Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Diskuze o čemkoli.

Chcete opravu kvalitní a výkonnou svítilnu? Nakažlivé!

Příspěvekod mickielli15 » 29 srp 2012, 23:34

Než začnu, chci říci, že toto dávám již na několikáté fórum a vždy to rozpoutalo plodnou diskusi. Na tomto fóru se jak koukám budu pohybovat často, protože jsem spadnul do stejné "kaše", jak vy všichni.
Já se válím ale ještě v několika dalších kaších, a jedna z nich je oblast výkonných LED svítilen. Od malinkých kanónků na 1xAAA na klíče, které překvapují výkonem až po monstra na speciální baterie, které přesvítí v některých ohledech auto... jsem sice muzikant, ale mám prostě ještě několik "nemuzikantských" koníčků... :lol:
Myslím, že svítilna a skůtr jde dohromady. Proto sem dám toto. To abysme neutráceli jen za motodoplňky :lol:
Kdybyste chtěli OPRAVDU kvalitní a silnou svítilnu, ať už na AA baterie nebo na spec. lithiové, doporučuju velmi fotonmag forum, ale upozorňuju, že jakmile k těm svítilnám přičichnete, bude vás pak možná bolet peněženka, mě už to potkalo a přivezl jsem si z USA baterku s power-LED 12W CREE diodou s výkonem 640 lumen, což už je slušná porce světla.
Ale můžete mít třeba na dvě tužkovky od Fenixu s výkonem 200 lumen (15cm, 2.5hod. výdrž na max 70hod na min.,, 6 módů svícení/stroboskop/SOS/3 režimy výkonu/vodotěsnost do 10m... atd..), což je taky paráda, dnes jsou power-LED diody opravdu někde jinde než před pár lety a žádná žárovka ani xenon/krypton už dnes power-LEDkám nemůžou být ani trochu soupeřem (mluvím o oblasti ručních svítilen)... Samozřejmě HID svítilny jsou stále ještě výkonnější, ale už jim také začíná zvonit hrana a to díky vyšší spotřebě, nižší účinnosti a jiným, v ručních svítilnách omezujícím technickým specifikům, prostě hodnota lumen/watt mluví pro power-LED a zanedlouho budou doslova všude. I dnes už poměrně starší power-LED CREE Q5/R2 mají až 114 lumen/watt (dnes již běžně přes 130lm/watt), což žádná žárovka nemá šanci ani napodobit :-)... tím nemyslím světla do aut, tam LED teprve přichází... ale máme se na co těšit.
To, že mám na klíčích Fenix L0D na 1xaaa (mikrotužka) za 1200kč s výkonem 80 lumen je jen důkaz, že jsem ztracený případ. Na druhou stranu toho moc lepšího na 1xaaa neexistuje... tato 7.5cm mrška hravě přesvítí velkou Maglite na velké "D" baterie - buřty!

Kdybyste chtěli poradit s výběrem svítilny, rád pomůžu/poradím, ne všechny jsou samozřejmě tak drahé, ale pokud byste chtěli něco, co má třeba desetinásobný výkon oproti těm různým "14-LED svítilnám", které mají obyč. 5mm diody, jsem k službám...

... tady je třeba moje recenze u nás sehnatelné FenixTK30, která má opravdu veelmi dobrý dosvit:
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=962
nebo té mojí Wolf-Eyes 640 lumen:
http://forum.fotonmag.cz/index.php?showtopic=364, ale to už je taky minulost, ta je ale na speciální baterie se speciální nabíječkou, ale jak říkám, lze sehnat svítilny na AA nebo AAA baterie, tam je výkon do 220 lumen, což je taky dost světla třeba i na kolo (pouze na silnici, do terénu je lepší aspoň 500 lumen a víc).

Těchto power-LED svítilen je velká spousta, některé mají široký světelný kužel pro osvícení většího prostoru, jiné mají světelný kužel extrémně úzký pro maximální dosvit... jen si vybrat... některé mají i zoomování pro plynulou změnu světelného kužele... atd atd...

No, nějak jsem se rozpovídal, tak budu končit. Jakékoliv dotazy zodpovím v rámci možností.

... jinak ... nejsem žádnej dealer, což na fotonmagu i pochopíte.... jsem jen nadšenec, kterej má rád kolem sebe spoustu světla.
mimochodem, na 2ks tužkových je výborný toto:
http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led-svitilna-fenix-ld22-premium-cree-r5/prod_606.html,
na 3ks AA třeba toto:
http://www.svitilny.eu/svitilny-olight/led-svitilna-olight-s35-baton/prod_293.html,
a na 4ks (opět výkonem nahoru) třeba tato:
http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led-svitilna-fenix-ld41-u2/prod_655.html
vynikající, leč drahá hračka na klíče (1xAAA):
http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/baterka-fenix-ld01-premium-cree-r4/prod_383.html
její ekonomická varianta, která nesvítí o moc hůře (zapomeňte na různá kovová svítítka na klíče, toto má skoro 80 lumenů):
http://www.svitilny.eu/svitilny-itp/led-svitilna-itp-a3-eos-upgraded-edition-aaa/prod_101.html
nebo je libo brutální dělo? prosím, ale jen s ochrannými brýlemi: :mrgreen:
http://www.ledshop.cz/led-svitilna-xtar-s1~z4895.html
atd atd :-)

... samozřejmě existují i kopie těchto špičkových LED svítilen (většinou na dealextreme a podobně), ale s kvalitou je to pak otázka, ale dají se najít slušný kousky za daleko méně peněz. O tom se radíme třeba právě na fotonmag fóru... Jen tam pak není vodotěsnost, záruka atp. Takže kdyby byly dotazy, rád odpovím... :)

___________
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod KYBLOS » 29 srp 2012, 23:49

Tak já do toho určitě blázen nejsem. :roll: Jen uvedu, kterou svítilnu mám na kole a samo jí používám i pod stan apod.
http://www.ledlenser.cz/?node=detail&id=P7
Bohatě mi stačí a určitě nepotřebuju víc světla. Nechci přeci žárem své svítilny upálit křídla komárovi na marsu :mrgreen:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod mickielli15 » 29 srp 2012, 23:55

No, blázen do toho nejsi, ale svítilnu máš už slušnou :-) LED-Lensery jsou známá značka a specializují se právě na zoomovací svítilny. Ono světlo ze zoomovačky (hlavně v konfiguraci "min-zoom", tedy doširoka) jsou dost specifické, to světlo je úplně rovnoměrně rozložený, bez středu, ale jinak jsou zase parádně univerzální a když potřebuješ, zaostříš si do dálky a je to. Každopádně, pěkněj kousek! :) Já věděl, že i tady budou lidi, co už mají světelnou výbavu hodnou dnešní doby :)
Naposledy upravil mickielli15 dne 05 zář 2012, 09:07, celkově upraveno 1
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod StuntJ » 30 srp 2012, 07:13

Já mám na kešování čelovku od Fenixe :
http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... d_447.html
A z té jsem nadšený jak malé dětsko. Vyzkoušel jsem hodně čelovek, ale tahle je naprostá špička. Malé, lehké, na jednu tužku, paráda ... :mrgreen:
Do sm mě láká udělat si radost ještě :
http://www.kronium.cz/led-svitilny-feni ... d_655.html
ale zatím jsem odolal :mrgreen: :mrgreen:
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod mickielli15 » 30 srp 2012, 09:08

Tuhle čelovku mám pořád v kabeli. Je prudce použitelná naprosto kdekoliv. Zrovna jsem s ní před pár dny po setmění čistil filtr variátoru, respektive odmontovávál... jak říkáš - je super, je zaostřená i pěkně do dálky, ale difuser to na blízko jistí :) A Fenix je prostě kvalitativní jistota.
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod StuntJ » 30 srp 2012, 10:23

Jediné co mě u té čelovky mrzí, je to že není z hliníku,ale co i tak je parádní :mrgreen:
Já si momentálně v práci hraji s brzdovým světlem do kufru na PCX a dnes došli LEDky s drivery :
DSC_1203.jpg

doufám že už budu vidět :
DSC_1204.jpg

možná to bude pracovat na nižší výkon, přeci jen už je to docela síla :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod Simson » 30 srp 2012, 13:11

Jo, dnes jsou na tom už diody pěkně daleko. Já nejsem zas nějaký blázen do toho (naštěstí, už tak jsem rád, že mám za co koupit benál) ale nedávno mi známý ukazoval nějakou svítilnu, s tou optikou, a docela se mi to zalíbilo, ale jelikož moc "ručně nesvítím", přemýšlím o přídavném LED světle na skútra. Díky tomu, že to není prostorově náročné, a přitom je to výkonově dostatečné, je to velice zajímavé. Až zas dostanu v zimě náladu kutit, asi si někde seženu pár ledek, a zkusím si vykutit to světlo. Vono se vcelku hodí, přecijen skútr svítí nic moc, a když jedu v noci po děravé cestě, určo se hodí mít navíc čudlíček, který mi po zmáčknutí prosvítí krásně povrch silnice. Díky tomu ,že to je mrňavé, není problém to schovat tak, že na TK si nikdo nic nevšimne. :D
Není motorkář ten, co jezdí na hlučným Hárleji proto aby si ho lidi všimli, ale ten, kdo jezdí srdcem, třeba na babettě či skůtru.
Uživatelský avatar
Simson

100+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 203
Registrován: 10 zář 2011, 11:43
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Piaggio Sfera 125, Hero Winner 50, Yamaha Jog RR
Tuning / úpravy: Snad nějaké budou časem

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod TUNER » 30 srp 2012, 15:17

Na to aby mi ležela baterka za 2000 v šuplíku,tak na to jsem asi už starej..... Koupil jsem za 250 nějakou obyč ledkovou a na občasný použití na závodech nebo povalování se v kastlíku auta bohatě stačí ;-)
Myslim že je to tahle... http://www.ges.cz/cz/led-svitilna-tor-e ... 03185.html
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod saimon1 » 30 srp 2012, 15:32

Já si loni koupil tuto: http://aukro.cz/policejni-baterka-50w-xenon-nejnizsi-cena-i2597316678.html
a svítí, jak šlak. Doporučuji :wink:
Jinak to 50W nehleď ale svítí fakt dobře do dálky.
Naposledy upravil saimon1 dne 30 srp 2012, 19:11, celkově upraveno 1
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod TUNER » 30 srp 2012, 17:12

Jj,50 w ... dobrej fake )))) Ono už když je na tom nápis "POLICE" tak je jasný kam taková hračka patří......na polici ;-)
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod Vratas » 30 srp 2012, 17:19

Já osobně jsem věrnej svítilnám Mag-Lite 3D a 4D jak s diodou tak bez ní s klasickou kryptonkou (někdy je lepší než dioda). Navíc to může výborně posloužit i jako podpěrný či úderný a obranný prostředek. To asi s baterkou na klíčích neudělám :mrgreen:
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod StuntJ » 30 srp 2012, 19:26

TUNER píše:Na to aby mi ležela baterka za 2000 v šuplíku,tak na to jsem asi už starej..... Koupil jsem za 250 nějakou obyč ledkovou a na občasný použití na závodech nebo povalování se v kastlíku auta bohatě stačí ;-)
Myslim že je to tahle... http://www.ges.cz/cz/led-svitilna-tor-e ... 03185.html


To je jasné, pokud to nevyužiješ, je ti takové světlo k ničemu. Já si vybral primárně čelovku, protože na geocaching se hodí volné ruce :mrgreen: , k tomu mám 1W superhypermefa baterku z Li*lu, trá mě stálé 100,-Kč. Ale mám rád kvalitní a funkční věci, tak po tom pošilhávám :mrgreen:
Jinak světlo se povedlo, teď už si lidi snad všimnou že brzdím, či stojím na křižovatce :mrgreen: , zatím to mám na 2/3 výkonu, možná to ještě přisolím ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Život je jak bonboniéra, nikdy nevíš, co ochutnáš

PCX 125/2011 papá :
Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
StuntJ

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 638
Registrován: 25 říj 2011, 00:04

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod tatík » 30 srp 2012, 20:07

mě se po mnohaletém výzkumu,kdy má člověk baterku někde v autě a potřebuje ji dvakrát do roka a ona jak na potvoru nesvítí :evil: nebo jen tak žmurká :roll: velmi osvědčila baterka s kličkou. :idea: Když už ji náhodou potřebuju,chvilku točím kličkou :| a chvilku svítím. :wink: Nesvítím dlouho a neoslňuji,zato svítím pokaždé,když potřebuji. :idea:
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod TUNER » 30 srp 2012, 20:14

Tatíku zkus články s nízkym samovybíjenim....;-) http://www.kronium.cz/baterie/sanyo-ene ... d_436.html
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: chcete opravdu kvalitní, VÝKONNOU svítilnu? Pozor nakažl

Příspěvekod mickielli15 » 30 srp 2012, 21:29

jojo, eneloopy se vybíjí velmi pomalu. Ty jsou asi nejlepší volba v AA/AAA.
SH 300i najeto 70000km
Uživatelský avatar
mickielli15

500+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 571
Registrován: 05 dub 2012, 01:33
Bydliště: pár km od Brna na sever :-)
Skútr / moto: Honda SH 300i 2011
Tuning / úpravy: Nechci do toho Hondě fušovat :-))

Další

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků