Derbi Atlantis 2T

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod KYBLOS » 11 říj 2010, 06:55

Kopírováno z e-shopu Scootlandu:
Variátor Malossi s kontrastní pružinou. Díky upraveným křivkám stoupání válečků zlepšuje průběh akcelerace a zvýší maximální rychlost, velmi razantně se také změní odezva na plyn. Tato úprava navíc nemá vliv na životnost ostatních komponentů, výsledek je tedy pouze kladný a to zaručené zvýšení výkonu. U motorů Derbi je často měněn za standardní variátor, který velmi brzy odchází kvůli nevalné kvalitě materiálu. Variátor je dodáván s válečky pro sériový výfuk, pokud již máte laděný, je nutné doobjednat další sadu v požadované hmotnosti.
Kopírováno z eshopu Scooter-tuningu:
Variátor Malossi Multivar je vhodný pro skútry, jak seriové, tak upravené. Poskytne plynulý přenos výkonu a kroutícího momentu na zadní řemenici. Osvědčený výrobek od Malossi, zaručuje vysokou kvalitu a dlouhou životnost. V sadě je variátor, jedna sada válečků a kontrastní pružina.
Obojí sem kopíroval z výběrů pro tvůj Atlantis 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod tuningcarklub » 13 říj 2010, 00:04

Díky moc, mám na Atlantisu cca 10600 a nevím co za variátor tam je, ale podle mě je to origo. Poslední dobou otáčky jsou v kopci tak "jako pořád klesám a pak najednou vylítnu" a najednou zase jedu normálně. Lítá to chvíli a klesá rychlost a pak v půli kopce najednou jakoby přeřadí a jede jinak. Asi je čas na výměnu, že?
tuningcarklub

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 31 kvě 2010, 20:22
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50 2001
Tuning / úpravy: Motor Derbi - chystá se v zimě jiné přetryskování a hlavně variátor Malossi, dál uvidíme.

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod KYBLOS » 13 říj 2010, 06:27

To nevím, bylo by asi dobrý ten varec vyndat a podívat se na něj no. 8)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod hruzamil5 » 30 pro 2010, 21:11

vyměn to za multivara .... ted mám sám na atlantisu polini a je to good .... mám to natuněný tak nevim jak na serii .. jinak taky mam motor derbi ... a ta startovací podložka pasuze z cpi nebo keeway tak jako variatory ... taky pasují z cpi a keeway
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Mysak88 » 04 dub 2011, 17:28

Jen rychlý dotaz...nějak se mi rozjel volnoběh, i zahřátá mašina mi na křižvatce nebo po zastavení chcípne a musím znovu nahodit, jinak jezdí výborně, startuje výborně, takže tipuju, že takřka 100% volnoběh :D No a jde mi o to, že včera jsem se vrátil z projížďky a už to neřešil, bylo pozdě, ale teď uvažuji - dostanu se ke šroubu na seřízení volnoběhu bez sundávání všech plastů ? Nějak si to už z loňska nepamatuju, jestli stačí sundat ten malý plast v prostoru pod sedlem, nebo jestli mě čeká odplastovávání celého zadku, což by se mi krutě nechtělo :? Kouknul bych se sám, nejsem lempl, ale nemám scoota doma, ale u babči na baráku a klusat se mi tam nechce, tak ať vím, jestli mám příští víkend na projížďku vyrazit o hodinu dříve, protože se s tím budu drbat, nebo je to v klidu a za 10 minut nastaveno :D Díky za odpověď.
Derbi Atlantis 2001 + Multivar
Uživatelský avatar
Mysak88

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 04 dub 2011, 17:22
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 2001
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, tzn. žlutá kontrastka, kufr - dárek od známého, nějaká Kentoya, helma otevřená Maxx, oblečení co dům dal :D. Ve stádiu zařizování : nutnost tvrdší pružinky do spojky, dobré by byly nové pneu, nejspíše Metzeller FeelFree

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod tuningcarklub » 04 dub 2011, 18:28

Ke šroubu na seřízení volnoběhu se dostaneš v pohodě z pravé strany od výfuku, krásně se tam dostaneš šroubovákem a nemusíš nic sundávat :)
tuningcarklub

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 31 kvě 2010, 20:22
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50 2001
Tuning / úpravy: Motor Derbi - chystá se v zimě jiné přetryskování a hlavně variátor Malossi, dál uvidíme.

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Mysak88 » 04 dub 2011, 22:52

Díky, výborně...tak to by snad šlo :D Co jiného by to mohl obýt, to mi hlava nebere, když vše jede jak má...takže budu věřit, že to je opravdu ono :D
Derbi Atlantis 2001 + Multivar
Uživatelský avatar
Mysak88

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 04 dub 2011, 17:22
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 2001
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, tzn. žlutá kontrastka, kufr - dárek od známého, nějaká Kentoya, helma otevřená Maxx, oblečení co dům dal :D. Ve stádiu zařizování : nutnost tvrdší pružinky do spojky, dobré by byly nové pneu, nejspíše Metzeller FeelFree

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod tuningcarklub » 07 dub 2011, 19:12

Musím k variátoru Malossi Multivar kupovat i jiný řemen nebo tam může zůstat původní?
tuningcarklub

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 31 kvě 2010, 20:22
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50 2001
Tuning / úpravy: Motor Derbi - chystá se v zimě jiné přetryskování a hlavně variátor Malossi, dál uvidíme.

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod hruzamil5 » 07 dub 2011, 19:13

může zustat původní .. :)
US offroad service > servis veškerých US cars ...dodávka dílů z USA .....
dále veškerý servis 4kolek a skůtru
Martin Háša> +420 601 654 654
Miloslav Hrůza> +420 723 375 170

Po-So 10-18h
Uživatelský avatar
hruzamil5

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 678
Registrován: 12 dub 2010, 18:17
Bydliště: milovice
Skútr / moto: aerox tuniing !
Tuning / úpravy: ve výstavbě

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod tuningcarklub » 07 dub 2011, 19:16

Jo,díky, já jen že ho tam mám jen rok a nechtělo by se mi ho vyhazovat.
tuningcarklub

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 72
Registrován: 31 kvě 2010, 20:22
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 50 2001
Tuning / úpravy: Motor Derbi - chystá se v zimě jiné přetryskování a hlavně variátor Malossi, dál uvidíme.

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod fANDA » 17 dub 2011, 21:25

Zdravím, minulý týden jsem si koupil skůtr Derbi Atlantis a mimo to že je trochu neudržovaný, podřený a pomlácený, tak mu chybí měrka oleje v zadním náboji a proto vás prosím o rozměry (celková délka, minimum a maximum). Zátku tam mám. A ještě se chci zeptat jaký olej patří do toho zadního náboje. Děkuju Fanda

4.5.2011 edit:
I když jsem nedostal odpověď na první otázku zkouším to znovu, ale něco trochu jiného. Mám Atlantise a motorem Derbi a ručním sytičem kterého nenastartuji na sytič, ale jenom s přidáním plynu a když už nastartuji bez sytiče a zkusím ho zapnout začne se dusit. Poradíte mně někdo kde může být závada. Děkuji za radu fANDA
fANDA

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2006, 21:36

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Mysak88 » 09 kvě 2011, 11:17

Mám takový dost záhadný problém. Loni v létě jsem měnil variátor za Multivar, zároveň jsem měnil i kontrastku (za tu, co byla u varce). Najezdil jsem už málo km, jestli 300, tak moc. Po zimě jsem scoota vytáhnul a vše ok, jezdil jako drak, i s mými 95 kg bral ostrý kopec za barákem takřka 60kou, vyzkoušeno nesčetněkrát, musím ho vyjet skoro vždy, kždyž chci ven z města. Studený, teplý, málo benzínu, plná nádrž...vždy. V sobotu jsem se byl projet, scoot jel jako motorová myš. Přijel jsem k sobě domů a rozhodl se, že nepojedu do garáže, ale enchám si hpo u domu, abych pro něj ráno nemusel 2km klusat. Tak jsem na něj hodil plachtu (nouzově nějakou, co jsem nqšel doma, dost hrubou) a šel. Ráno přijdu ke scootu, sundám plachtu a koukám, jestli není mokrý (v noci dost pršelo). V pohodě, spíš jsem na něj nakapal plachtou, jak jsem ji sundával. Nepřikrytý byl jen výfuk, páč byl horký a plachtu jsem na něj nechtěl dávat, aby se nespekla :D. No, nastartoval jsem - pohoda. Ale! najednou tam, kde jsem do kopce jel 60, jedu tak 40, motor nechce jít do otáček ! A i při rozjezdu na rovince chybí ten tah, co tam den předtím během celé projížďky do poslední chvilky byl. Vyadá to přesně, jako než jsem měnil varec, který měl totáolně sjeté válečky, byl i vymačkaný (série) a byla unavená kontrastka ! Ale s novými díly bylo najeto jestli 1000 km, tak moc, kontrastka tam je od konce srpna 2010, takže ne,ůže být ještě unavená a navíc - v soboru večer jede super a v neděli ráno děs ? Ve scootu se nikdo určitě v ncoe nehrabal, měl jsem plachtu chycenou tak zvláštně, že by ji určitě nikdo po tmě nedal stejně - a na víc, kdo by se v tom bože hrabal, v noci, po tmě, na parkovišti...táta si prvně dělal srandu, že m ifakt nateklo do výfuku :D, ale nechal jsem to celou neděli na sluníčku...a večer to samé. Jediná věc, ke které otec došel, je ta, že se vlhkem (plachta-venku teplo, déšť - skleník okolo scootu prostě) dostala do varce vlhkost a teď prokluzuje. Fakt je, že při montáži jsem řemen, poořemenice atd. neodmastil, jak tady někdo radil. Ale až do te´d to jezdilo super ! Jo, nejlepší je, že po rovině, když mu dám čas, se vyhrabe až na 80, což je v klidu. Akorát mu to trvá, průběh neslaný nemastný, tah daleko horší, než byl den před tím těsně před zaparkováním. Přece se přes noc neobrousí jen tak válečky a nezměkne kontrastka ? To by mělo mít pozovlný průběh, ne ? Navíc, proč to ještě v tu sobotu jelo super ? Nesetkal jste se s tímhle někdo prosím ? Ať vím, od čeho se odpíchnout. Pokud budu odmašťovat varec atd., tak asi lihem, že ? A odmastit i řemen, všechno ? Co válečky, ty taky ?
Derbi Atlantis 2001 + Multivar
Uživatelský avatar
Mysak88

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 04 dub 2011, 17:22
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 2001
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, tzn. žlutá kontrastka, kufr - dárek od známého, nějaká Kentoya, helma otevřená Maxx, oblečení co dům dal :D. Ve stádiu zařizování : nutnost tvrdší pružinky do spojky, dobré by byly nové pneu, nejspíše Metzeller FeelFree

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod majer » 09 kvě 2011, 11:25

prvně bych mrknul na svíčku jestli není od oleje, nebo není opálená ...pak kontrola válečků jestli jsou ok atd postupovat a vyloučit jedno po druhém.....kontrola řemene atd atd,pak třeba vyčistit karbec zkontrolovat trysku apod....
Derbi Predator LC 2T
Uživatelský avatar
majer

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2011, 22:47
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Derbi Predator LC 50cm
Tuning / úpravy: variator malossi, leo vince ZX....

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Mysak88 » 09 kvě 2011, 11:47

Díky, no nic jiného mi asi nezbude...právě zjiš´tuji, jestli se už někdo nesetkal s tímhle problémem přesně. Válečky, pružina...nechápu, jak by se to mohlo během noci takhle odepsat, stejně jako řemen...ta svíčka mě nenapadla, kouknu. Záhada pro mě je, že jak píšu, na rovniě ok, kopce průšvih = chování, jako dělal starý varec se špatnými válečky a pružinou ve spojce
Derbi Atlantis 2001 + Multivar
Uživatelský avatar
Mysak88

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 24
Registrován: 04 dub 2011, 17:22
Bydliště: Havířov
Skútr / moto: Derbi Atlantis 2001
Tuning / úpravy: Malossi Multivar, tzn. žlutá kontrastka, kufr - dárek od známého, nějaká Kentoya, helma otevřená Maxx, oblečení co dům dal :D. Ve stádiu zařizování : nutnost tvrdší pružinky do spojky, dobré by byly nové pneu, nejspíše Metzeller FeelFree

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod majer » 10 kvě 2011, 06:29

potřeboval bych vyměnit pružinky ve spojce za tvrdší , problém je že moje spojka -derbi má pružiny 29mm a všude se dodávají cca 25mm nebo 27,6mm neřešil někdo podobný problém ?mám predátora ,ale spojka by měla být stejná jako u atlantise.... :?:
Derbi Predator LC 2T
Uživatelský avatar
majer

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 50
Registrován: 07 bře 2011, 22:47
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Derbi Predator LC 50cm
Tuning / úpravy: variator malossi, leo vince ZX....

PředchozíDalší

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků