Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod prostě Míra » 09 lis 2021, 12:33

Já teda nechci dělat hrdinu a troubit na všechny strany svou genialitu a bezchybnost, raději bych tedy měl mlčet a nic nepsat :mrgreen: ale to by tu byla nuda

Koukáme na stejný video??

Motorka úhybný manévr zvládla mnohem lépe až v momentě, kdy ji ten "motorkář" opustil.

Vždyť stačilo nejet v nepřehledném úseku jako kretén. Tvl. Odbočuje auto vlevo, on ho podjíždí zprava celkem rychle. Přes auto nevidí doleva, ten v dodávce nevidí jeho. Z motorkarovy strany naprosto žádná kontrola situace, křižovatka plná cervenejch šipek, pruhů, aut, on to valí jak tydyt a když už dojde na akci, tak sundá nohu že stupačky :mrgreen: takhle zajela moje paní na Stadionu do křoví, se to pod ní rozjelo a ona sundala nohy ze stupaček :mrgreen: ... Srry, vy se v takové situaci nerozhlizite? Nebrzdite dokud se nepresvedcite, že frajer dává přednost???
Dyť se to učí v autoškole, že se máš přesvědčit, že řidič odbočuje a ne jen čumět na blinkr, že se máš přesvědčit že ti dává přednost a ne si to jen přečíst na značkách...
Já v téhle situaci brzdim i v autě, jako sorry, tam žádnej impakt nehrozil, stačilo buď v klidu dobrzdit nebo zpomalit a vyhnout se. Jak ukázala samotná motorka, jen co jí ten frajer přestal poroučet. Hlavně že vozí třásně a válce a kufry a je to velkej motorkář. Sorry.

Edit
Za svůj příspěvek se stydím, na silnici na tom jde vždy o život a nikdo nevíme, za jakým rohem a v jak debilni situaci to na nás čeká. Jsem rád, že má pan energii skákat v křižovatce po nehodě.

Ale nic to nemění na tom, že to celý způsobil on sám a že zjevně svému stroji naprosto nevládne..
prostě Míra

50+

Reputace: 13
Skútr / moto: Hercules SR125

Příspěvekod kerim7 » 09 lis 2021, 12:46

Míro, v klidu, zpomalit před křižovatkou, kde je nějaký provoz, to zas taková genialita není. Mám to taky tak jen s tím, že většinou ani není potřeba brzdit, stačí dát včas ruku nebo nohu z plynu. (Brzdí srabi :-).)
Taky si myslím, že on tu dodávku vidět musel, na moto jsem prostě výš než běžné auto. Ale byl v zákrytu, takže z něj mohla být vidět třeba jen hlava. Je potřeba mít reflexní přilbu, i když to není v módě. A ještě si vzpomínám na jeden dialog z pohádky, tuším Lotrando a Zubejda:
Už jedou? Nejedou. Podívej se pořádně! Jedou? Jo, už jedou. Vidíš, když se podíváš pořádně, tak jedou!
Mě se tenhle slovní humor líbí a tady to nabírá realistický rozměr. Stačí se podívat POŘÁDNĚ.
kerim7

500+

Reputace: 60
Skútr / moto: Honda Vision, SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Příspěvekod Mirus1 » 09 lis 2021, 13:18

No já nevím,pouštěl jsem si to video asi 20x a žádnou chybu motorkáře nevidím.Ba naopak,pokud by to nechal tak a nepoložil to,tak je hotovo. V dané situaci si tímto duchapřítomným manévrem zachránil možná i život zranění určitě. Ubrzdit to v žádném případě nešlo,vyhnout taky ne a ABS by to zachránilo jenom pokud by měl motorkář o něco více času a místa. Ta reakční doba na to co v této situaci udělat byla v řádu milisekund,udělal to jediné,co mohl v dané chvíli udělat,udělal to a taky to dopadlo ještě relativně dobře.
Všimněte si 3tí sekundy videa,kdy motorka, auto odbočující vlevo a dodávka jsou v jedné rovině,smůla,takže dle mě tu dodávku motorkář asi pořádně neviděl. Jedině co bych mu teda vytkl je,že u takové křižovatky měl více předvídat,to jo..
Nic to ale nemění na tom,že ten osel v dodávce jel jako by byl na hlavní.Jel stále stejnou rychlostí a určitě nečučel nalevo ani napravo.Ten by potřeboval dostat tučný flastr,veškerou škodu zaplatit a sebrat i řidičák..
Co by se asi stalo,kdyby tam místo motorky jel kamion je každému asi jasné...

A poslední věc k prostě Mírovi,měl bys jít na oční vyšetření,protože ty tvoje bláboly,kdy vlastně dáváš vinu jenom motorkáři jsou fakt mimo mísu.Žádnej impakt nehrozil,stačilo v klidu dobrzdit nebo zpomalit,vážně?? :roll: a.t.d.
Že jsi se nezmínil vůbec o dodávce,že to zavinil jednoznačně on,křižovatka je naprosto přehledná a žádné červené šipky tam nevidím.
Mirus1

750+

Reputace: 189
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Příspěvekod prostě Míra » 09 lis 2021, 13:35

On to nepoložil, on z toho spadnul, protože sundal nohu ze stupačky. Motorka míjí dodávku nikoliv těsně, ale s docela velkým odstupem.

Nějaký značky (šipky? Už na to koukat znovu nebudu, také jsem viděl 20x) vidím v té zatáčce odkud jede dodávka. Rozhodně mi říkají, že mám dávat pozor, ať tam jedu odkudkoliv.

Samozřejmě že nedal přednost ten v té dodávce.

Nijak to neubírá na vine toho motorkáře, protože na motorce tě značka neochrání. Jen tvá předvídavost a způsob jízdy "za ostatní".

To víš, když brzdis v poslední chvíli, je to takhle. Proto říkám, že je to chyba motorkáře.

Kdyby z toho nespadl, tak mohl brzdit další metry. On tu motorku při pádu odbrzdil a ta stejně elegantně dodávku objela, tak kdyby brzdil lépe a nesudaval nohu ze stupačky tak na tom mohl klidně sedět. Ale vůbec se do toho neměl dostat, chyba je, že tu křižovatku neřešil a jel jako svrchovaný pán.

Nejsem pojistovak ani dopravák. Vinu řidiči dodávky můžeme dát za nedání přednosti, ale za to, že si frajer rozbil motorku a situaci nezvládl nese on sám. A my ostatní jako motorkáři se snad poucime ve smyslu toho, že své vlastní chování za jízdy přizpůsobíme, třeba i tomu, když nám někdo nedá přednost.
Kdyby mu ta dodávka tu motorku chroupla, ale sakra vždyť dodávka odjíždí ze záběru a motorka ji velkým obloukem objíždí. Já slepej nejsem.
prostě Míra

50+

Příspěvekod Citelis » 09 lis 2021, 13:55

No nechci Vám to kazit, ale brzdové světlo na motorce se rozsvítilo tak 2 metry za fábii, takže začal brzdit ještě před tím než minul fábii, až když bylo evidentní, že ten v dodávce opravdu nehodlá zastavit, tak za to vzal, podjelo mu přední kolo a spadnul z motorky ... Takže bych řekl, že situaci přečetl dobře... jen se musí ještě naučit, že nejhorší co lze na silnici potkat je "řidič bílé dodávky" a tak k tomu i přistupovat
Citelis

100+

Reputace: 33
Skútr / moto: Honda PCX 2015

Příspěvekod prostě Míra » 09 lis 2021, 14:13

:mrgreen: já se omluvil už ve svým prvním příspěvku, že k tomu vůbec něco melu.

S tou brzdou máš pravdu, dokonce je vidět, jak výrazně zpomalil. Ale kdyby z toho nespadl, mohl ho stejně v klidu minout.

Vám se to nestává při každý vyjížďce, že vám někdo nedá přednost? Že musíte řešit provoz za ostatní?? Mně úplně denně
Na skútru bývám považován za cyklistu u kraje a ne za součást provozu :mrgreen: to s sebou ty situace vyloženě nese
prostě Míra

50+

Příspěvekod keto » 09 lis 2021, 15:06

Už tu toho bylo napsáno hodně a souhlasím s tím, že se to dalo ustát bez pádu, ale na druhou stranu je zde jasný viník dodávka, pravidla jasně hovoří, že někdo, kdo jede z vedlejší nesmí v žádném případě nikoho na hlavní ohrozit a tady tohle jednoznačně ohrožení bylo, nelze jaksi předjímat, že každý je závodník a situaci ustojí.
keto

750+

Reputace: 43
Skútr / moto: Forza 350, NC 700X, SH 300i, Aprilia Scarabeo 200i

Příspěvekod josuk » 07 pro 2021, 11:26

desiva srazka.jpg

trochu mě rozesmálo, čemu noviny říkají "motorkář" a čemu "děsivá.." a o vině mají taky hned jasno.. 8)
celé video z idnes https://tv.idnes.cz/zahranicni/kamery-zachytit-desiva-srazka-dva-motorka-motorkar.V211129_163103_idnestv_ande
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
josuk

1000+

Reputace: 564
Skútr / moto: zimní X Max 250 a letní Xciting 400
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Příspěvekod Winterwolf » 20 pro 2021, 06:16

Uklizeno...
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Winterwolf

Moderátor

Reputace: 193
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Příspěvekod Winterwolf » 04 kvě 2022, 16:54

Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Winterwolf

Moderátor

Reputace: 193
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Příspěvekod goes » 04 kvě 2022, 18:38

V dechu a zile bude rozdil. Ale jinak “borec”
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

500+

Reputace: 17
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Předchozí

Zpět na Volná diskuze

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek