V čem jezdíte?

Diskuze o helmách a motooblečení. Pomoc s výběrem, rady a doporučení.

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod HonzaR » 30 kvě 2016, 16:13

S prvním skútrem jsem začal jezdil v "civilu", ale jakmile se na podzim ochladilo, už jsem mazal nejdřív pro bundu a rukavice, vzápětí i pro gatě. Ono i to základní motooblečení je lepší, jak dokonalá větrovka na lyže. Je dobré při pořízení skútru počítat i cca 10tkč na oblečení, helmu, rukavice. Osobně zastávám názor, že v létě raději přijedu zpocenej, než odřenej. Ale bundy i gatě mají větrání, vyjímatelné zateplení, takže se dá nají t i relativní univerzál.

http://obchod.bikerscrown.cz/xenum-blac ... 9900014679 třeba tuto bundu jsem před asi 5 lety měl - za ty peníze dobrá.
K tomu třeba kevlarový džíny, nějaké rukavice, kotníkové boty.
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Desper » 30 kvě 2016, 21:20

Zrovna jsem potkal holku na skútru v šortkách, tílku a helmě :D

Jo toho se obávám, ten pád by mě asi mohl mrzet (a bolet) pak celý život, ale upíct se se mi taky nechce, pak to docela ztrácí své výhody. Asi se půjdu zeptat do nějakýho shopu.
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Valheru_KOKr » 30 kvě 2016, 21:37

tohle řeší kvalitní funkční oblečení... i nad teplem se dá vyzrát vzdušným vodu odvodivým materiálem.
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Dalas » 30 kvě 2016, 21:43

Tak ono i záleží jestli někdo jede na 50ccm nebo na mašině a jakým stylem jízdy jezdí. Nevím, někde to tu bylo psané, ale myslíte si, že Italci, Frantíci a asiati jezdí v motooblečcích? A to tam maj jiný frmol :mrgreen: a neřekl bych, že oni zrovna nemají na ty hadry peníze :wink:
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Valheru_KOKr » 30 kvě 2016, 21:46

Oni mají ohleduplnější plechovky

-- 30 kvě 2016, 20:46 --

Oni mají ohleduplnější plechovky
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Desper » 30 kvě 2016, 21:51

Proto jsem psal. 125ccm NMAX nebo SH. Jezdění kolem Olomouce, ale třeba na Hostýn nebo Ovčárnu proč by ne :) Spíš by mě ze zkušeností váš najezděných zajímalo nějaké "minimum", ale to asi je na odvaze každého pionýra :) Hlavně jestli ty pády jsou podobně špatné jako z motorky, mám pocit,že skútr mi přecejen dává toho "manévrovacího" prostoru více. Pro italský styl mi mluví dvě věci:
1) Jezdit chci opatrně předvídatelně (ale to se snadno řekne)
2) Na kole jsem najel dost po silnicích a nikdy jsem problém neměl, ale je to asi úplně něco jinýho :D
Desper

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 235
Registrován: 13 kvě 2016, 08:48
Bydliště: Olomouc
Skútr / moto: Honda SH125i 2016

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Dalas » 30 kvě 2016, 21:52

celkem pravidelně se dívám na YT a když pominu Rusko, tak zvlášt asiati moc ohleduplné plechovky nemají :wink: a neřekl bych, že Italci jsou nějak moc odlišní od nás. Je pravda, že v těchto zemích jsou na moto víc zvyklý, mají ve městech lecjaké vychytávky, ale když sleduju výlety kluků do Anglie a na sever apod, tam se mi zdají vůči moto ohleduplnější..ale možná se mi to jen zdá :roll:

-- 30 kvě 2016, 20:57 --

Desper: já taky hlavně jezdil na kole, ale skútr mě hodně vtáhl a jízdu nijak nehrotím a 125ccm je pro mě velmi dostačující (jezdím sám) a sám se divím, že jsou "plechovkáři" ke mě hodně ohleduplní. Jasně, najdou se nějací magůrci, ale to už poznám podle stylu jízdy dotyčného-mám pořád přehled co se děje i za mnou a už poznám závodníka, tak už konám..bud přidám, nebo se nechám co nejdřív předjet a jedu si dál svým kochacím tempem. Ale určitě je něco jiného bydlet třeba v Praze a každodenně tam jezdit v kolonách.
Naposledy upravil Dalas dne 30 kvě 2016, 21:59, celkově upraveno 1
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Valheru_KOKr » 30 kvě 2016, 21:57

Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Dalas » 30 kvě 2016, 21:59

:mrgreen: jo, občas se takový někdo najde, že je na tebe nalepený a netrpělivě čeká, až tě bude moct předjet, ikdyby jsi jel nad povolený limit. Ale naštěstí jich tolik není.
Dalas

250+
 
Reputace: 36
Příspěvky: 396
Registrován: 28 srp 2012, 22:05
Bydliště: Uherskobrodsko

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod HonzaR » 31 kvě 2016, 10:33

Desper: Ono to má ještě jeden aspekt - i při příjemných 20-25°C jet v tričku, nebo šortkách je o zdraví i z důvodu prochladnutí (revma ve stáří). Na kole vyvíjíš pohyb vlastní silou, také jak zastavíš, jsi hned pěkně zpocený (aspoň já). Ale na skútru jedeš mnohem rychleji, než na kole a tělo si teplo "nevyrábí". Nehledě na srážku s hmyzem... o pádu se ani nemá cenu rozepisovat, každý má za sebou jistě pád z kola, nebo koloběžky, že?
z ho*na bič neupleteš...
Uživatelský avatar
HonzaR

1500+
 
Reputace: 218
Příspěvky: 1861
Registrován: 15 srp 2011, 11:07
Bydliště: Praha 16
Skútr / moto: Suzuki V-Strom 800 /SE

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod CONT » 31 kvě 2016, 11:40

Desper píše:Proto jsem psal. 125ccm NMAX nebo SH. Jezdění kolem Olomouce, ale třeba na Hostýn nebo Ovčárnu proč by ne :) Spíš by mě ze zkušeností váš najezděných zajímalo nějaké "minimum", ale to asi je na odvaze každého pionýra :) Hlavně jestli ty pády jsou podobně špatné jako z motorky, mám pocit,že skútr mi přecejen dává toho "manévrovacího" prostoru více. Pro italský styl mi mluví dvě věci:
1) Jezdit chci opatrně předvídatelně (ale to se snadno řekne)
2) Na kole jsem najel dost po silnicích a nikdy jsem problém neměl, ale je to asi úplně něco jinýho :D


Obecně..ona i ta 125ka si kilečko v pohodé pádí.a pád v téhle rychlosti bez motooblečení asi nebude to pravé ořechové..Já osobně jezdím komplet vybaven, protože zdraví mám jen jedno.Tzn bunda: teď jsem pořídil tuto : http://www.m-b-w.cz/product/textilni-moto-bundy/neat---panska-textilni-moto-bunda/256 .obrovská výhoda na léto, že má odepínací vrchní vrstvu takže už se těším na pořádný vedra. 8) ..malé minus že trochu profukuje zipem na rukávu, který je po celé délce paže,to jsem ale pocítil při chladnějším počasí a přesunech nad 200 km..vše ale vyřeší neprofuk pod bundu, který je odepínatelný. Gatě mám kevlarový Trilobitky, které mají na stehnech také větrací otvory.Kotníkový botky /jsem zastánce vojenských "kanad"/, blembák a rukavice jsou samozřejmostí. Jinak k tvému :jezdit chci opatrně předvídatelně (ale to se snadno řekne)..to určitě můžeš ,já ale myslím vždy na to, že se kdykoliv a kdekoliv se muže objevit zmatkující řidič, který nemá ještě zaschlý papíry,nebo dědeček v naleštěné zánovní felici vracející se z dušičkového hřbitova, v horším případě frajírek v tůůningový stříbrný oktávce...a z těchto důvodů jezdím vždy pořádně oblečen..
Uživatelský avatar
CONT

100+
 
Reputace: 4
Příspěvky: 145
Registrován: 17 čer 2014, 12:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: Honda Silver Wing 600,
Tuning / úpravy: Křídlo tunit netřeba

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod shotik » 31 kvě 2016, 13:16

Já jezdím Prahu. Zpočátku jsem jezdil v hadrovce na běh ale to jaksi mlátilo do těla a nebylo to ono. Zainvestoval jsem do MBW bundy. Kalhoty nosim běžný jeansy a boty klasický kecky. Rukavice na kolo - přemýšlím o upgradu. Nicméně v Praze jsem se zatím neupekl ač občas i to místo na předjetí není a musím v té koloně posečkat.

S předvídáním to mám stejně nicméně zezadu to může do mě prdnout kdokoli jako dnes v autě.
sedlal jsem: Jawa 05, Simson S51, PCX 2015, Nmax 2021
Aktuálně Honda Forza 125
Uživatelský avatar
shotik

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 93
Registrován: 04 čer 2013, 18:50
Bydliště: Praha

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod Garrett » 31 kvě 2016, 14:44

Teď jsem přijel z práce, triko na sobě úplně zpocený. Z bundy mám odepnutou zatím jenom jednu vrstvu a dnes sundám i druhou. Mám to z práce 10km/10 min a jen jednou musím zastavit u hlavní cesty. Jinak vozím na sobě rifle a letní rukavice z Auto Kelly a botasky.
Bylo - Kymco Downtown 125i 2013
Je - Honda Forza 125ccm 2017
Uživatelský avatar
Garrett

250+
 
Reputace: 38
Příspěvky: 304
Registrován: 19 říj 2015, 20:21
Bydliště: u Vyškova
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm. 2017 Bílo modrá

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod bajza » 31 kvě 2016, 15:06

Tak já v džíny, klasické boty triko a bundu textilní Nazran Snake s vyjímatelnou termo vložkou, mám ji 6 let a už pomalu odchází na zimu mám ještě kalhoty textilní Nazran na zimu jsou super na teplejší počasí i bez vložky moc teplé. Moc je nepoužívám jsou jak nové. Ale v únoru z Moravských Budějovic byli super.
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: V čem jezdíte?

Příspěvekod forester » 12 čer 2016, 21:32

Takže nákupom topánok som v Británii neskončil,ja som vedel že si nemám nič skúšať :D
Začalo to rukavicami,ako som ich dal na ruky zistil som že nič lepšie som nikdy nemal a ani mať nebudem. Širkoká manžetová časť a pri nasádzaní sa javili úzke aj keď velkosť M je moja.Ale keď ruka vkĺzla až na doraz som mal neskutočný pocit sedeli ako keby boli na moju ruku šité.Ale v ten deň som si povedal že nič nepotrebujem tak načo. Nemohol som a na druhý deň som tam išiel zase v dúfaní že ich už nebudú mať (boli posledné).A mali ich resp.jednu druhú do páru som dostal pri pokladni a ešte raz vyskúšal.No čo už žijeme iba raz :D
Tento víkend som ich testoval na moto a sú božské.Čudujem sa sám sebe načo kupujem už asi piate rukavice ale dobre som spravil.
Pri rukaviciach to neskončilo a išiel som si skúsiť bundu od RST a potom aj nohavice, ako to skončilo tak to už asi nemusím písať,sú doma :D

Inovoval som komplet oblečenie a myslí že po 6 rokov je to aj zaslúžene.Mám radosť a ta jazda bude zase o niečo lepšia.Niekto má Vianoce v decembri a já som si ich spravil v lete.
Bunda trojvrstvová prefektná nikde natlačí nikde nepretŕča.Nohavice detto, musel som kúpiť velikosť S,že by som niečo pochudol alebo je to M šité na tučné anglické zadky :D
Keby niekto rozmýšľal nad niečim kvalitným tak toto je cesta ako byť spokojný.

Rukavica mali dokonca aj manuál v CZ a hneď som sa s neho poučil veľa vecí a určite sa poučíte aj vy.Tá červená časť textu je fakt výstižná.

Bunda.JPG

Bunda_zadná_časť.JPG

Bunda_3_vrstvy.JPG

Bunda_vložka.JPG

Bunda_vnútru.JPG

Rukavice.JPG

Manuál_rukavice_1.JPG

Manuál_rukavice_2.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 660
Příspěvky: 5494
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

PředchozíDalší

Zpět na Helmy a oblečení

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník