Derbi Atlantis 2T

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Mr.Voza » 03 led 2015, 13:08

"Varec zadrhávající se na kluzným čepu" může bejt právě to, co popisuješ - že to přestane podřazovat. Prostě variátor po kluzným čepu přestane klouzat a když by bylo potřeba do kopce nebo při zpomalení podřadit, tak tam "zůstane vyset vyšší kvalt". Zkus kluznej čep, po kterým se variátor hejbe, trochu máznout grafitovou vazelínou. Ale ne moc, aby se nezamastil řemen, jenom trochu povrchově zamastit, aby se to nehejbalo nasucho. Taby bych rozebral, vyčistil a promazal celou zadní řemenici, aby chodila volně.
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod V!RUS » 06 srp 2015, 20:43

Ahoj,

kterej pražák asi před dvouma rokama prodavat atlantise v Praze ve Vysočanech. Modra barva, cerny predni blatnik, 70ccm, Ladeny vyfuk, gripy s modrymi plameny. Teď ho budu kupovat od kolegy. Byl jsem u toho když ho kupoval on a napadlo mě jestli tu není původní majitel. Na něco bych se ho zeptal :)
Uživatelský avatar
V!RUS

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 86
Registrován: 21 črc 2010, 16:46

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod saten » 21 říj 2015, 11:04

Díky moc za skvělý tip (Mr.Voza). Promazal jsem válečky vazelinkou + trocha WD40 a skutrik jede skoro jako za mlada, krasne radi i podrazuje a tahne do kopce i s origos 13 let starou pruzinou. Zda se mi, ze toci az moc, tak to trosku sned nekdy upravim valecky, pruzinou nebo remenem. Peráda jak za mlada. Díky moc za rady Mr.Voza!
saten

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 19 čer 2014, 20:28
Skútr / moto: Derbi

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Mr.Voza » 21 říj 2015, 13:33

Rád jsem poradil :) To jsi to dořešil až teď po 3/4 roce? :shock:
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Semir » 27 bře 2016, 14:42

Mám prosbu. Vlastním stále tohoto scootra- dělal jste někdo výměnu nebo tuning variátoru? Na schématech Derbi to mají špatně rozkreslené. Jde mi o hřídel klikovky. jak je sestaven postupně celý segment. startovací kolo (ozubené) podložky mezi a variátor. Díky za foto, pomoc. Koupil jsem nový malossi ale mají tam jiné podložky, jedna plastová omezovací a pak kovová, ale pak tam nedostanu poslední díl řemenice variátoru a podložku na startovací páku. Díky..
Semir

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 6
Registrován: 19 lis 2014, 22:55
Skútr / moto: Malaguti Madison S200

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Kamakamo » 25 čer 2016, 16:23

Ahoj, koupil jsem si nedávno Derbi Atlantis, předělánou na 70ccm. Lítal jsem na ni dva dny, jezdila skvěle, potom mi jednou za jízdy pod plynem chcipla. Do filtru na karburatoru jsem striknul trochu benzinu a zase chytla a jela. Opět mi ale den po te chcipla. Vyčistil jsem karburátor a hadicky. Startér točí krásně ale nechce chytit. Motorka se chová jakoby došel benzin. Svíčka je pořad suchá. Nevíte co s tim ? Dekuju chlapi
Kamakamo

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 25 čer 2016, 16:11
Skútr / moto: Derbi Atlantis 2t

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod TUNER » 28 čer 2016, 07:01

Zkontrolovat dodvávku paliva (hadičky,podtlak. ventil,jiskru......a pokud bude vše ok....kouknout zda není přidřeno...
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod saten » 29 čer 2016, 18:47

Mr.Voza" Rád jsem poradil : To jsi to dořešil až teď po 3/4 roce?

to Mr.Voza
jj, trvalo to dlouho, minule dve sezony jsem jezdil velmi malo, ale letos litam jak drak a skutrik jezdi.

Jeste bych se zeptal na zkusenost: Po 15 letech se mi uz rozpada fiĺtr vzduchu. Koupil jsem novy vyrobce RMS
ale moc se mi nezamlouva, nebot je znatelne tenci nez originalni. Nemate s nim nekdo zkusenost?
Případně poradit jaký jiný, který by se více podobal originálu (v tloušťce). Diky všem za reakce.
saten

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 19 čer 2014, 20:28
Skútr / moto: Derbi

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Mr.Voza » 29 čer 2016, 22:05

Filtry jssem zkoušel tyhle - nejdřív jsem měl Malossi red sponge a moc dobrá není - když se skrz ní podíváš proti světlu, tak je děravá jak řešeto.
http://www.scooter-tuning.cz/vlozka-airboxu-red-4

Pak jsem měl tu S6 double layer a ta se zdá bejt lepší.
http://www.scooter-tuning.cz/vlozka-vzduchoveho-0

Pro Tvůj skůtr ale koukám ani jedna není, tak kup molitan S6 double layer a podle starý si jí vystřihni - posledně jsem to řesil taky tak, když hotovou vložku něměli skladem.
http://www.scooter-tuning.cz/vlozka-vzduchoveho-22
http://www.scooter-tuning.cz/vlozka-vzduchoveho-21
Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP
Uživatelský avatar
Mr.Voza

1000+
 
Reputace: 48
Příspěvky: 1271
Registrován: 05 říj 2011, 21:13
Bydliště: Chrudim
Skútr / moto: Aprilia SR50 tuned, Aprilia Leonardo 250 serie
Tuning / úpravy: Aprilia SR50, Motor Minarelli Horizontal, Klika MFC Racing, Válec Malossi Sport 70ccm, Lauf S6 Pro Replica, Karbec DO19mm BE, klapky MFC Racing, Vário Malossi Multivar, Řemen Polini, Spojka S6 Torque control + Zvon WingCooler, Vodní pumpa S6 SSP

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod zeleznak » 20 bře 2017, 13:44

caute, rozdelal jsem pred sezonou predni vidlice a potreboval bych vedet, kolik tam prijde tlumicoveho oleje? Vi nekdo?
Pripadne rozmer gufer? Mela by to byt 26x37x10,5, ale radej se zeptam :-)

Derbi Atlantis 50 2T O2 2003
zeleznak

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 28 bře 2015, 17:59
Skútr / moto: HONDA PS125i
Tuning / úpravy: origo stav

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod 260370 » 29 kvě 2017, 12:26

Zdravim lidicky
Shanim informaci z velkeho technickeho prukazu od Derbi Atlantis rok vyroby 2001, ktery ma jeste orginal motor Derbi. Chceme vymenit pistni krouzky a potreboval bych vedet z velkeho TP, jake ma tento motor vrtani. Nejak ten velky TP nemohu najit.
Predem vsem diky za ochotu.
260370

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 29 kvě 2017, 12:22
Skútr / moto: Derbi

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod stretavka » 29 kvě 2017, 13:03

Z techničáku bych nevycházel, raději vyndat a změřit, ale vrtání bude pravděpodobně 47mm, pokud předtím nebyl už proveden výbrus
Každá náhoda se musí pečlivě připravit.....
Uživatelský avatar
stretavka

250+
 
Reputace: 317
Příspěvky: 496
Registrován: 21 črc 2011, 12:36
Bydliště: Budweiß
Skútr / moto: Aprilia Leonardo 125/Honda Hornet 900
Tuning / úpravy: série

Předchozí

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků