Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Diskuze o skútrech větších objemů.

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod amaize » 30 zář 2013, 20:15

tak až jej odpojíš , nastartuješ a bude skůtr na bočáku , hlídej aby někdo nevzal za plyn :twisted:
těžko se dohání , ale má skušenost to není :wink:
mopedy Stadion 11 a 22,Mustang 23,babeta 210,Simson S53...ale stále vzpomínám
05-12/2012 Lifan S-RAY 50 2T 1770 km,Yamaha X_MAX 125 09/12-04/2014 9100km
S blbcem se nikdy nepři - někdo by si mohl všimnout, že mezi Vámi není rozdíl
Uživatelský avatar
amaize

1000+
 
Reputace: 63
Příspěvky: 1053
Registrován: 10 čer 2012, 18:18
Bydliště: Albrechtice u ČT
Skútr / moto: Piaggio MP3 400ie LT
Tuning / úpravy: Dr.Pulley,Iridiová svíčka,12V zas.,LED osvětlení,příd.brzdové světlo,zadní kufr,deflektor

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod Karelbrezky » 30 zář 2013, 20:21

double-J,
Myslím že nechat skůtr vrčet na bočním stojanu NENÍ dobrý nápad. Do měsíce a dne Ti padne. Stačí aby zakolísal volnoběh a běží a leží. Za mne tedy určitě NEODPOJIT!
Uživatelský avatar
Karelbrezky

250+
 
Reputace: 11
Příspěvky: 271
Registrován: 29 zář 2012, 18:57
Bydliště: Skoro Zlín
Skútr / moto: Aprilia SR Max 300i, JAWA 350/ 632
Tuning / úpravy: Netřeba.

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod josuk » 30 zář 2013, 20:46

tak je to jen spínač, překonat jde snadno. Ještě je taky docela blbý se s bočním stojanem rozjet... Tuším, že třeba BMW to má ještě jištěný zadní brzdou, takže tam je pak odpojení bezpečnější..
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1414
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod Vratas » 30 zář 2013, 21:18

PBM2 : Není tomu tak ale u všech skútrů. Například Honda SilverWing či jiné podobné skútry mají ruční brzdu a odpojení stojanu se dá pomocí přidaného relé provést velice jednoduše. Pokud skútr běží na policajtovi, tak musí být vždy zatažena brzda, sebemenší povolení brzdy chcípne motor - z oněch bezpečnostních důvodů.

Osobně v tom pro uživatele spatřuji docela velikou výhodu, protože chceš zahřívat skútra na místě a kdo pak má skútra furt dávat z policajta na hlavní stojan nebo obecně furt dávat na hlavní stojan. Někdy hlavní stojan není vítězstvím.
Motocykl je pro dvě osoby pouze schválen, ale nikoliv určen...

Nadává-li Moravák na Pražáka, nadává v podstatě sám na sebe...
Uživatelský avatar
Vratas

Moderátor
 
Reputace: 283
Příspěvky: 1525
Registrován: 10 srp 2011, 10:48
Bydliště: Praha - jinde to nejde
Skútr / moto: Honda CB900F Hornet

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod axll » 30 zář 2013, 22:02

Mám to podobně, vyjíždím z garáže, položím na boční stojan (na hlavní nemám sílu a chuť :lol: ) a až zamknu garáž mohu teprve startovat
axll

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: YAMAHA X MAX dvěpade

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod double-J » 30 zář 2013, 22:32

No, dle mého názoru to je jen bezpečnostní ošetření proti rozjetí se se stojanem. Před pár lety jsem měl Gileru Runner 200 VXR, kde to bylo vyřešeno samosklápěcím policajtem a tak bych to i rád předělal, protože jak už bylo výše napsáno, pro např zahřátí skutru je to ideální, stejně jako např otevření vraz apod.
Nevíte, jastli je to spojovací nebo rozpojovací snímač?
web: http://www.kymco-praha.cz e-mail: info@kymco-praha.cz hotline: 724 281 486
Uživatelský avatar
double-J

Prodejce/servis
 
Reputace: 53
Příspěvky: 857
Registrován: 21 úno 2008, 12:37
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Xciting 400i ABS Limited Edition

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod novotnj7 » 05 říj 2013, 12:55

josuk píše:no vidíš, 13 by měla být váha vzduchu, tak zkontroluj v první řadě vedení!!

Tak jsem skútra rozebral a pátral po poruše, potřeboval jsem sundat tu vanu pod sedlem abych se dostal k motoru, byl to porod, musel jsem odstrojit půl skútra než jsem se dostal k motoru, už jsem to chtěl vzdát a dát to do servisu, nakonec jsem objevil na pravé straně nad zadním kolem konektor kde byl přetrhnutý drát a druhý byl naštípnutý, to mě povzbudilo a tu vanu pod sedlem jsem vyndal. Pak začalo objíždění prodejen kde by se ten díl sehnal, nikde ho neměli. Tudíž jsem ho přestřihl, ty tři dráty vysunul napájel a tím jsem kabel původně krátký prodloužil. Skútr zase jezdí a vše je ok, jsem rád že jsem to zvládl sám, v servisu by to bylo drahé a přitom to byla prkotina. Přijde mi divné že na dva roky starém skútru se přetrhnou dráty, byli dost krátké a silnice jsou samá díra, snad už to bude ok.

Ještě mám dotaz, když zapnu klíček tak projedou kontrolky a hasnou, jen jsem si nikdy nevšiml že se při stlačení startéru rozsvítí po dobu držení startéru kontrolka motoru, teď to sleduji a neuvědomuji si, že se to předtím rozsvěcovalo. Je to tak správně nebo je to špatně?
3.jpg

2.jpg

1.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Uživatelský avatar
novotnj7

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 47
Registrován: 24 črc 2010, 17:44
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha X-max 250 rok 2011
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod anitka » 05 říj 2013, 15:14

Ahoj. Zitra budu startovat Straku, tak si zkusim vzpomenout a kouknout se. Pak napisu.
Uživatelský avatar
anitka

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 25 lis 2009, 09:42
Bydliště: Praha 5 Stodůlky
Skútr / moto: Suzuki B400 Z K8 (Krkavec)

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod Steve » 05 říj 2013, 17:47

Při startu se rožíná kontrolka diagnostiky motoru a jak naskočí motor tak zhasne,tak to má dělat a je to správně.Mám starší model,ale tohle bude na všech stejné.. :D
Uživatelský avatar
Steve

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 200
Registrován: 06 zář 2012, 12:50
Bydliště: Nový Jičín alias New Jersey
Skútr / moto: Yamaha X-Max 125i 4T
Tuning / úpravy: Opěrka spolujezdce,zásuvka-zapalovač

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod anitka » 06 říj 2013, 10:52

Tak take potvrzuji, ze kontrolka sviti, dokud drzim tlacitko. I kdyz uz motor bezi sam, stejne nezhasne, dokud jej nepustim, takze je to uplne OK. Gratuluju k uspesne oprave. :P
Uživatelský avatar
anitka

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 25 lis 2009, 09:42
Bydliště: Praha 5 Stodůlky
Skútr / moto: Suzuki B400 Z K8 (Krkavec)

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod josuk » 07 říj 2013, 08:08

Taky gratuluju k opravě :D
Mám prosbičku. Včera jsem si to všiml při tlačení do garáže. Pokud skútr jede na motor nedělá to, ani když couvá. Jenom když se kolo pasivně otáčí vpřed ozývá se takové poměrně hlasité klapání..



Mám to rozebírat? Spojka? Převodovka? Na brzdu to nevypadá, i když těžko se ten zvuk, který vychází z celýho toho kovu okolo zadního kola špatně identifikuje.. a klapne to podle mě bez závislosti na poloze ventilku kola.
Dík za nápad

EDIT: tak jsem se nachystal kouknout aspoň na řemen a spojku a ... za studena to nedělá.. Vůbec. :roll: hmm, tak uvidíme. Přesto kdyby někdo věděl, co od toho zhruba čekat, budu rád.
Naposledy upravil josuk dne 11 říj 2013, 12:44, celkově upraveno 6
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1414
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod anitka » 08 říj 2013, 22:56

Nejsem odborník, ale přijde mi, že by to mohlo být některé ložisko (kuličky už nejsou úplně kulaté a jsou mezi nimi mezery). Když to vychladne, mazadlo ztuhne a prostor se trochu stáhne, tak to utichne. Když běží motor, nemůže to být slyšet. Ale je to jen typ, tak mi nenadávej.. :)

Nicméně jsem si koupil Burgmana 400. :oops: Né že bych měl cokoli proti X-MAXovi, ale s drahou polovičkou chceme jezdit někam dál a ve dvou si už na Straku nezabalíme, tak jsem potřeboval něco, kam se dají přidělat boční kufry. Netušíte někdo, za kolik bych tak mohl Straku prodat? Je v super stavu a celkem vybavená (nějaké info jsem psal jednu nebo dvě strany zpět)..

Díky za fundované odhady.. :wink:
Uživatelský avatar
anitka

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 25 lis 2009, 09:42
Bydliště: Praha 5 Stodůlky
Skútr / moto: Suzuki B400 Z K8 (Krkavec)

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod gizmox » 10 říj 2013, 19:31

Ahoj.... Mam noveho maxika pol roka, najazdenych 8000km a je to SUPER stroj. :D
No teraz ma zaskocila jedna vec a kedze som zaciatocnik, chcem sa spytat ci ste sa niekto
stretli s ubytkom chladiacej kvapaliny...? Nahodou som pred jazdou kontroloval vyrovnavaciu
nádržku a mam silny pocit ze je prazdna.....alebo mi uz uplne zlyhava zrak.... :-) Pri jazde sa
motor vobec neprehrieval, ani som nemal pod motorom alebo chladicom ziadnu kvapalinu...
Preto chcem vediet ci je normalny takyto ubytok?
A aky druh kvapaliny tam mam doliat (predpokladam ze original bude yamalube)....mozu sa
aj miesat....napr. Motul? V manuale nie je specifikovany konkretny druh a ani tu na fore som
podobny problem neobjavil.....
Vopred dakujem za vsetky doporucenia....dik
gizmox

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2013, 14:25
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod anitka » 10 říj 2013, 19:59

Pokud bys tam zadnou nemel, nedojel bys daleko. Koukni se poradne, u me to byl taky problem neco tam videt.. ;-)
Uživatelský avatar
anitka

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 25 lis 2009, 09:42
Bydliště: Praha 5 Stodůlky
Skútr / moto: Suzuki B400 Z K8 (Krkavec)

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod gizmox » 10 říj 2013, 22:01

Dakujem za rychlu odpoved. :-) Asi uz fakt nevidim. V lete som tu hladinu este bez problemov videl. :-)
Predpokladam ze v chladici kvapalina bude, len nadrzka bude prazdna. Ta ma podla manualu iba 0,25l.
Samotny chladic aj s vedenim 1L.....
V tomto chladnom pocasi to asi bez problemov uchladi.... skor je problem motor zahriat. :-)
Len ma zarazilo ako sa rychlo stratila bez toho aby som zbadal nejaky unik pod masinou.
Asi objednam Yamalube a dolejem..... :-)
gizmox

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2013, 14:25
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250

PředchozíDalší

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků