Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: Po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod duky5 » 02 čer 2021, 14:32

Tak tak. Vždy keď môžem, tak obchvat a smer Rakúsko :).
Našťastie už dlho som nemal krízovú situáciu, ale stále jazdím podľa pravidla - nikdy nie si na hlavnej ceste.
Honda ADV350 Obrázek

Gilera Nexus 500 Obrázek, dlhodoby priemer za cca 77 000 km
Uživatelský avatar
duky5

1000+
 
Reputace: 107
Příspěvky: 1201
Registrován: 27 kvě 2011, 17:33
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda adv350

Re: Po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod Badarala » 02 čer 2021, 15:33

Obstojné hadry vždycky pomůžou. Ještě víc pomůže počítat s chybami jiných účastníků provozu, ale zase si z toho nevyrobit psychickou poruchu... :wink:
Ani bych nespočítal, kolikrát jsem potmě kličkoval v rychlosti mezi srnama nebo brzdil či se vyhýbal jiné havěti. Kolik chybujících řidičů mě ohrozilo... Ale abych kvůli tomu přestal jezdit mě doposud nenapadlo.
Ačkoli může mít někdo opačný názor, já má za to, že univerzální řešení neexistují, protože jsme odlišné povahy, reagujeme různě, jezdíme na různých místech atd.
Takže bojíš se :?: Nejezdi. Nebo jezdi a boj se :lol: Nebo prostě jen dávej pozor a nedělej drama z toho že potkáš pár krizovek :D Nebo to udělej úplně po svém, to funguje nejlíp :)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod keto » 02 čer 2021, 17:40

Člověk toho může ovlivnit hodně, ale bohužel ne všechno a přijít k úrazu se dá kdekoli a jakkoli, semnou byli v nemocnici další dva úrazy, jeden na elektrické koloběžce, pád bez střetu s někým dalším a pád z žebříku a byli na tom hůř než já po střetu motorky s autem, ale já byl komplet v motorkářském oblečení s chrániči od hlavy až po paty a ani nikoli a to zřejmě rozhodlo a samozřejmě kus štěstí v neštěstí. Havárie se vždy na každé psychice podepíše, stačí jen jet kolem autonehody a člověk pak podvědomě jede mnohem obezřetněji, než jel ještě před chvíli.
Uživatelský avatar
keto

1000+
 
Reputace: 70
Příspěvky: 1141
Registrován: 24 zář 2010, 07:45
Bydliště: Ludgeřovice
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Re: Po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod bado » 02 čer 2021, 21:05

Koupil bych nějakou silnější motorku.Na ní těm krizovkám ujedeš.
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod šnek » 02 čer 2021, 22:01

sraldo rýny píše:1. křižovatka pod horizontem T téčko do leva. Já jedu rovně po hlavní. Z leva - z vedlejší kamion jel až do protisměru. Ostré brzdění, ABS pracovalo a mě se zdálo, že su strašně, strašně dlouhej na těch brzdách. Ale dobrý.

2. V pravotočivé zatáčce, do které není vidět, vysypaný štěrkopísek po cestářích. Hóóódně písku. Ten černý, nebyl moc vidět a bylo ho tak na tři centimetry vysoko uprostřed silnice. Schválně jsem nejel u kraje kdyby tam byl bordel a díry. Samozřejmě to uklouzlo, skútr šel k zemi - stihl jsem tam na poslední chvíli trčit nohu. Tím jsem to zachránil. Ale vyjel jsem do protisměru, kde mohlo být vymalováno.

3. Přehledná esíčka, krásně jsem si kroužil zatáčky(vzhledem k předchozímu dost opatrně) v protisměru jedou dvě auta a ten druhý, mladý blbeček v BMW, začal předjíždět z vnějška do pravé zatáčky kam neviděl, kde jsem si skoro ukáknul.


Tak určitě z takovýhle situací nemáme nikdy radost (a je jedno jestli jedeme na "babetě" nebo v plechovce. Ale tak jak to popisuješ si myslím že minimálně dvěma jsi mohl dost jít naproti (aspoň tedy já se o to snažím):

1. Pokud se mám potkat s kamionem (ale i osobákem), vždy raději počítám s tím, že bude dlouhý, udělá myšku, ... - prostě v daný moment zlehka ubírám plyn, dávám prsty na spoušť (brzdové páčky) a pokud to projde bez prekérky rychle akceleruji a mizím z místa setkání.

2. Pokud do zatáčky nevidím najíždím do ní vždy tak, jako že tam nějaký bordel bude ležet. Ta možná přehnaná opatrnost mne už párkrát zachránila od pořádného vyválení. A adrenalin si zvednu při průjezdu těch přehledných zatáček hezky na limitu . A musím říct, že ve výsledku ty příjemné zážitky z jízdy značně převládají.

3. Bohužel takovýhle situace se předvídají dost blbě. A když už se do nich dostaneme chce to nezmatkovat, soustředit se na úhybný manévr a věřit 101% svým jezdeckým schopnostem i těm našim andělům strážným.

Hodně šťastných kilometrů a nenech si ty situace vlézt do palice (v nezdravém rozměru).

P.S.: Určitě to neber jako moralizování, jen jsem popsal svoje zkušenosti.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážný anděl lítá...
Uživatelský avatar
šnek

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1192
Registrován: 04 srp 2008, 11:29
Bydliště: České Budějovice, tel.: 603 255 012
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing
Tuning / úpravy: stavitelné plexi Kappa Airstream, vyhřívané hefty Saito, kufr Givi Maxia 55

Re: Po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod HANZTD » 03 čer 2021, 10:35

kdybych přemejšlel nad tim že už se z moto nevrátim , tak nema ani cenu ji mít natož na ní někam vyjet
jasný silnice je DŽUNGLE kde po tobě každej jde , ale to právě eliminuje každej svojim chovánim , takže sednu jedu uvažuju předvídám a přispusobuju .....
bohužel i přesto to nemusí vyjít :twisted:

nicméně POŘÁD je tu ten fakt , že ne pokaždý to každýmu vyjde :!: TO MĚ ALE NEODRADÍ 8)
z APRILIA SR 50ie na SRMAX 300ie nejnověji SR\/ 850 ;-) .. + DUCATI MULTISTRADA 1260 ENDURO

NEBREČIM , MÁM ITALKY .. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII 8)
Uživatelský avatar
HANZTD

500+
 
Reputace: 97
Příspěvky: 747
Registrován: 05 zář 2014, 22:33
Bydliště: ÚSTÍ NAD LABEM
Skútr / moto: APRILIA SR\/ 850 ABS,ATC sport r.v.12 BLACK
Tuning / úpravy: AKRAPOVIČ SR\/ , Led svit , Pozičky P+Z alá USA , Tourist plexi , Hot grip , Semtam polep trikolora-sport , Giwi 55L (nouzově)

Re: Po letech opět na dvou kolech

Příspěvekod sraldo rýny » 03 čer 2021, 16:40

Včera jsem to umyl a už přemýšlím, že bych se projel :)
Nicméně, asi bych stejně přešel na něco pohodlnějšího.
Skútra teda prodám a uvidíme co dál.
sraldo rýny

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 04 čer 2018, 15:59
Bydliště: Ivančice
Skútr / moto: Piaggio Beverly 350
Tuning / úpravy: vysoké plexi Faco

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Garrett » 03 čer 2021, 18:59

Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 304
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod BurnesOldman » 04 čer 2021, 08:14

To co tady popisujete je bohužel na denním pořádku, já když se jedu projet a nesnaží se mě alespoň dva plechovkáři zabít tak mám takovej divnej pocit
BurnesOldman

100+
 
Reputace: 6
Příspěvky: 104
Registrován: 30 čer 2016, 19:46
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Carnaby 200, Yamaha Neos, Piaggio Sfera 12

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod icask2 » 06 čer 2021, 07:49

Na cestach sa jazdi podla vedomia a svedomia. Polovica vodicov nema vedomie a zvysna cast ani svedomie. No a potom to tak vyzera. Pritom by stacilo hlavne viac tolenracue voci druhym. Smutna realita SK a jak citam aj CR.

Odoslané z SM-A202F pomocou Tapatalku
icask2

500+
 
Reputace: 62
Příspěvky: 605
Registrován: 14 črc 2018, 09:39
Skútr / moto: Maxsym400; Kymco Downtown 125 abs

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 01 črc 2021, 08:49

https://www.pozary.cz/clanek/247110-mez ... a-dodavky/

podle fotek spíš menší skútr než motorka... ten blbý (úzký a rychlý) úsek kousek od Zbraslavi na Vrané.. :cry:
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod kerim7 » 01 črc 2021, 09:19

Tam je nějaká dračí zóna, ne? Tuším, že loni někde poblíž taky vyjel starší skútříkář ze silnice, jel velký kus po štěrku a narazil do nějakého stavebního stroje.

-- 01 črc 2021, 08:25 --

Jinak včera zase - jel jsem k hlavní ulici, že ji budu křížit. Z dálky vidím v protisměru auto blikat doleva a čeká a čeká. Tak je asi silný provoz, budu čekat taky, pomyslel jsem si. Dojíždím a nikde nic, tak zrychlím a v ten moment to tam pán poslal taky. Zastavili jsme metr od sebe, takže pohoda, ale to nevidí? Červený Vision, červená mikina, svítivě žlutá přilba. Byl to důchodce (nebo kandidát) a kýval hlavou na omluvu. Já zase hlavou významně kroutím, bohužel dost často. Přestávám tyto pokusy o zabití počítat, nemá to smysl.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod šnek » 02 srp 2021, 08:41

Tak jsem si dneska osobně vyzkoušel srážku se zvěří. Ráno při cestě do práce na mne vyskočila zpoza křoví srna a potom už si pamatuju jen jak jsem ležel pod skútrem. Já jsem naštěstí v pohodě (jen trochu naražený), ale šneček to schytal víc. Sice jede, ale ty plasty budou chtít asi víc než jen umýt a vyleštit :cry:

20210802 - po bouračce_df.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jezdím jen tak rychle jak můj strážný anděl lítá...
Uživatelský avatar
šnek

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1192
Registrován: 04 srp 2008, 11:29
Bydliště: České Budějovice, tel.: 603 255 012
Skútr / moto: Honda FJS 600 Silver Wing
Tuning / úpravy: stavitelné plexi Kappa Airstream, vyhřívané hefty Saito, kufr Givi Maxia 55

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod kerim7 » 02 srp 2021, 08:49

Poděl se, docela mně to zajímá. Dostal jsi to z boku nebo čelně? Fakt si víc nepamatuješ? Té srážky se trochu obávám, u nás je těch potvor skákavých hodně.
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod HonzaR » 02 srp 2021, 10:08

Hlavně, že jsi zdáv. To ostatní se opraví. Ze zvěře mám obavu víc, než z jiných rizik, to se totiž vůbec nedá předvídat...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků