Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod sedli » 27 led 2010, 18:23

Pročetl jsem toto fórum a musím souhlasit s většinou věcí, quinn i anitka to měli těžký a jak tak vidím co všecko s tím může bejt, jsem ještě docela rád za ty svoje problémy co jsem si vytrpěl s karburátorem, nemám to bouraný a motorově je to v pořádku, ale jde vidět aji u toho mýho Itala že se o něj nikdo nestaral....jinak ke koupi doporučuju vážně někoho kdo tomu rozumí, jinak někdo může prodat aji pojizdnej vrak ale pro laika naleštěný žihadlo...dál k těm problémům s hrabáním v motoru jak popisoval guinn - zažil sem to samý, 3 týdny rozdělanej skůtr v garáži, záda v háji a nervy v kýblu...šak si můžete počíst v topicu karburátor (taky drama zajímavý) ...nakonec blbost na minutu- velká hadička a benzín šel do karbecu velkým tlakem..ale to zjistili až na brzdě v servise-to bych sám nikdy nezjistil...takže radím pokud je to problém se kterým si nevíte rady, hodit to do servisu, sice to bude něco stát ale peníze byste do toho vrazili tak aji tak...navíc se tim děláním doma na koleni dá i dost věcí podělat..myslím nás co tomu fakt tolik zase nerozumíme, teď už vím že sou tady lidi co znají svoje skůtry pomalu víc jak svoje družky...já dal za toho svýho itala 17 000, s věcma a opravama asi 20 000 , +kapaliny jako benzín....tak jsem rád že mě to aspoň nestálo tolik, hlavně teď budu víc hlídat olej a budu se modlit aby mi zase celou sezónu jezdil a nemusel sem řešit větší problémy...
Bylo : Piaggio Hexagon 125 LX 1996, Honda PCX 125 2011, Suzuki GSX-F, Kawasaki Versys 650.
Nyní : Kentoya HAMMER II-i 125
Uživatelský avatar
sedli

1500+
 
Reputace: 27
Příspěvky: 1942
Registrován: 27 črc 2009, 16:03
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda PCX 1.generace
Tuning / úpravy: Laděný výfuk IXIL dual HyperLow, vyhřívané gripy Oxford,reflexní proužky na ráfky, LED parkovačky, karbonová fólie na pár dílech, množství originálních škrábanců a prasklin

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod anitka » 27 led 2010, 20:01

Tak já jsem nakonec slevil z 250 ccm a koupil Majesty 125 za 20tis. V servisu jsem do toho natlačil dalších 6tis, ale ničeho nelituju. Jak říkáš, profík je profík, teď to vrní opravdu spokojeně a jezdí bez odmlouvání. Když bych šetřil, možná bych si nezajezdil do teď. Jediné, co mě trochu mrzí je, že bývalý majitel přislíbil uhradit polovinu opravy, ale nejspíš se na to vyflák. Dneska už málo kdo plní své sliby, pokud ho netlačí něco většího ze zadu...

Každopádně chválím servis MOTOLUKY na Francouzské 68, udělal na mě ten nejlepší dojem.
Uživatelský avatar
anitka

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 85
Registrován: 25 lis 2009, 09:42
Bydliště: Praha 5 Stodůlky
Skútr / moto: Suzuki B400 Z K8 (Krkavec)

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod Richijan » 30 led 2010, 11:42

No on ten stav tachometrů asi, a u dovozů zvlášť, nejde brát vážně. :?
Podle mě nejdůležitější je, jak kdo se skútrem zachází a jak se o něj stará :!: a to alespoň já podle fotek nepoznám.
Podle mě u každého ojetého skútru, který někdo kupuje od někoho koho nezná platí, že je nutná nejen projížďka ale hlavně skoro servisní prohlídka viz jak píšu tady :?
Určitě si myslím, že než koupit něco na maximu, kam finančně došáhnu, tak radši něco, co si dám nejen důkladně prohlídnout někým, komu věřím, a hned udělat důkladný servis při kterém se vymění vše co je potřeba a hlavně náplně, které můžou být, ale nemusí OK. Při tom se ukáže, jestli někde nebylo něco jinak než prodejce uváděl a hned se dá s ním jednat o kompenzaci nebo případném vrácení.
Jasně, že takový postup něco stojí, ale osobně preferuju jistotu, že mě skútr někde nenechá na holičkách.
Když nemám na nový skútr, tak to určitě považuju za lepší, než se úplně vydat z peněz jen koupí, a pak kvůli něčemu za pár stovek (spíš tisíc), které už nejsou, třeba 1/2 roku nejezdit :| nebo se staženou pr..lí, jestli dojedu.
Holt je dnes taková doba :(

15:40 edit:
100% souhlasím :!: , ale tu vylítanost podle fotek nepoznáš. Často ani podle svezení (pokud nemáš srovnání tahu motoru se stejnou mašinou) a nemusíš ani podle gum nebo destiček.
Jako jediný vodítko, bez otevření alespoň varce, nejvejš tak podle opotřebení gripů, sedla, kotoučů, možná kouře z výfuku a zvuku.

Zkrátka, jetej skútr od cizího je holt vždycky krok do neznáma. :(
_tmax.gif
Naposledy upravil KYBLOS dne 10 pro 2013, 04:45, celkově upraveno 1
Důvod: Sloučeny dva příspěvky pod sebou
Raději o 1/2 hodiny déle, než o 20 let dříve.
Richijan je nick, křtěný jsem Richard Jan, kamarádi mi říkaj Richi, mailové adresy mám rischa@...., oslovení Ríšo nesnáším ;-[
Uživatelský avatar
Richijan

1000+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1051
Registrován: 12 led 2008, 20:26
Bydliště: PRAHA 10 - Strašnice, GSM: 737 905 708, rischa@volny.cz
Skútr / moto: Yamasaki, Malaguti, 2x Runner, 2x T-max
Tuning / úpravy: Roadster Mazda MX-5 NBFL

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod predatorkuc » 19 dub 2012, 06:31

Dobrý den, mám Majesty 250. A řeším tento problém . Najednou přestala akcelerovat. Po rozdělání jsem zjistil, že je zaseklé šoupě v karburátoru.Po překontrolování otvoru nemohu přijít na to proč se zasekává,žádná nerovnost v otvoru, žádný výstupek, nic. Po sesazení funguje třeba 2dny a pak opět zaseknutí.Už jsem bezradný. Koupil bych novou membránu,nebo něco jiného, ale při těch cenách musím mýt jistotu ,že to pomůže.Děkuji za rady.
predatorkuc

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 02 čer 2011, 15:55
Skútr / moto: Majesty 250

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod zdendau » 20 dub 2018, 07:31

Zjistil jsem že mi po zimě popraskaly sedačky tak jsem je odmontoval a povezu na potah kůži. Překvapilo mne jak jsou jednoduše přidělené. Pokud budete sundavat sedačky tak na velké povolíte čtyři šrouby na inbus ze spodu a posuňte směrem do zadu a malá je na trubkový klíč roztáhnou s citem a směr vysunutí do předu. Nečekal jsem že je to tak jednoduché.
Uživatelský avatar
zdendau

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 32
Registrován: 16 dub 2012, 10:03
Skútr / moto: majesty 250 modrá metalíza r.v 2002

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod zdendau » 12 kvě 2018, 13:30

Tak sedačka nasazená. Je z tmavě hnědé kůže , paní co to šila si dala záležet a také velkou práci. No prostě paráda. Teď akorát jak to udržovat a čím natírat prý je nějaký balzám na kůži co nemastí nešpiní a neklouže to. Můžete mi prosím něco poradit
Uživatelský avatar
zdendau

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 32
Registrován: 16 dub 2012, 10:03
Skútr / moto: majesty 250 modrá metalíza r.v 2002

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod icask » 12 kvě 2018, 16:36

Kukni na Motul. On ma osetrenie kade coho.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
icask

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 146
Registrován: 12 úno 2016, 20:35

Re: Yamaha Majesty 250 - nutná údržba

Příspěvekod forester » 13 kvě 2018, 08:03

Sú špecialne prípravky na čistenie a konzerváciu kožených výrobkov, ja som vyskúšal kde čo ale už používam iba včelý vosk. Odstraňuje aj drobný hmyz nachytaný na kožených handrách zároveň kožu zvláčňuje a konzervuje plus oživuje farbu. Používam to na kožené oblečenie,brašny na čopry a sedadla na skutry a Hornete. Nie je to ani moc mästné a rýchlo sa to vstrebe. Mám tu väčšiu pixlu už viac rokov.V lete je to dobré dať do chladničky aby moc netiekol.Vedel som o tom že to existuje ale vyskúšal som až neskôr a od vtedy už nič iné nepoužívam.Vrele doporučujem.

https://www.louis.eu/artikel/effax-wax- ... ea93754308
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 646
Příspěvky: 5454
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Předchozí

Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků

cron