho nemám. Btw. všiml jsem si toho, že i když svítí slunce a je cca 30C, tak jsem zapocený stejně v kožené bundě jako v tričku. Nejhorší jsou nohy v uzavřených botech, ale zkusím si koupit něco lépe odvětraného .... poraďte někdo.
V zimě (pod 12C) akorát přidám nákrčník (vřele doporučuji), termovložku do bundy a mikinu pod bundu někdy. No a když je kolem 0 tak pak i spodky pod rifle a dvoje ponožky. Nicméně to bylo na Madisonu, X9 na nožky topí, takže možná budou stačit jen jedny.
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod roman.mara » 04 čer 2007, 09:04

jen aby netopil i vlétě ;) :D :D
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod jeeway » 06 čer 2007, 18:39

[quote=Chrt]Vždy mám akorát helmu a rukavice a téměř vždy koženou bundu, rifle a uzavřené boty. Jen když je hrozný vedro a potřebuji jet někam do 5 km po Brně, tak jedu jen v kraťasech a tričku, ale dobrý pocit z toho nemám. Btw. všiml jsem si toho, že i když svítí slunce a je cca 30C, tak jsem zapocený stejně v kožené bundě jako v tričku. Nejhorší jsou nohy v uzavřených botech, ale zkusím si koupit něco lépe odvětraného .... poraďte někdo.
V zimě (pod 12C) akorát přidám nákrčník (vřele doporučuji), termovložku do bundy a mikinu pod bundu někdy. No a když je kolem 0 tak pak i spodky pod rifle a dvoje ponožky. Nicméně to bylo na Madisonu, X9 na nožky topí, takže možná budou stačit jen jedny.[/quote]

Souhlas, na obleceni by se asi nemelo setrit a clovek nikdy nevi co se stane, hlavne tady v Brne ;) Mam z predesleho skutra hodne spatne zkusenosti s kolejema od saliny, takze na stroj nesednu bez kozene bundy s protektory, int. helmy a kozenych rukavic, uz mi to trikrat zmirnilo nasledky nehody (nastesti na starem skutru), napr. kdyz mi typ s tranzitem nedal na kruhaci prednost a zboku to do me napalil :mad:
Uživatelský avatar
jeeway

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 16
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Aprilia Atlantic 500 (2003) a kozi dech Keeway Focus (2005) - na prodej

Příspěvekod Chrt » 24 čer 2007, 00:34

Jo tramvajové koleje, vřele doporučuji někdy v noci za vlhka vyzkoušet, jak ten či onen skútr reaguje na koleje. Madison na 13" kolech s tvrdším podvozkem je takový dost nevypočitatelný. X9 na 14" kolech a s komfortněji laděným podvozkem to zvládá o dost lépe. Rozdíl je zvlášť patrný když ty koleje nejsou ve stejné rovině jako silnice, v Brně dost časté. Naštěstí tady už skoro není vražedná kombinace jako v Praze, křivé dlažební kostky a v tom snad ještě křivější koleje.
Jinak X9 topí bohužel neregulovatelně, takže v zimě i v létě, ale kupodivu to nevadí, protože je vyhřívána jen přední část velkého prostoru pro nohy, a zbytek je už OK. Navíc když jedu někde takhle do obchodu 3 km, v sandálech, tak je to v létě příjemné. No možná za mnou je to jako za trabantem
Uživatelský avatar
Chrt

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 76
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Piaggio X9 500 ABS, Malaguti Madison K400 (na prodej)

Příspěvekod roman.mara » 25 čer 2007, 15:45

musím přiznat, že teď jak byla ta vedra přes 30 stupňů, myslel jsem že se uvařím.
To nemluvím o helmě, asi jsem poznal, jak se cítí vejce, když se vaří natvrdo.

ale na bezpečnost nedám, a když se jede dále a delší dobu, tak se to dá vydržet. ;)
Naposledy upravil roman.mara dne 25 čer 2007, 15:46, celkově upraveno 1
Honda CB SevenFifty

členem Scooter clubu KMK telefon: 724775546
Uživatelský avatar
roman.mara

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 948
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hostouň u Prahy
Skútr / moto: Honda CB SevenFifty
Tuning / úpravy: dva super laďáčky

Příspěvekod Cpujky » 25 čer 2007, 16:53

No na koleje davejte bacha...nevim kterou zimu jsem to jel, ale bylo tesne po snehu (jeste byla snehova brecka na ceste)a ja se snazil odbocit vlevo pres koleje...a udelal jsem chybu ze jsem na ne vjizdel pomalu...predni kolo prejelo, zydni v koleji zustalo (Simson skutr s 12" koly). Pekne me to potahalo, ale ustal jsem to. Proto vzdy vozim poradne obleceni na sobe
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod mrokar » 25 čer 2007, 18:00

Ja si aj v lete (ale len na dlhsie trasy - nad 10 km) davam pod prilbu tenku kuklu, aspon to trochu odsaje pot a nespini sa (vyberacie) vnutro prilby... Aj v tom najparnejsom teple mam na sebe nieco, co ma dlhe rukavy. Na dlhsie trasy uz bundu a podla teploty uberam a pridavam vlozky (nepremok a teplu). Dole od pasa zatial vzdy rifle, na dlhsie trasy aj nakolenniky z Lidlu - super vec!
A samozrejme, na dlhsiu cestu si dam aj ladvinak.
Napokon, ved ti ktori boli v Brne ma mohli vidiet ONLINE :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil mrokar dne 26 čer 2007, 09:02, celkově upraveno 1
Keby nieco, na inych forach som aj mPershing...
Obrázek
Uživatelský avatar
mrokar

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 421
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZV
Skútr / moto: Burgman AN250

Příspěvekod MilosNovotny » 26 čer 2007, 06:50

Já jsem začátečník, tak jezdím teď v létě následovně : tenisky, rifle, mikina (jen ráno), lehká sailing bunda, brýle, helma.
Časem chci alespoň takto : tenisky, rifle, mikina, moto-bunda s chráničema, rukavice (tzv.prsťáky), helma se štítkem.(bonus: v boxu nepromoky) ;)
YUKI ShotGun 50 (4T)
(http://shotgun50.bloguje.cz)
...a mušky na zubech...
Uživatelský avatar
MilosNovotny

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 23
Registrován: 22 čer 2007, 11:10
Bydliště: Okolí Vrchlabí
Skútr / moto: YUKI ShotGun 50 (4T)

Příspěvekod Patrik PADDOCK » 04 črc 2007, 10:36

Na velky masine bych bez kvalitniho moto obleceni nevyjel/vloni na podzim po lehkym crashi, kdybych ho bejval nemel,asi bych mel o par deka masa min :D /ale na skutru jezdim nalehko,tenisky,plateny kalhoty,triko a pripadne lehka "civilni"kozena bunda.Prilba samozrejme...
Derbi Paddock LC,válec Malossi 70 ccm,kolem 7-8k na klice,V max.kolem 85 km/h bez zalehnuti,klapka Polini,Dell Orto 17.5 mm,tryska 62,standardní vario s valečkama 6.1 g a nějakej levnej pseudo laďák...
Uživatelský avatar
Patrik PADDOCK

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 125
Registrován: 25 kvě 2007, 20:47
Bydliště: Teplice
Skútr / moto: Derbi Paddock LC

Příspěvekod Jarda » 04 črc 2007, 20:27

jedine textil.kuze mi nejak nevoni.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod Patrik PADDOCK » 05 črc 2007, 20:06

Kazdy hadry/motorkarsky/maj svy + i -
Derbi Paddock LC,válec Malossi 70 ccm,kolem 7-8k na klice,V max.kolem 85 km/h bez zalehnuti,klapka Polini,Dell Orto 17.5 mm,tryska 62,standardní vario s valečkama 6.1 g a nějakej levnej pseudo laďák...
Uživatelský avatar
Patrik PADDOCK

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 125
Registrován: 25 kvě 2007, 20:47
Bydliště: Teplice
Skútr / moto: Derbi Paddock LC

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků