Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod hkubes » 06 čer 2018, 11:16

hkubes

100+
 
Reputace: 15
Příspěvky: 140
Registrován: 27 kvě 2016, 07:35
Skútr / moto: YAMAHA NMAX ABS

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Sarapatka » 10 čer 2018, 05:28

Neustale tady omylane PCX je ve skutecnosti vic motorka nez skutr. Jeste ma uzka kolecka. Zadny prostor pro tasku vpredu. Polovicni podsedlovy kufr nez ma Piaggio Medley (ktery ma nejvetsi kufr mezi 125 - naprosty úkaz mezi kufry). A vyzdvihovany Nmax je vlastne to same jako PCX. Na prvni pohled je to poznat. U mne je jednoznacny favorit do mesta hbite a mrstne Medley s neuveritelnym kufrem. Uz je objednane.
Uživatelský avatar
Sarapatka

25+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 47
Registrován: 15 črc 2014, 21:12
Bydliště: Praha 4
Skútr / moto: Piaggio Fly 3x,Medley 125, Beverly 500, 350i 2020.
Tuning / úpravy: Kromě BV 350i všude Multivar od Malloossi.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Jirne » 10 čer 2018, 05:59

No, kdybych ještě někdy chtěl skútr do města, tak zase jedině Honda SH. Rovnou podlahu člověk ocení až ve chvíli, kdy přemýšlí kam uložit třeba 20l kanystr a pod. Nicméně stejně důležité je, jak daleko je servis konkrétní značky.
Uživatelský avatar
Jirne

100+
 
Reputace: 17
Příspěvky: 227
Registrován: 19 kvě 2013, 07:09
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: SYM Maxsym 400i 2016

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod icask » 10 čer 2018, 09:53

Ano ano. Presne ako pises. Skutre by som hlavne rozdelil podla podlahy. Rovne su praktickejsie a niekedy aj sprevodovane do mesta. Da sa na ne nalozit neuveritelne vela. Ja mam ten druhy typ. Vynikajuci na jazdenie oproti placatakom jazdi skvelo aj mimo mesto. U niektorych znaciek je placatak sprevodovany na mensiu maximalku ale zas ma vacsiu silu v stupani. A tu sa vynara hned prva otazka pri vybere. Ma to byt tazna mula ci kon na jazdenie.

Odoslané z HUAWEI GRA-L09 pomocou Tapatalku
Uživatelský avatar
icask

100+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 146
Registrován: 12 úno 2016, 20:35

PříspěvekTento příspěvek již byl smazán kým TripleBlack v 21 čer 2018, 15:01.

Koupě PCX 125 2011

Příspěvekod TripleBlack » 21 čer 2018, 15:00

Ahoj, jsem tu nový... chystám se koupit PCX 125 2011 s 35tkm...má sice pár odřenin po lehkém pádu (odřený spodní plast+zadní stupačka), ale zase příznivá cena. Jede pěkně, akorát hučí ložiska zadní řemenice, to je prý u tohoto modelu běžné. Na co si dát ještě pozor, jaká údržba mě čeká? Chystám se zakoupit ty dvě ložiska, řemen, válečky a vodítka. Pak samozřejmě olej do motoru a svíčku. Rozvody se mění?
TripleBlack

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2018, 14:21
Skútr / moto: PCX 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod PBM2 » 21 čer 2018, 17:57

Pokud nebudeš mít ze servisu potvrzené v servisní knížce, že tehdy a tehdy byla provedena výměna toho a toho, tak tě čeká základní výměna a kontrola všech spotřebních částí nebo těch, které mohou být během provozu nejvíce namáhány. Jde o to, od koho to kupuješ a jak moc mu můžeš věřit (pokud jde o peníze, nevěř nikomu, dneska se na poctivost běžně nehraje a to často ani v rodinách :roll: ). Takže všechny případné "běžné" pazvuky, vibrace, nesrovnalosti dát do kupní smlouvy, aby ses jednou nedivil, že tě prodávající hezky vyšplouchl. A co tedy zkontrolovat? Vzduchový filtr, svíčku, řemen ve variátoru, vodítka a válečky tamtéž, polořemenice, zda nejsou jakkoliv vychozené, brzdové destičky a kotouč, spojku a spojkové pakny, pružinky v ní, přední vidlici, zda nepropouští, těsnění u motoru, zda někde nepropouští, ložiska v krku řízení, zda nemají vůli, všechny žárovky (i v osvětlení značky, protože během dne to nevidíš a při kontrole navečer nebo na STK to zjistí), přístrojovku. Zkontroluj, zda máš všechny klíče a zda jsou originál. Projet a zkusit brzdit předek, zadek a dohromady, jak se bude chovat. Jak čtu, že něco mělo lehký pád (pokud jsi při něm nebyl ty sám), vždycky trochu znejistím, protože co je pro jednoho lehký pád, je pro druhého doživotní trauma. Vykašli se na informace typu "to je u tohoto ročníku/modelu/nájezdu běžné". Jedna věc je to, co ti říká prodejce, ten to chce podat co nejlépe, druhá to, co ti potvrdí aspoň 3-5 dalších majitelů stejného stroje s podobným nájezdem. Zjisti si, jaký olej majitel používal (značku, typ, specifikaci), aby jsi mohl ověřit, že používal správný typ nebo zda se snažil šetřit na nesprávném místě. Pokud to bude v pohodě, pokračuj v něm, většinou jsem se setkal se zkušeností, že změna oleje, pokud byl v pořádku, znamená většinou příchod starostí navíc (motor je zvyklý :wink: ). Vyměnit, pokud nebudeš mít to potvrzení ze servisu v knížce, brzdovku, olej a chladící kapalinu. Navíc koukni do manuálu, kde jsou uvedeny intervaly pro výměnu nebo kontrolu všech základních částí. Držím palce. Pokud jsem to moc rozepsal, tak se omlouvám :wink: . 8)
Čínská kráska bere "Kolik potřebuje" :-)

Fotogalerie / Profil na motorkáři.cz / Čínská kráska
Uživatelský avatar
PBM2

750+
 
Reputace: 134
Příspěvky: 891
Registrován: 16 dub 2011, 11:53
Bydliště: Severní Morava, FM
Skútr / moto: Motorro Sonny 50 2T
Tuning / úpravy: Ano, jsou.

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Yaryn » 21 čer 2018, 20:13

Pospa_92 píše:Zdravím, potřeboval bych poradit při koupinového skútru. Cen max do 60 000 KČ a stačí mít jen řidičské oprávnění skupiny B.
Díky.

Ahoj. Řešil jsem naprosto to samé co ty, tak ti zkusím trochu poradit, respektive nadhodím jak jsem se rozhodl já. Kritéria jsem měl totožné s tebou cena těch 60tisíc a také mám jen Béčko.
Kolega z práce má PCX, takže jsem se na tom svezl, kdysi se mi moc líbil, ale ve finále mi tak nějak nepadl do ruky...moc neumím popsat proč, ale něco mi vadilo. Okouknul jsem i Yamahu NMax, tam mi neseděl posed a nelíbily se mi ty budíky, malá kola. Kymco Agility jsem také omrknul, ale tam mě odradil výkon, chtěl jsem občas vzít na výlet i manželku a těch cca 6kw mi přišlo prostě málo, skútr mi tak nějak připadal malý. Hodně mi do oka padl Piaggio Medley, ten se mi hodně líbil, ale tam už ta cena šla nad 80tisíc a to jsem dát nechtěl, nemluvě o tom, že se všude píše o drahých náhradních dílech a jejich dodání...přiznám se, že tohle jsem ale bral tak nějak s rezervou. Cenově mi vadila i Honda SH, krásný skútr mimochodem. Seděl jsem na něm v MB a když mi ho prodejce nastartoval a rozsvítily se ty ledky a diody všude, tak jsem měl husí kůži a skoro orgasmus :lol: Nakonec jsem objevil SYM JET14, manželka ho pochválila, výkon 8,3kw mi přišel dostačující...sedělo se mi dobře, kotoučové brzdy, chlazení vodou a byl za 69 tisíc, pokud se nepletu. Značka SYM je celkem známá a osvědčená, aspoň co jsem se pídil na různých fórech. Mám ho necelý rok, závada žádná, jen leju benzín, spotřebu mám od 2,3 do 3l, ten druhý údaj je při jízdě s batůžkem převážně do kopců :D Pravidelně jezdím na výměnu oleje, mám myslím 4roky záruku. Tachometrových jsem jel i přes 90km/hod, ale převážně jezdím na pohodu, což je v mém případě 60 - 70km/hod. Jediné co musím pořešit je nějaké plexi, při vyšší rychlosti mínus, že ho nemám. Zatím tápu jaké pořídit a hlavně kde, origo je jen na přidělání na řídítka a to se mi prostě vzhledově nijak zvlášt nelíbí. Jinak dělám pravidelné vyjížďky od 50 do 150km a jsem fakt spokojen a užívám si to. Najeto mám v tuto chvíli nějakých 3 500km. Tak asi tak... jen dodám, že po čase se ti možná začnou líbit větší a silnější stroje, to je tím jak si začínáš být s ovládáním skútru jistý a prostě se začnou vyjížďky stávat zábavou no.1 :D Osobně plánuji ještě tak dva, tři roky a pak sednout na něco většího a silnějšího kolem těch 11kw, hlavně z toho důvodu, že si vyjížďky oblíbila manželka a všude chce jezdit se mnou :D
Motto: co mě nezabije, to mě posílí...
2017 - 2019/SYM JET14
2019/HONDA FORZA 125
Uživatelský avatar
Yaryn

250+
 
Reputace: 42
Příspěvky: 358
Registrován: 01 čer 2012, 09:04
Bydliště: Potkali se u Kolína
Skútr / moto: SYM JET14 (prodáno)/Honda Forza 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod TripleBlack » 21 čer 2018, 21:14

Díky za názory... ještě jsem nedodal, že PCX bude primárně pro manželku do práce. Já využiju občas do obchodu a kolem komína. Mám jinak své BMW R1200GS a Jawu 250 sport. Každopádně PCX má servisní knihu v italštině, ale servisní prohlídky od 4000tkm v Česku do 24tkm, pak koupil on. Říkal že akorát měnil olej. Jízda byla překvapivě slušná na 125ccm a i do kopce neztrácela dech. Každopádně když jsem točil zadním kolem, tak šlo slyšet ty zadní ložiska, ale po rozjetí zvuk zmizel. Rozjezd lehce cukavý, opravdu trochu a přisuzuji válečkům. Brzdy slušné, nikde netáhla do stran,motor od pohledu suchý. Zadní hadička u filtru byla téměř plná, tudíž snad jen zanedbaná údržba. Samozřejmě plánuji vyměnit olej a vzduchový filtr se svíčkou a ty ložiska, řemen, válečky a vodítka. Pokud bych tam našel něco více, tak přikoupím. Odřeniny nejsou opravované, tudíž si myslím, že šlo o pád v nízké rychlosti...spodek pod nohama, zadní stupačka a lehce přední boční plast. Pro mě možná lepší, že aspoň vidím jak moc to je a není zamaskované a cena 30tkč za 2011 není špatná na to ježdění 30km denně. Nájezd 35tkm snad není tak hrozný a pár tisíc to ještě vydrží. Každopádně najdu někde servisní manuál nebo aspoň ty základní věci kolik čeho nalít atd. Nebo třeba uživatelský manuál? Nevím zda ho má
TripleBlack

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2018, 14:21
Skútr / moto: PCX 125

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod Mirus1 » 22 čer 2018, 07:24

Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Příspěvekod TripleBlack » 22 čer 2018, 12:59

Tak jsem trochu studoval... akorát jsem našel v návodu k obsluze do koncového převodu 0,16L oleje, ale nevím jakého. Pak ještě kde se vypouští chladící kapalina a kolik se jí tam vleze. Děkuji
TripleBlack

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 21 čer 2018, 14:21
Skútr / moto: PCX 125

Jaký skútr na pravidelné dojíždění do centra z Únětic

Příspěvekod Blejzr » 29 čer 2018, 12:53

Ahoj,

přestěhoval jsem se za Prahu a dojíždění je teď celkem problém, autem do Roztok, pak na vlak a ten když ujede, tak jsem v hajzlu.. Navíc vlak momentalne nejezdi pres viadukt co ma, ale objizdi celou prahu na Masarykovo nadrazi, takze je to i zdlouhave..

Rozhodl jsem si poridit skutr, o kterem jsem uz premyslel minule leto, kdyz jsem jeste bydlel primo v Praze.

Mam ridicak klasickej na auto a teda jestli se nepletu tak i ridicak na motorku do 125ccm?

Jedna se tedy prevazne o cestu z Unetic (vesnice mezi Horomericema a Suchdolem) do centra - Florenc/Masarykovo Nadrazi.

Takze potrebuji nejaky skutr, ktery mi projede v pohode kolonou, zaroven ale aby mel nejaky mensi ulozny prostor a mohl na nem vest i 2. osobu (obcas na vylety a celkove se to hodi)

Chtel bych teda ten nejsilnejsi mozny ktery mohu mit, zaroven ale nechci zadne zihadlo, proste neco levneho, levneho i na udrzbu, ale aspon trochu vykonného (80Km/h je naproste akceptovatelne minimum) a to co me na skutru laka naprosto nejvic - super nizka spotreba, takze neco co bude zrat do 3l/100km..

Minule leto jsem mel vytipovane 2 skutry - Honda Pantheon 125 a Maxon Ardour 125 - ta cina nebo co to je se mi libila opravdu hodne, ale nevim zda se to vyplati..

Poprosil bych Vas o radu, na co se mam zamerit u inzeratu - do kolika max ma mit skutr najeto? Jakou ma skutr zivotnost? (kdyz jsem kupoval na jare auto, tak tam jsem vedel ze benzin nad 300 000 nebrat..), co je dulezite aby ten skutr mel? Jakou vybavu? Asijske skutry vs zbytek sveta, lze realne sehnat ojety skutr do 15 000Kč? A nebo vzit rovnou slabsi motorku?

Díky moc za rady
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

Re: Jaký skútr na pravidelné dojíždění do centra z Únětic

Příspěvekod bado » 29 čer 2018, 14:26

Tak na motorku zapomen, bo nemas opravneni. Skutr na dojizdeni do prace, tedy spolehlivost za 15 000 nekoupis ani jizdni kolo. Pro predstavu koukni treba na bazos co a za kolik se nabizi.Predem rikam ze to je bida. Sam jsem to resil na jare a nyni jsem uz hrubo pres 80 000kc.
Uživatelský avatar
bado

250+
 
Reputace: 130
Příspěvky: 323
Registrován: 22 kvě 2018, 08:43

Re: Jaký skútr na pravidelné dojíždění do centra z Únětic

Příspěvekod JardaB » 29 čer 2018, 14:31

To zůstává rozum stát. Špatný dotaz a dostaneš špatné odpovědi. Zkus si něco nejprve načíst .... a pak se ptej znova ....

Ojetý skútr za 15 tisíc ? Už z tohoto dotazu vysvítá, že jsi zcela mimo mísu. To je cena za bicykl ... hledej a třeba najdeš ... kus na náhradní díly
JardaB
Kymco New Downtown 350i
Maledictus piscis in tertia aqua.
Uživatelský avatar
JardaB

1500+
 
Reputace: 237
Příspěvky: 1673
Registrován: 17 črc 2015, 14:17
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: Kymco Downtown 350
Tuning / úpravy: deflektor z Číny, USB na řidítkách, Maxia 56

Re: Jaký skútr na pravidelné dojíždění do centra z Únětic

Příspěvekod Blejzr » 29 čer 2018, 14:34

Bazos je prave plnej skutru do 20 000Kč.. proto se zde ptam povolanejsich :)

Mam drahe kolo, mam drahe auto, skutr beru ciste na dojizdeni, tz. je mi jedno kdyz ho rozsekam, proto do nej nechci investovat...

Ojety skutr do 20 000Kč tedy nema smysl porizovat? :O Ani skutry stare 15-20 let?
Blejzr

50+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 62
Registrován: 13 črc 2017, 12:59

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků