Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod yeaah » 06 srp 2013, 18:36

Diky moc za reakce!! V tomhle potrebuju pomoc mozna i nejlip vybrat stroj :D.. Chtel sem Liberty rok 2003, kvuli tomu asijskymu looku :D, ale Keeway musim rict aspon po strance designu nevypada zle.. Oba maj myslim 16" kola.. zadny divoky barvy taky nechci.. Skutry tohodle razeni se mi libej. Samo cim vic vykonu atd, tim lip.. Takze nak timhle smerem panove 8).

Nekdo me zrazoval, ze to Liberty co sem chtel bude totalni stocenej vrak.. Proste postackej skutr z Italie a verim mu docela, protoze sam jezdi PCX a vypada, ze tomu rozumi a uz par skutru mel
Kazdopadne Keeway aspon projedu a pokud nebude naka paradni cena, coz pochybuju, tak do toho urcite nepujdu..

A jeste dotaz, chlazeni je lepsi vzduch nebo voda?? V tropech pry vladne vzduch..ale co lepsi v nasich koncinach??

Jinak dekuju za odkazy na motorky, na dvou z nich uz sem taky hledal.. ale jak rikam, ja vylitany motorce nic nepoznam.. Bude to tezky, ale hrozne rad bych jeste tuto sezonu jezdil, protoze si novy skutr stejne jen tak nekoupim (na jare me ceka auto).. Rekneme ze chci proste funkcni vozitko, nerad bych zustal stal cestou do prace, ale i na vylet, ktery by zvladlo klidne vylet 50km za Prahu atd.. Jeste sem nerekl, ze me skutr chytl kvuli cestovani v Indonesii, kde to byla totalni pecka :mrgreen:
yeaah

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2013, 11:38

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod janon » 06 srp 2013, 18:41

yeaah píše:...Jenze nevim, jestli japonec nebo italie s 20tkm, (jestli neni stoceny) je uplne nejlepsi cesta...

Kazdopadne lepsi cesta, nez koupit jakoukoliv cinu!
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod yeaah » 06 srp 2013, 18:49

A novou cinu s jasnym puvodem proste taky nee joo??
yeaah

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2013, 11:38

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod tydeet » 06 srp 2013, 21:34

Jasný původ nezaručí, že se to nepo*ere ... Vodní chlazení je lepší, ale zase to zvýší cenu. Jestli nechceš dát za nový 60 a dáš třeba 36, vyber třeba tohle http://www.sym-motor.cz/stroje/skutry-1 ... bit-i-125/ , určitě to vydrží, bude to spolehlivý, ale nečekej od toho trhání asfaltu ... SYM je v Itálii mezi nejprodávanějšíma skůtrama, kdyby to byl šit, tak je italové vykopou ...Jestli se Ti líbí velký kola, sežeň si starší Innovu nebo Wave ...
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Vratas » 06 srp 2013, 21:43

Ne, v žádném případě. Už jsem ti to popsal výše. Nová čína se zárukou, pokud se tomu tak dá říct nemá vůbec žádnou cenu proti značkovému zajetému skútru. Věř mi, že za ty dva záruční roky budeš záruku využívat tak často, že se z toho poděláš a po záruce se rovnou odděláš, to mi věř.

Jinak pro všechny ke Kymcu, TGB apod. Ty součástky, resp. hlavní části podléhající dílenskému zpracování prostě nedosahují takové kvality, jak by vzhledlem ke své drzé ceně opravdových značek dosahovat měly. No a pokud jde o nějaké "zlepšení" kvality těchto "značek", tak je to jen díky tomu, že používájí jednotlivé součástky japonské výroby jako např. vsřikovče Keihin, Mikuni a jiné podobné.

Ovšem je to docela smutné, že zdejšími lidmi opěvovaná značka jako je Kymco musí k dosažení spolehlivosti únosné hranice používat díly od japonských výrobců. A i v tomto případě, to prostě není ono, protože ten Taiwan obecně se Japonsku v dílenštině, elektronice a nějakému odhodlání, myšlení, konstruktivitě a jiným schopnostem a dovednostem prostě nevyrovná a tudíž to neodrazí ve svých produktech.

Jak říkám, nechci a nebudu zde nikoho lámat na určitou stranu či značku. Pokud chce někdo radu či doporučení, rád toto udělám, ale značku Kymco na základě objektivně získaných poznatků nedoporučím a nijak se nesympatiemi k této značce a jejím cenám netajím.

Co se týče toho, co píše tydeet, tak si troufám říct, že Italové to nevykopou, jelikož u nich, speciálně u nich skútry berou jako spotřební materiál a pokud se podělá do míry nadměrných oprav, tak to prostě Ital rovnou vyhodí, než aby se s tím spravoval a trhal si nad tím vlasy jako Čech. Takovýto vyhozený stroj z Itálie se pak objeví v našich inzercích za velice lákavou cenu s jasným původem po prvním spolehlivém majiteli, kde už jen chybí dotatek "jezdilo to v teple u moře". I když nevylučuji, že tě prodejce bude konejšit těmito kecy.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod yeaah » 06 srp 2013, 23:50

Kazdy ma jine zkusenosti, tohle rozhodovani bude peklo.. Ja se proste bojim toho, ze koupim znamou znacku a stejne mi to bude k nicemu, protoze se to po mesici rozsype.. V tuhle chvili si preju, aby dal typek dohromady Liberty za tech par penez a uvidime co to udela.. Keewaye proste aspon projedu.. Ten SYM se mi bohuzel nak vubec nelibi.. A celkove musim rict, ze ani Honda a dalsi znacky, nemaj nak neco extra..aspon podle obrazku.. Zitra chci jit na Vrbovku a aspon se tam podivat na nake modely, ale u noveho stroje urcite neskoncim.. Jestli vubec naka koupe probehne, kdyz to tak ctu.. :mrgreen:
yeaah

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2013, 11:38

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod oldik » 07 srp 2013, 05:21

Skůtra kupuješ pro to, aby sis oproti jiným strojům prodloužil sezónu a pro jeho užitnou hodnotu. Proto by design měl být až jako druhořadá záležitost. Na co ti bude v garáži nablejskaná nepojízdná čína, resp. skůtr, na kterej bude sice krásnej, ale budeš se na něm bát jet dál jak do vedlejšího krámu pro rohlíky.
objem ničím nenahradíš :-)
DL 650 V-strom K5, X9 500 Evo - prodáno
oldik

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 643
Registrován: 05 dub 2010, 14:41
Bydliště: Brno-venkov

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod vláďa.bk » 07 srp 2013, 05:32

Sym Symphony = Peugeot Tweet :wink: globalizace postupuje! Výrobců komponentů je stále méně,takže se skútry skládají z většinou stejných součástek. Jako bylo kdysi "západní a východ ni" Německo,existují i "dvě"Číny,a úroveň strojírenství je rozdílná! Já mám na Sym najeto od května 2 800,bez problémů,spotřeba dle stylu jízdy kolem 3 l.i ve dvou (hmotnost obou 190 kg) :D preferuji chlazení vzduchem,neb čím je stroj složitější,tím víc se toho může pokazit! Když čtu na fóru problémy u starších strojů s vodním chlazením,termostaty,těsněním pod hlavou a únik vody do oleje,říkám si zlatý vzduch! Ze samého důvodu fandím i karburátoru,i když má výšší spotřebu! Toť můj názor,nikomu jej nevnucuji! Uvědomte si kde byla Jawa a Japonci před 40ti lety,a kde jsou dnes! To samé se děje dnes třeba s auty,Korejci dohání Japonce na které se před léty nadávalo,a dnes jsou Toyota apod značkou kvality oproti třeba Francouzůzům a Italům ......
Uživatelský avatar
vláďa.bk

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 62
Registrován: 11 kvě 2013, 14:37
Bydliště: Blansko
Skútr / moto: Sym Symphony SR 125
Tuning / úpravy: Nejkrásnější pohled na svět,prý býval z hřbetu koně........ :-)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod TUNER » 07 srp 2013, 07:04

Doporučim ti stroj s vodnim chlazenim. Pro výkon motoru to je lepší volba a už tak se razantně eliminuje zrno od plev a výběr bude jednodužší.....
Alespoň si vyzkoušej nějakej stroj s 10-11 kW a porovnej to se strojema o kterých uvažuješ a který mají tak 6-7 kW ať víš jaký to je rozdíl a nepíšeš po koupi chcíplotiny s 8 koníkama že to jede hezky ))
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod vláďa.bk » 07 srp 2013, 10:18

Pochybuji,že kdo si kupuje 125 ccm,chce na skutru"závodit"! Na jízdu po městě stačí,na kratší výlety také.Kdo chce moto na turistiku kupuje jiné obsahy . :wink:
Uživatelský avatar
vláďa.bk

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 62
Registrován: 11 kvě 2013, 14:37
Bydliště: Blansko
Skútr / moto: Sym Symphony SR 125
Tuning / úpravy: Nejkrásnější pohled na svět,prý býval z hřbetu koně........ :-)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod yeaah » 07 srp 2013, 10:29

Keeway je vodnik mam pocit a Liberty z roku 2003 je zase asi vzduch?? Vzduch by se mi mozna teda zamlouval vic..
Samo ze chci na skutru urcite hlavne jezdit, ale proto si neporidim neco, co se mi nelibi uz na obrazku :mrgreen:

Chtel bych vas poprosit, dejte konkretni modely. Neco mezi Liberty a Outlookem po designove strance, jestli vzduch nebo voda necham na vas.. Zavedeny znacky teda, cinu nee.. A strop teda do 30tKč. Diky 8)
yeaah

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2013, 11:38

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod TUNER » 07 srp 2013, 12:07

Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod sollik » 07 srp 2013, 12:26

Mrknul jsem na ten první inzerát a když si přečtu, co všechno je na skůtru vyměněno a seřízeno nějak se mi tomu nechce nějak věřit :roll:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod TUNER » 07 srp 2013, 12:34

Jsou to příklady strojů a že za ty peníze jde sehnat i něco kvalitního. První je klasická bazarnická povídačka,co je a neni měněno od stolu nepoznáme ani jeden a proto platí každej stroj před koupí důkladně zkontrolovat,bez ohledu na to jak ho kdo vychvaluje či co o něm píše ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod sollik » 07 srp 2013, 12:44

Však to taky nebylo mířeno na tebe :wink: Ale popravdě : Být to všechno pravda, tak nakupovat v takovym bazaru ............... to by byla bomba :D Jen majitel by brzy prodělal kalhoty :lol: :lol:
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník