Chcete žít? Jezděte opatrně !

Diskuze o čemkoli.

Chcete žít? Jezděte opatrně !

Příspěvekod Jarda » 18 dub 2007, 22:51

premyslel jsem jestli to sem mam dat.ale po uvazeni jsem se rozhodl.pokud navstivite tyto stranky tak nad nimi zamyslete protoze co by se MOHLO stat pri mensi nepozornosti.vlastni zkusenost je nejdrazsi coz bych radeji o tom nemluvil.proste mikrospanek jsem mel jednou a doufam ze uz naposled a dodnes me to stve.nic se mi nestalo jen plasty to odnely ale zazitek na cely zivot.jakmile pootocim klickem tak si na toto vzdycky vzpomenu.proto jezdete opatrne hlavne ve mestech kde jsou nevyspytatelny deti ktery nikdy nevite kdy se kde objevi za kterym rohem ci zatackou nebo nedejboze vbjehne primo pod kola.dost lidi jezdi jako prasata vidim to denne tak vim o cem mluvim.ikdyz je ta rychlost nekdy lakava tak myslete na tyto stranky.


NIKOMU NEFDELAM REKLAMU ALE JDE PRECE NEJEN O NAS ZIVOT NEMYSLITE?

jen zlomek ukazky co tim mam na mysli.

http://www.chcizit.cz/videa/jezdete-pomaleji.html

http://www.chcizit.cz/videa/jezdete-pomaleji2.html


jinak komplet je na

http://www.chcizit.cz/
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod freerider » 19 dub 2007, 08:16

JJ pěkný videa. Já na silnici nevěřím nikomu. Musíš předvídat co bude a né co je
Piaggio NRG AC Hebo alu I, Yasuni scooter R, Motoforce racing, C4, dellorto 21 black, varec Hebo, kevlar řemen, vložka Malossi, vylepšený airbox, černá kontrastka, teploměr Koso II, tryska 88, diody na masce, dělá se nádech na chlazení http://www.nrg.tym.cz
freerider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Piaggio NRG 50
Tuning / úpravy: Modrý led diody,laďák ten musí b

Příspěvekod Marios » 19 dub 2007, 15:56

Jojo souhlasím s váma ;)
Člen Scooter Clubu NM
Marios

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2420
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Hodonín
Skútr / moto: YAMAHA T MAX
Tuning / úpravy: Vše Origginál

Příspěvekod skopi » 19 dub 2007, 16:25

Jardo, osobne jsem velice proti takovymto clankum! Nemam rad lidi co si hrajou na soudce!
Benelli Velvet 150 - stavba

Válec Top Performance 160 ccm
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Příspěvekod Daelimek » 19 dub 2007, 16:58

Těchto témat není nikdy dost,rozhodně se připojuji,jen lze dodat,že právě my skútraři jsme za cyklisty ta nejohroženější skupina co po silnicích jezdí,takže opravdu opatrně...!!! ;)
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod Jarda » 19 dub 2007, 20:15

[quote=skopi]Jardo, osobne jsem velice proti takovymto clankum! Nemam rad lidi co si hrajou na soudce![/quote]

spatne jsi to asi pochopil.nehraju si na nic a uz ne na soudce.jsu na silnici denne tak vim jak nekteri ridici hazardujou nejen s vlastnim zivotem ale i s temi ostatnimi co jsou zrovna pobliz.jedna nedavna osobni zkusenost co dodnes nechapu.jeli jsme s autem ve meste padesatkou jako vetsina ridicu kdyz v tom nas pred neprehlednou dvojitou zatackou nas i ostatnich asi osm aut predjel favorit ve kterym byl ridic a dve nebo tri deti.co k tomu dodat kdyz s detmi takhle riskuje.asi po 800 metrech jsme odbocovali z hlavni kde za touto krizovatkou je kratky kopecek a nasleduje levotociva zatacka ktera jede po hrazi rybnika.svodidla zacinaji podle zakona takze kdo jede normalne jak ma podle znacek kde je v miste dokonce i 70 km maximalni rychlost tak tu zatacku vybere.ti ostatni maji smulu.jako i tento ridic ktery to proste nezvladl coz se dalo cekat ze daleko nedojede podle jeho stylu jizdy.po prijezdu zpet na podnik jsme se dozvedely ze hasici to auto nemohly vytahnout tak jim to trvalo o neco dele.ale nikomu se nic pry nestalo na stesti pro tentokrat.a to mam na mysli proc jsem toto tema zalozil.pokud se chces zmrazit a potlouct tak tahni ze silnice a tam si natluc jak je libo ale nas ostatni laskave vynech rikam kazdymu kdo se o tom jenom zmyni.kdo mne zna tak vi proc.jinak s predchozim Daelimek ma taky pravdu proto pokud mozno opatrne.jeste kdyz jsem podnikal tak jsem jezdil denne a nebylo tydne kdy jsme videly sanitku ci cerny havrany stat na krajnici a o par metru byl vrak v ruznych polohach.kazdy pribrzdil to da rozum ale asi po km opet daly cihlu na plyn a spechaly kdovikam.kdyby to bylo mozny tak bych o tomto mluvil a ukazal nektery i fotky uz pri autoskole protoze tam to vse zacina.znam dost mist kde auto narazilo do stromu nebo neceho pri velky rychlosti.byly tam jak mladi tak starsi.dokonce i policajt to chudak odnesl.a ty mista jsou pouze v okruhu kolem 30 km od myho bydliste.proste je to kruty ale jak rika jeden znamy POKUD NEJDE O ZIVOT JDE O H...O.ale tady prave jde o zivot a vetsinou o ten nas.to jenom na okraj.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod freerider » 19 dub 2007, 21:56

Právě předevčírem nás málem sestřelila audina kdybych se nepodíval do zrcátka tak už jsem třeba tenhle příspěvek nemusel psát B) Takovýchle článků není nikdy dost :rolleyes:
Piaggio NRG AC Hebo alu I, Yasuni scooter R, Motoforce racing, C4, dellorto 21 black, varec Hebo, kevlar řemen, vložka Malossi, vylepšený airbox, černá kontrastka, teploměr Koso II, tryska 88, diody na masce, dělá se nádech na chlazení http://www.nrg.tym.cz
freerider

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 44
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Pardubice
Skútr / moto: Piaggio NRG 50
Tuning / úpravy: Modrý led diody,laďák ten musí b

Příspěvekod mrokar » 20 dub 2007, 10:59

Ani vodici v plechovkach, ktori vlastnia skuter, si neuvedomia, ze skuter ma OVELA slabsie brzdy, ako on na plechofke... Vidno na nich, ze "este to stihnem, ved ten skuter je slaby"... Tragedia je v tom, ze on ma len pokrcene plechy, kym skutrista lezi na jeho kapote, popr. na ceste.. :(
A Jardo, policajt nie je nikdy chudak - on od teba pyta pokutu, pokial nieco spravis zle! Ale ked on spravi to iste, je chudak? (Jedine vtedy, ak doplati na ineho debila...) ...
Naposledy upravil mrokar dne 20 dub 2007, 11:05, celkově upraveno 1
Keby nieco, na inych forach som aj mPershing...
Obrázek
Uživatelský avatar
mrokar

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 421
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: ZV
Skútr / moto: Burgman AN250

Příspěvekod Jarda » 20 dub 2007, 23:33

jo souhlasim s tebou.opakovani je matka moudrosti mam na mysli s temi nehodami.
728 950 720
Uživatelský avatar
Jarda

1000+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 1110
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Týn nad Vltavou
Skútr / moto: Burgman 650

Příspěvekod Daelimek » 22 dub 2007, 11:14

Já jsem viděl včera motorkáře,co si také málem lehnul na silnici,před mým barákem zastavovala u krajnice ženská s autem,že vyloží děcko a jakmile vyjížděla (blinkr samořejmě asi nezná) objížděl jí borec na Varaderu,borec zmáčkl brzdy a málem letěl,ženská si ho vůbec nevšimla a jela v klídku dál,já bych jí vytroubil jako něco,takový p*** mám fakt rád kua :mad: :mad:
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod skopi » 25 dub 2007, 18:02

To, cos vyse, Jardo, popisoval, to byl presne muj pripad (s autem) - jen s tim, ze sem si jel svuj stylek - 120-130 km/hod.po rovne silnici a samozrejme, ze se chytne vul s turbokamnama a zacne mi honit. Udelal sem tu chybu, ze sem se na nej nevyprd - a dopadl sem jaks vyse popisoval. Zaroven jsem se poucil - uz se nechytam a nechavam je ject, abych je vyprask nekde kde to de.
Se skutrem sem taky bouchnul, to byla moje chyba. Brzdy na skutru mam daleko lepsi nez vetsina "plechovek". A na skutru mi nikdo nesejme, vzhledem k me SPZ. Protoze by si dost zkomplikoval zivot.

Vy nikdy nemate chut si poradne rychle zajezdit?? Ani ste nemeli? Tak to si kupte volsky potah!ten je pro Vas akorat! Jede pomalu, je velky, pohodlny, malo zere, neudela kravinu - vul se ti na sebevrazdu neposle.

SILA VLADNE!!!na silnici. Pochopte to uz jednou a prestante brecet na forech, ze se nejezdi jak ma. Pripomina mi to totalitu, kdy strejdove se zamastenejma klobouckama bonzovali na auta, ktera nejezdila podle predpisu. Ono se to neodpise. Kdyz nekdo jede rychlejc, tak at si jede, je to jeho volba a pravo. A pokud se ten samy clovek o kus dal vyboura, pak ja mu vzdycky pomuzu/mozna si z nej udelam pr...., ale pomuzu. Neodsoudim ho. Na tyto veci mame POJISTOVNY, ne??

Tve doporuceni je sice pekne, ale obsahove prazdne. Pokud uz se "diky" rychle jizde dostanu do maleru, pak taky musim spravne zareagovat...a pokud nekomu chybi ten pud sebezachovy, pak se stejne drive nebo pozdeji proste nekde vyseka. Takovy je zivot, tak se s tim smirte. Hlavne budte svoji!

Honza Skopek
Naposledy upravil KYBLOS dne 27 bře 2013, 17:31, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
Benelli Velvet 150 - stavba

Válec Top Performance 160 ccm
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Příspěvekod skopi » 25 dub 2007, 18:18

Nechci, abych vypadal jako nejaky silnicni pirat, to nejsem, jedu pod pade automaticky, kdyz mam okolo sebe vice lidi, zastavuji na prechodech co to de, okolo skol take jezdim dost langsam, skolku pustim radej hned, treba zastavim a zablokuji ostatni, MHD delam prostor, ale jakmile vidim prazdnou silnici nebo vic pruhu tak to proste sviham rychleji - podle situace - mam rychlost rad, nezdrzuji ostatni - a tim delam silnici vice "prazdnejsi" a uvolnenejsi. Ekologove by taky zajasali - rychlejsi jizda na vyssi prevodovy stupen produkuje mene emisi. takze tak, no...

Skopi
Benelli Velvet 150 - stavba

Válec Top Performance 160 ccm
skopi

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 177
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň - Radčice
Skútr / moto: Benelli Velvet 150

Příspěvekod marioX9 » 25 dub 2007, 21:36

Já teda nevim Skopi ,ale ne každej na tu rychlou jízdu má.Ať už je to momentální stav mysli nebo i někteří přeceňují svoje plechovky s ohledem na jejich stáří a technickej stav.Ne každej kdo si to maže se plně soustředí na jízdu.Před chvílí jsem se vrátil z projížďky venku nádherně, jedu si pěknou vlnitou silničkou a proti mě ko*ot ve 2kovim golfu, jel jako magor a něco hrabal po autě.A byť mám stroj mohutnej jako hovado neviděl mě a naposlední chvíly se mi dekoval z pruhu a málem skončil ve škarpě.Já viděl že jede divně ,ale co naděláš kam uhneš na úzký silnici?"Nezdržovat" provoz ano ale vocaď pocaď. B)
B650 EXECUTIVE K5 - (EX - PIAGGIO X9 250 EVO - JEZDÍ UŽ TEĎ PO BUDĚJICÍCH TAK AŽ JI UVIDÍTE TAK JI POZDRAVUJTE :-) )
Uživatelský avatar
marioX9

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Karle Varle
Skútr / moto: B650 Executive K5

Příspěvekod Vlady » 20 kvě 2007, 19:37

Ja sa snažím jazdiť hlavne po meste tak že každá plechovka je potencionálny problém ale mimo mesta je to už len o tom že nejdem jak blázon tam kde to nepoznám neletím do zátačky ak do nej nevidím a pod...ale samozrejme sa nedá vždy a všade ísť tak aby som stihol zastaviť ak dakto iný urobí chybu a zostrelí ma... a to je to riziko ktoré sa nedá vždy eliminovať na nulu pretože ak by sa to dalo tak jazdíme všetci po ceste max 50 a pred zátačkou a križovatkou len 20..... a to by potom nebolo o jazdení ale o brzdení. Scootru zdar a bez nehody!!!!
Suzuki Burgman 400 K8.
Uživatelský avatar
Vlady

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 77
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Bratislava-SK
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K8
Tuning / úpravy: Givi posuvné plexi,valčeky Dr.Pulley,Malossi kevlar remeň. nejaké LEDky v kufri a tak....

Příspěvekod Jouda » 20 kvě 2007, 19:44

JJ s timhle souhlasim ..... na jednom moc peknym stroji (myslim, ze to je Honda F6C) je uz z vyroby primo u riditek "Ride hard - ride smart" a ne ze se budem vsude plazit jak sneci to riziko tu jaksi je furt, ale jasne, ze ho to nechce neprimerene zvysovat.
Uživatelský avatar
Jouda

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 246
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Aprilia SRV850 ex GP800
Tuning / úpravy: Rychly pruhy na zakryti skrabancu :))

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron