v jednom, ve městě nepoznáš, tam bude síly dostatek. mimo město ideální cestovní rychlost 80-90km/hod. kopec nekopec. maximální rychlost 110km/hod na tachometru. ve dvou na delší cestě snadno udržitelná rychlost 80-90km/hod. jakmile je větší kopec 70-80km/hod. spotřeba 3 litry když nepočítám desetinu sem a tam.
Pokud prahneš jen po 125ccm skútru, tak dneska můžeš dělat v pohodě autoškolu jenom na skútru a v řidičáku budeš mít harmonizační kód, že smíš řídit jen skútry.
Obecne lze doporučit dodělání rovnou velké motorky, hodně lidí přecházi zanedlouho na skútry o obsahu 250-400ccm protože zjistíš, že to jede nesrovnatelně lépe a žere podobně.
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Taky jsem začínal na 50 ccm, teď mám 100 ccm a poohlížím se po 125 ccm, takže za mě jdi rovnou do 125 ccm, protože 50 ccm bez úprav a vážím 70 kg a kdybych to měl kde parkovat tak je jasná volba něco kolem 400 ccm
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Pokud ti to věk a finance dovolují, udělej papíry na velkou motorku, kouzlu jedné stopy je lehké propadnout. Na těch 5km co píšeš stačí cokoliv i 50, ale ve dvou a v kopcích to bude jen pro zlost. Ideální kompromis pro začátek na vyježdění je 125. Já si taky původně kupoval jezdítko do práce 6km a teď když je hezky měří cesta do práce a zpět kolem 40km Prostě mě to baví a klidně bych snesl v garáži něco většího a cestovnějšího, jen mít na to čas.
papíry na velkou motorku a s tvým finančním limitem koupit 125ccm a když tě to chytne tak do budoucna něco většího. podle mě ideální, pak už nebudeš řešit řidičák ale jen finance, a přitom budeš mít jasno co chtít.
Tímhle si tu prošla většina z nás. Nech si poradit a jdi rovnou do větší. V součtu ušetříš. Podívej se na "tatík" a vlákno "po letech opět na dvou kolech. Taky měl padesátku a jde do většího... Já koupil 110 a vydržela mi 3 měsíce. Pak jsem šel rovnou do SW 600 a po roce o kousek níž na Burgmana...
dříve guttata Martin, 608 463 502, Profil na Motorkáři.cz Suzuki Burgman 400 '10 "Sněhurka" Jezdím za
osobně jsem stále nepřišel na chuť B400, SW a jim podobným korábům a to hlavně pro to popojíždění po městě. Motor je jedna věc a rozměry druhá. Takže než dospěji bude to SH300
Tím chci říct že ne každý bude nadšen z cest přes město tam a zpátky 10km na maxi skútru. Zamyslet se také nad místem v garáži. parkování apod. Ze sklepa B400 těžko někdo vytáhne