Který čínský skútr zvolit?

Rady a doporučení před nákupem nových i ojetých skútrů

Který čínský skútr zvolit?

Příspěvekod mahon » 12 črc 2008, 01:12

Zvažuji koupi skůtru, jelikož na mého favorita Yamaha Neos bych našetřil až tak na podzim (a to už by mi byl na pr.), půjdu do nějaké číny, akorát nevím jakou zvolit, kolem 30 tis se dá pořídit CPI Aragon (což je asi zatím favorit) nebo Keeway Focus, jsou tam i jiné modely třeba od CPI (Oliver, Formula), ale netuším jaké jsou mezi nimi rozdíly.
mahon

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 12 črc 2008, 01:01

Příspěvekod Kiwi » 12 črc 2008, 01:40

za ty kačky seženeš značkovýho zajetýho scoota (třeba neos) se servisní knížkou. jako první scoot je to nejlepší volba, neprotečeš tolik při přechodu na silnější a nebude to tak líný a poruchový..
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod slapky » 12 črc 2008, 06:55

Myslím, že nezbývá, než souhlasit s Kiwim ;)!
Nehleď stále jen dopředu!
Ohlédni se někdy také vzad,...

mobil: 608 423 077
Uživatelský avatar
slapky

1500+
 
Reputace: 31
Příspěvky: 1875
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Šlapanice
Skútr / moto: Yamaha majesty 250 + Suzuki Burgman AN 650

Příspěvekod Cpujky » 12 črc 2008, 09:16

Kdyz jsem kupoval prvniho skutra,tak jsme taky premyslel, zda novou Kentoyu a nebo neco ojeteho. Nakonec jsem se dobre rozhodl a koupil ojetou Derbi Atlantis! Muzu ti vrele doporucit tuhle volbu.Kasli na noveho "cinana" a bez do lehce jeteho Neose. Za 30K dokazes koupit velmi solidni stroj. Je to uplne jine jezdeni a urcite budes vice spokojeny!
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod janon » 12 črc 2008, 09:43

Radim ti, vy..r se na cinany. Ikdyz bude novy, bude ti jen pro zlost. Ale je to na tobe.
bylo Honda Lead 100 najeto 40 000 km (ja 12 000)
bylo Yamaha Majesty 400 najeto 206 000 km (ja 136 000)
bylo Honda Silver Wing 600 najeto 110 000 km (ja 92 000)
nyní Yamaha T Max 560 najeto 27 000 km (ja 14000)
Uživatelský avatar
janon

2500+
 
Reputace: 195
Příspěvky: 2745
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Praha

Příspěvekod Kiwi » 12 črc 2008, 09:56

ale pokud jsi důchodce, co najede 1200km ročně a stačí mu 50km/h, nepotřebuje podvozek, kterej tě podrží v zatáčce, ale chce to "nový" tak potom do toho jdi.
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod mahon » 12 črc 2008, 11:01

:D důchodce nejsu, potřebuju to na ježdění skoro každej den, zvažoval jsem ojetý, ale když je to solidní značka, tak je to buď starý nebo dotažený z ciziny, do toho si moc netroufám, nejsu odborník. Neose jsem našel kolem 30 tis. několikrát, ale z roku 2000, 2001 atd. to samý třeba u Aprilie, to se mě zdá předražený na to, že to třeba bude potřebovat novej válec nebo nevím co, pak se s opravama dostanu téměř na novýho Neose, grrr

Jo kdyby bylo něco tak kolem 2-3 let stáří za rozumnou cenu, asi bych neváhal.
mahon

0+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 3
Registrován: 12 črc 2008, 01:01

Příspěvekod Daelimek » 12 črc 2008, 11:22

:cyclops: :cyclops: mám čínu, jezdím denně téměř 200km a problémy žádné..ovšem řešit to tu nemá smysl..pokud chceš nezaujaté názory od lidí, kteří třeba čínu i vlastní, doporučím ti jiná fóra, či rovnou motodatabázi na motorkářích.. ;)
číny typu Speedy atd. samozřejmě nedoporučuji, protože i samotná stavba skútru je určená k tomu, že se skútr bude neustále sr*t. CPI jsou kvalitní skútry a i KYMCO není špatná značka..kámoška má Super 8, je to sice 4T padesátka, ale jezdí ji to pěkně..ovšem nejlepší je skútr, který se ti líbí si projet..to ti řekne vše, nikdo zde totiž neví co od skútru požaduješ..

PS:souhlasím s tebou, že někdy jsou ty ojetiny strašně předražený,také se to nemusí prodat,že.. ;)
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod kraken.99 » 12 črc 2008, 11:24

nedávno jsem prodal derbi atlantis rv 2003 za 15 000,- to proto že byla odřená jinak seženeš slušnou kolem 20 000,- rv 2001 2002 a zaručuju ti že neprohloupíš jinak tahle roky vároby měly ještě lepší motor než od 2003 tak ti dpopručuju kup tohle než čínana samo jsou i jiný dobrý značky třeba aprilia sr 50 ale mám osobní zkušenost s derbinou a jen positivní
tel.777 55 22 12 email:kraken.99@seznam.cz skype:kraken.99
Uživatelský avatar
kraken.99

2500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 2887
Registrován: 28 dub 2007, 20:41
Bydliště: Chrustenice
Skútr / moto: Suzuki Burgman 650exe 08

Příspěvekod Kiwi » 12 črc 2008, 11:59

To Mahon: chce to shánět a ne koupit nějakej pochybnej dovoz. máš řidičák jen na 50? a nenech si radit od lidí, co jsou naštvaní, že nemaj na značkovej scoot ;) jinak ty Derbi Atlantis jsou hodně dobrý..
Naposledy upravil Kiwi dne 15 črc 2008, 20:35, celkově upraveno 1
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Daelimek » 12 črc 2008, 13:09

To má znamenat co ?? Jestli to bylo na mě, tak ti můžu s klidem říci, že na značkový skútr mám, ale nechápu proč bych zrovna tu značku měl platit ? Jak říkám, kdyby můj skútr měl neustále poruchy, neřeknu půl slova, ale dle mě je zbytečné platit za něco více, když to samé mohu mít v levnější variantě, samozřejmě s trošku horším výkonem. Ono doba už trošku pokročila a i ty číny jsou už dneska trošku jinde, než když začínaly. Ale těžko tady někomu vyvracet názor, jde vidět, že je to tu banda zaujatých lidí, kteří pokud jejich skútr nelítá stovkou a nemá na sobě aspon 5 blikadýlek, jako by nebyl..
Naposledy upravil Daelimek dne 13 črc 2008, 12:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod Kiwi » 12 črc 2008, 13:29

já jen, že se ti to trochu plete. nedávno jsi psal: "U mě osobně vítězil právě design,mám zatím najeto 1100km a to jsem najel během 16 dní" teď píšeš, že najedeš skoro 200 denně atd... nezpochybňuju, že Kymco je kvalitou výš než čína a XOR je na tom určitě líp než Yamasaki. Ale vždycky si budu stát za tím, že Derbi Atlantis nebo Runner s najetýma 6tis. bude lepší volbou. to jsou nezaujaté názory od lidí, co mají více zkušeností. Je fakt, že znám šílence, co si koupili Daewoo Matiz, "...protože my jsme chtěli nový....". pokud bude jezdit denně na padině, měl by jít do značky jinak to nepojede a uštve to. to víš sám, četl jsem tvý zkušenosti s čínskou pajdou. tak ho chudáka nenech projít znovu stejným shitem.
Naposledy upravil Kiwi dne 12 črc 2008, 13:44, celkově upraveno 1
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Příspěvekod Cpujky » 12 črc 2008, 13:51

:D to je sranda, tak to konci vzdy :D Takovych diskuzi tu bylo mraky. Jeste neco pridam :D Myslim si, ze "znackove" skutry jsou delane hlavne pro divocaky z jizni evropy co na tom litaji, moc se o to nestaraji a nic to po nich nechce. Sice nove stoji 70 tisic (aprilka,peugot) ale odvede to furu prace. Myslim si, ze se da rict, ze je tam zajistena kvalita (ale i zalplacena) Pokud se jedna o "neznackove" skutry,tak tam kvalita mnohdy pokulhava, ale zase kus od kusu. Pokud natrefis na dobry kousek, tak jsi spokojeny a muze odvest furu prace. Ale zase po motorove strance neni tak vykonny. Taky jsem si rikal, ze za 5 let stary scoot z 9 tisicema je 32tisic moc, ale udelal jsem dobre. Byl to jeste stary Atlantis a se mnou to jezdilo 80 a ve dvou v poho 60 (mam to i natocene :D)a to byla serie, nebylo tam nic tuningovane.
Pokud teda chces litat na skutrubez radeji do neceho ojeteho, tam to fakt bude jezdit jak z praku. Pokud to zas tak nevyhledavas, tak klidne zkus stesti a kup "cinana". Ale nezapomen, ze kdyz toho cinana zacnes tunit aby jel tak jak "znackove" skutry,tak se dostanes s penezma dost vysoko!
Mozna je lepsi zauvazovat o vyssi kubature (pokud na to mas vek- ja mel 50tku automaticky k autu). Ja si odjezdil rok na 50tce a misto zvysovani vykonu jsem sel rovnou do 250tky. Cena u vyssich kubatur neni o moc vyssi a pak uz to jezdi fakt solidne!
Naposledy upravil Cpujky dne 12 črc 2008, 13:54, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Cpujky

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 635
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Palkovice
Skútr / moto: Honda SilverWing,Honda Jazz 290 ccm a Simson SR 50

Příspěvekod Daelimek » 12 črc 2008, 14:06

Nyní najedu téměř 200 denně v závislosti na počasí, ale to máš fuk. řeknu to takhle, tak jako je rozdíl mezi značkami, tak je i rozdíl mezi čínami a tvrdě si hájím ten názor, že jsou jak horší (Yuki, A-doktor, Yamasaki,..) číny tak i ty lepší (CPI, Keeway, Kymco,..).. jinak pokud se budeme bavit o autech, tam mám asi více zkušeností než se skútry, a když řeknu, že další moje auto bude už jedině nové, tak nepřeháním a není to jen to, že mi stačí vidět ta mladá hovádka jak s auty zacházejí...
Jinak ano Rallyčko byla pohroma, a k jeho koupi nikoho nepřesvědčuji..jen tvrdím, že se i mezi čínami dá natrefit na dobrý kus..a osobně nejsem typ člověka, pro kterého je čína a jenom čína. Líbí se mi třeba Runner, Atlantise nějak nemusím, stejně jako Pažouty, ale třeba nové NRG je také bomba..i ta cena je bohužel bombová, ale proč ne..pokud je někdo vyznavač značky, a to ve všem, tak to není pro něj problém..
Pokud chce jezdit denně a rychle, tak klidně značku + tuning..já jsem padesátku měl, jak činskou, tak značku (Malaguti - ale byla to spíš 70ccm) a rozdíl tam samozřejmě byl, ale po zkušenosti s Yuki jsem si řekl, že padinu už ne a myslím si, že každý ať už teenager, nebo člověk co nechce být brzda provozu brzy přesedlá na silnější..padesátka prostě nestačí a nevšiml jsem si, že by jakákoliv značka ještě při padesáti a v kopci dále svižně zrychlovala (na to jsou lepší přece jen 125ccm)..pokud teda není natuněná..no ale je to každého věc..ani nevím, proč to tu tak rozepisuju :D

EDIT: všiml jsem si, že cena s narůstající kubaturou neúměrně klesá ! KDyž to vezmu tak, že za cenu nového NRG máte krásný a zachovalý Pantheon, nebo Majesty 250 tak jde z toho až hlava kolem..
Naposledy upravil Daelimek dne 12 črc 2008, 14:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Daelimek

500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 660
Registrován: 02 říj 2006, 21:36
Bydliště: Třebíč
Skútr / moto: Vybírá se..v merku mám PCX :)

Příspěvekod Kiwi » 12 črc 2008, 14:20

z toho Atlantisu jsem taky nebyl odvázanej. dokud jsem na něj nesedl :) na padinu to jede jak šlak a brzdy jsou super, lepší než u mýho Leada, kterej jezdí rychleji. a kyblos se blíží najetým 30tis. bez problémů, což je super.
.....sovy nejsou, čím se zdají být.....

jsem momentálně ve skupině "untermensch" ......tzn bez scoota....
Kiwi

1500+
 
Reputace: 0
Příspěvky: 1518
Registrován: 24 črc 2007, 19:51
Bydliště: Brno
Skútr / moto: v prenatálním stadiu :-(

Další

Zpět na Rady před nákupem skútru

 
  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků