Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Diskuze o skútrech větších objemů.

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod axll » 11 říj 2013, 21:02

Já doufám, že nejezdím na sucho, prootže jsem se dosud nedíval :-(.Jestli máš únik tak reklamuj :wink:
axll

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 38
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Trutnov
Skútr / moto: YAMAHA X MAX dvěpade

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod novotnj7 » 11 říj 2013, 21:08

Nedávno jsem řešil něco podobného rychle jsem jel koupit tekutinu, protože jsem tam nic neviděl. Když jsem to pak chtěl dolít zjistil jsem že se to chce pořádně koukat, bylo jí tam dost. Teď už řeším jen že dojedu nádrž a skútra pošlu na zimní spánek.

Co všechno děláte před zimou a během zimy když skůtr nejezdí?

Já dojedu nádrž a nechám tam tak dílek jen trochu aby nebyl úplně suchý, občas ho zkusím během zimy nastartovat a nabít baterku. Mám ho v garáži kde se netopí ale teplota je tam kolem 10 stupňům, při tuhých mrazech max k 5 stupňům Jinak nevím co jiného. Díky za rady a nápady
Uživatelský avatar
novotnj7

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 47
Registrován: 24 črc 2010, 17:44
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha X-max 250 rok 2011
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod gizmox » 11 říj 2013, 23:15

Ahooj..... Tak dnes som pisal do servisu a doporucili mi aby som si este skontroloval tu
kvapalinu ked zahrejem motor. Vraj sa obcas stava, ze ked je tam tej kvapaliny menej a
motor vychladne, tak sa cez podtlakovy ventil kvapalina "nasaje" do chladica.
Ked sa motor zahreje, stupne tlak v systeme a tym by sa mala dostat aj do tej vyrovnavacej
nadrzky. Cez vikend to otestujem a dam vediet ako to dopadlo....
Inak vraj sa este s nejakymi netesnostami a unikom na novsich strojoch nestretli....
Original je tam plnena Yamalube......takze ak to bude stale "na suchu", tak tam nalejem
bud Yamalube alebo aspon destilku a odveziem im to nech sa na to pozru. Snad bude
este par dni pekne pocasie.... :-)
A k tomu zazimovaniu....ja som skor cital ze nadrz by mala byt plna aby tam bolo co najmenej
vzduchu. Asi tam natankujem nejaky "Shell power nitro ultra +++" aby sa netvorili usadeniny,
ako pisu v reklame, alebo tam dam Fuel stabilizer. :-)
No a baterku musim vybrat, lebo v garazi mam pod nulou....a obcas prestartujem.
Ale hlasujem za to aby aspon do vianoc bolo 10 stupnov nad nulou....inak bude silny abstak. :-D
gizmox

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2013, 14:25
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod novotnj7 » 12 říj 2013, 13:31

Na to jsem úplně zapoměl,stabilizátor paliva FUEL FIT máme v práci, tak si jeden koupím. My právě říkáme na prodejně, aby lidi na zimu vyjížděly nádrž, né celou aby nebyl na suchu (píly, sekačky, křoviňáky) a na jeře tam dát nový.
Z čeho je nádrž na maxovi?
Pokud je plastová tak bych tam nechal trochu, jestli je kovová tak bych tam dal tu plnou jak píšeš.
Uživatelský avatar
novotnj7

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 47
Registrován: 24 črc 2010, 17:44
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha X-max 250 rok 2011
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod balcin » 13 říj 2013, 17:14

Ahoj...Chci na Maxovi,po 40000km vyměnit chladící kapalinu...Měnili jste ji, už někdo a když ano,tak jaký je postup..Jestli se má taky po naplnění chladiče a vyrovnávací nádržky,někde odvzdušnit a nebo se to při jízdě a zahřátí na 90stupňů,odvzdušní samo??..Kde se ta kapalina z chladiče vypouští??...Jo a nevím,co se stalo..Otevřu chladič a kapalina na pohled oka do chladiče nikde,stčím tam prst a kapalina nikde..Kde se mě sakra stratila??..Pod skůtrem sucho a vyrovnávací nádržka plná..Tak jsem z toho blázen..Nádržka plná a chladič prázný...Asi bude Max,nějaký nemocný.. :(
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod dany01 » 13 říj 2013, 18:54

Ale hlasujem za to aby aspon do vianoc bolo 10 stupnov nad nulou....inak bude silny abstak. :-D

-ja by som dal navrh aby sa globalne oteplovanie zrýchlilo a v našich oblastiach bolo aj v zime aspom 20 stupnov... :)
zima mi je ukradnutá , lyže nech si spia koľko chcú...

neviem ako to Vy vidíte ale celé forum o scootroch je strašne zaspaté..., to už nikto nejazdí , alebo to tu ignorujú?
Uživatelský avatar
dany01

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 293
Registrován: 06 lis 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda
Tuning / úpravy: Original

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod falonso » 13 říj 2013, 19:53

balcin píše:Ahoj...Chci na Maxovi,po 40000km vyměnit chladící kapalinu...Měnili jste ji, už někdo a když ano,tak jaký je postup..Jestli se má taky po naplnění chladiče a vyrovnávací nádržky,někde odvzdušnit a nebo se to při jízdě a zahřátí na 90stupňů,odvzdušní samo??..Kde se ta kapalina z chladiče vypouští??...Jo a nevím,co se stalo..Otevřu chladič a kapalina na pohled oka do chladiče nikde,stčím tam prst a kapalina nikde..Kde se mě sakra stratila??..Pod skůtrem sucho a vyrovnávací nádržka plná..Tak jsem z toho blázen..Nádržka plná a chladič prázný...Asi bude Max,nějaký nemocný.. :(

Tak to ti neporadím. Já jelikož jsem taky nikde nenašel nějaký rozumný postup výměny, tak jsem to radši nechal udělat přímo v Yamaze. Právě jsem si taky nebyl jistý s tím odvzdušněním. No a po výměně kapaliny mám najeto cca 2000km a ze začátku (prvních 1000 km) mi teplota po ohřátí trochu kolísala. Pohybovala se mezi prostředním dílkem a do poloviny vzdálenosti mezi dalším dílkem. Což mi před výměnou nedělalo, tam se to při zahřátí usadilo rovnou na prostředním dílku a drželo to tam jako přibité, mimo samozřejmě stání v horku atd. Ale teď už se to nějak samo srovnalo a už to nekolísá, tak možná byla jen někde ještě trocha vzduchu :roll: A už jsi řešil seřízení ventilové vůle?
Uživatelský avatar
falonso

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 03 srp 2009, 17:15
Bydliště: Dobřany u Plzně
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250i 2009

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod gizmox » 13 říj 2013, 20:48

Tak páni.....dnes som ho prebehol, a pravdu povediac bud som blby alebo slepy....no mozno oboje. :-)
Cakal som ze ked sa motor zohreje, ze stupne tlak a chladiaca kvapalina sa v nadrzke objavi.....no nic.
Presvecoval som nadrzku baterkou a nic som tam nevidel....
Skuter sa pritom nedostal nad "normalnu" teplotu....ked som ho aj nechal bezat na stojane, tak sa mi
akurat spustil ventilator. :-) Jedine co ma napada je, ze v chladici je kvapaliny dost a v tomto chladnom
pocasi to stiha v pohode uchladit..... Novu kvapalinu mam uz objednanu, tak dolejem a potom uvidime.... :-)
gizmox

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 4
Registrován: 16 dub 2013, 14:25
Skútr / moto: Yamaha X-MAX 250

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod novotnj7 » 13 říj 2013, 21:57

Čau nevíte někdo o někom z jižních Čech z okolí Strakonic kdo by měl nového maxe 250 rok 2010+. Nikoho nemůžu najít s kým bych mohl pokecat a porovnat stroj, postřehy, rady. Minulý týden jsem myslím někoho zahlédl ale nestihnul jsem na silnici zareagovat a nechtělo se mi ho nahánět.
Uživatelský avatar
novotnj7

25+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 47
Registrován: 24 črc 2010, 17:44
Bydliště: Strakonice
Skútr / moto: Yamaha X-max 250 rok 2011
Tuning / úpravy: žádné

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod balcin » 14 říj 2013, 19:11

Falonso:::Děkuji ti za odpověd,ale ted jsi mě zaskočil s těma ventilama...A co tedy mají ventilové vůle společnýho s úbytkem kapaliny???...To teda nevím....Prosím tě,poslal jsem ti SZ,a číslo telefonu,tak se mě ozvi a já ti zavolám zpět...Potřebuji s tebou mluvit...Čao...
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod josuk » 14 říj 2013, 19:24

tak mi to po ohřátí pořád cvaká. Je to takový to poměrně hlasitý cvaknutí. Asi to moc sleduju, ale zajímalo by mě jestli se s tím někdo někdy nesetkal, jestli to třeba něco nepřipomíná. Je to X-max 250, rok starý, najeto něco přes 14 tis.km. A při tlačení bez motoru to cvaká, jak starý kolo!
Olej z převodovky jsem vypustil, 250ml ho bylo, 250ml jsem Žanetou novýho napustil a nic, žádný pokrok.
U spojky to zdá se necvaká, tam se to točí už moc rychle a s variátorem to nesouvisí, ten stojí. Cvakne to cca 8-9x za jednu otáčku zadního kola. Nějaký zuby v převodovce? Když se jednou zakousnou, spadnu? :D Dík.
cvaká to i bez zadního kola

Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1414
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod webbot » 14 říj 2013, 20:16

Bude to v lepsim pripade vysypane lozisko na prevodu, v horsim vysypane ozubeni. Zadna jina soucastka mezi spojkou a hrideli na kolo neni. Spony v oleji nebyly?
Uživatelský avatar
webbot

100+
 
Reputace: 14
Příspěvky: 189
Registrován: 29 čer 2011, 21:54
Bydliště: blízko F-M
Skútr / moto: BMW C 400 GT

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod dany01 » 14 říj 2013, 20:55

píšeš , že je skuter 1 rok starý skuter , takže v záruke - dal by som to do servisu , nech to odstránia.
zaujímavý zvuk, žeby ložisko ?
Uživatelský avatar
dany01

250+
 
Reputace: 2
Příspěvky: 293
Registrován: 06 lis 2011, 21:28
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda
Tuning / úpravy: Original

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod falonso » 14 říj 2013, 20:59

balcin píše:Falonso:::Děkuji ti za odpověd,ale ted jsi mě zaskočil s těma ventilama...A co tedy mají ventilové vůle společnýho s úbytkem kapaliny???...To teda nevím....Prosím tě,poslal jsem ti SZ,a číslo telefonu,tak se mě ozvi a já ti zavolám zpět...Potřebuji s tebou mluvit...Čao...

Ventilové vůle nemají samozřejmě s úbytkem kapaliny společného nic, jen mě to napadlo, když jsem si všiml jak si psal že máš už najeto 40000km a vůle by se měli nechat seřizovat každých 20000km, tak proto ten dotaz.
Uživatelský avatar
falonso

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 132
Registrován: 03 srp 2009, 17:15
Bydliště: Dobřany u Plzně
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250i 2009

Re: Yamaha X-max 250 - jsou tu nějací majitelé?

Příspěvekod balcin » 15 říj 2013, 20:07

Ne,ne,ventily pravidelně nechávám kontrolovat,po 20000km..To si hlídám... :wink: ..
Uživatelský avatar
balcin

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 592
Registrován: 27 úno 2010, 01:21
Bydliště: Přerov
Skútr / moto: YAMAHA X-MAX 250 i, HONDA Lead 100

PředchozíDalší

Zpět na 150-250ccm skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků