Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 22 dub 2017, 20:55

Ještě dodám že jednoho dne možná koupím nějaký takový kurs mojí ženě, přestože nemám strach, že má seriózní potíže, když jede 45 km na skútru vyřídit nákupy atd... Prostě mám jen pocit, že bude ráda a že je přesně ten typ, co jí to pomůže :-)
Naopak já na něco podobného asi nepujdu, protože pocitově prostě nechci :-)
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod hstanislav » 22 dub 2017, 20:57

M.Lisy uz v BNM nedela, dle toho co rikal, ho zacali "ojebavat" a tak si zalozil svoji skolu.
U Srsne na skutru neberou, to je jen pro motorky.
Uz jsem to tu psal, ze jsem byl v BNM, jeste kdyz tam Mira byl a pak jsem u nej byl i na Mane, ale uz v jeho vlastni skole.
A ani jedno nemelo chybu a podle mne to za ty prachy stoji. Ale samozrejme, ze to si musi kazdy rozhodnout sam.
Podruhe jsem byl na skoro individualce (3 ucastnici), chvili jsme jezdili na letisti v Horovicich a pak uz vse probihalo v provozu.
Mira jel stridave predemnou a zamnou a pres intercom rikal co a jak. Najeli jsme asi 200km a myslim, ze to byla velmi dobra zkusenost.
Bývalky: Scarabeo 500, Aprilia Mana 850, Honda ADV 350
Uživatelský avatar
hstanislav

100+
 
Reputace: 5
Příspěvky: 214
Registrován: 15 kvě 2013, 23:34
Bydliště: Žehuň, Praha
Skútr / moto: Honda Forza 750

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Ondrus84 » 22 dub 2017, 20:59

Jo to vim ze srsen skutry nedela...mam krome majesty ,180 i masinu 900ccm supersport..
"la vencita e una fonte di emozioni"

Fiat Bravo : Obrázek
Paiggio X10 350 Executive : Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrus84

750+
 
Reputace: 39
Příspěvky: 918
Registrován: 25 čer 2016, 08:00
Bydliště: Domašov U Brna
Skútr / moto: Piaggio xEvo400
Tuning / úpravy: ......

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 22 dub 2017, 21:12

Všichni tihle (Sršeň, Lisy atd..) to dělají coby obživu a byznys. Tak je to nutno chápat, se všemi mínusy a plusy... Většina z nich zároveň buduje svoje image( které je často živí ;-) ), někteří méně a někteří více ;-)
Podstatné z mnoha otázek zní: Chci jim za tuhle hru zaplatit, je pro mě přijatelná, a získám za peníze hodnotu po které toužím?
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod josuk » 22 dub 2017, 22:01

souhlasím s předsedou, že kurz je drahý nebo nadbytečný jenom pro toho kdo nebyl! ;-)
Badarala: možná svou obživou a byznysem a image už někomu něco ušetřili... rozbitou motorku.. ;-) Ne vážně, učí se člověk pořád ;-) (Tobě z těch dvou prstů skútr na hrbolech může vyskočit a silná motorka Ti z ruky ujede...no... ;-))
Uživatelský avatar
josuk

1000+
 
Reputace: 591
Příspěvky: 1411
Registrován: 14 pro 2012, 10:38
Bydliště: Praha
Skútr / moto: zimní X Max 250 a Honda ADV 350
Tuning / úpravy: na zimu deka a zimní gumy

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod forester » 22 dub 2017, 22:15

Niečo z mojho moto života.Som šofér profesionál s už asi 2mil km a nikdy pred r.2010 som na motocykloch nejazdil lebo jednak som nemal na to vodičák(vtedy povinné A)a som mal k nim velký rešpekt.Jeden zo synov mal tuším až 6 motoriek a druhý skúter na ktorý som sa vtedy ešte bez vp odviezol najprv okolo garáže a potom už ma to chytilo a drndil som už kade tade.Potom prišla práca 16km vzdialená bez možnosti inej dopravy ako autom.To ma po čase prestalo baviť a prišla chuť zdolávať tých 32km denne ináč ako autom v otravných zápchach.Najprv som to zdolával bicyklom ale po tom ako som taký spotený po jednej nočnej venčil ešte psa došiel som o kríže a vtedy padlo rozhodnutie že si kúpim skúter a po spravení vp A som si kúpil PCX.A potom to bola už lavína spojená s koníčkom.Podotýkam že som mal už po druhej puberte a nikdy pred tým žiadnu skúsenosť s motošportom.Tento hlad na mňa dolahol v tom že som si po roku kúpil aj čoper a až vtedy som zistil že neviem vlastne nič a hladal som partie kde som načerpával skúsenosti horko ťažko z kapkami potu na čele a aj po páde na vtedy ešte studenom asfalte s PCX.Vtedy by som investoval aj neviem čo len aby som nabral skúsenosti a bol si istý na jednej stope.Môžem povedať že keď som mal už asi 20tis km tak až vtedy som si môhol povedať že sa nebojím ale stále to nebolo na 100%.Dnes keď som už prekročil 100tis km striedave na moto/skútro/čoperovo ale aj tak sa je stále čo učiť lebo každý s týchto strojov má určité typické jazdné vlastnosti na ktoré sa nesmie zabúdať a je potrebné si ich rýchlo osvojiť aby sa niečo nepríjemné neprihodilo.Napríklad že čoper s porovnaním iných moto "nezatáča, nebrzdí a zle zrýchluje" a moto(Hornet) zase opačne, skvelé zrýchluje,zatáča a prfektne brzdí a nakoniec skúter ktorý je zase lahký a dobre sa s ním klučkuje a parkuje v meských podmienkach.Toto sú veci ktoré som sa musel naučiť zvládať ako samouk.
Dnes by som určite volil cestu rýchlejšiu,pohodlnejšiu a bol ochotný aj za ňu zaplatiť len aby som bol v tomto dobrý a môhol si povedať že mám to v rukách a byť vysmiaty v nepríjemných situáciach ktoré nám prináša jazda či už v meste alebo pri zdolávaní serpentín.
Každému,aj keď sú tu všeliaký machry ktorý rástli na pinčloch a majú roky praxe by sa také školy raz od času zišli včetne občerstvenia si dopravných predpisov a to nie preto že sú neschopný ale preto aby boli ešte lepší,sebeistejší a jazdili s prehladom bezpečne a sebavedome.
Trochu som tú vetu rozvinul,sorry :D
Honda PCX - 2010, predaný, 24 tis km
Honda Shadow - Black Spirit VT750C2B,2011,predaný,40 tis km
Yamaha X-Max 250 - 2012, predaný,84000 km
Honda Forza 300 - 2018, predaný 29000 km
Honda Hornet CB600F 2013, predaný 32000 km
Uživatelský avatar
forester

2500+
 
Reputace: 656
Příspěvky: 5478
Registrován: 14 čer 2010, 16:04
Bydliště: Bratislava
Skútr / moto: Honda ADV 350

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Bostav » 22 dub 2017, 23:04

Člověk je chvíli v práci a hned taková diskuze.
Můj názor - každý takový kurz je velice dobrá věc a to nejen pro začínající jezdce. Já jezdím v jedné stopě cca. 27 let a nikdy sem na žádném kurzu nebyl.
Ale kde jsem byl, tak to bylo před cca.15ti lety u nás v MB na kurzu zvládání smyku,ale autem , ještě teď to mám jak se říká "v rukách a nohách". Kurz byl pro mě jasným přínosem. nikdo učený z nebe nespadl, což vidíme skoro každý den v televizi ...
Takže za mě říkám ANO, takový kurz je potřebný. A s prominutím je mi prdelky kdo si dělá jakou imidž :mrgreen:
Od roku 1989 - Jawa Mustang ,pak spousta, ale opravdu spousta skůtrů 50ccm,70ccm a 125ccm.
Nedávná minulost: Honda PCX 2014, Yamaha N-Max 2017
Obrázek
Uživatelský avatar
Bostav

1000+
 
Reputace: 208
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 úno 2016, 14:47
Bydliště: U Mladé Boleslavi
Skútr / moto: Honda Forza 125ccm 2018
Tuning / úpravy: Okouzlující muž za řidítky.

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 23 dub 2017, 00:13

Josuk: Naprosto souhlasím, že plyn se má držet jinak, než ho držím, i moje hlava má na to jasný názor! :)
Jenže moje ruce se o názor mojí hlavy, která ho slyšela zase jinde, nezajímají a mají svoji moudrost...
Taková analogie stará myslím že 26let...Taky jsem slyšel, že sjíždět na běžkách celý den prudkou a dlouhou sjezdovku, která je zledovatělá na kámen, se rozhodně nemá a je to zdraví a životu nebezpečné. No i tehdy jsem prostě dělal, co mě přišlo ok a prostě jsem ji sjížděl, protože tak mi to přišlo v pořádku. Ve výsledku jsem v podstatě nepadal, a jezdil dosti svižně, na rozdíl od většiny těch vybavených a svědomitých spolužáků. Když mě to druhý den omrzelo, šel jsme běhat.
Co tím chci říct, je to, že PODLE MĚ je někdy lepší se sám podle svého naladění zdokonalovat včetně vlastních nedokonalostí, než přebírat hlavou (placená) moudra jiných.
A ještě jednou zopakuji, že ano, kurs bezpečné jízdy bych manželce pořídil a možná i někdy pořídím, tzn. nemám principielně nic proti tomu a mám za to, že někomu asi i prospěje.
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Mirus1 » 23 dub 2017, 09:15

No, Rudo napsal jsi pěkný elaborát :D ,ale souhlas se vším co píšeš. Nedá mě to ale nepřipomenout, že svého času jsem tady napsal něco podobného o motorkářích, kteří jezdí přes dědiny 100 i více a za to by měli mít povinné školení každý rok, to jsem to schytal,že, co si to dovoluju, že to je přes hranu a.p. :wink: :D Ale nemá cenu se k tomu vracet.
Já jsem měl v minulosti taky asi tři fichtle, simsona i malý skutr Honda Lead. Potom dlouho nic, až před dvěma roky jsem si koupil víceméně pro radost toho mého 125kového pincka :D
Uživatelský avatar
Mirus1

750+
 
Reputace: 189
Příspěvky: 820
Registrován: 27 zář 2014, 06:44
Bydliště: okr.Jesenik
Skútr / moto: Sym Joymax GTS 125i Sport

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Ondrus84 » 23 dub 2017, 09:26

60+ jezdi v obci kde je 50 jenom debilnebo clovek,ktereho mrzi,ze ma ridicak a nevadi mu,ze nekoho pripadne srazi...nehlede na to,ze certi jsou za kazdym obecnim rohem...
"la vencita e una fonte di emozioni"

Fiat Bravo : Obrázek
Paiggio X10 350 Executive : Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrus84

750+
 
Reputace: 39
Příspěvky: 918
Registrován: 25 čer 2016, 08:00
Bydliště: Domašov U Brna
Skútr / moto: Piaggio xEvo400
Tuning / úpravy: ......

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Valheru_KOKr » 23 dub 2017, 10:23

Ondrus84 píše:60+ jezdi v obci kde je 50 jenom debilnebo clovek,ktereho mrzi,ze ma ridicak a nevadi mu,ze nekoho pripadne srazi...nehlede na to,ze certi jsou za kazdym obecnim rohem...


Myslím si, že toto je dost ošemetné téma. Na svém skútru jezdím převážně po Praze a pokud bych měl jezdit striktně podle předpisů, bude jen otázka času kdy mě někdo nervově labylní sfoukne jak svíčku. Pokud chci v této džungli přežít, musím uzpůsobit rychlost tomu předemnou, aby ten zamnou neměl dojem, že ho nějak omezuji. Naopak, pokud přijedu kamkoliv jinam, není s rychlostí problém, nikdo se nelepí, nedělá zbytečné nebezpečné manévry....

Chce to používat hlavu a pokud 100% řidičů jezdí na 50ce 70km/h jsem debil, sám sobě nebezpečný, pokud budu striktně zkoušet dodržovat předpisy.


Můj pohled z jednostopého vozidla.Pokud jedu autem, nemám problém jet předpisově kdekoliv...
Kája

Yuki CITY 125 - Nová čína, s jasnou historií a zcela nejasným osudem
Kokříkovi cesty
Nevidí mě! Neslyší mě! Nepředvídá mě! Nedává pozor! Nerespektuje mě, protože jsem na 2 kolech! Vím to, předpokládám to, a proto ještě jezdím a stále píši!
Uživatelský avatar
Valheru_KOKr

250+
 
Reputace: 33
Příspěvky: 394
Registrován: 29 čer 2015, 15:48
Bydliště: Praha 13
Skútr / moto: Yuki CITY 125
Tuning / úpravy: Ne

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod srnka1010 » 23 dub 2017, 10:51

To máš pravdu,keď stádo ťahá 70kou,ťažko sa mu priečiť,lebo ťa udupe.
Uživatelský avatar
srnka1010

750+
 
Reputace: 163
Příspěvky: 852
Registrován: 18 čer 2016, 20:37
Bydliště: Voderady
Skútr / moto: yamaha majesty 250 r.v 2000 / Honda Transalp 600

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Ondrus84 » 23 dub 2017, 10:53

Kdyz chce kdokoliv chcipnout driv,at jede...ja ho nedrzim....
"la vencita e una fonte di emozioni"

Fiat Bravo : Obrázek
Paiggio X10 350 Executive : Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrus84

750+
 
Reputace: 39
Příspěvky: 918
Registrován: 25 čer 2016, 08:00
Bydliště: Domašov U Brna
Skútr / moto: Piaggio xEvo400
Tuning / úpravy: ......

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Badarala » 23 dub 2017, 11:26

Ondrus84...
Chcípnout? Hmmm... Kdo to nedělá přesně podle oficiálních pravidel, zaslouží si chcípnout? Nebo možná nezaslouží, ale zákonitě chcípne? Nebo by se mu aspoň mělo něco přihodit, třeba úraz, aby to už nikdy neudělal?
Badarala

750+
 
Reputace: 312
Příspěvky: 971
Registrován: 27 říj 2013, 23:07
Bydliště: okres Litoměřice
Skútr / moto: N-max / Suza
Tuning / úpravy: běžné doplňky pro každodenní užívání

Re: Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Příspěvekod Ondrus84 » 23 dub 2017, 11:28

Tak to mysleno nebylo...ale kdo nejezdi dle pravidel alespon v obci....urcite brzy narazi
"la vencita e una fonte di emozioni"

Fiat Bravo : Obrázek
Paiggio X10 350 Executive : Obrázek
Uživatelský avatar
Ondrus84

750+
 
Reputace: 39
Příspěvky: 918
Registrován: 25 čer 2016, 08:00
Bydliště: Domašov U Brna
Skútr / moto: Piaggio xEvo400
Tuning / úpravy: ......

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků