Výběr čínského skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod Yaryn » 01 lis 2012, 17:03

sigi:
To jsi mě asi nějak špatně pochopil...já mám právě vyhlídnutou Hondu PCX, čínu nechci, ale do jednoho pytle všechny číny neházím, pro mě je důležité abych měl v místě bydliště servis a to Honda splňuje...zatím prostě vybírám, do jara času dost...krásné jsou Piaggio, ale tam je ta cena raketa :D
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod fleet.admiral » 01 lis 2012, 17:52

sigi:
Nové je nové. Kdo tvrdí, že ojeté je lepší, nové nikdy neměl. A jestli se někomu vyplatí si za nové připlatit a o to více tratit při prodeji, si musí každý jednotlivě rozhodnout, ale až podle vlastních zkušeností. Za sebe - zatím co mírně jeté (max. 30 tkm, 2 roky stáří, aspoň rok plné záruky k dobru) auto bych koupil raději než funglovku, tak skútr už bych ojetý nekoupil nikdy.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod sigi » 01 lis 2012, 18:09

fleet.admiral:
Podivej...za svuj život jsem měl nových aut a všeho,to ty jsi ještě chodil do první třidy, když jsem si kupoval nové auto...Nepiš že kdo tvrdí že ojete je lepší než nové a že nikdy nové neměl....Kup si novou činu .... a potom kup si 2 roky jetou Yamahu a nebo Hondu,a uvidíme co bude jezdit třeba za 6 let,asi tak.....Tohle neni jen muj nazor,ale nazor hodně lidí a zkušenejch..... jen jsem kliknul na jedno jiné forum a tady piše nějakým kluk to samý co já....

01.03.2011, 22:54 | TUNER
Osobně jsem proti...Než novou čínu,tak raději jetou značku. Hlavně nekupuj ty 4taktní mr*ky....budeš nešťastnej z toho jak to nejede.

Ale protože Yuri chce Hondu takže dobry rozhodnutí.....no a za mě končím tuto debatu.....
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod saimon1 » 01 lis 2012, 18:52

sigi:
Naprosto z tebou souhlasím !!! :wink:
Fotoalbum | Motorkáři |
Bylo: Stadion S11 a S22 (S22 mám pořád doma), Jawa pařez 50, Pionýr 20 (21), Babeta 1, Jawa 250 kývačka, Skútr (BMC) Benzhou B10, Access Motor Max 250, Suzuki LT-A 750 King Quad 4x4, Suzuki Burgman 125. Nyní Piaggio Mp3 500 LT Business.
Uživatelský avatar
saimon1

1000+
 
Reputace: 3
Příspěvky: 1389
Registrován: 14 črc 2007, 08:50
Bydliště: Dubňany
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT Touring BUSINESS v bílé perleti
Tuning / úpravy: Nosič a zadní box KAPPA 46N, blástry, reflexní pásky na bocích, poziční LED osvětlení a LED pod sedlem, ve předu zásuvka 12V, textilní brašna, vyhřívání gripů, stupačky ve předu, blatník nad zadním kolem.

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod fleet.admiral » 01 lis 2012, 19:54

sigi:
Pominu, že se do mě trapně navážíš, ač jsi tak věkově na výši a jistě vyzrálý... Máš možná problém respektovat jiné lidi, ale to je tvoje věc. Měl jsem ojetou aprilii a teď mám novou hondu (co se skútru týče). U motorek novou versus ojetou srovnávat nemohu, tam jsem kupoval jen 2 funglovky. A u auta si to srovnání nového proti ojetému opět ve svých letech a zkušenostech dovolit mohu jak na základě soukromého života, tak aut služebních.

Ale laskavě neměň tu hlavní myšlenku, co jsem původně napsal - a to bylo, že člověk potřebuje vlastní zkušenosti, aby si rozhodnul, zda se mu vyplatí tratit peníze na funglovce vs. risk a rizika s ojetinou. Kdo totiž nikdy funglovku neměl, prostě tězko posoudí, co to s sebou nese. A já si troufám tvrdit, že u skútru to není stejné jako u aut. Auto totiž "nepadá ze stojánku".

Takže za mě - nekupoval bych dvouletou hondu, koupil bych ji novou (ostatně, já jsem to i udělal, takže neplácám do větru). A kdybych na novou neměl, koupil bych si to, na co bych měl - zrovna Loncin není úplný aušus (rozhodně to není šit, jak píšeš), ale za podobné peníze se dá sehnat Kymco Agility City 125, které zase hodnotím lépe. Avšak pokud je dilema, zda místo nové hondy by nestačil nový loncin, pak já říkám, že ne - a šel bych do hondy. Naproti tomu spekulovat, jestli nové PCX nebo ojeté kdoví co, tam prostě jednoznačně stojím za novým PCX.
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod sigi » 01 lis 2012, 20:31

fleet.admiral:
Poslouchej admirale....ja se nenavažim do tebe,ale do toho co jsi napsal a jsi mimo....ja o voze a ty koze.....napsal jsem a za tím si stojím ne jenom já,že je lepší koupit třeba 2 roky starou značku než nového čínana....to je vše.V tvém věku musíš mít opravdu hodně zkušeností....tak je rozdavej dál a bud v pohodě jako jsem já.

a s tim autem že nepadá ze stojánku.....no promin...ale nepoznal bys nic na havarce která je upravená,ani bys nepoznal že je auto svařený ze dvou kusu.....u auta je to daleko větší risk koupit ho ojetý......ale ty máš zkušenosti....tak ahoj nemíním se tu hadat.

Končím ještě jednou..... cha cha..... :mrgreen:
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod fleet.admiral » 01 lis 2012, 21:02

sigi:
Jasně, nepoznal bych nic, jelikož nic nevím, neznám, neumím a jsem slepý, proto dodnes tahám kačera. :mrgreen:

BTW, dovážel jsem otci před 4 lety z Polska tu nejodpadovější čínu (funglovku Kingway Koyot 50 4T) - nedal si to tehdy vymluvit. Po roce to prodal za polovic, že je nebezpečné na tom jezdit (ne proto, jak se to chová, ale jak se chová okolí = nulová tolerance). Sám o sobě měl skútr akorát problémy se startováním, protože jak se s ním nejezdilo, rozhasil se karburátor. A původní svíčka taky nebyla zrovna dobrá volba. Jenže srovávat tuhle čínu s loncinem prostě není košer, tohle (http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni ... 16019.html) by o těch "rudohvězdých klasikách" nikdo nenapsal: "Skútr v naší redakci zanechal rozhodně kladný dojem a po dobu testu se téměř nezastavil. Asijská technika opět pokročila mílovým krokem a doby, kdy čínským skútrům selhávaly brzdy a odpadávaly kusy plastů jsou ty tam. Konec konců Loncin vyrábí motory pro BMW! Testovaný Loncin to jen potvrzuje. Za velice slušné peníze získáte spolehlivou dvacku se slušným výkonem, velkými koly a designem japonské konkurence."
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod Winterwolf » 01 lis 2012, 21:17

fleet.admiral, sigi a další:
Nedá mi to abych se nepřidal :twisted:

Jako první jsem měl čínu jako novou , koupil jsem za cca 10 000,- pak ladil za cca 6 000,- najezdil jsem za rok přes 12 000km a pak si kvůli dojíždění 100km denně koupil na rady zkušených značkovou Yamahu Versity (45 000,-) původem z ČR se serviskou z Yamahy a prověřenou... Za tu dobu co jsem ji měl jsem do ní musel nasypat dalších 20 000,- protože se pořád něco kazilo.... Mezitím jsem koupil olítané z itálie dovezené SHčko s 18 000km na tacho kolik je reálná hodnota kdo ví :mrgreen: Za celou dobu jsem v něm měnil několikrát olej a jednou přední destičky takže čistě spotřební materiál....
A teď na podzim pro přítelkyní PCX s pár km :-)

Pro mně z toho plyne poučení že je úplně jedno co je to za značku , odkud je a kolik má najeto. Když kupovat ojetou tak tomu je potřeba rozumět a nebo mít sebou kdo tomu rozumí a nebo mít štěstí jako já s SH a PCX 8)
Lukas
EX Huatian HT50QT-16 EX Yamaha VP300 Versity EX Honda SH 150 EX Yamaha Majesty 180

Honda SH300i
Obrázek
Uživatelský avatar
Winterwolf

Moderátor
 
Reputace: 197
Příspěvky: 2901
Registrován: 11 dub 2010, 20:13
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Honda SH300i /Honda PCX 125
Tuning / úpravy: Vyhrivane hefty, deka, a jeste par dalsich...

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod tatík » 01 lis 2012, 21:59

fleet.admiral, sigi a další:
já už bych Čínu nechtěl,ani kdyby mi ji dávali zadarmo. :evil: Koupil jsem novou 50 Yuki v domnění,že záruka a servis a 0 km,nekradený,nebouraný a za zdánlivě dobrou cenu.Po dvou letech provozu-neprovozu by seznam závad a oprav byl hooodně dlouhej :roll: ,počínaje vybitou baterkou a poloprázdnejma gumama :shock: při koupi(v hlavní prodejně značky-už to mě mělo kopnout) :idea: až k současnýmu stavu,kdy to opět z neznámých příčin nejede(po kolikátý už :?: ) a já řeším opět odvoz do servisu.Až to servis opraví,respektive vymění to,co se snad ještě do tedka neměnilo(a moc už toho nezbývá) vezu to do jejich bazaru,už je to tam domluvené,sám bych se to totiž styděl :oops: někomu osobně prodat.
Mimochodem jsem se tam zmínil o tom,že budu na jaře kupovat pro dceru skutr 125 a byl mi nabídnut jakýsi model Yuki.Pro pobavení jsem si ho prohlídnul a skutečně je to stejný křáp jako ta padesátka,s pofidérním karburátorem se spoustou zdrátovaných hadiček,s neskutečným výkonem 6kW(což ve skutečnosti mít stejně nebude a když,tak ne dlouho)max rychlostí prý 100-zřejmě tachometr optimista a papírovou spotřebou 3,7-4 l/100 km.Po zevrubném výkladu prodavače o kvalitě,bezproblémovýmu provozu,slušnýmu výkonu při solidní spotřebě jsem odcházel s divným pocitem-BOŽE,on sám tomu snad i věří :roll:
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod sigi » 02 lis 2012, 00:12

tatík:
Tak jsem se smál celou dobu co jsem to četl.....řeknu ti "tatiku" že je to jako z knihy.....pravdomluvný a ještě zábavný....ještě ted se směju..hezky jsi to napsal.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a to jsem chtěl s tímto vlaknem už končít,ale to nejde.....fakt super !!!!
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod satanachist » 02 lis 2012, 00:30

tatík a další:
Kurňa, stále dokola... Že vás to baví. Každý svého štěstí strůjcem. Já na žraloka nedám dopustit a i když mám PCX, na ježdění po okolí budu Kentoyu používat nadále. Mj. o Loncinu jsem taky uvažoval, když jsem ještě nevěděl kolik budu mít chechtáků na nový skútřík....
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod tatík » 02 lis 2012, 06:39

satanachist:
já nikomu neradím,co si má koupit,on si stejně nakonec každý koupí,co chce.Pokud ale někdo zvažuje nákup Číny,což Loncin je,přispěl jsem do diskuze jen svojí zkušeností,která je pravdivá a doložitelná(mám od všech oprav a dílů ůčty a vím,co kde v kolika km dosloužilo.A že je to konkrétně u Yuki tentýž motor s větším válcem,tentýž karburátor,tytéž neštastné přepínače,žárovkový objímky a přes závit narvaný šroubky,předpokládám,že to bude mít stejný problémy a poruchy,jako měla padesátka.Osobně bych 125 ccm skůtra s výkonem padesátky,spotřebou čtyřstovky,kvalitou vietnamských bot a spolehlivostí 35ti leté Škody 100 už nekoupil,byť je cena zhruba 45% oproti např Hondě.Pro mě to bylo celkem drahý poučení a nebýt bohatých zkušeností servisu,mám doma nepojízdnou hromadu plastů a kovu.Najetých 6600 km mě vyšlo asi na 10000 kč nad rámec původní ceny, za opravy,nepočítám-li spotřební věci(oleje a svíčku)což je dostatečný argument o tom,jak by neměl skůtr fungovat.Jestliže si někdo chce Čínu koupit,nic proti tomu.Můžu si snad jen říct DOBŘE MU TAK
bylo Jawa O5-10000 km,Jawa 20-3000 km,nová Babeta 210- 6100 km,Jawa 50 Mosquito 585-14700 km,nový Yuki Matrix 50- 6500 km,Suzuki Burgman 400 K4-35456 km,Honda SW-T 600 7000 km,nová Honda Forza 300
tatík

1000+
 
Reputace: 92
Příspěvky: 1450
Registrován: 25 bře 2011, 16:41
Bydliště: Potkáte mě u Kolína
Skútr / moto: Honda Forza 300/2019 najeto 10473 km
Tuning / úpravy: originální stav

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod fleet.admiral » 02 lis 2012, 07:59

tatík:
Aha, takže všechny čínské skútry všech výrobců jsou ganz stejné střepy? No tak to jsem rád, že mám auto vyrobené jen v Kolíně nad Rýnem, mít nějaké z Mnichova nebo Stuttgartu, trhal bych si vlasy o to víc, neboť všechna auta z německa jsou taky stejné střepy. Vzhledem ke geografické rozloze, počtu obyvatel, rostoucímu trhu a finančnímu zázemí Číny je sice prapodivné, že tam není jediný solidnější výrobce skútrů, ale je dobře, že zde na fóru jsou odborníci, kteří všechny značky důkladně proklepli na vlastní kůži a mohou objektivně řici, že jsou to identické zmetky. Super, tleskám a smekám, rád jsem se přiučil. Hlavně mi to pomohlo, protože jsem si rozmyslel koupi volva - když ho taky vlastní Číňané, musí to být strašná, nekvalitní, nespolehlivá auta... :mrgreen:
Uživatelský avatar
fleet.admiral

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 480
Registrován: 12 bře 2012, 23:04
Bydliště: Ostrava
Skútr / moto: Kawasaki Ninja 250R (2010) / ex Honda PCX (2012)
Tuning / úpravy: ex držák top case GIVI + kufr GIVI E30N Tour, Holux GPSport 245

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod sigi » 02 lis 2012, 09:49

tatík a další:
proboha...napište tu někdo že čínské skutry jsou nejlepší at už dá pokoj..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nejnovější výlety na skútru,videa,tipy na výlet,fotky,najdete na http://www.scootergang.cz

Obrázek
Uživatelský avatar
sigi

1500+
 
Reputace: 101
Příspěvky: 1862
Registrován: 29 zář 2012, 22:14
Bydliště: Poděbrady
Skútr / moto: Piaggio MP3 500 LT
Tuning / úpravy: FOTOALBUM: http://nmaikl.rajce.idnes.cz/

Re: Výběr čínského skútru - obecné téma

Příspěvekod j3nda » 02 lis 2012, 10:02

sigi, tatík a další:
kdyby radsi misto toho dohadovani nekdo konecne vyzkousel ten skutr :roll:
neco mi rika, ze by nejhorsi byt nemusel
Obrázek
Uživatelský avatar
j3nda

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 684
Registrován: 19 srp 2010, 23:30
Skútr / moto: Kymco Agility City 125
Tuning / úpravy: Kufr Givi E300N

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron