Piaggio X9 250 vs Yamaha majesty 250

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Piaggio X9 250 vs Yamaha majesty 250

Příspěvekod ferda bikez » 24 bře 2015, 03:42

Kluci prosím o radu. Snažil jsem se o těhle dvou všechno přečíst, jenže přímý duel jsem nenašel...
Vybírám z těhle dvou, ročníky 2003, mám nabídku za celkem lákavou sumu, proto teď nereším konkurenty kteří vycházejí o hodně dráž.
Představte si hypotetickou situaci že máte na výběr z těhle dvou, stejný stav, km i cena, 2003. Co vybrat?
Mám rád japonce, vlastnil jsem jich hodně aut i motocyklů, vždycky bez problémů, jenže byli to echt japonci.

Piaggio x9 250, 00-03 by mělo mít motor honda, co mě láka, jenže zbytek je ital...
Yamaha zní japonsky celá, jenže jak jsem četl, dělá se ve francii a má italský motor minarelli...

Která je celkově kvalitnější tj. motorově i zbytek?
Která je lepší ergonomicky, konstrukčně, výbavou...

Vzhled nereším, prioritou je spolehlivost a absence všelijakých kurvítek co byli cool v motosalonu (užil jsem si s bmw gs 1200) a pak jenom votravujou život lidem co maj rádi poctivý železo. Skútr chci na víkendový kochačky krajinou, město moc ne. Skútr jsem zatím nevlastnil, jezdil jsem to jenom na dovolený v řecku a moc se mi to líbilo. Z pracovních a rodinných důvodů (každodenní řízení kočárků :D :D ) nevyužiju teď velkou motorku, proto chci levnýho skůtra, protože bude furt odstaven v garáži, ale jednou za čas si přivstanu a vyklouznu trochu na vzduch... V řecku jsem zjistil že motocyklovej absťák skvěle odstraní i rozhrkaná stará aprilie 150 z půjčovny :mrgreen:
ferda bikez

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2015, 01:49
Skútr / moto: momentálně žádné

Re: Piaggio X9 250 vs Yamaha majesty 250

Příspěvekod Jakub59 » 24 bře 2015, 08:52

Ahoj, X9 250ccm - r. 2000 jsem měl 3roky. Má opravdu motor Honda. Majesty 250 má kámoš a měl sem tedy celkem možnost je porovnat(najel jsem na Majdě i pár km). Pokusím se být objektivní( i když člověk má vždycky radši tu svojí mašinku :-) ).
Výkon: poměrně srovnatelný i když Yamaha měla trošku navrch
Výbava: řekl bych že Piaggio je na tom lépe - duální brzdy, lepší palubní PC
Ergonomie, zpracování: opět bych upřednostnil Piaggio, neřeším design - to je individuální, zpracování detailů a mi přišlo na Piaggu lepší, pohodlí při jízdě je asi podobné, Piaggio má větší kola = větší pohodlí na nerovnostech

Toť vše. Kdybys chtěl ještě nějaké podrobnosti o X9 tak se ozvi.
Jinak měla moje X9 najeto cca 74tis. km když jsem jí letos prodával a jela pořád úplně super. Z toho plyne že motory Honda jsou držáky( samozřejmě měla pravidelný servis)
Uživatelský avatar
Jakub59

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 14 kvě 2011, 18:47
Bydliště: Teplice
Skútr / moto: Honda Deauville 650

Re: Piaggio X9 250 vs Yamaha majesty 250

Příspěvekod zbyňák » 24 bře 2015, 09:22

Měl jsem Majesty 250 2 roky a teď mám 2 roky X9, ale 500-ku takže to srovnání nebude úplně férové.
Po městě se mi jezdí lépe s X9. Mám pocit, že ač je těžší tak se lépe "vede" než Majesty a ochotněji se dá naklopit. Sedím o něco výš a když se narovnám tak mám lepší rozhled.
Zase na Majesty jsem měl určitě pocit většího komfortu . Na pohodovou kochací jízdu mimo hlavní tahy bych dal přednost Yamaze. Určitě jsem měl na ní lepší pocit když jsem přejížděl podélné nerovnosti (vyjeté koleje). Nejsem moc vysoký (175 cm) a na Majesty sedíš níž, takže třeba na blátě nebo sněhu jsem se určitě cítil víc jistý na Majesty
Výhoda Yamahy - lepší dostupnost náhradních dílů, v pondělí objednáš a ve většině případů nejpozději ve čtvrtek máš. U Piaggia některé věci neřeším ve chvíli kdy je potřebuji , ale mám je v garáži do rezervy ( vodítka, válečky, řemen)
U Piaggia se určitě častěji objevují problémy s elektrikou a pokud vím tak skoro všichni byli nuceni měnit termostat.
Přesto já osobně bych dneska dal jednoznačně přednost X9.
Na Majesty (r.v.2001) jsem najel 27 tkm, na X9 (r.v.2002) mám 39tkm.
Silverwing 600 - 120000 (80000). Spotřeba 4,57l.
Uživatelský avatar
zbyňák

250+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 464
Registrován: 09 kvě 2008, 11:26
Bydliště: Praha 5 - Slivenec, +420 777 237 439
Skútr / moto: Silverwing 600

Re: Piaggio X9 250 vs Yamaha majesty 250

Příspěvekod ferda bikez » 26 bře 2015, 03:30

Díky moc za hodnocení, ano i podle jiných majitelů ty rozdíly nejsou veliké a protože jde o ojetiny, tak největší rozdíl bude hlavně v tech. stavu.
A aby to nebylo jednoduchý, tak dnes jsem zjistil že za zajímavou cenu bych mohl mít hondu silver wing 600... stojí samozřejmě o hodně více, jenže láka mě ten dvouválec, ještě je to celý honda, těžký dilema...
ferda bikez

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2015, 01:49
Skútr / moto: momentálně žádné

Re: Piaggio X9 250 vs Yamaha majesty 250

Příspěvekod zbyňák » 26 bře 2015, 06:20

Tak bych asi Ferdo neváhal ani minutu. Pokud je ten Silwer wing ve slušném stavu tak bych ho jednoznačně preferoval. Budeš sice jezdit s o něco větší spotřebou, ale to ostatní ( pohodlí, zrychlení, atd...) by mi za to teda stálo. :D
Přeji šťastnou ruku.
Silverwing 600 - 120000 (80000). Spotřeba 4,57l.
Uživatelský avatar
zbyňák

250+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 464
Registrován: 09 kvě 2008, 11:26
Bydliště: Praha 5 - Slivenec, +420 777 237 439
Skútr / moto: Silverwing 600


Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků