Výběr maxi skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr maxíka

Příspěvekod denoo » 10 říj 2016, 17:16

Ked lepsie tak novy burgman 650 :) ale sak ide o sumu aku investujes. To je rozhodujuce
Suzuki BG 400 K9 chorvatsko 2011 na skutru 2400km
Uživatelský avatar
denoo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 359
Registrován: 10 dub 2009, 10:49
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K9
Tuning / úpravy: ziadne

Re: Výběr maxíka

Příspěvekod Petel » 10 říj 2016, 19:41

denoo píše:Ked lepsie tak novy burgman 650 :) ale sak ide o sumu aku investujes. To je rozhodujuce


Burak uz je hrozne tezkej, precijenom bude 70% jizd po meste do prace
Uživatelský avatar
Petel

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 07 říj 2016, 09:45
Bydliště: Zdiby
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500GT

Re: Výběr maxíka

Příspěvekod denoo » 10 říj 2016, 20:59

Tak xciting 400 ale downtown 350
Suzuki BG 400 K9 chorvatsko 2011 na skutru 2400km
Uživatelský avatar
denoo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 359
Registrován: 10 dub 2009, 10:49
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K9
Tuning / úpravy: ziadne

Re: Výběr maxíka

Příspěvekod Petel » 10 říj 2016, 22:56

denoo píše:Tak xciting 400 ale downtown 350


Z jakého důvodu nedoporučuješ Aprilii ani Malaguti?
Uživatelský avatar
Petel

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 8
Registrován: 07 říj 2016, 09:45
Bydliště: Zdiby
Skútr / moto: Malaguti Spidermax 500GT

Re: Výběr maxíka

Příspěvekod denoo » 10 říj 2016, 23:21

Malaguti vyraba este moto?? Inak cennik na ich stranke ma rok 2012 . Pokial si pamatam v roku 2011 zavrel vyrobnu linku moto a teraz mozno predava este nahradne diely. Ty by si si kupil malaguti ked si mozes kupit od firiem ktore napreduju a stale svoje stroje vylepsuju. Sak schvalne skus sa popytat na cas za aky zozenies nahradny diel na malaguti , to je podla mna dost dolezity udaj. Aprilia je v poho taka srv 850 je delo aj ked neviem ci to uz skor neni motorka viac ako skuter. A ta cena. Ja by som napr siel kludne na SYM ktoru maju celkom dobre ceny a kvalitovo tiez v pohode. U nas je to samy SYM, Burgman, yamaha, sem tam piaggio, kymco. So skutrami aprilia sa nestretavam, ani neviem aky maxik okrem srv850 dnes ponukaju.

-- 10. 10. 2016 22:28 --

A inak pises spider , sedel som na tom, pises ze burgman je moc tazky ten nie, ale spider tiez nie ziadny drobec, atlantic 500 ka trosku mensia ale tiez pomerne tazka ma cez 200 kg.
Suzuki BG 400 K9 chorvatsko 2011 na skutru 2400km
Uživatelský avatar
denoo

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 359
Registrován: 10 dub 2009, 10:49
Skútr / moto: Suzuki Burgman 400 K9
Tuning / úpravy: ziadne

Re: Výběr maxíka

Příspěvekod HonzaR » 11 říj 2016, 08:57

Piaggio Beverly 300/350/500, Honda SH300,...
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: Výběr maxíka

Příspěvekod boboh » 11 říj 2016, 12:17

To Petel:

Pravdou je, že Atlantic se již nevyrábí stejně jako Spider :evil: ... ale díly na podvozek, motor a elektriku seženeš pořád :idea: .... nedostatkovost dílů se týká šasí, tedy plasty :!: . Na druhou stranu jak Atlantic tak Spidermax mají nádherný design ( a to neříkám protože mám Atlantica :lol: ) a pořizovací ceny jsou v dnešní době až směšně nízké.

Rozhodnutí je samo na tobě, respektive na tvé peněžence, vkusu a potřebě .... když bys chtěl vědět něco o Atlanticovi neboj se mi ozvat .... buď na SZ nebo mob. :)
Nic nemám ale už se těším až budu mít.
Uživatelský avatar
boboh

250+
 
Reputace: 37
Příspěvky: 339
Registrován: 11 zář 2010, 23:18
Bydliště: Praha 9 - Vysočany, Líšno u Benešova, Dobříš. mobil.: 608 277 999
Skútr / moto: Suzuki DL-650, (Atlantic 500 a Lead prodáno)
Tuning / úpravy: rychlý naleštění Sonaxem :-)

Piaggio 500

Příspěvekod JardaZ. » 16 úno 2017, 19:47

Zdravím zdejší uživatele a můj dotaz zní, čemu se raději vyhnout při výběru velkého skútru ve stáří přes 8 roků, jedná se mi o Piaggio Beverly 500 nebo X9 500 nebo X10 500. Co by bylo vhodnější na každodenní použití. Honda a Yamaha se mi jeví jako výrazně dražší. Vím, co skútr obnáší. Prosím jen seriozní názory , bez inzultací.
Ex: Hero Winner 50 - 6.300 km
SH 125D - 89.000+ km
Uživatelský avatar
JardaZ.

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 24
Registrován: 06 srp 2015, 12:29
Bydliště: Dub nad Moravou
Skútr / moto: Honda Sh 125D 2013

Re: Piaggio 500

Příspěvekod nedory » 16 úno 2017, 20:19

Vyhnul bych se nejasné historii, podezřele levným nabídkám, mnoha majitelům, je třeba si skůtr projet.
Jinak ani nehavarovaný skůtr nemusí mít ideálně slícované plasty, stačí jen dělat velký servis a už se spáry liší. Nemusí to být známka havárky.
Projdi si zdejší fórum, je to čtení na více večerů a udělej si obrázek. Pak je potřeba si favority prohlédnout, osedět, projet a rozhodnout se.
Hodně záleží na výšce, mých nekonfekčních 194 a dlouhý nohy diskvalifikují některé krásně stroje, které bych rád.

Co jsem někde četl, myslím že na X10 500 někdo řešil problém s motorem, na XEVO 400 také, ale třeba mému se to vyhlo (a doufám, že vyhne).

Tak dobře vybírej
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Maxi skutr s dobrou ochranou pred pocasim

Příspěvekod goes » 05 bře 2017, 14:45

Zdravim, zalozim milionte tema ohledne vyberu, ale vite jak...

Vybiram skutr, kapku vetsi a silnejsi (300 a vice..) na popojizdeni po Brne, cestu do prace (do Brna po dalnici nebo okresce cca 30 km) a pak na sem tam vylety. Mam 188 cm a kapku delsi nohy, takze se na nej musim vejit. Technicke parametry neni problem projit, stejne jako neni problem se jit podivat na ty stroje, ale zkusenosti z praxe jsou k nezaplaceni, byt i testy mam projite, ale den na skutru asi nerekne tolik jako treba vice zkusenosti.

Vybiram novy a zaroven rozpocet neni az takovy problem, ale 270k za Burgmana 600 davat nebudu. Zaroven po zkusenostech dvou znamych z poslednich tydnu uz chci ABS jako nutnou podminku, preci jen nejsem uplny pilot a tak se muze v pripade krizovky hodit. a lepsi zabrzdit o metr dale s dobrou ovladatelnosti, nez opacne.

Co mne hodne zajima je ochrana pred destem a vetrem. Preci jen jej chci pouzivat co nejvice v roce a pri sve postave potrebuji neco co mne schova co nejvice. A zaroven bude i relativne pohodlne. Proto jsem taky vypustil Beverly a SH300 protoze proste at jsou jakekoli, tak proste uplne nejlip nechrani. Tedy nejel jsem na nich, ale pri posazu ta celni plocha cloveka moc neschova.

Yamaha XMAX400 ABS - mi se osobne libi, ale po navsteve salonu, kde bych ho servisoval (Brno..) si neumim predstavit, ze bych to absolvoval. Damska obsluha desne neprijemna, vsichni dost odmereni a to jsem byl zakaznik co chce koupit, jak to bude po koupi tezko rici. Navic zpracovani xmaxe otresne. Plastove dily vubec nelicuji, prihradka vpredu vpravo je tak vetcha, ze to pusobi, ze to hned vypadne. Nicmene treba to byl spatny vystaveny kus, ale pak jim moc dobrou reklamu nedela.

Aprillia SR300 MAX - super, pekna, navic nyni vyprodej za super penize. Nicmene mensi vykon na 300 ccm a zaroven nema ABS, coz je asi jedina nevyhoda, ale pro mne podstatna, takze smula.

Kymco Downtown 350 ABS - design zrejme pekny (videl sem nazivo jen 300 a moc rozdilu tam neni). Technika taky ok.

Burgman 400 ABS - na mne moc cestovni a nelibi se mi. Navic cena s par doplnky jde nad 200k a to je proste za 2 kolovku z meho pohledu hodne.

Piaggio MP3 500 - to je takovy "sen". Moc se mi libi, ale uz je to proste dost na skutr u ktereho uplne jasne nemuzu vedet, zda ho vyuziji.

Takze mate nekdo zkusenosti s tim, jak ktery chrani pred vetrem a destem? Vim, hodne se da zlepsit vetsim pelxi, dekou, vyhrivanim rukojeti a navleky, ale pokud uz samotna konstrukce je hodne dobra, tak tim lip.
ex Honda CB1000R, ex Piaggio MP3 500 LT Sport, ex Honda Forza 300, ex Kawasaki Versys 1000 SE GT, ex Honda Forza 300 atd :)
goes

1000+
 
Reputace: 61
Příspěvky: 1024
Registrován: 05 bře 2017, 14:26
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda X-ADV 2022 :)

Re: Maxi skutr s dobrou ochranou pred pocasim

Příspěvekod Dzumigar » 05 bře 2017, 14:56

Chlape zhrnul si to i za mňa perfektne a tiež mám podobné dilema. Akurát ja som uvažoval o Beverly 350.

Tak oneee ťapkaci fone
Dzumigar

10+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 22
Registrován: 03 bře 2017, 09:52
Skútr / moto: Babeta 207

Re: Maxi skutr s dobrou ochranou pred pocasim

Příspěvekod Badarala » 05 bře 2017, 15:09

Řeknu ti moje čistě osobní doporučení pro tvůj, sice neobjektivní, ale přeci jen podložené praxí ježdění za všech podmínek, za ošklivého počasí zvláště ...
ABS se drž, jednoho dne ti může hodně pomoct, zejména s ohledem na to že kupuješ nový stroj, u kterých jsou ABS naprosto jinde než v začátcích.
Downtown 300 a downtown 350 působí naživo po estetické stránce (aspon pro moje oko) dosti rozdílně - nový Downtown líp. Důkladně jsem projel jen třístovku a podle mě jednoznačně nejlepší třístovkový motor ve skútrech, tedy myšleno že fakt jede jak čert s ohledem na obsah. 350 prý jede víc, na tvém místě bych jí zvážil, stojí ted nová jen 135 (nejsem Kymco dealer a Kymco doma nemám :wink: ) Ochranou se nebude rovnat Burgmanu, ale když na něj koupíš deku a libovolnou ochranu rukou, budeš na tom líp jak na Burgmanu a ušetříš balík peněz...
Jo a na Mp3 se vyprdni, nebo se aspon před tím pořádně svez. Je to líné, protože strašně těžké, kvůli hmotnosti i poněkud neohrabané, a bude to žrát minimálně o litr víc než cokoli jiného. Jezdil jsem na tom dvakrát...Když už se to nějak rozjede, tak jako ok, ale při akceleraci i ve středních ryclostech mě natíraly skútry s polovičním objemem a to je trochu opruz že :-)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Maxi skutr s dobrou ochranou pred pocasim

Příspěvekod nedory » 05 bře 2017, 15:59

navíc je to potřeba vyzkoušet: to, že nefouká do obličeje a plexi to odklání nahoru neznamená, že dojedeš v suchu. Mě jde část deště na hrudník a po nějaké době se zde hezky sráží, teče dolů, na sedle se vytvoří lavor ve kterém sedím. Po ca 30 minutách deště jsem prostě mokrej.
V mírném dešti to jde, v bouřce prostě zmokneš ať jedeš na čemkoli.
Argumenty mohou dojít, munice nikoli Konfucius
Uživatelský avatar
nedory

750+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 751
Registrován: 27 pro 2010, 11:49
Bydliště: Polná
Skútr / moto: Aprilia Mana 850

Re: Maxi skutr s dobrou ochranou pred pocasim

Příspěvekod Badarala » 05 bře 2017, 16:54

Jo, to je taky správný postřeh :-)
Měl jsem "pitomé" SH, na něm origo velké plexi, krytý rukou a tucano urbano deku a ochrana byla neskutečně skvělá. 50 km v lijaku no problem a zkusil jsem 200 km v dešti a přijel jsem v letním oblečení suchý. Když na to tak vzpomínám, v mnoha ohledech skvělý skutrik. Akorát mě omrzel ten zidloidni posed...
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Maxi skutr s dobrou ochranou pred pocasim

Příspěvekod Pížo » 05 bře 2017, 17:16

Ve velkém dešti zmoknem na všem, po koupi Bv. hodně táhlo na kolena a pod krkem řízení na nohy. Po montáži integrovaných blastrů plus sloní uši a prodloužení boků přední kapotáže je to v pohodě. Ta ochrana se o dost zlepšila
Pížo

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 18
Registrován: 02 říj 2016, 19:50
Skútr / moto: skutr
Tuning / úpravy: žádné

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků