Výběr 125ccm skútru - obecné téma

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod forester » 23 srp 2016, 21:39

srnka1010 píše:Ja mám 250tku a tacho ukazuje max do 125km. Podľa GPS 100km ukazuje tacho 96km.Pri 60tke, tacho 54km.Takže mi ide asi nejakých max115km.Veľmi málo využívam takú rýchlosť a ak ano len velmi krátko.Skuter nemôžes valit na maximum dlho,lebo ti roztopí remeň a ničí aj motor.Skuter není závodník ale pracant.Bežnou rýchlosťou do 90 km v pohode precestujem cez 300km za den. Ak si nesedel nikdy na skútri, tak nerieš moc velké rýchlosti


Neni to docela tak a sú aj svetlé výnimky :P Honda PCX 125 3x Chorvátsko Dubrovník...Yamaha X-Max 250 tiež 2x Chorvátsko,Taliansko a Británia,denný nájazd cca 900km,maximálna jazda bez zastávky 340km.Max.rýchlosť GPS 128 na rovine.
Takže aj tak sa dá aj keď to je možno v tvojích očiach extrém,pre niekoho môžem byť ucho :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod srnka1010 » 23 srp 2016, 23:31

Forester a ako dlho ti vydrží remeň?Tie remene teplom trpia.Tiež som mal 125ku a valil stále plný kotel,až mi z remeňa ostali len vlákna.Skoro som si pri tom namlátil hubu.Jasné,že lietať sa dá na všetkom.Aj na fichtli došli borci na Ural.Ide o to,že chalan si chce kúpiť skutra s obmedzením na 125ku. Nikdy na žiadnom nesedel a chce aby mu to hlavne fičalo.Jazdiť chce denne cca 30min do práce a sem tam okolo komína.Navyše je vysoký a chce jazdiť celoročne.Ťažko radiť,čo si vybrať.Treba vziať,ktorý mu sadne a ak mu nebude stačiť,tak ho časom vymení.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod forester » 24 srp 2016, 07:04

Tak remeň mi prvý vydržal cca 24tis a druhý 18tis ale výmena bola preventívna nie s titulu že sa roztrhol.Jasné čo sa týka skútrov 125 ale ja som chcel len poukázať že skúter je vhodný aj na cestovanie a keďže to môžem porovnávať aj s čoprom ako aj zo synovým Hornetom tak priam ideálny.
Ináč o tom namáhaní píšeš správne,netreba to dusiť a ísť na max. to som nikdy nerobil ale buď si istý že motor menej trpí pri dlhšej jazde ako pri jazdách okolo komína,o správnej údržbe netreba hovoriť.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 654
Příspěvky: 5476
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod zdeny65 » 24 srp 2016, 08:00

Nejsem zastáncem made in china.Ale jestli by borec nešáhl po tomhle.Seděl a jel jsem na tom.O nic horší než konkurenti.
http://www.levnemoto.com/motobazar-102- ... way_DT_125
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod TUNER » 24 srp 2016, 09:14

Chcíplého vzducháče bych vůbec s vyjmenovanou trojicí s kvalitníma motorama nesrovnával,to je fakt kapku mimo....ve všech parametrech.
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod kerim7 » 24 srp 2016, 09:32

K linku o příspěvek výše:
Tak to je dobrá parodie na SW-T!!! Minimálně zepředu, plexi, sedlo, výfuk... Věřím, že pohodlné to bude, trvanlivosti nevěřím. Čím déle čtu SF, tím víc jsem přesvědčen, že jsem udělal dobře, že jsem koupil něco, co není z Číny a nemá karburátor.
Viděl jsem něco hodně podobného a byl to SYM. Už mě to trochu štve, copak si neumí udělat vlastní design??? Pak si budou lidi myslet, že jezdím na SYMu nebo Jonwayi ;-)
kerim7

500+
 
Reputace: 68
Příspěvky: 635
Registrován: 16 říj 2014, 08:18
Bydliště: Nymburk
Skútr / moto: Honda Vision, Honda CMX 500, byla Silvuška SW-T400
Tuning / úpravy: Obrysovky LED

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod kirmakX6on » 24 srp 2016, 10:35

ad rychlost -- já nechtěl maximálku sto+ kvůli tomu, že chci jezdit nad sto ..to jsem nikde nepsal :-) Ostatně nad sto můžu jezdit jen po dálnici a po ní budu jezdit jen pár km ..a na pár kilometrech si časově nepomůžu, že pojedu 105 místo 95. Já chtěl co nejvyšší maximálku kvůli rezervě. Pokud má skútr napsáno, že jen s obtížemi dosáhne sto, tak si myslím, že je nespolehlivý třeba i při 90 a další věc je to přetěžování, na které jsem ani nemyslel, ale určitě skútr přetěžovat a ničit nechci. No ale právě to je důvod, proč by měl být schopen víc než sto! Když skútr může jet třeba 110+, jak píšou o nmaxu tak by mu "denně 80-90" (dle silnice a povolené rychlosti) nemělo dělat snad žádný problém, tj. měl by takto jezdit nepřetížen a měl by schopen tuto rychlost udržet i s větrem, s nákupem nebo do mírného kopečka. Možná jsem pesimista, ale já spolehlivou rychlost, kterou mám "garantovánu" a skútr navíc neničím, odhaduji o 20 km/h níž od maximální. Neváhejte mě nicméně poučit, jak jsem říkal, nemám se skútry a motorkami zkušenosti. :-) ..zatím mi to ale přišlo jako nedorozumění :-)
(..jinak vždycky když jsem psal o rychlostech, měl jsem na mysli tachometrové rychlosti)

pytlak01 píše:Při ježdění pár km do zaměstnání jsem za prioritu považoval pohodlnost, spotřebu, zrychlení na křižovatce, vzhled a úložný prostor. A právě úložný prostor je pro městské ježdění (dle mého názoru) podstatný. Do Medleye s jeho 36 litry dám 2 přilby nebo nákup, rukavice, pláštěnku, ................. A když pořídím menší box, dostanu se na úložný prostor celkem 70 a více litrů.

zas aby ten úložný prostor nebyl overkill. Myslím, že je to hodně individuální. Já třeba bydlím a budu bydlet sám (tj. nenakupuji např. pro rodinu) a žeru samý děsně skladný věci typu rýže, luštěniny, mražená zelenina ..naopak vůbec nejím věci typu chleba, ovoce ap., což jsou věci, který zabírají strašně místa a nic nevydrží (rychle se sní = je třeba toho kupovat velké objemy). Když dám 30l do batohu a 30l do kufru, tak mám dohromady 60, což si myslím, že by mi mělo stačit na nákup na týden...ještě s ohledem na to, že některý věci si nechávám ve velkým (tj. doprava zdarma) dovážet z rohlik.cz


docela slyším na to, když někde opěvují stabilitu a manévrovatelnost a sleduju i hmotnost skútru. Mám totiž z jednostopých přibližovadel trochu bobky u zádele... Vzpomínám, jak jsem před 10 lety poprvé a zatím naposled seděl v autoškole na motorce a několikrát jsem dokázal s tou motorkou skoro spadnout na křižovatce, když jsem stál...trochu se to naklonilo, chvíli jsem koukal po vejrech a už jsem letěl. ...kdyby mě pokaždé nezachránil instruktor, tak jsem skončil na boku s rozflákanou motorkou a rozflákanou nohou pod motorkou.. Teď jsem snad trochu silnější, ale rozhodně to bude jedna z prvních věcí, který si vyzkouším v obchodě :-D ..netuším, kolik je 130 kg a kolik měla ta příšerná motorka v autoškole, ale určitě je pro mě důležitý, abych ten skútr fyzicky přepral :-D
..další věc je, aby to pevně sedělo na vozovce i v těch břečkách zimních nebo s menší námrazou. Naproti tomu třeba jak to tlumí nárazy pro mě asi až tak důležité není ..přijde mi, že v Praze a nejbližším okolí ty silnice nejsou tak strašný.

HonzaR píše:Počítej s tím, že autonavigace v obalu je akorát pro kočku. Jestli jí skutečně tolik potřebuješ, raději investuj do motonavigace, i bazarová bude sloužit líp.

jj ...počítám s tím, že si koupím motonavigaci ..ale není mi jasný, jak se to provádí s tou zásuvkou?! Prošel jsem si profily na http://www.motorkari.cz/motorkari/?act= ... amaha+NMAX, ale bohužel to tam nikdo nemá (neznáte nějaký jiný web, kde by měli lidi účty a psali tam o svých motorkách a šlo vyfiltrovat konkrétní motorku? Nepodařilo se mi to ani vygooglit.). Pochopil jsem, že si to tam člověk musí udělat nějak sám a zapojuje se to přímo na baterku ...ale nevím, jak si to představit v praxi. Jak připevnit ty dráty ..jako izolepou?!?! A jak připevnit ten vývod, tu vlastní zásuvku? Představa nějakých invazivních zákroků typu vrtání do plastu ...mi nedělá dobře. Tohle mi fakt není jasný, jak se má přidělat podělaná zásuvka na skútr, kde není.

~~~~

edit: ad další alternativy
na ně se podívám asi až zítra, dneska už nebudu mít čas.. Čínu ale určitě nechci. Zatím jsem to z různejch přehledovejch článků bral hodně letem světem, myslím, že Kymco pro mě nic nemá, všechno je to pomalý ...nevím, co si myslet o SYM Symphony ST 125 a Piaggio Fly 125, moc se mi ale nelíbí.
Naposledy upravil kirmakX6on dne 24 srp 2016, 10:48, celkově upraveno 2
kirmakX6on

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2016, 10:26

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod zdeny65 » 24 srp 2016, 10:40

Co naděláš.Padělků je spousta.Ale ve skutečnosti to není až tak špatný.Ne všechno musí stát za prd.Kolikrát je padělek či kopie lepší než originál.Zpracování není vůbec špatný.A vzhledem k výšce tazatele je to asi ta správná velikost.Nicméně je to v Praze a když jsem měl čínu,taky JonWay,tak to nebyla až taková srágora.V důsledku dalšího rozvoje jsem přešel na to,co mám.V principu jsem něco musel poladit,ale jezdil pěkně.U nich jsem právě sháněl nějaké díly.Přístup super,ceny taky,tak co?A vzduch je pro začátečníka možná ideální.Na ty jeho "dlouhý" trasy bohatě stačí.Dávají na to i 150 kový kit.
zdeny65

250+
 
Reputace: 46
Příspěvky: 399
Registrován: 31 črc 2015, 19:44
Bydliště: Starý Vestec
Skútr / moto: Bylo-klasika,Yamaha Majesty 400,možná FJR 1300
Tuning / úpravy: CNC páčky,vestavěný systém nabíjení,nově laděný zadní tlumiče pérování,tankvak

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod HonzaR » 24 srp 2016, 10:42

...
Naposledy upravil HonzaR dne 26 srp 2016, 10:57, celkově upraveno 1
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod kirmakX6on » 24 srp 2016, 10:51

HonzaR píše:kirmaX6on: Navi ne přímo na baterku, ale na konektor, který je spínaný klíčkem. Já to vytáhl z pojistkové skříňky.

nějakou fotku náhodou nemáš? Nežádám určitě, abys ji jen kvůli tomuto vláknu dělal, ale jestli jsi třeba už dřív někde něco nefotil a neposílal.. ptám se jen, abych nemusel prohledávat všechny tvoje příspěvky.
kirmakX6on

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2016, 10:26

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod HonzaR » 24 srp 2016, 13:12

...
Naposledy upravil HonzaR dne 26 srp 2016, 10:57, celkově upraveno 1
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod misacinec » 24 srp 2016, 19:19

Pozri si tu vlákno o NMax, ja som tam pridal viac fotiek ako som spravil zásuvku na 12V/5V. Tiež držiak na puzdro s telefónom. Nikde som nič nevŕtal, ani nič podobné. Kábel od zásuvky som pretiahol cez riadidlá za svetlo, odcvakol som bočný strieborný plast (na koncoch má aj skrutky) a pretiahol som tade kábel k baterke, ktorú ma NMax pod sedadlom. Tiež som sa bál čo to rozoberať, ale nakoniec to nič ťažké nebolo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil misacinec dne 25 srp 2016, 00:05, celkově upraveno 1
Yamaha NMax 125
Uživatelský avatar
misacinec

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 149
Registrován: 26 bře 2016, 00:16
Bydliště: Hlohovec, Slovensko
Skútr / moto: Yamaha N-MAX 125 ABS červená metalíza
Tuning / úpravy: Kufor Shad SH39, reflexné prúžky, zásuvka na 12V/USB, kryty rúk/vyššie plexi/deflektor/brdové páčky/kryt spínačky a viečka palivovej nádrže, reflexné polepy Yamaha

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod srnka1010 » 24 srp 2016, 20:09

Ak sa bojíš jednej stopy,tak než si kúpiš skutra,pobehaj si motoškoly a zaplať si nejaké kondičné jazdy.To ti prospeje.Väčšie chyby by sa potom nevyplatily.Ziskaš aj lepší prehľad.Zásuvku ti urobí predajca,alebo hocaký servis.Navigáciu porieš telefónom.Nebudeš ju stále potrebovať.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod wictor » 24 srp 2016, 21:47

kirmakX6on: z uvedených skútrů ti jednoznačně doporučuji Hondu SH. Xenter má malý kufr a v současné době je už na objednávku, NMax má středový tunel, který ti neumožňuje odvézt tašku s nákupem nebo balík vod.
Ohledně váhy "testmena" můžeš být v klidu mám 92 kg ;-)

Instalace doplňků jako je 12V zásuvka apod. je zcela bez prolémů a lze ji napojit na baterii popřípadě si ji objednat přímo u prodejce, který ti ji namontuje před prodejem.

Jinak a to za předpokladů, že tě netrápí finance jsou tu i další modely, které ovšem vyžadují větší investici. Na mysli mám Hondu Forzu, Piaggio X10, Kymco New Downtown či SYM GTS Joymax či Yamaha X-Max

Přeji šťastnou ruku při výběru
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: xenter vs. nmax vs. sh vs. ?

Příspěvekod kirmakX6on » 25 srp 2016, 11:15

díky za odpovědi a obrázky !

čtu to vlákno o nmaxu, je hodně poučené. Zatím to vypadá, pokud se zdárně podaří vyřešit ty problémy (typu zásuvka), na toho nmaxe. Hlavně jsem dost zvědavej na ty zrcátka, to psali i v jednom článku, že stojej za prd. Pokud jde o sedlo nebo vibrace, tak to si myslím, že mi nebude dělat žádnej problém.

wictor píše:Na mysli mám Hondu Forzu, Piaggio X10, Kymco New Downtown či SYM GTS Joymax či Yamaha X-Max

na Forzu, Xmaxe a Downtown jsem už narazil a byly velmi zajímavé, ovšem jen do doby, než jsem koukl na cenu :-) Finance pro mě jsou limitující ..nemůžu tomu věnovat víc než 90 000, ale se vším všudy, tj. se všema doplňkama, přípravkama na údržbu, oblečením, lékárničkou, papírama atd.
kirmakX6on

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2016, 10:26

PředchozíDalší

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků