Výběr maxi skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 03 pro 2022, 18:11

Je to v pohode,je na zozname oficiálnych predajcov SYM-má velmi slušné predaje,aj by predal viac,keby boli,aj SYM má okresané dodávky skútrov:
https://www.sym-motor.sk/predajcovia/
Dovoz bol samozrejme zdarma.
Inak SYM dáva na skútre predĺženú zaruku 3 roky,ja ale aj tak pôjdem len na prvú garančku (nech je v serviske aspoň jedna pečiatka) ostatné si budem robiť sám.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 04 pro 2022, 00:53

Načo si zvolil možnosť dovozu.Nemáš termoprádlo a zimné rukavice? Predajňa v Boldogu je nie celých 30km od Bratislavy. To by mi nedalo aby som si skúter sám neprevzal a prvý krát sa s predajni na ňom odviezol a zaparkoval do svojej garáži. To je moment na ktorý sa nezabúda a ostáva ako milá spomienka. Ja si tieto nezabudetelné cesty pamätám od kúpy každého môjho stroja.Niektoré sú aj úsmevné.

Keď som kupoval prvý skúter PCX a po ceste išiel natankovať nevedel som otvoriť nádrž. Trebalo na to taký grif a trochu viac sili. Nevedel to ani punpár na OMV tak som sa vrátil do predajni a predajca sa dobre na mne pobavil.

Keď som kupoval čopra v Trenčíne (135km) bol 8 marec a vonku sotva +5. Predajca vytlačil motorku von zo showroomu a že kde to naložíme. Nechcel veriť keď som mu povedal že ja idem s ním po ose domov. Potom druhý krát nechcel mi veriť že si s neho nerobím srandu keď po naštartovaní sa ho pýtam ako sú teda tie rýchlosti :D

Keď sme kupovali v Trnave Horneta bolo to neplánované, išli sme sa do Hondy len pozrieť a nakoniec sme kúpili posledý kus na Slovensku s ABS. Nemali sme ani helmu, tak som tam musel čakať kým sa mladý otočí domov pre ňu.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 04 pro 2022, 09:56

Tiež to tak zvyknem robiť,že prvá jazda ja z predajne domov,ale včera to nevyšlo :D Bol som tam pozrieť autom,a keď som sa rozhodol,že ho beriem,zbehol som domov pre peniaze,potom sme spísali faktúru-nový skúter jasne že nemá oživenú baterku,tak sme sa dohodli,že idem domov,predajca aktivuje batériu a potom ho dovezie-iste,mohol som si riešiť odvoz do Senca,naobliekať sa,ale kombinácia blížiacej sa tmy,mokré cesty,začínajúca hmla a nové pneumatiky (inak sú tam CST,ktoré nepoznám-vraj zvyknú na studenej mokrej ceste šmýkať) tak to ma odradilo,pôjdem dnes pekne v klude natankovať a spraviť pár km.
Okrem toho nemám ani Techncký preukaz ani PZP,ešte to je u dovozcu,tak to nechcem siliť :wink:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 04 pro 2022, 10:32

Mňa ku dodávke (do Vita ju bez zrkadiel strepali ) prakticky donútil predajca. Ja som chcel že vyplatím, a že nech si ju ešte mesiac nechá na predajni, a aj nech ju dá na značky až v marci. Z jednoduchého dôvodu, nech mi STK-čky nevychádzajú na február, ale až na jar. On že nemá miesto na predajni, a aj papierovo by im to nesedelo (nejaké účtovné veci ).
Nevyplatenú som sa ju tam bál nechať (a ukázalo sa, že oprávnene, možno by ich niekto prehovoril). A další deň začal poletovať sneh (to by až tak nevadilo, taký madarský miniprašan). Ale ja som nevedel v robote vybrať další deň dovolenky a ísť si po ňu sám. Domov som z roboty len odbehol, vytiahli sme ju , nahodili späťáky, odfotil si ma na nej (v monterkach, ktorých behám v robote :) ) a išiel.
O mesiac, ked som išiel na servis zívala predajňa prázdnotou, asi aj oľutoval, že nepristúpil na môj návrh, mohol mať dlhšie ADVčku na ukazovanie.
No a STK rozmýšľam že prvýkrát absolvujem po 3,5 roku niekedy v novembri a mám pokoj do konca života môjho, či skutrovho. Už sa to bude posúvať len do teplejších mesiacov
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 506
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 04 pro 2022, 12:14

Dano: to ale bez SPZ a ani prevoznej PZ nemôžeš ísť ani natankovať, to ti je snáď jasné :D Ja som technická preukaz dostal ihneď pri kúpe, samozrejme bez SPZ len čiste na VIN, Však aj to je potrebné pri uzatváraní PZP, ktoré tiež určite nemáš a tudiž nemôžeš ísť ani von z garáži :D

No a už sme pri tom. To akože tá predajňa registrovaná u importéra nemá prevozné značky k dispozícii? V Kolárove a myslím ani inde by sa ti to stať nemôhlo.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 04 pro 2022, 12:42

Prevozné značky som neriešil,aj tak je počasie také,že jazdiť nemienim-tú cestu na pumpu som riskol,a skoro to nevyšlo :D keď som natankoval,vyšiel som na hlavnú,trošku som pridal a hneď tam bolo 80 , predo mnou auto a odrazu nejako spomaluje-sakra,za zastávkou policajné auto a týpek v zelenom pozeral na nás cez nejaký bazmek :lol: fuu,nezastavil ma,asi som bol krytý tým autom predo mnou-no pekne by si ma vychutnali.Bez značky,bez TP,bez PZP...
Ale už budem dobrý,počkám si na papiere,hlavné bolo vyskúšať nový stroj-dojmy: jazda je velmi kludná,stabilná,zákruty to vyberá samo-fakt geometria je super.Zima,nové tuhé tlmiče,ale na jamách žiadne kopance-iste majú na tom zásluhu aj velké kolesá,ale aj tak,nečakal som až takú pohodu.
Brzy zatial slabšie,ale dobre sa dávkujú,treba ich zabehnúť,potom budú tak akurát.
Motor velmi tichý,bez vybrácií,variátor naladený na menšie otáčky,rozbehy plynulé,hladké.
Na foto je aj motorový priestor,zistil som,že vaňa pod sedlom je len na 4 ks skrutiek M6-demontáž za 2 min. :wink: takže servisné zásahy v budúcnosti nebudú zdržované hodinovou demontážou všakovakých plastov,nastavenie ventilov bude hračka,taký super prístup som ešte na žiadnom skútry nevidel,navyše aj pred vekom ventilov,spredu pod sedlom je velký plast,po demontáži 5 samoreziek prístup bezchybný.
Pridávam pár fotiek,čas na hodinách neplatí,to ešte musím zistiť,ako sa nastavuje.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 04 pro 2022, 12:54

brzdy ešte určite sadnú. Aj sa sčúcha tá najmenej homogenna vrchná časť dosiek. Je treba za to sem tam schmatnúť v zábehu poriadne.

Inak to s tým odstrojením, kámo, už som videl všetko, ale aby niekto v prvý deň vlastnenia rozobral motku nech kukne jak sa neskôr dostane k motoru, tak ty si iný maniac:). Myslené v dobrom.
A to ja som sa cítil čudne, ked som prišiel do predajne s dvoma helmami a komplet výstrojou, nech skúsim, či sa mi to všetko fakt pomestí do skutra. Tebe keby dovolili, tak si ju tam na showroome skúsiš rovno aj prezuť.
To ja som sa dozvedel na mojej ADVčke , ako sa rozoberajú bočné plasty až ked som montoval držiak na mobil a samozrejme mi zapadla jedna zo skrutiek do kapotáže :)

PS:A kto mal PCXku, ten vie, aké peklo je rozoberanie motorky aj pri tých najjednoduchších servisných úkonoch. Normálneho naháča si z toho človek musí spraviť.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 506
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 04 pro 2022, 13:41

Tak ja si robím vždy servis skútrov sám,výnimka je len prvá garančka,a to len preto,nech je v serviske aspoň jedna pečiatka (kvôli záruke.keby niečo) 8)
Keď som videl,že tú vaňu pod sedlom držia len 4 skrutky,musel som sa pozrieť,ako to tam vyzerá :lol: .
A ešte včera večer som skontroloval,či sú všade náplne tak,ako majú byť-motorový olej čistý,hladina na mierke max. , olej v zadnom prevode presne po kontrolný otvor (a zistil som,že je tam prevodový olej-podla vône :D ) chladiaca kvapalina v prepadovej nádobke na max,brzdové kvapaliny v oboch nádobkách na max.
Už sa mi v minulosti stalo na jednom skútri,že zabudli dať do koncového prevodu olej,keby som to nezistil,dlho by nevydržal.
Dnes natankovaná plná nádrž OMW Maxx motion plus,ostáva len počkať na papiere a lepšie počasie-skútre na zimu neodstavujem,stačí keď nemrzne a aspoň trochu zasvieti slnko,hneď sa idem aspoň kúsok previezť.

Inak keď sme už tu,kam dávate na predaj svoj sstarší kúter/motorku,keď si kúpite nový? ja ich dávam na bazoš-je ešte nejaký portál,kde chodia ludia pozerať?
V pondelok idem umyť a naleštiť Burgman 200,tak zvažujem,kam ho nahodiť(aj keď teraz je sezóna mimo,nech to tam je)
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod vikino » 04 pro 2022, 14:04

...
Naposledy upravil vikino dne 06 bře 2023, 09:51, celkově upraveno 1
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 675
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 04 pro 2022, 14:16

Dano,tak ešte raz ti tu gratulujem ku kúpe pekného skútra. Hlavne nech ti spolahlivo funguje, čo je asi najdôleźitejšie.

Tá biela lesklá metalíza nemá chybu, je krásna v kontraste s čiernymi plastami. Pripomína mi môj X-Max. Prajem aby ti fungoval k spokojnosti ako on mne :D


vikino píše:Hm, no väčšinou najskôr predám, potom kúpim nový... ale stalo sa mi aj ze som mal chvíľku dva...
Bázoš je na predaj skutrika naj. Treba len dat ten správny text a fotky. Fotky predávajú...
Môžeš dat inzerát aj na motoride sk a hlavne do rôznych skupín na FB.


Tak Viktor máš síce kus pravdy, ale tvoja situácia pri úspešnom predaji skútra netkvie v pekných slovách a fotkách, tie som mal aj ja pri inzerovaní X-Maxu ale hlavne stav kilometrov čo myslím vždy bolo do 10000km. To sa ti potom predávalo :D Ja som tam okrem tvojich pomyslených tromfoch dal aj exkluzívne video ale tvoj waw efekt sa nedostavil. Inzeroval som ho tuším rok a nejvätší strašiak bolo tých najazdených 84000 km :D V modzgoch slovákov to bol skúter na vyradenie. Ale opak bol pravdou o čom sa presvedčil aj nový majitel ktorý mi dal o tom aj spätnú vázbu cez odkaz od kamaráta ktorý to meneźoval.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod Dano » 04 pro 2022, 17:20

vikino,vidím,že nie som sám,čo strieda skútre ako ponožky :) jasné,Burgmana naleštím,fotky aj popis budú fajn,je v cukríkovom stave bez najmenšieho škrabanca a má len prijatelných 7500 km-no sám som zvedavý,ako sa mi ho podarí predať-jasné že to bude až začne sezóna,trochu sa spolieham,že skútrov je málo,tak snáď sa podarí :roll:
Dano

500+
 
Reputace: 44
Příspěvky: 586
Registrován: 09 črc 2017, 18:13
Bydliště: BA-Rača
Skútr / moto: Yamaha X-max 300 matná čierna

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 04 pro 2022, 17:23

Viktor: No ale túto tvoju genézu predaja motocyklov (že ich ale bolo) celú nepoznám a aj teba v tých NC-čkových časoch som ja ani tu prítomný ešte nepoznali tak sa nehnevaj :D Mám zafixované tvoje meno iba myslím od skútra Piaggio x10, no ale aj tých bolo tuším veľa....3 ? To si sa tu z NC-čkami ani neprezentoval lebo sme na Skutrfóre. Mám teda na hardisku uložené iba skútre od toho prvého Piagga a po nich ešte nasledovala éra X.Maxov...3 ? a jeden krátky úlet k PCX 125. Zabudol som na niečo? Keď tak ma oprav aby som zase nebol obvinený z dezinformácii z nevedomosti a nie účelu :D

Môžeš po tom zodpovedať aj na otázku čo ťa vedie k tak promiskuitnom správaní vo vzťahu ku skútrom. Boli technicky v zlom stave alebo ťa nahnevali iným pre nás neznámim spôsobom? Tak to je asi gróse záhada. Mne to pripadá s prepáčením ako diagnóza :mrgreen:
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod vikino » 04 pro 2022, 18:30

...
Naposledy upravil vikino dne 06 bře 2023, 09:51, celkově upraveno 2
vikino

500+
 
Reputace: 132
Příspěvky: 675
Registrován: 09 kvě 2014, 10:53
Skútr / moto: YAMAHA Xmax 300 (2023)

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod valsidalxam » 04 pro 2022, 18:42

ci pana, to ten môj monogamný vzťah , čo som mal c PCXkou (2014-2022) by si asi psychicky nezvládol, čo ?
A to som ešte namiesto ADVčky rozmýšľal nad Rebelom, alebo MotoGuzzi, vtedy by bola PCXka nadalej v garáži.

Ty si skrátka taký moto Boris Kolár :).

Ale furt lepšie jak kolega. Ten tiež kupuje často, ale nepredáva. A sa mu hromadia v garáži a priľahlých prístavbách všelijaké muzeálne kúsky.
valsidalxam

500+
 
Reputace: 25
Příspěvky: 506
Registrován: 07 úno 2022, 18:50
Skútr / moto: Honda ADV350,bolo Jawa,MZ,Kawasaki,Malaguti,PCX
Tuning / úpravy: Kufor, v zime deflektor a slonie uši Tucano

Re: Výběr maxi skútru - obecné téma

Příspěvekod forester » 04 pro 2022, 18:56

ci boha, to som ťa podcenil. 5x Piaggo X10? Boris Kolár. Pre českých kolegov na vysvetlenie.Je to politik multiotecko ktorý má tuším 16 detí z pätnástimi ženami. Vo vzťahu ku motorkám, to je to správne prirovnanie, som sa pobavil :D :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 650
Příspěvky: 5457
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 7 návštevníků