Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Diskuze o čínských skútrech bez rozlišení kubatury.

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Dom999 » 11 dub 2011, 22:56

85600km a porad jenom jezdim zadny opravy pouze preventivni servis v podobe vymeny olej sem tam filtr a ted po zime jsem mu dopral i vycisteni karburatoru ale to uz byl luxus to si ho zase nesmim tak rozmazlovat. :-)
V 9000km dostane novej olej a vyrazime smer Osvetim kde dostane dalsi nadilku 1000km a tim splnim svoje precevzeti ze najedu 10 000km.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod janon » 11 dub 2011, 22:58

Chci videt cinu, ktera najela vice nez moje Majesty, kde bydlis?

Dom999:
Chtel si napsat 8560 km, ne? Pokud mi nekdo ukaze cinu, ktera najela poctivych 86t km bez poruchy, snim uzeny se slehackou.
Naposledy upravil KYBLOS dne 04 říj 2013, 21:32, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod PumaDedek » 12 dub 2011, 15:10

...mno zatím má mamina nalítáno jenom 1200km a zatím si chválí...
Já dělam mehanica :mrgreen: a ladím-upravuji.......
Obraz015.jpg
D.jpg
g.jpg
Obraz011.jpg
12.4.2011.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
elektronické DÝMKY https://www.youtube.com/my_videos?o=U
Mechanik manželky scootra KM-YM125T-U
Uživatelský avatar
PumaDedek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 561
Registrován: 09 led 2011, 23:59
Bydliště: HOŘICE v Podk.
Skútr / moto: KM YM125T-U mé ženy já jsem mehanick...

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod RHON » 12 dub 2011, 16:40

janon píše:
Dom999 píše:...85600km a porad jenom jezdim zadny opravy pouze preventivni servis...


Chtel si napsat 8560 km, ne? Pokud mi nekdo ukaze cinu, ktera najela poctivych 86t km bez poruchy, snim uzeny se slehackou.

Za jak dlouho si najel na tý MAJESTY 85 000 km?
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Honzik 1974 » 12 dub 2011, 20:55

Ahoj.Mám Rhona 50,a jsem docela spokojenej jen bych potřeboval poradit kde najdu omezovač rychlosti a jak ho odblokuji,já si teda myslim že bude na variátoru ale nevim to přesně tak prosím o info foto případně odkaz kde to najdu.Pak mám ještě další problém,teče mi snad všechno co může olej olej olej.Teče mi olej od nádobky respektive od hadičky na mazání motoru už sem jí utahoval menil motexpásku a furt teče a teče,a pak mi ještě teče olej ze spodní zadní části deklu variátoru což je nesmysl ale teče je to kousek od vypoštěcího šroubu na převodový olej tak nevim jestli tam pod víkem není nějakej simering nebo tak něco tak pokud budete někdo něco vědet dejte prosím vědet,jooooo a ještě sem se chtěl zeptat proč to tak žere 4,0l na sto plus mínus tak to je docela hnus,v brožuře píšou 2,5l na sto tak nevim jestli se to ješte nejak nezajíždí nebo co ale spotřeba je to řádná.Díky za info čau Honza
Honzik 1974

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 12 dub 2011, 19:47

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod RHON » 12 dub 2011, 22:48

Restrikci na variátoru nehledej, žádná tam není. Restrikce je elektronická viz : viewtopic.php?f=78&t=3786&start=45

Pročítej vlákno a zjistíš více. Jinak vítej :wink:
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Dom999 » 12 dub 2011, 23:14

jo jasný ja sem vůl přepsal jsem se o jednu nulu sakra to bych na tom musel snad i spát. Ale jestli chceš vidět čínský 125ky co mají najeto víc jak tvoje majesty tak si udělej výlet do turecka tam to nejni zas takovej problém najít gy6ku s najetejma 80 000km. A teď sem se neupsal o nulu opravdu sem tam viděl ne jednoho číňana s najetejma 80 000km. Ale co na tom bylo dělaný to samozřejmę nevím.a kamarád co tahal skútry z venku tak taky říkal ze jednou přivezly nějaký kymco s gy6kou a mělo najeto 80 000 km a vrcevo to
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Ludwig » 25 kvě 2011, 12:34

Navazuji na svůj příspěvek ze dne 7.6.2010 str.14 a k tématu. Dne 23.5.2011 najeto 10 000 Km. Závady mezi 5-10t. : žárovka tlumeného světla, hřebík v zadní pneu. Vlivem soli rezavý výfuk, oloupaná barva levého kluzáku a koroze trubky přední vidlice. Zažloutlé čiré plasty předního světla a přístrojů, vybledlé číselníky a ručičky. Motor má stále dobrý výkon i mechanický zvuk, variátor původní (není ideální) měněny válečky a kontr. pružina. Spotřeba 3,5. Podvozek i kola statečně snáší nástrahy brněnských ulic a co už dostali ran. Elektroinstalace bez závad, aku původní, nikdy jsem nedobíjel, startuje výborně i v -7. Opotřebení pneu vpředu neznatelné, vzadu poloviční. Odpovídající opotřebení brzd, přední kotouč pěkný. Plasty houževnaté , lak pěkný i ty černé. Skůtr je celkově pěkný. Stále se mi líbí, je to malá lehká padesátka, nehraje si na velký stroj, v pohodě ho naložím do auta. Přes malé rozměry je dost místa na nohy a velký kufr díky nádrži v podlaze. Skůtr používám jen v Brně kdy dopravní špička a parkování v centru nejsou problém. Jen v takových podmínkách vyniknou jeho silné stránky a ty slabé, kterých není málo mne tolik netíží.
Hodně bezpečných kilometrů !
Luděk Brno
Uživatelský avatar
Ludwig

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 109
Registrován: 05 čer 2010, 11:43
Skútr / moto: Keeway Flash
Tuning / úpravy: Arrow výfuk,kit 70,nový var,kontr. Malosi žlutá,odlehčené pakny spojky tvrdé pružiny

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod pukasinek » 13 črc 2013, 21:53

Ahoj, takže ve středu jsem koupil čínu, model Apache 125. Od té doby až do dneška najeto cca 360 km (prozatím bez problémů). První garančka za mnou a stála 412,-Kč (pouze výměna oleje).

445883.jpg

445884.jpg

445885.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
pukasinek

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 30
Registrován: 12 črc 2013, 15:41
Skútr / moto: Apache 125

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod yeaah » 06 srp 2013, 14:09

Prosim o radu.. Mam moznost koupit Keeway Outlook, je bud tri nebo ctyrlety, najeto do 1500km.. Z rodiny, je zatim trochu vyssi cena nez bych si predstavoval.. Zatim sme na 1200E, ale urcite sem schopen to dostat niz.. Nefunguje podsviceni tachometru, coz me docela zarazilo u tak nejeteho stroje.. Nevyhoda je, ze je to ze Slovenska, takze prepis a dalsi veci taky budou neco stat..
Muj puvodni zamer byl koupit asi desetilety Piaggio Liberty 125, ktery pravdepodobne jezdilo pro postu v Italii..ale melo byt za 13tKč s prihlasenim a se vsim, jenze to nevyslo (ZATIM).. V tuhle chvili bych chtel poradit, jakou cestou jit.. Rekneme, ze bych rad do 30+-tKč se vesel..

Co tak ctu o ruznych cinach, neni to zrovna nej reseni..ale zas mit precejen aspon zaruku by me docela lakalo.. :mrgreen:

Poradte jak se zaridit, samozrejmne bych chtel co nejspolehlivejsi stroj..aby to i nak vypadalo, ale nechci do toho dat vic penez.. :mrgreen:
yeaah

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2013, 11:38

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Vratas » 06 srp 2013, 14:22

Zařiď se tak, že čínu úplně vynecháš, pak ještě vynech vietnamské, taiwanské a jiné napodobeniny a zaměř se pokud možno na japonské stroje a pak na italské. Projeď si nabídky tipmoto.cz, motorkari.cz a uvidíš sám. Záleží na tom, co hledáš za kubaturu a zda máš striktní požadavek na daný rok skútra. U značkových se nemusíš bát starších ročníků, ale obecně u každého vybíraného stroje se musíš poohlédnout za jeho stavem.

Pokud máš rozmezí peněz do 30 tisíc korun, tak si troufám říct, že vybereš velice slušnou značkovou (za)jetou mašinu, která ti udělá takovou službu, na kterou čínský, vietnamský, taiwanský a jiný podobný stroj může rovnou zapomenout.

Hodně lidí tě tu možná bude ještě lámat do taiwanského Kymca, za mě ti doporučím nezařazovat ho do vybíraných modelů neboť vzhledem k ceně, která se pohybuje na stejné hranici jako u opradvdové značky ta kvalita a zázemí u těchto strojů nedosahuje té míry, kterou by měla.

Toť doporučení za mě, ale zařízení je na tobě.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod yeaah » 06 srp 2013, 14:42

Ja v podstate chtel co nejlevnejsi, ale pochopil jsem, ze funkcni za par slupek nebude.. Jenze nevim, jestli japonec nebo italie s 20tkm, (jestli neni stoceny) je uplne nejlepsi cesta..ikdyz rikas zajetej. Chci urcite 125ccm.. Umim si predstavit, ze za peknyho pocasi po Praze natocim +30km a na mensi vylet bych se taky nebal. .zalezi kdy bych koupil..
Prave nejlepsi reseni se mi zdal ten Keeway (jasny puvod, stav atd) jen ta cena..kdyby ho dal za 20tKč, tak nevaham ale tolik nikdy neslevi. O vikendu se na nem budu vozit, uvidim co dojmy...
Zitra bych rad zkusil i nakou predvadecku japonce nebo italie, ale nevim jestli stihnu.. Jenze to jsou vse stroje +60tKč a tolik do toho nechci proste dat.. Koukal jsem uz na spousta webu, motoinzerce, smoto, aukro a dalsi.. a nic moc
yeaah

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 26
Registrován: 02 srp 2013, 11:38

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod Vratas » 06 srp 2013, 15:00

Samozřejmě to musíš udělat tak, jak jsem ti řekl. Podívat se celkový na stav skútra a zblízka ho prohlédnout, projet atd. Toto se dělá při vytipování jasných favoritů z inzerátů apod.

Jinak u skútra s poctivými 20tkm si myslíš, že je to těsně před smrtí nebo jak? Nějak tomu nerozumím. Nebo bys radši viděl dva roky záruky čínského Keeway 125ccm se stavem tachometrů 00001km jak s tim šoupali po skladě?

Chápu, že český člověk chce na tachometru vidět co nejmenší možnou "únosnou" hodnotu kilometrů, ale na toto nelze hledět. Ano, je pak samozřejmě zarážející, když jsem viděl inzerát na skútra Suzuki Epicuro, ročník 98 z Itálie s natočenými 1734km nebo tak nějak. U inzerce bylo napsáno, že to měla starší paní, která ho vlastně nevyužívala, ještě ke všemu v zemi, kde je sezona minimálně 8 měsíců v roce. Tak takovým modelům se snad rozumný člověk vyhne hned, zvláště, když už od pohledu na svůj nájezd nevypadají.

Takže zhodnoť stav a kilometrů takovýchto hodnot se vůbec neboj.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod mickielli15 » 06 srp 2013, 16:09

Naprosto podepisuji to, co radí Vratas. Pokud seženeš Japonce s poctivými 20000km, tak pokud o něj bylo pečováno, čeká Tě ještě dlouhá radost. Pro informaci, na mém mám teď najeto 25000km a je to jako bych ho včera kupoval. Jen to chce poctivý a pravidelný servis, který navíc ani není tak drahý. Pokazit se může všechno, ale u opečovaného značkového skútru je ta pravděpodobnost jaksi nepoměrně nižší. Nemluvím už o dostupnosti dílů, celkovém dílenském zpracování a tak podobně. Je to tu na fóru napsáno stokrát, nebo možná tisíckrát. Vždy se najde spokojenej majitel číny, neříkám, že ne, ale už z logiky věci je to postaveno tak, jak píše Vratas.
Co se Kymca týče, tam bych se toho tolik nebál. Třeba s Agilitkou jsou tu docela dobré zkušenosti, je to myslím docela dospělej skútr... ale rozhodnutí je na Tobě :wink:
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: Čínské skůtry - vlastní zkušenosti

Příspěvekod tydeet » 06 srp 2013, 16:41

Souhlasím s Vratasem kromě jediného - taiwan není čína, zavedené taiwanské značky SYM nebo TGB nabízí stejnou kvalitu jako ital nebo japonec, bohužel i za podobnou cenu ...
Uživatelský avatar
tydeet

100+
 
Reputace: 58
Příspěvky: 141
Registrován: 23 srp 2012, 13:34
Bydliště: Praha
Skútr / moto: yamaha neos 50, honda pcx 125

PředchozíDalší

Zpět na Čínské skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků