Jezdi opatrně! Žiješ jen jednou!

Diskuze o čemkoli.

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod foky » 08 kvě 2010, 23:04

Dnešní situace je taková, že ti prostě 80% řidičů nezastaví, jsem si jistej. Zajímal by mě "test", jak dlouho by si tam musel ležet pod motorkou, než by si tě někdo všimnul a pomohl ti. Někderý lidi jsou fakt dem...... :cry: Hlavně, že te ty si v pohodě, motorku vem čert.
Naposledy upravil KYBLOS dne 26 bře 2013, 16:53, celkově upraveno 1
Důvod: Úprava neslušných výrazů
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod cocmonka » 08 kvě 2010, 23:23

Test by byl jednoduchej. 20 vterin bych tam vydrzel. Protoze to auto, co troubilo, by nestacilo na tom sterku zastavit taky a ze me by byl mastnej flek.
Uživatelský avatar
cocmonka

10+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 20
Registrován: 23 bře 2010, 22:55
Bydliště: Praha 10
Skútr / moto: Kingway Fartt 50QT / Aprilia Leonardo 125
Tuning / úpravy: otevřený

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod foky » 08 kvě 2010, 23:29

Třeba nedávno jsem viděl bouračku, asi jako 20té auto v pořadí, myslíš, že někdo přede mnou zastavil a vystoupil z auta na pomoc nabouranému? Kdepááááááááák.
Naposledy upravil foky dne 08 kvě 2010, 23:40, celkově upraveno 1
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod wictor » 08 kvě 2010, 23:31

I když odřená motorka určitě zamrzí, tak jak píše foky: hlavně, že se nic nestalo tobě!!! Nehoda může být otázkou vteřiny a ve vteřině může být všechno jinak. 2 kola nejsou 4 a helma neni pás a plechy! :wink:
Uživatelský avatar
wictor

Moderátor
 
Reputace: 43
Příspěvky: 3782
Registrován: 16 črc 2009, 21:00
Bydliště: Praha
Skútr / moto: HONDA SW-T 400

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod renos » 09 kvě 2010, 08:06

Před několika lety jdu ráno do práce, šel jsem tehdy pěšky- klasika kolona aut a cyklistů. Najednou vidím, 100m přede mnou praští sebou o zem cyklista a spadne přímo doprostřed cesty a leží bez hnutí. Viděl jsem to, prostě jel, měl asi nějakou slabost, nebo co, omdlel a praštil hlavou o zem. Trvalo asi půl minuty, než jsme doběhli a s nějakým pánem odtáhli z cesty. Za tu dobu bezvládného chlapa objelo snad 30 aut :!: , čuměli na něj a určitě si říkali co tam ten k..... překáží, vždyť je třeba spěchat na šichtu. Po chvilce se chlap vzpamatoval, že je ok a že pojede. To jsme mu samozřejmě nedovolili a nechali odvést sanitkou, byl asi 3min v bezvědomí. Takže dávejte si na sebe majzla, protože lidi vás klidně bez mrknutí nechají zdechnout!!!
Naposledy upravil KYBLOS dne 23 bře 2013, 18:02, celkově upraveno 1
Důvod: úprava sprostých výrazů
Jezdím za: Obrázek 8)
Uživatelský avatar
renos

250+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 304
Registrován: 17 lis 2009, 18:20
Bydliště: Třinec
Skútr / moto: Honda ANF125i Innova - prodáno
Tuning / úpravy: kufr GIVI, plexi PUIG

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod R1 Max » 13 kvě 2010, 07:50

Podívejte se, co to udělá s hlavou. :shock: :?

http://www.youtube.com/watch?v=4zvP0JCZ ... re=related
Když jezdit, tak srdcem; když řídit, tak s rozumem. Obojí naráz se nevylučuje.

číslíčko na Maxe: 732 549 204
Uživatelský avatar
R1 Max

1000+
 
Reputace: 12
Příspěvky: 1317
Registrován: 09 kvě 2008, 15:01
Bydliště: Seč
Skútr / moto: Aprilia 150 Leonardo

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod Gek » 13 kvě 2010, 09:26

Souhlasím, že lidi jsopu dobytek ( dobytek mi odpustí, že si ho beru do huby ). Je to ostudné a odsouzení hodné. Jen by mě zajímalo, jak by se na to koukali, když by se do podobných problémů dostali sami.
Když už jsme u toho, umíte dát první pomoc a máte v pořádku lékárničku ?? Protože jsem jeden z vás, tak vím, že nejlepší lékárnička je co nejmenší, aby nezabrala moc místa, ale pomalu tento názor opouštím.
Kdy jste si naposled kontrolovali lékárnu ??
Kdy jsme byli naposledy na školení první pomoci ??

Opakování je matka moudrosti.
Kymco Xciting 500i. a nejčastěji k vidění
" Festina Lente " " Lepší být v šest doma, než o půl šesté v márnici " :)
Uživatelský avatar
Gek

250+
 
Reputace: 1
Příspěvky: 463
Registrován: 29 zář 2008, 13:27
Bydliště: Moravany 53372
Skútr / moto: URAL Retro 750 + sajda

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod sollik » 13 kvě 2010, 11:32

Lékárnu jsem kontroloval zrovna minulý týde, ale popravdě ani nevím, jestli by mi k něčemu byla. Asi jen při drobnějším poranění, ale fakt si nejsem jistý zda bych zachoval chladnou hlavu a rozvahu kdybych na výletě potkal auto napasovaný do stromu a v něm hromadu zkrvavených těl .......... Jediné na co bych se zmohl by byl telefonát na záchranku a pak možná dle instrukcí operátorky bych něco zjistil (puls, rozsah viditelných poranění), ale fakt nevím. V době kdy jsem byl v nemocnici na civilce to bylo jiný, člověk byl zvyklý na krev a měl jistotu přítomnosti lékařů. Ale sám někde v poli nevím nevím .........
Uživatelský avatar
sollik

750+
 
Reputace: 135
Příspěvky: 998
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda SW 600T, Honda Dylan 125 (ex Honda Lead 100)

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod MisaKacenka » 13 kvě 2010, 11:37

Podle zakona musis zajistit rychlou pomoc a pokud raneny nedycha, tak mu musis do prijezdu sanitky poskytovat masaz srdce - podle zakona.
Pokud je tam treba pejsek, tak nemusis nic, ptz by te mohl pokousat...

Hlavni je zavolat nekoho a nejakym zpusobem zajistit zivotni funkce...lekarna je sice vec pekna, ale je tam jen par obvazu...nouzove tak poslouzi i tricko.
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod JPAG » 13 kvě 2010, 12:11

sollik píše:Lékárnu jsem kontroloval zrovna minulý týde, ale popravdě ani nevím, jestli by mi k něčemu byla. Asi jen při drobnějším poranění, ale fakt si nejsem jistý zda bych zachoval chladnou hlavu a rozvahu kdybych na výletě potkal auto napasovaný do stromu a v něm hromadu zkrvavených těl .......... Jediné na co bych se zmohl by byl telefonát na záchranku a pak možná dle instrukcí operátorky bych něco zjistil (puls, rozsah viditelných poranění), ale fakt nevím. V době kdy jsem byl v nemocnici na civilce to bylo jiný, člověk byl zvyklý na krev a měl jistotu přítomnosti lékařů. Ale sám někde v poli nevím nevím .........


Asi před 17ti lety jsem masíroval a rozdýchával 6letou holčiku, žádná krev, auto sjeté do příkopu, hysterická matka. Přijela 155, po půl hoďce zhasla a dítě taky. Týden jsem byl marný, zvracení atd. Teď si nejsem jistý, co bych udělal. Před asi 5 lety jsem byl první u čelního střetu osobáku s náklaďákem, náklaďák ok, ale k odhozenému osobáku jsem ani nechtěl jít. Panika. Je to trapné, ale docela se mi ulevilo, když jsem zjistil, že jediný člověk, co byl v autě, vlastně už fyzicky neexistuje. Nechci to rozvádět. Nikomu to nepřeji. Je opravdu těžké někomu pomoci a kdo to udělá, zaslouží obdiv. Asi tak.
Uživatelský avatar
JPAG

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 40
Registrován: 10 lis 2009, 08:36
Bydliště: Valmez
Skútr / moto: Keeway Matrix 50 2T
Tuning / úpravy: Hebo variator, řemen, pružina

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod MisaKacenka » 13 kvě 2010, 13:16

Ja nastesti to "stesti" zatim nemel....doufam, ze to tak bude co nejdele...

Jedno je jisty - jezdeme opatrne! :evil:
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod _Tom_ » 13 kvě 2010, 16:52

bojím se toho, že mít neskutečně výkonný stroj, budu mít sklony k tomu vypnutí "vypínače" při nasazování helmy, nikdo mi nevymluví, že na tom není kus pravdy, podle mě je moooc malý krůček k tomu za to víc zatáhnout. Lehce jsem to zkusil na kamarádově silniční motorce a s respektem, možná strachem sám ze sebe než z té motorky jsem rád stroj vrátil. Už se vidím kolik práce a myšlení by mi dalo zůstat nohama na zemi a to si myslím, že se mám dost rád a nepatřím mezi nějaké hazardéry, ať v autě nebo na skútru. ale stejně tady určitá obava je. a nakonec někam letím, spěchám a stejně zjistím, že jsem si v autě nebo na motorce zapomněl to a to a vracím se, v tu chvilku je nahnaný čas fuč a já se tluču do hlavy jestli to stálo za to. Takže sám za sebe raději pomalu a bezpečně
Galerie fotek | Profil motorkáři.cz
nyní: Honda Vision 110 - najeto 7 000km | Honda NC750X - najeto 21 000km

dříve: Honda SH300 - najeto 41 000km | Honda PS125 - najeto 22 000km
Uživatelský avatar
_Tom_

Moderátor
 
Reputace: 98
Příspěvky: 3946
Registrován: 04 kvě 2009, 14:49
Bydliště: Liberec
Skútr / moto: Honda

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod foky » 13 kvě 2010, 16:59

Tak nejhrubší základ by měl bejt ten, že se v autě a na motorce NIKDY nespěchá. Doba to určuje přesně naopak, ale nic není nemožné. Najel jsem čerstvě svých prvních 1000km na motorce v Pražském provozu a měl jsem 2 krizovky a 5 brutal lekanců a to jenom proto, že někdo musel ject na padesátce osmdesát a já jel "jen" 45, nebo, že někdo musel stihnout oranžovou tak, že už jel na červenou a já na zelenou. Naštěstí mě už v autoškole "mlátili" za to, že se nedívám do křižovatek i když mám zelenou. Tuto radu jsem si zapamatoval a zachránila mě už nekolikrát v autě, a poprvé také na motorce :roll:

Jinak ohledně tomu zastavení u nehody taky nevím, jak bych reagoval. Rozhodně je ale menší zlo pomoct třeba kvůli neznalosti "trošku", než vůbec.
Naposledy upravil foky dne 13 kvě 2010, 17:02, celkově upraveno 1
| Life is better with MY KTM | Žijte naplno...tenhle kolotoč jede jenom jednu jízdu...
Uživatelský avatar
foky

2500+
 
Reputace: 176
Příspěvky: 4039
Registrován: 08 dub 2010, 08:38
Bydliště: Praha - nejlepší město v ČR
Skútr / moto: KTM 1090 Adventure

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod MisaKacenka » 13 kvě 2010, 17:01

Ja koukam, ikdyz jedu po rovny silnici, jestli se neco neriti :D
Vsude, idkyz mam zelenou, idkyz mam prednost...vsude koukat...to je zaklad bezpeci :) aspon pro me :)
Uživatelský avatar
MisaKacenka

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2022
Registrován: 25 říj 2009, 22:42
Bydliště: Pardubice - Sweetcow
Skútr / moto: Suzuki GSF 600 Bandit
Tuning / úpravy: Kufr Kappa 42l, Scorpion exhaust, 12V socket, GPS TomTom, zvysene plexi, bile stobo, vystrazne blinkry, sirena, PTT zastavba pro PMR :)

Re: jezdi opatrně!!! - žiješ jen jednou...

Příspěvekod ajfel » 13 kvě 2010, 18:48

Dejme, prosím, každému zraněnému šanci. Nepanikařme a snažme se pomoci, jak umíme. Není to složité: 1. zabezpečit místo nehody, 2. při vědomí nebo v bezvědomí? 3. krvácí nebo nekrvácí? 4. dýchá nebo nedýchá? 5. má puls nebo nemá? 6. zavolat 155 nebo 112, 6. přikrejt a vlídně pohovořit... Zábrany? Zkuste si představit, že tam leží někdo z vaší rodiny. Žádná výmluva neexistuje. Dneska je záchranka blízko, ve dne i vrtulník, každej má mobil. Bejvalo to horší...
ajfel

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 188
Registrován: 05 dub 2010, 11:45
Bydliště: Vysočina
Skútr / moto: Honda SW-T400
Tuning / úpravy: alarm Scorpio, topcase Honda, akukontrola+zásuvka CTEK, vyhřívání sedla KeeTec, hefty Oxford

PředchozíDalší

Zpět na Volná diskuze

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron