Derbi Atlantis - otáčky, řazení

Aneb když něco nefunguje tak, jak má...

Derbi Atlantis - otáčky, řazení

Příspěvekod Homoki » 26 říj 2008, 16:20

Zdravím. Již delší dobu mám problém u svého scootu. Když se rozjíždim, tak otáčky jsou na povoleném maximu, ale po rozjetí otáčky spadnou tak na 60% pracovních otáček... a tam se drží pořád. Ještě třeba v hodně prudkém kopci, se mi neřadí nižžší převod do síly, ale pořád je tam převod spíše na rychlost. To seřazení se nakonec podaří ale až po dlouhé době. Dělá to jen v hodně prudkém kopci.
Zkoušel jsem měnit válečky, ale nepomohlo to. Při vizuelním kontrole řemen nevypadal nějak opotřebovaný. Nemáte někdo radu čim by to mohlo být?

Díky za všechno opovědi.

P.S. Jo jinak je to Derbi Atlantis r.v. 2001
Homoki

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 20 dub 2008, 20:29
Bydliště: Liberec City

Re: Derbi Atlantis - otáčky, řazení

Příspěvekod Neos50 » 26 říj 2008, 19:47

kontrastní průžina ;)Dám ti radu,jo? Jak jsi tady už psal válečky jsi už měnil..tak ještě vyměn spojkový pružinky a kontrastní pružinu a je to...stejně to budeš celý rozdělávat až budeš dávat novou kontrastní pružinu.Jinak návod jak se to dělá je na stránkách scootlandu.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Derbi Atlantis - otáčky, řazení

Příspěvekod Homoki » 27 říj 2008, 23:03

Ok, takže vyměním kontrastní pružinu. Jen můžeš mi osvětlit proč měnit i spojkový pružinky? Rozjezdy jsou na jedničku... Ale pokud je to z důvodu pomalého řazení nižšího převodu tak to chápu.
Homoki

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 20 dub 2008, 20:29
Bydliště: Liberec City

Re: Derbi Atlantis - otáčky, řazení

Příspěvekod Fispe » 28 říj 2008, 10:11

Jednou mi tohle dělala ještě Agilitka 50. Zjistil jsem, že malinko drhne polořemenice. Stačilo vyčistit, lehce, ale opravdu jen lehce máznout a bylo po problému.
602 242 282
Uživatelský avatar
Fispe

500+
 
Reputace: 10
Příspěvky: 603
Registrován: 25 lis 2007, 21:28
Bydliště: Praha
Skútr / moto: Kymco Super 8/125 a pak ještě taková Černá Mrcha

Re: Derbi Atlantis - otáčky, řazení

Příspěvekod Neos50 » 29 říj 2008, 11:47

[quote=Homoki]Ok, takže vyměním kontrastní pružinu. Jen můžeš mi osvětlit proč měnit i spojkový pružinky? Rozjezdy jsou na jedničku... Ale pokud je to z důvodu pomalého řazení nižšího převodu tak to chápu.[/quote]

Jednak proto ,že už to budeš mít stejně rozebraný, jednak proto ,že stojí pár korun a jednak proto, že je budeš stejně časem měnit.Ale pokud nechceš tak nemusíš.Tu kontrastku ,ale určitě vyměn.
Uživatelský avatar
Neos50

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 618
Registrován: 20 lis 2007, 19:24
Skútr / moto: Piaggio Sfera 50 RST
Tuning / úpravy: Malossi multivar,Karbec Naraku 17,5 tvrdší spojkový pružinky,výfuk teprve bude :-D

Re: Derbi Atlantis - otáčky, řazení

Příspěvekod Homoki » 08 lis 2008, 18:50

Tak pružina vyměněna a je to pořád stejné.... Spojkové pružinky jsem neměnil, ale udělám to, jen nevím jaké tam dát. Je tam vše původní, žádné upravy. Válekčky 6,2 g.

Napadá tě něco, co by to mohlo způsobovat ten pokles otáček?
Naposledy upravil KYBLOS dne 08 úno 2014, 14:09, celkově upraveno 1
Důvod: Citace posledního příspěvku
Homoki

50+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 52
Registrován: 20 dub 2008, 20:29
Bydliště: Liberec City


Zpět na Technické problémy se skútry

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků