Derbi Atlantis 2T

Diskuze o skútrech s nejmenším objemem, včetně kitových strojů.

Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod jarafari » 16 lis 2009, 23:48

Vlákno o tomto úžasném skútříku tady neni,tak jsem si dovolil ho založit... a poprosím majitele(i bývalé :wink: ) těchto skútrů,aby veškeré poznatky, rady, otázky a odpovědi, i připomínky psaly sem....ať to tu máme pěkně pohromadě....
A měl bych hnedka jednu prozbu... Potřebuju sundat ten plastovej díl kterej je u kolen.... ten jak je na něm přidělanej háček na tašku a spínací skříňka......... Jde o to,že všechny šrouby povolim a ono mi to nejde sundat přes tu spínací skříňku... nevíte prosím,jestli v tom neni nějakej fígl,nebo jestli je ta skřínka přišroubovaná zevnítř... :roll: a jak se k tomu dostat...?
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod sedli » 16 lis 2009, 23:58

Zkus na ten háček přidělat igelitku a a třeba to povolí :-D
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod jarafari » 17 lis 2009, 00:00

vtipný :twisted:
Háčku si nevšímej,ten je OK :wink:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod KYBLOS » 17 lis 2009, 07:13

Čus. To musíš u tý spínačky sundat ten kryt s ukázkama kam máš točit klíčkem, když chceš scoota např. zamknout atd... Nepamatuju si už na kterou stranu se to musí natočit tj. doleva, nebo doprava, ale prostě to musíš otočit a pak vytáhnout. Sou tam takový plastový elka, který zajíždějí do zdířek. Říkám ale předem, že to nejde zcela lehce. Chtělo by to asi nějaký kleště typu sikovky a nějaký hadr, nebo bez něj, jen aby se to moc nepoškrábalo těma sikovkama. :roll:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod jarafari » 18 lis 2009, 19:23

Děkuju Kyblosi.... :wink: už vim proč se to tam tak klepe :( je tam vevnitř takovej příčnej rám ke který mu je to cely připevněný,takova z ohybaná tyčka,no a ta jedna strana je asi nejspíš utržena :( koukal jsem tam jen takovou škvírou,takže jsem tam moc neviděl.. pač jsem to nesundal.....no,tak snad se mi to teď povede...
Stahnul jsem si podrobnej manual kde jsou plánky co a jak je....takže v poho.. Jen teď asi budu muset v cagivě obětnat ten příčnej rám nebo jak to nazvat... ještě jednou dík

edit:
Tak, krytku se mi bez škrábanců :lol: sundat povedlo a je to jak jsem si myslel.. prasklá ta příčná tyčka "viz obrázek kostry"..zejtra jedu do cagivi a tyčku objednám.. jen mi štvě ,že se s tim ulomila i ta plastová pacička,skrz kterou prochází šroubek,takže z jedný strany (právě tam kde to drží celej plast pevně s kostrou) to nebude k čemu přišroubovat :evil:..... řikám si jak tohle vyřešim....
Nemáte prosim vás někdo zkušenosti s těma lepidlama na plast,co fungujou na principu naleptávání??? Drželo by to??? má cenu tohle zkoušet :roll: bude to pevný??? Ta pacička je dlouhá asi 2cm a široká tak 3mm (tu pacičku mám) a je to celkem tvrdej plast...což si řikám že zase tak malá plocha neni a kdyby se to sleptalo tak by to třeba držet mohlo....popřípadně to pak ještě vystužit nějakým plíškem....

Takhle dopadla ta příčná tyčka....to je půlka z ní, druhá půlka stále (celkem i pevně) drží scoota...
P1010005.JPG
derbi kostra červenáořezanaSF.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod KYBLOS » 18 lis 2009, 20:35

Aha a nemáš někoho kdo by ti to vyrobil doma na koleně? No přijde mi tohle zbytečný objednávat přes Cagivu, pokud ti to vůbec seženou a navíc je to pod plastama, to není vidět. :roll: Ovšem co s tím utrženým plastovým úchytem co drží přední plast díky vrutu, nebo šroubu k téhle trubce, takže ke kostře nevím :shock:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod 942004 » 18 lis 2009, 20:40

No koukám a čtu,zimní ůdržbu už jsi zahájil a celkem ůspěšně :shock: S tím lepidlem to zkus,držet by to mělo,taková velká páka tam není.Když to držet nebude,tak jedině vyvrtat dírku skrz a dát tam šroubek. :roll:
Jezdi hlavou,předvídej a přežiješ....
http://www.piaggio-club.net
krásná minulost-Piaggio Hexagon 125 EX
Uživatelský avatar
942004

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 436
Registrován: 04 kvě 2009, 18:49
Bydliště: Praha-Spořilov , Brno-Líšeň
Skútr / moto: Piaggio X8 250 i.e.,Cagiva Cucciolo 50
Tuning / úpravy: turistické plexi Kappa,variátor Malossi Multivar,svíčka Denso iridium,laděný výfuk MIVV,vzduchový filtr Malossi Redsponge,reflexní proužky na ráfky,led parkovačky,top case-kufr Givi 46l+opěrka.

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod jarafari » 18 lis 2009, 21:03

No moc šikovnejch lidí, co by mi to pomohli nějek vyrobit,kolem sebe nemám a alespoň to v tý cagivě zkusit, mi přijde nejjednodušší jak to sehnat.Asi to nebude zrovna levný,ale tak víc jak 500,- za to snad chtít nemůžou ne?!?! :shock: ..... Přecijenom je to výhradní dovozce Derbi pro ČR, a když né oni tak nevim kdo jinej by mi to mohl prodat... A radši tam budu mít origoš díl, než trubku jen tak doma na koleni zohybanou... :lol: ono asi neni jednoduchý trefit ty ohyby, tak aby to přesně pasovalo..( leda na nějaký ohýbačce s úhlama či co,ale k tomu já se nedostanu) No když to neseženou budu to muset vyřešit jinak no,ale zatim to zkusim koupit...
S tim plastovim dílkem taky no... nějak to vyřešit musim,takže nejdřív se zeptám někde ve secializovaný prodejně na lepidla jak ty lepidla fachčej a jestli to vydrží i nějakej otřes a tak.... no a když ne tak přijdou nařadu plíšky, vrtačka a všemožné spojovací materialy.... :shock:
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Tomulátor » 18 lis 2009, 22:28

Kdyby jsi mi to dopravil i s tou druhou půlkou, tak bych ti to svařil :wink:
SUZUKI Burgman 200 K8
Tydlifón: 604 401 940
Suzuki Burgman prodán, nahrazeno Honda CB500F 2016
Skútr Klubu Ústeckého Kraje www.skuk.cz
Uživatelský avatar
Tomulátor

1000+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 1150
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Žatec
Skútr / moto: Honda CB500F 2016

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod jarafari » 18 lis 2009, 23:14

Jsi hodnej děkuju... :D Uvidim co v tý cagivě,jaká by byla vůbec cena,dostupnost a tak...Zeptat se tam pujdu určitě,za to nic nedám.... jinak bych se ti ozval :wink: Děkuju moc..... :)
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod Neos50 » 19 lis 2009, 10:15

no v ty kadživě to bude stát určitě víc než by tě stálo kousek popojet a dám za to lahvinku něčeho dobrýho...budeš asi nemyle překvapen kolik stojí origo díly..jo a i ten plastovej kousek se nechá zpátky přidělat...to zavaření tě taky nebude stát víc jak 50,-...pokud to chceš opravit po doma..tak to dej k sobě vem klasickou elektrikářskou pájku a nahřej to ten plast se sleje,ale i tak to bude chtít plechovou výztuhu...tyhle úchyty jinak neopravuju ani na velkejch motorkách.
Naposledy upravil KYBLOS dne 02 čer 2013, 14:54, celkově upraveno 2
Důvod: Citování posledního příspěvku
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod jarafari » 20 lis 2009, 20:21

Tak dneska jsem se dostal do tý cagivi a tyčku mám teda novou,dokonce ji měli skladem což jsem nečekal......Stála 500,- no :roll: jak jsem ,tak ňák čekal a bylo to maximum co bych za ní dal ( snad jako by to věděli )...ale tak skútřík bude mít radost :)
zítra kouknu na opravu plastíku a snad bude vše v cajku 8)
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod KYBLOS » 20 lis 2009, 20:24

Wau, tak to se nestačím fakt divit, že zrovna tohle tam budou mít. :roll: Čekal bych svíčku, žárovky, lékárničku, max. zrcátka atd.., ale něco co je pod plastem bych fakt nečekal :shock: Asi zázrak :wink:
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod jarafari » 22 lis 2009, 22:10

No já to fakt taky nečekal.... jsem ani sebou neměl prachy,že to jen objednám....ale jak řek,to tam má,tak jsem upaloval do bankomatu a s radostí to koupil i za těch 500,- :lol: :mrgreen:
a jsem fakt rád ,že to mám.... :P

edit:
Výsledek je takový :arrow: ... Tyčka namontovaná nová, plastík slepený lepidlem na tvrdé plasty (svářecí lepidlo k vytváření definitivních spojů u tvrdých plastů) a pro jistotu jsem to ještě vedle provrtal a zpevnil plíškem....Pevný to je,tak snad to nějaký ten kilometr vydrží :P
P1010001.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
jarafari

750+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 949
Registrován: 17 led 2009, 16:04
Bydliště: Praha 4

Re: Derbi Atlantis 2T

Příspěvekod KYBLOS » 22 lis 2009, 22:31

Dobrý, to vypadá, že by to mohlo držet :)
Minulost: Derbi Atlantis - naj. 38000km, Piaggio X9 500 - naj. 50186 km
Uživatelský avatar
KYBLOS

Moderátor
 
Reputace: 14
Příspěvky: 3324
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Střední Čechy
Skútr / moto: Honda CBF 500
Tuning / úpravy: Kufr, boční brašny, tankvak, držák mobilu, alarm, padáky, vyhřívané gripy Oxford, Ultraseal

Další

Zpět na 50ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků