Jaký čínský skůtr do 25 tisíc?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Jaký čínský skůtr do 25 tisíc?

Příspěvekod jakub » 20 kvě 2011, 09:46

Ahoj, nevím jestli to tu už někde padlo, ale zeptám se. Jaký z čínských skůtrů do 25 tis. 50 -125 ccm by jste volili?? Nejvís se mi asi zamlouvá kentoya sharky a nebo skůtry od keeway. Potom jsem narazil i na motowell. Jelikož ve skůtřikách jsem laik, tak se tám. Děkuji za vaše odpovědi. pozdravem Jakub
jakub

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 20 kvě 2011, 09:41

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod Jakub59 » 20 kvě 2011, 10:08

Ahoj, já sem si koupil Keeway RY6, mám jí novou a zatím najeto neco kolem 400km ale zatím super. Pár známých má Keeway už delší dobu a žádný problém. Výhodou je dostupnost náhradních dílů pro vylepšení apod.
Uživatelský avatar
Jakub59

25+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 49
Registrován: 14 kvě 2011, 18:47
Bydliště: Teplice
Skútr / moto: Honda Deauville 650

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod satanachist » 20 kvě 2011, 10:19

Mám Sharky 50, najeto téměř 6000 km, kromě prasklého plastu u nádrže, výměny ventilku, žárovky a pružiny hlavního stojanu bez problémů. Jezdím dle způsobu jízdy v průměru za 2,8 l/100 km. Nemám žádné úpravy, netrápím ho, jezdím max. 60 km/h a jen dolévám benzín a olej a základní údržba. Takže zatím ohromná spokojenost a po novém roce, až bude schváleno řízení s béčkem i na 125 ccm se vůbec bebudu bát jít do číny. Vypadá to na Loncin 125 TH. :wink:
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod TUNER » 20 kvě 2011, 11:35

Bůh s tebou...Amen
Můj mazel je Škoda 130 - 1,8 T..........ostatní je druhořadý...:-D

Malaguti MAX 250ObrázekPiaggio X9 500ObrázekT-MaxObrázek
Uživatelský avatar
TUNER

2500+
 
Reputace: 202
Příspěvky: 3747
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Plzeň
Skútr / moto: Malaguti F12 50 + 250 - T-Max
Tuning / úpravy: F-12 50 - závoďák na okruhy - Phantom MAX do práce - T-Max pro radost :)

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod bajza » 20 kvě 2011, 11:42

Co se mrknout na Taiwan.(Sym Orbit,TGB Tapo,Kymco DJS 50,Kymco Agility MMC 50).Je to sice do 30 tisíc.Ale zajímavá varianta.I když designem je to trochu slabší.Nebo čínsko taiwanský CPI.http://www.motoprestige.cz/motocykly/cpi
Osobně doporučuji přihlédnout k místu bydliště.Kvůli servisu,garančním prohlídkám atd.Je pravda,že se číňani zlepšili,ale pořád jsou tam výkyvy v kvalitě jednotlivých kusů.Také dost záleží na tom jak si technicky zdatný.Pokud si dost věcí zvládneš udělat sám.Může být čínský stroj zajímavou variantou i pro tvé schopnosti.
Naposledy upravil bajza dne 20 kvě 2011, 18:09, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod satanachist » 20 kvě 2011, 17:06

Tuner: Jakub se ptal, jaký by jsme dopručili čínský skútr a ne na nějaké "výlevy". Tak mu tady odpovídáme.
Bajza: CPI má kamoš a už na něm měl dost závad. Ale záleží kus od kusu, jak říkáš. A to se netýká jen neznačkových věcí....bohužel.
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod jakub » 20 kvě 2011, 18:09

Děkuji za odpovědi, dneska jsem pátral a narazil jsem na motowell yoyo, máte někdo zkušenost s tímto?? nebo vůbec s touto značkou?? docela se mi to yoyo líbí.. Jinak se servisem si hlavu moc nelámu, jsem z Kladna a je tu obchod právě prodávajíci tyto skůtry jak kentoya, tak motowell a ostatních čínských skůtrů..
jakub

5+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 5
Registrován: 20 kvě 2011, 09:41

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod bajza » 20 kvě 2011, 18:17

Z čínských značek jsem četl trochu lepší recenze na Loncin,Tauris,Kentoya (ale tady pozor týká se to té dražší série Premium).Jinak je spíš podprůměrná.(vlastní zkušenost).A k té co píšeš určitě jí tu někdo má už jsem jí zaregistroval.A ten bude nejspíš chválit, antičíňani napíšou nebrat.A já ti mohu popsat TGB Tapo mám ten samý motor.
O Motowel jsem četl pouze na foru.Mám dost literatury katalogy co vyšli (svět motorů atd.) ale motowel v nich není.Napiš nějakému majiteli ať ti popíše,nebo nechá sjet.
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod Dom999 » 20 kvě 2011, 18:37

No a co zkusit třeba autokelly a maxon matador ja na něm mam najeto bez par km 11000km a akorat mi odešel nahon tachometru a z vyfuku mi vypadla restrikční trubička.
Maxon Obrázek
Majesty Obrázek
Uživatelský avatar
Dom999

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1847
Registrován: 04 kvě 2009, 22:53
Bydliště: Tábor
Skútr / moto: V-strom 650
Tuning / úpravy: Jen uzitecny veci (kufry,plexi...) a filtr kn.

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod satanachist » 20 kvě 2011, 19:05

Bajza: Co je série Premium u Kentoye?
Motowel jsem viděl u jednoho maníka na mých cestách a měl teprve najeto pár set kilometrů, tak nedokázal říct něco o spolehlivosti. Do té doby neměl problém. Co mě ale rozesmál, tak když řekl: " Jo ty máš Kantoyu, to je značka!"
Mohu vozit 80 lidí za zády, ale na velkou motorku si mohu maximálně tak sednout.....
Uživatelský avatar
satanachist

1000+
 
Reputace: 74
Příspěvky: 1057
Registrován: 21 dub 2010, 03:15
Bydliště: Bojkovice
Skútr / moto: Honda PCX 125
Tuning / úpravy: plexi Givi, brašny, zásuvka, teploměr, hodinky

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod bajza » 20 kvě 2011, 21:06

Co jsem zjistil tak Kentoya dál prodává ty své staré podprůměrné modeli.Ale má pár nových modelů které jsou o dost dražší.http://www.kentoya.cz/modely/skutry/powermax toto by měl být top stroj.Údajně se má začít věnovat větším objemům a část svých top strojů vyrábět na Tchaj-wanu.I když sám za sebe nechápu co dělal jeden z jejích modelů v motocykl roku.
Jakub nenapsal co od stroje očekává zda mu jde o design, cenu,výkon či účelnost to myslím je také dost zásadní při výběru.Jinak bude jezdit 3,5 kW a jinak 2 kW.Zajeď k nejbližšímu dealerovi.Sjeď si otestuj jeho přístup.Určitě je lepší mít kousek ono jezdit na servis 50 km může být problém.Zvlášť když ti to nepojede odvoz atd.Chce to trochu upřesnit co chceš.
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod RHON » 20 kvě 2011, 21:24

Kentoyu sharky má kámoš má na ní něco kolem 12 000 km a zatím jen provozní chyby jako řemen, náhon tachometru, válečky svíčka atd., takže bez problémů.
Já měl nového číňana 50 ccm r.v. 2010 najel jsem 1350 km - tekl převodový olej, smrděl benzín někde to protahovalo, při nerovnostech něco dole pořád bouchalo tak jsem ho po opravě vyslal do světa, koupil 9 let starou Hondu Lead a je to o něčem úplně jiným. Nikde nic nebouchne a kvalitou zpracování se to nedá srovnat.
EX: Rhon 50/2T, Honda Lead SCV 100, Piaggio Typhoon 125/2T, CBC Grace 125, Piaggio Beverly 125, Honda Forza 125
Uživatelský avatar
RHON

750+
 
Reputace: 21
Příspěvky: 791
Registrován: 02 čer 2010, 21:18
Bydliště: Litoměřice/Ústecký kraj
Skútr / moto: Honda Forza 125
Tuning / úpravy: Série

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod bajza » 20 kvě 2011, 22:51

Sharky a Powermax jsou nejspíš ty jejich premium tedy alespoň podle ceny.Všechny ostatní stojí o 5 - 10 000 méně,
Není to sice čína názvem ale produkcí ano.http://www.peugeot.scooters.cz/vogue/
http://www.peugeot.scooters.cz/v-clic/
nebo toto ale výkon je slabý http://www.loncin.cz/s-LX125T-16.php
Nebo zajímavou ojetinu podobných najdeš spoustu.http://smoto.cz/detail-inzeratu/motocyk ... ni/8822715
http://smoto.cz/detail-inzeratu/motocyk ... ni/8799453
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod Ludwig » 21 kvě 2011, 12:07

Mám velké obavy pánové, že celá diskuse kolem čínských značek je zavádějící. Mám velké podezření, že Vámi jmenované značky jsou jen obchodní názvy pro daný region. Na druhé straně chrlí stovky čínských firem stejné stroje, na které se pak nalepí ony nálepky s patřičnými názvy. Dále se obávám, že stejný model stroje může pocházet od různých výrobců, podle toho, jaké se podaří oněm obchodníkům nasmlouvat podmínky. Tato skutečnost asi stojí kromě lidského faktoru čínských soudruhů za kolísavou kvalitou tzv.čínských značek. Pak je to na zralé úvaze, zhodnocení jak schopností svých a prodejce , tak spracování konkrétního stroje a na šťastné ruce.
Přeju hodně štěstí.
Uživatelský avatar
Ludwig

100+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 109
Registrován: 05 čer 2010, 11:43
Skútr / moto: Keeway Flash
Tuning / úpravy: Arrow výfuk,kit 70,nový var,kontr. Malosi žlutá,odlehčené pakny spojky tvrdé pružiny

Re: Jaký čínský skůtr?

Příspěvekod bajza » 21 kvě 2011, 18:58

Toto je přeci známá věc jasný příkladem je Pegeot V clic pokud si ho prohlédneš zjistíš,že ho znáš pod jiným čínským názvem.Jen myslím,že reklamace u dealera Peugeta bude možná trochu jiná než třeba zmiňovaná Kentoya.Vše je bohužel o lidech.Proto jsem již na začátku psal ať si otestuje blízké prodejce.Jakub chtěl slyšet názory na čínské skútry.A o tom myslím,že tato diskuze je.Osobně bych doporučil jeden z Taiwanské produkce.Tam můžeme mít za ty peníze téměř nový možná i funglovku.Nebo koupit trochu více ojetou značku.Pokaždé tu bude střet s lidmi,kteří jsou pro nebo proti.A tak se snažím být neutrální a nezatracovat člověka kvůli rozhodnutí koupit stroj made in China.Peníze jsou to jeho a znám lidi,kteří koupily číňana a jezdí jsou spokojení.Vše je o tom co Jakub od stroje požaduje.
Takže Jakube pokud máš papíry na 125 to Kymco co je v odkazu vypadá na fotkách velmi hezky 1000 km serviska jeden majitel.A pokud začneš hledat najdeš možná i zajímavější kousky.
Uživatelský avatar
bajza

1000+
 
Reputace: 186
Příspěvky: 1106
Registrován: 24 črc 2009, 21:31
Bydliště: Český Krumlov
Skútr / moto: Honda SW-T400, Gilera Nexus 125i (už není)

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron